Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 89
  1. #1

    03 Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Mnogi ljudi ne vole da se u njih zuri predugo. Odmah postaju agresivni. Neki se opet boje susreta s' očima drugih ljudi pa spuštaju pogled...
    Mislite li da je kod ljudi kao i u životinjskom svetu, ko prvi spusti pogled, poražen je?
    Kakve veze ima samopouzdanje s gledanjem ljudi u oči?
    U čemu je tajna?

  2. #2

    14 Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Apsolutno mi nije nikakav problem da gledam nekoga u oci. Prilikom upoznavanja, razgovora, ili samo pozdravljanja, ja uvek gledam osobu ispred mene u oci. Mislim da to ima veze sa samopouzdanjem. Sto si sigurniji u sebe, to si vise otvoreniji sa ljudima oko tebe.

  3. #3

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Kod mene je nekako odvojeno to gledanje u oci, naravno kad je to potrebno tj. stavise pozeljno, i buljenje u nekoga sa strane.
    Ne volim da neko bulji u mene i kad nam se pogledi nekim slucajem sretnu ja begam ocima u stranu. Jako mi je neprijatno i to me jako iritira.
    Dok pogled u oci kad razgovaram sa nekim mi je sasvim OK. Stavise nerviraju em ljudi koji se meni obracaju a zuje u ko zna gde.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Eeee, vi's, to sam primetila
    Da, svakako mi je neprijatno kad neko bas bulji u mene. cesto se osecam k'o da nemam odecu na sebi A primetila sam da cesto spustam pogled kad su u pitanju osobe za koje pouzdano znam da gaje simpatije ( 'vake ili 'vake ). Ima jedan lik koji me (bezuspesno ) muvao jedno vreme, i kad god sedi sa nama u drustvu i pogledam u njegovom pravcu, on je odma' u fazonu tako da mi je prosto neprijatno i da pogledam u njega
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Sve nekako zavisi od mog trenutnog raspolozenja. Nekad mogu da gledam ljude u oci a nekad ne. Ako mi se neko dopada onda ne mogu uvek da ga gledam u oci. Stidljiva sam. Ista je situacija i sa ljudima koji gledaju u mene. Znaci nekad mogu da uzvratim pogled a nekad ne. U sustini kad sam raspolozena onda mogu sve, a kad nisam raspolozena, pitanje je kako cu odreagovati.

  6. #6

    11 Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    sa ljudima koje dugo znam, njih uvijek gledam u oci. kad nekoga tek treba da upoznam, onda samo pri upoznavanju. poslije sve zavisi od situacije i od te osobe. nekad se brzo raskravim, a nekada mislim da bi bilo najbolje da tu osobu nisam ni upoznala.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Meni nije prijatno kada me neko gleda u oci. To najcesce radi moja nastavnica biologije, tako da pokusavam da je izbegavam

  8. #8

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    -Ali, vrlo bitan faktor.
    -Npr. u biznisa, posle definisanja uslova prodaje (nema tu recepta, ili umes il' ne umes) kd ga zumiras, pa mu nedas da odluta sa teme dok ne kaze "radimo". Ista oblast, ali i ostale, kad blefiras (u vojsci sam naucio da kretene mozes da lazes do besvesti), zivotinjsko carstvo, iz mnogih "frka" situacija sam se na taj nacin izvukao, dok ne pomisli u sebi "ovaj je ludak necu da imam nista s'njim". U "smekanju" E mala mala E.
    -Oci su ogledalo duse!

  9. #9

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Citat valter kaže:
    U "smekanju" E mala mala E.
    Valtere, KRALJU! Ali iskidah se od smeha sad

    Nisam stidljiva. Mogu da gledam nekog u oči dugo i nije mi neprijatno. Prilično sam sigurna u sebe, a ako mi se i desi da mi oči odlutaju u nekom ključnom momentu, to ja nešto u tom trenutku mozgam... Uglavnom, ne opterećujem se time da li buljim u nekog (uvek radim ono što želim i gledam tamo gde mi se u tom trenutku gleda), niti tražim da neko bulji u mene, za ono što iz nečijih očiju mogu da pročitam i nije potrebno ne znam kakvo vreme ili da se ne znam kako gledamo do besvesti...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    los obicaj kod srba da gledaju u jednom pravcu neograniceno. Uzgred Squaw, nisam znao da si ovde......Iznenadnjenje
    Poruku je izmenio Meggy, 06.07.2006 u 15:42

  11. #11

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Hehe, pa recimo da ima zzenskih ochiju u koje mogu da piljim do besvesti, pa pogled moram da skrenem da bi ukljuchio i mozak povremeno ehehe
    No, kad me krene inspiracija mogu da joj probushim glavu pogledom hehe

    U glavnom, sharam ochima najnoralnije, 'bem li ga, ako nekom pricham neshto vazzno gledam ga u ochi ... Ne znam, kako mi dodje..

    Ne volim da mi se makar ko unosi u lice i pilji netremice, narochito ne volem one shto mi stoje na dvaes santima i kako se okrenem tako mi se i oni premeshtaju..
    To su obichno ljudi koji traze non stop feedback i reakciju, jednom rechju obichno ..samo iscrpljuju i smaraju... shto se tiche dokazivanja samopouzdanja na ovakav nachin, moze i tako da se sigramo samo kad ima potrebe..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.07.2006 u 15:42

  12. #12

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    nisam stidljiva osoba, naprotiv suvise sam direktna. gledanje u oci za mene je pojam iskrenosti, to mi govori da osoba ne krije nista od mene.ne volim kad mi se ljudi obracaju a gledaju nesto sasvim deseto.isto kao sto hleb kaze ne volim kad mi se unose u lice...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #13

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Citat goga kaže:
    Mnogi ljudi ne vole da se u njih zuri predugo. Odmah postaju agresivni. Neki se opet boje susreta s' očima drugih ljudi pa spuštaju pogled...
    Mislite li da je kod ljudi kao i u životinjskom svetu, ko prvi spusti pogled, poražen je?
    Kakve veze ima samopouzdanje s gledanjem ljudi u oči?
    U čemu je tajna?

    Mislim da nije bas prijatno ako neko zuri u tebe, neprestano! To jeste napadno i neprijatno, a sto se tice agresivnosti, to je individualna reakcija!

    Ne mislim da je onaj ko prvi spusti pogled porazen, skrivanje pogleda u trenutku kad te druga osoba pogleda (ako je u pitanju suprotni pol) moze biti igra zavodjenja! Kad su u pitanju duzi pogledi, to je vec igra mislima, komunikacija bez reci, ko tu prvi spusti pogled, verovatno se oseca kao pobednik, ali to je slata igra, gde se i porazeni lepo oseca!

    Sto se tice samopouzdanja, sigurno je da su oni samopouzdaniji, slobodniji u kontaktu sa ocima i da duze zadrzavaju pogled! A verovatno i preuzimaju inicijativu! Da ne idem sad off topic.......
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  14. #14

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Kad razgovaram sa nekim, naravno da ga gledam u oči. Međutim, "zurenje" doživljavam kao razgolićavanje mene same, mene unutra, mene koja se ne dam otkriti baš svakom. Da, to može biti vrlo zanimljiv i stimulativan razgovor, razgovor bez reči, ali neću to dopustiti svakom i ne uvek. Hoću da kažem da moram imati puno poverenje u osobu kojoj to dopustim i da u tom momentu moram biti spremna na to, a ne da doživljavam to zumiranje kao atak na unutrašnju mene. U partnerskim odnosima ovakva komunikacija može me dovesti i u konflikt, ali mnogo češće je to izražavanje emocija, najslađa predigra, što će nam najverovatnije probuditi želju da se .
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Možete li dugo ljude gledati u oči ili vam je neprijatno ?

    Zaboravila sam da reknem da spustam pogled i kad prema muskom primerku osecam odredjenu simpatiju koja prelazi granice drugarske, sve iz nekog paranoicnog straha da to sa njegove strane ne bude primeceno
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako nervirate ljude?
    Autor diktatorka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:52
  2. Koliko dugo ste vozač?
    Autor Kunic u forumu Auto-moto
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 05.04.2012, 18:56
  3. Koliko dugo stojite ispred ormara..?
    Autor yige_gui u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 20:42
  4. Verujete li u male zelene ljude?
    Autor vlado u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 127
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 16:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •