Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Izgleda da je odzvonilo ilegalnom downloadu u Francuskoj. Tzv. zakon tri upozorenja dobio je zeleno svjetlo u donjem domu francuskog parlamenta i krajem ovog tjedna naći će se pred senatom koji će donijeti konačnu odluku o njegovom uvođenju.

    Prema navodima zakona Projet de loi favorisant la diffusion et la protection de la cration sur Internet, popularnog naziva zakon HADOPI, korisnicima koji se koriste ilegalnim downloadom pružatelj usluga pristupa internetu mogao bi ugasiti vezu bez ikakvog pravnog procesa.
    Doduše, do onemogućavanja pristupa internetu takvim korisnicima ne bi došlo nakon prve greške. Nadležno tijelo korisnicima će prvo poslati poruku e-poštom u kojoj će ih upozoriti da se bave ilegalnom aktivnošću, a ogluši li se korisnik, slijedi mu klasično pismeno upozorenje. Ogluši li se i tada, isključuje mu se pristup internetu u trajanju od godinu dana, prenosi Tportal.
    Za nadzor internetskih aktivnosti korisnika u Francuskoj osnovat će se nova vladina agencija High Authority of Diffusion of the Art Works and Protection of Rights on the Internet, skraćeno HADOPI.
    Zanimljivo, zakon je 9. travnja ove godine odbijen, no zaslugama konzervativne vlade predsjednika Nicolasa Sarkozyja ponovo je vraćen u proceduru.

    Ostatak Europe sa zanimanjem prati razvoj događaja te će nakon odluke francuskog parlamenta odlučiti o sličnim potezima u svojim zemljama.

    Poruku je izmenio Charlie Harper, 15.05.2009 u 22:19
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Samo da i ovi naši odma' to ne urade,jer je neko pomislio da će na taj način da se uvuče u dupe zapadu...ono,autorska prava,a mi volimo napredne zakone
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Samo da i ovi naši odma' to ne urade,jer je neko pomislio da će na taj način da se uvuče u dupe zapadu...ono,autorska prava,a mi volimo napredne zakone
    Nema sanse kod nas sve kasno stigne ili nikad ni ne stigne.

    Pa u Francuskoj su zabranili prikazivanje TV "sapunica" koliko ja znam, ako ne gresim.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Ovo je tesko krsenje ljudskih prava s obzirom da provajder internet usluga sniffuje sve pakete koje korisnik salje i prima sa interneta,ovome bi trebalo stati na kraj...kad bi bar bili pametni da se pobune
    Only sick music makes money today
    - Friedrich Nietzsche -
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Svaki se rad placa... A film, muzika, softveri su plod tog rada.
    Nadam se da imate ideju koliko ljudi radi na jednom (cak i niskobudzetnom) filmu. Ili produkciji jedne ploce, pisanju softvera.
    Treba naci neki kompromis. Kroz edukaciju svih strana.
    Edukaciju onih koji bi da zarade i onih koji bi da ustede.
    Kazna nije nacin. Ona samo kreira sa jedne strane frustraciju i otudjenje a sa druge osecaj svemoci...

    Zakon (za sada) nije prosao, potrebne su mu reforme...
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Ovo bi trebalo i kod nas da se uvede,ali tek 2012-13 ako sam dobro procitala,poznavajuci nasu zemlju to nece stici tako brzo ,ali msm da nije uredu ogranicavati makar tu ljudsku slobodu.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Kraj ilegalnog downloada u Francuskoj ?

    Nadam se da to neće proći,kako bi inače bednici kao što sam ja dolazili do softvera,filmova..da neću možda da platim 20$ za neki album star 15 godina?..znam za intelektualnu svojinu i autorska prava,al mi se čini da je Gatesovih 40 milijardi dolara dovoljna nagrada za trud,a osim toga od alternative muzičkog i filmskog žanra koji ja skidam se ionako niko leba neće najesti,jer su umetnici ili odavno mrtvi,ili pristupaju umetnosti iz drugih razloga...a osim toga br.2,ovde nema šanse da to ikada zaživi,ovo je evropski Mexico,bre..
    The rest...is silence.
      Vrh

Slične teme

  1. Neocekivani kraj
    Autor Bombica u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23.08.2011, 14:07
  2. Kada dođe kraj....
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 14:33
  3. Ceo film sjajan, a kraj bedan
    Autor Necromancer u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.02.2009, 15:35
  4. Da li se vidi kraj svemira?
    Autor SQUAW u forumu Astronomija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.06.2007, 17:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •