Ružne navike
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    11 Ružne navike

    Da li Vaše dete ima neku ružnu naviku?

    Gricka nokte,čačka nos,čupka kosu,sisa palac,...?

    Da li su to samo ružne navike ili je uzrok toga nešto dublje?

    Kako,pre svega,odvići dete od takvih radnji?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Ružne navike

    Za sada nisam primetila neku od ovih ruznih navika kod mog decaka....Ali ko zna...mozda iznenadi me nekad (ne daj boze)
    Sto se tice odvikavanja, gledala sam prijateljice i rodbine koje muku muce sa decom najcesce se radilo o grickanje noktiju i sisanje palca. Pokusavali sa mazanje gorkih lakova na noktiju, pa neke kreme do crvene ljute paprike ali nista nije pomagalo...Cak ni objasnjenja da to nije lepo jer moze da se razborli, da moze da mu se iskrive zubi i td..Pa ni pretnje.
    Cerka jedne rodjake sisala je plac i prestala je nakon nekog vremena, sama od sebe.
    A sto se tice grickanje noktiju - znam nekoliko slucajeva koji iako su danas odrasli ljudi, jos uvek to rade...
    I ja sam jednom ovde napisala o sebi da mi se desava kad sam uzasno nervozna da grickam nokte


  3. #3

    Odgovor: Ružne navike

    Moja Makica gricka i nokte i prste (ne zanoktice, vec bas jagodice prstiju)...za sada joj objasnjavam i upozoravam svaki put kada je vidim, no ina se sakrije...racunam kada jos malo poraste sama ce uvideti da to nije lepo...
    I kada se uspavljuje pokupi svu kosu u saku i tako je trlja...ujutro se probudi sva cupava i ucebane kose...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Ružne navike

    Daki ima običaj da čupka sebi dlačice na vratu iza ušiju kada je nervozan, kada mu je dosadno i ne zna šta će sa rukama ili kada se stidi.
    Opominjem ga i opominjem i opominjem jer zna da napravi i krastice ali....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Ružne navike

    Moja malena se čoha po leđima i samim time si stvara kraste. Također voli, ne znam otkuda joj to, grickati kožu oko nožnog palca.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Ružne navike

    Kada se slučajno popiški u gaće, skine ih i spusti samo tako na pod.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Ružne navike

    kod nas sisanje palca pa i noznog prsta ne spada u ruzne navike.
    to su neruzne navike, te ih nikad nismo sankcionisali, osim upozorenja da nozni palac ponekad zna biti jako prljav pre sisanja!

    medjutim ne zatvaranje tube od paste za zube i neopranje cetkice za zube jeste izuzetno ruzna navika!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Ružne navike

    U Splitu sam imao prijatelja koji je, opet, imao prelepu devojku. Bili su par za primer. Mnogi su mu zavideli na partnerki. Ali, pošto često nije baš sve kao što izgleda, jednog dana sam ga sreo samog i on mi je rekao da je raskinuo i to definitivno sa svojo dugogodišnjom partnerkom, jer je imala jednu jako ružnu naviku koju više nije mogao da podnosi. Kada sam ga pitao o čemu se radi, zastao je i odgovorio:
    - Nećeš mi verovati, ali sve njene mane sam s lakoćom podnosio osim jedne. Kada god bi otišli u kino i čim bi se ugasila svetla, ona je počinjila prditi. I tako do kraja predstave. To me je izluđivalo...

    Ja sam se nasmejao i rekao mu da je budala i koji ju je đavo onda i vodio u bioskop...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Ružne navike

    Moj sin od pre neko vreme ima "novu" ruznu naviku
    Poceo da zvizdi
    Ne mogu opisati koliko me to nervira, opomenem ga... i za par minuta on (mahinalno) opet
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: Ružne navike

    ON: ne cuje zvukove iz okoline dok gleda TV...da krdo slonova prodje pored njega, nece ih primetiti
    I gricka nokte. Ustvari, pokusava da ih gricka...jerbo mu ih premazujem gorkim lakom za odvikavanje, pa se ponekad zezne i strpa prst u usta...onda sledi pola sata kvalitetnog trcanja po stanu i pljuvanja na sve strane.

    ONA: sisa palac i trazi zrtvu kojoj ce da mrsi kosu...evo vec 6,5 godina.
    I nije ziva ako mi svako jutro ne digne pritisak. E ljudi ne moz' je probuditi, nema sanse...uz obavezan komentar tipa: sta me budis??? Ja sam mala i moram da spavam da porastem!

    Tjah.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #12

    Odgovor: Ružne navike

    - ne koristi salvetu, kuhinjsku krpu da bi si obrisala usta

    - ako joj se neka odjevna kombinacija sviđa, u stanju ju je nositi i 3 dana za redom

    - gdje god je sjedila i gledala televizor (čitaj: nije bitno iz kojeg kutka u sobi), mala će se uvijek nasaditi ispred mene i televizora. Jednostavno, u tome joj nema premca
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Ružne navike

    da li u vaspitanju dece pomazu edukativne knjige za roditelje ili je to samo gubljenje vremena

  14. #14

    Odgovor: Ružne navike

    ONA obozava da me drzi za ruku kad joj se spava.
    Voli da lakira nokte a lakovi ostanu svi otvoreni.Samo cekam kad cu ih prosuti....po podu.

    ON ne cuje nikog kad za racunarom.Tako ja ponekad pricam dzabe.
    Ne voli da namesti krevet.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #15

    Odgovor: Ružne navike

    Citat jelenadk kaže: Pogledaj poruku
    da li u vaspitanju dece pomazu edukativne knjige za roditelje ili je to samo gubljenje vremena
    Vjerujem da pomažu samo ih treba znati interpretirati i primjeniti. U svakom slučaju - vrijedi pokušati.


    ot:
    Moja mala kada kupi kaugume, odmah slisti sve u roku par minuta.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Čudne navike...uh
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 14:19
  2. Navike
    Autor starsica u forumu Psihologija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.04.2013, 12:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •