Mala sirena,ili metamorfoza... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku

    Svaki onaj koji od svog partnera zahteva da potpuno promeni dušu, telo ili životni cilj zapravo ne voli tu osobu, nego je izmaštava iz pogrešnog materijala.

    A onaj koji sebe u tom smislu osakati, zarad prisustva u nečijem životu, jednog dana će se pozabaviti kajanjem.

    Jedno je prilagođavati se, drugo je odreći se sebe.
    Upravo na to sam mislila kad sam rekla da ne bih zelela postati necija marioneta.
    Tacno- svako od nas manje ili vise promeni se kad stupi u neku vezu, i to je OK.
    Ali to ne raditi samo iz razloga da mu se dopadnete, da vas voli, jer pre svega ako se radi o pravoj ljubavi, onda prihvatite voljeno bice onakvo kakvo je.
    I to je dovoljno - prilagoditi se. Niko ne zavredjuje da zbog njega se potpuno promenis.
    Trazenje potpune promene znaci zelja da pored sebe ima osobu kakvu je zamislio ili ne moze da je ima.
    A onaj ko pristane na to - onda zivi ispod maske.


  2. #17

    Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Ja to ne bih nazvao metamorfozom već žrtvom. Žrtvovati neki deo sebe u cilju ostvarenja ljubavi, ili zbog voljene osobe nije ništa, ni novo, ni neobično. Žrtva je opravdana jedino ako ima smisla, ako da željeni rezultat, ako je plemenita i nesebična...

    Govoriti o nekakvim uslovljavanjima, sprovođenju nekih metoda u cilju zadobijanja prvrženosti voljene osobe mene neodoljivo podseća na marketing, trgovinu, pa samim tim i na planiranu, dakle neiskrenu i sebičnu aktivnost koja je u disonansi sa nesbičnom ljubavlju i uzajamnoj pozitivnoj interakciju koju već ljubavnici umeju izazvati jedno kod drogog...

    Trenutak u kojem se Maloj Sireni dogodila ta metamorfoza je ipak očekivan, prirodan i, čini mi se, nužan, jer je metamorfoza simbolika, odnosno, ona je u jednom (evolutivnom) trnutku svog života izgubila rep i glas (dakle slobodu), ali, iako nema, dobila je ženski oblik, ljubav i mogućnost da sa voljenim muškarcem rodi novi život, odnosno potomstvo, što i jeste tema svih tema i uzrok našg nastanka i svih naših (nesebičnih) žrtvovanja, da ne kažem metamorfoza...
    Poruku je izmenio memento, 07.05.2009 u 13:43 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Mi se kroz zivot menjamo ......bili zaljubljeni ili ne
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #19

    Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Starsice, opaska "nogama za glas" je bila šala....

    Podelio bih male sirene, i male trube(muškarci) na dve grupe-->

    "Male sirene" koje daju ljubav nesebično i iskreno, ne tražeći ništa za uzvrat....i spremne su na svaku žrtvu, pa i gubitak sopstvenog glasa, prelaska iz bogastva u siromaštvo, itd...A na kraju (kao što Memento reče) one su ipak te koje bivaju nagradjene--> noge, muž, porodica, deca.....

    I "one "sirene" koje stalno traže ljubav od drugih, u cilju zadovoljenja sopstvenih potreba i osećanja....i nikad im nije dosta, čim dobiju traženo zasite se, odlaze i ostave haos iza sebe....

  5. #20

    14 Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Mi se kroz zivot menjamo ......bili zaljubljeni ili ne

    Menjamo se.
    Zar nije ljubav tam koja u nama bude ono najlepše i najplemenitije?
    Ljubav, prema sebi, bližnjima... Ljubav prema ljudima, uošte...

    Menjaju nas usponi i padovi, očaranost / eventualna razočaranost... Zar nabrojani ''faktori'', nisu u tesnoj vezi sa ljubavlju?

    Ljubav u svim permutacijama i varijacijama, morfozmama i metamorfozama, čini naše živote.
    Kao takva čini da se menjamo, uVek nabolje, ma koliko na prvi pogled delovalo kao da je ''na gore... / lošije...''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #21

    Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Gogo ja se sa tobom slazem da i treba da se menjamo ...kad na bolje kad na gore....slazem se i da je ljubav nesto najlepse dozivljeno,da se ljubav daje,da smo tad nesebicni,spremni na mnogo ustupaka......

    E mislim da je tu problemprilagoditi se drugoj strani je u redu ali tanka linija izmedju metamorfoze koja nas cini nesebicnima i zrtvovanja.....

    A uostalom svaku zaljubljenu osobu ako pitas reci ce da se nije zrtvovala vec da je to doprinos ljubavi.Tek kad spadnu ruzicaste naocare znamo gde je bio kompromis u ime ljubavi a gde je od nas trazeno previse ili smo bili spremni sebe da toliko prilagodimo da smo postali neprepoznatljivi.

    mislim da je takva vrsta metamorfoze previse ma kako plemenit motiv bio....ah ta LJUBAV

    Mislim da jedina ljubav za koju bi pristala da se zrtvujem je ljubav prema deci
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #22

    14 Odgovor: Mala sirena,ili metamorfoza...

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku

    Mislim da jedina ljubav za koju bi pristala da se zrtvujem je ljubav prema deci

    Odosmo u off topic, ali ja tu ne vidim nikakvu žrtvu, ili žrtvovanje - već nesebično i beskompromisno davanje.
    Davanje, koje ne da se podrazumeva, već jednostavno izvire iz nas.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Mala škola oklagije
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 03.01.2015, 19:03
  2. Little Alchemy, ili, Mala Alhemija
    Autor starsica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.09.2012, 22:31
  3. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  4. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  5. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •