Ljubavna prica vasih roditelja
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Ljubavna prica vasih roditelja

    Znate li kako i gde su vam se roditelji upoznali.....kakva je bila njihova ljubavna prica???

    Moj tata je bio doktor...a mama pacijent

    Zblizili se....ali posto je tata bio pol. emigrant..a mama jos uvek studirala rud. fax (nafta)...nije smela da se uda za njega dok ne zavrsi...Znam da je on tada odlazio vec za Yugoslaviju...i secam se price o njihovom rastanku na aerodromu...kada su zadrzali avion citavih pola sata jer nisu mogli da ih razdvoje...
    Posle je bilo sta je bilo...ali...mislim da je bolje spoznati veliku ljubav pa je izgubiti....nego nikada je ne spoznati....
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #2

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Meni su pricali oboje, e sad price se maaaaalo ne poklapaju

    Keva mi je rekla da je setala sa drugaricama i da je, cim ga je videla, rekla da ce on biti njen. Na pozadini duksa mu je bio ispisan njegov nadimak, poklon od njegove mame koja je tada radila u Nemackoj i keva ga je tako "snimila", odvojila i smuvala. Ostalo je Historija, po mami.
    E sad, cale malo obrce situaciju. Za duks se slazu oboje, ali cale kaze da je keva bila samo napaljena klinka koja nije znala sta je htela i da je on smuvao nju, ali nece da mi kaze kako, sto bi znacilo da me zeza svih ovih godina.
    Keva kaze da je cale posle nedelju dana bio pecen, ma sta god govorio
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Najlepša ljubavna priča koju znam.
    Kako to samo sudbina ume da umixuje ...
    moja majka, ćerka (nekadašnjeg) kraljevog oficira, zaljubila se u (nekadašnjeg) partizana.
    Ona je radila u banci, a on je svratio da plati neki račun.
    Kada je krenula kući, on je kao slučajno baš tu.. na stepeništu, naslonjen na zid kraj ulazno-izlaznih vrata ... pušio cigaru ...
    Naravno, zbario ju je već u prvom koraku, na putu ka njenoj kući.

    Sreća je bila na njenoj strani ... nije morala da bira "kome će se carstvu prikloniti" a koga morati da se odrekne.
    Prvi njihov susret (mog dede i moga oca) je ... kaže majka ... protekao - bez incidenata (). Naime, njih dvojica (kao dva sveta.. kao dve galaksije) imali su jednu jedinu dodirnu tačku,
    nju - moju majku!
    Koja je očigledno bila više nego dovoljna da između njih zavlada prećutno primirje (sa sve miroljubivom koegzistencijom) sve do kraja dedinog života.

    Kako i koliko su se to dvoje ... ti moji roditelji voleli ... to je skoro nestvarno.
    Voleli su se tako i toliko ... da se i dan danas, posle 20 godina od kad tate među nama nema,
    sve njegove stvari nalaze na istim mestima ... kao i do onog dana je ... kada nas je zavio u crno ...
    Ostala je udovica u 46.
    Mojoj majci su čak i njihove uspomene dovoljne ... da nikada niko u njenom životu i srcu, ne "zauzme" njegovo mesto.

    Kakva je to ljubav ! Kakve su to uspomene !





    Imala sam tako "ludu" sreću ... da budem jedno od njihovo dvoje dece.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 14.05.2009 u 17:59

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Je totalno ono prosecna,ali je interesantno kako su se dve nespojive prirode odrzale u vezi,pa u braku... ja kazem cesto mami:''jedina stvar koju ne kapiram je-zasto si otisla na drugi sastanak sa njim?''valjda je to ljubav

  5. #5

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Ljubavna priča mojih roditelja je puno lepša nego što je to slučaj sa roditeljima moje dece.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    ljubavna prica mojih roditelja je klasican prepad na naivnu mladjanu devojku
    oni su toliko razliciti da nikad nisam shvatila sta ih je zblizilo
    razlicito poreklo,razlicita interesovanja,razliciti karakteri
    ostali su zajedno do oceve smrti
    kako? nemam pojma
    ona je pravila kompromise
    verovatno
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Davno je to pocelo...jos kad su bili sedmi razred, pa je mama dosla kao nova ucenica u skoli...a i nova devojcica u susedstvu.
    Kako smo se ja i sestra smejali kad su nam pricali o prvom ukradenom poljubcu, na koji se mama naljutila i kako joj slao ljubavna pisamca, pa onda kupovao joj dorucak od svog dzeparca....Pa zbog nje namerno izubio jedan razred u srednoj skoli i prebacio se da uci s njom... A tek prva ljubomora, pa kad je uplasio i reko da ce ide da se baci pod voz jer je htela da prekine vezu s njim....

    E...eto ta ljubav jos traje...I danas se ponekad ponasaju ko pravi zaljubljeni tinejdzeri


  8. #8

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Lijepa ljubavna priča...ne znam odakle bi je počela...po njihovim pričama, oni su se družili 10 godina, kaže mama da se prije tako zabavljalo, da se kako ona kaže "nije odmah spavalo sa muškarcem"

    Uglavnom, mjesto radnje: maleni bosanski gradić, gospodin Lala pobjegao sa zemlje, motiku nikada nije volio pa trbuhom za kruhom, što dalje od nje, u brda...nije ni znao šta će ga snaći ovdje. Da, došao sa zelenim tristaćem, pa mislim '69. godine

    Mama, mlađahna plavuša, 90 60 90 (bez zezancije) ...ja to nisam naslijedila, odmah da se izjasnim ...imala po dva-tri momka...ali svakom nešto falilo, a Lala čekao i vrebao, družio se, dolazio mami kući kao prijatelj...nana ga zavoljela, znao je gdje da udari

    I prođe tako 10 godina...druženja...oboje već pregazili tridesetu, tata ode jednom na selo sam...svrati u kafanu, sjedne sa trojicom seoskih neženja, čuje valjda njihove priče ...trkom nazad u Bosnu, i poslije par mjeseci svadba...a onda su rode donijele moju sestru pa za 2,5 godine mene.

    Ipak, za njihov skladan i divan brak je bila zaslužna mama, koja je neke stvari ispravila, neke usmjerila u pravom pravcu, a preko nekih prelazila. Valjda je to cijena prave ljubavi.

    Pravu sliku koliko ga je voljela vidjela sam 2007. godine kada je uz njega provela 21 dan u bolnici da trepnula nije niti je kući dolazila.

    Jeste da je sada sama kada ne bi trebala da bude, ali ne prođe dan da tatu ne spomene, stan je pun slika...svaki mjesec ide sama na groblje, sjedne, priča...ja bih voljela da se meni desi u pola takva ljubav.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Elem, nikada nisam uspela da iscedim od keve bilo kakvu informaciju te vrste. Valjda misli kako je to neprimerena tema za razgovor sa mnom.

    Sve što znam - saznala sam od ćaleta, a i on nije bio nešto govorljiv u tom smislu. Pominjao je kako je o'ma primetio ("mala i slatka"), kako je odluka o'ma pala, a pomenute su usput igranke i Ajer konjak...

    Tetka (kevina sestra) je dala nešto sočnije detalje, ali ne za ćaleta...

    Imala je moja maman jednu veliku ljubav pre ćaleta. Vojno lice - oficir. Nesrećom, dobio je prekomandu na drugi kraj Yuge, a moja keva (vezana za porodicu do besmisla) - odbila je da ode sa njim. Tetka pominje kako je poslednji put došao po nju u svečanoj uniformi i kako je džonjao pod prozorom neko vreme... Keva je bila neumoljiva...

    A ćale mi je priznao kako je iz Bosne zbrisao od ženidbe koju je dogovarao njegov ćale. Valjda sam zato dedu po ocu videla samo jednom u životu. Nešto smo brzo prolazili kroz Bosnu kad smo išli na more.

    Gledajući njihov brak, nikako nisam uspela da se oduprem utisku kako je za kevu to bila obaveza, reklo bi se - posao. Sve po PS-u. Sve smrtno ozbiljno. Ćale je bio drugačiji - otvoreniji u pokazivanju emocija (btw, obožavali smo se )...

    A moja mamaN ni dan-danas ne pominje svog oficira, niti priznaje njegovo postojanje ikad. Valjda je to zakopala zajedno sa odlukom da ostane.

    Možda je tako i najbolje...
    ...

  10. #10

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Citat Shveca kaže: Pogledaj poruku

    Tetka (kevina sestra) je dala nešto sočnije detalje, ali ne za ćaleta...

    Imam utisak da su nam baš te tetke, izvor informacija takve vrste



    Otac je počeo da radi odmah po završetku školovanja.
    Mama je bila ratno siroče, dolazila kod tate po potvrde, šta god.
    Znala je da je on ''gospodin pravi''.
    Ona je znala, kasnije je saznao i on .

    Počeli su, kao i većina parova ni od čega. Doškolovavali se, stvarali... Voleli se...
    Mogla bih komotno da kažem da sam imala idilično detinjstvo.

    Mama je ''otputovala'' na neko lepše mesto...

    Danas... Kada počnemo da pričamo o njoj...
    Pojavi se suza u tatinom oku...
    Tada se zapitam da li je moguće voleti i dalje, nakon toliko vremena...

    Sve sam više ubeđena da jeste.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    majka je imala 16, otac 20..jurio je 2 godine..a ona ga je stalno izbjegavala i nije htjela ni da ga udostoji jedne jedne riječi..
    kako mi je majka bila izuzetno zgodna (koliko god vam ja zvučala neskromno) i imala dugu crnu kosu do dupeta skupljenu u konjski rep, jednog dana dok je stojala sa drugaricama ispred škole, otac je od silnoga jada što ga ne primjećuje i ne želi da ga udostoji pogledom počupao najjačom snagom za kosu - rep eheheheheh..
    on ga ni tada nije pogledala niti ikako reagovala, znala je da je on, nego se sa drugaricama slatko ismijala kad su ga izgubile iz vidokruga..
    međutim na nagovor njene drugarice pristane da izađe sa tatom jedan jedini put (da ih makne s vrata)..tu noć su izašli i kad se vratila kući pozvala je drugaricu i rekla joj:
    - Nado, ja sa ovim čovjekom nikad raskinuti neću..
    tako je i bilo..36 godina su zajedno...zajedno sa dugim zabavljanjem
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #12

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Tata i mamin brat su zajedno sluzili vojsku u Puli.
    Posle vojske,nastavili su druzenje.

    Tamo je tata prvi put video mamu i kaze odmah se zaljubio.
    Krenuo je u osvajanje, ali Sremica tvrd orah.
    Medjutim Lala uporan bio.
    Pet godina ju je cekao i docekao.

    I sad u sali zna da kaze:

    " Kakva je to ljubav bila, kad sam u januaru '76 god, gurao apenca peske ,od Novog Sada do Rume, jer mi se guma probusila na Vencu, a ja morao taj dan da je vidim"

    Prosli su sve i svasta, nisu imali podrsku roditelja, jer nisu odobravali taj brak.
    Kucili se u podstanarskoj sobici od dve kasike i dva tanjira.

    I uspeli.

    Trideset godina skladnog braka, a da ih nikad nisam cula da su povisli ton jedno na drugo

  13. #13

    Odgovor: Ljubavna prica vasih roditelja

    Он сељак, она сељанка. Дошли из различитих села највећи град. Добар посао и јака храна. Менталитет нису стигли да промене нити да се еманципују. Нема да се пипа без брака и тако ме сјебаше
    Пас ће те увек разумети

Slične teme

  1. Najlepša ljubavna pesma ikada
    Autor Lady S u forumu Muzika
    Odgovora: 471
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 17:53
  2. Beskonacna prica
    Autor vlado u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1574
    Poslednja poruka: 12.10.2013, 23:43
  3. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  4. Mešanje roditelja
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.10.2009, 21:15
  5. Kritike na racun roditelja- da ili ne?
    Autor Savannah u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.01.2008, 14:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •