Prevara ... Znači li da me ne voli? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43
  1. #16

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Uopšte ne mislim da branim prevaru u nekoj ljubavnoj vezi, jer sam i sam protiv nje, ali u želji da budem što realniji (svačeg sam se nagledao u životu, ponešto proživeo, a tu i tamo nešto i čitucnuo o tome) nadovezao bih se na svoj prethodni post o ovoj ne baš tako retkoj pojavi...

    Pre svega istakao bih da su naša osećanja slojevita, složena i promenljivog intenziteta. U večitoj interakciji naših ega, super ega i ida u različitim fazama i različitim predznacima naših emocionalnih stanja odnosi navedenih faktora nisu uvek isti. Dakle, postoje situacije netipične, posebne i do tada nepoznate našim nekim iskustvima i tada je moguće da reagujemo na način da prevarimo našeg partnera, ali i da budemo prevareni. Kolega Sivi je izneo sjajan primer jedne takve situacije, ali varijacija na tu temu može biti daleko više...

    Emotivni i sav ostali naš duhovni život nije crno beli, jer je pre svega iracionalan, dakle nemerljiv i nikada do kraja predvidljiv, kao što sam već napomenuo.

    Pa šta je onda najbolje uraditi u takvim situacijama? Mislim da je to Lala iz viceva (moj omiljeni lik) najbolje apsolvirao tako što je na tu temu odgovorio:

    - Samo da ne saznam, a ako i saznam da se baš ne jedim!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    ja prema prevarama imam vrlo jednostavan stav.
    ako prevarish, iz kog god razloga to bilo, znachi da ti osoba sa kojom si na neki nachin, na nekom polju, nije dovoljna. ako ti nije dovoljna, znachi da to ne moze biti prava ljubav... ili kako god da se to zove.

    ali, to sam samo ja. moje mishljenje i moj odnos prema prevari.
    ljudi su razlichiti, pa tako verujem da postoje i oni koji mogu da prevare osobu koju vole.
    ja, lichno, ne mogu. ako iskreno i zaista volim... jednostavno ne mogu da prevarim.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  3. #18

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    ... znači da je poželeo nekog drugog,gotova priča-nema dalje,pa nek me voli koliko hoće ...u svojim snovima.

  4. #19

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    "...ma voli te...samo se pravi..."


    ...mislim...o čemu uopšte pričate? Naravno da ne. Jer ako je neizostavni deo ljubavi poštovanje, prevarom se ono briše u sekundi. Ostaje "nešto", osakaćeno, neiskreno, prazno.

    I čemu?

  5. #20

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Ne mora da znaci da me ne voli, ali jbg. Bio biti iskreniji, pazljiviji ili sta god, pa gledati da se to ne desi.
    Nisam debil, ako treba da me vara, bolje da se raskantamo, i kud koji mili moji.
    Nijednog decka nisam prevarila. Svaki put kad je zelja za nekim drugim bila jaca od zelje za sadasnjim, veza se prekidala. Nisam tip koji vara, jer znam kako je meni bilo.
    Doduse, mnogo je gora prevara u mislima, i verujem da fizicka prevara naspram te ne moze da se meri, pa ni u promilima.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Doduse, mnogo je gora prevara u mislima, i verujem da fizicka prevara naspram te ne moze da se meri, pa ni u promilima.
    Ne, nije tako. Zato što se fizička prevara prvo dogodi u mislima, i živi dovoljno dugo da se materijalizuje.

  7. #22

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nije tako. Zato što se fizička prevara prvo dogodi u mislima, i živi dovoljno dugo da se materijalizuje.
    ...znaci...sad ne smem da kreshem ni u mislima?......zajebano...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #23

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    A je l' se racuna i kada sanjas nekoga (bilo poznatog ili ne) kao prevara???
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #24

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    ...naravno...zajebana neka vremena dosla...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #25

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nije tako. Zato što se fizička prevara prvo dogodi u mislima, i živi dovoljno dugo da se materijalizuje.
    Govorim po svom iskustvu ponovicu, nisam nijednom prevarila onog sa kojim sam bila, pa mi je ta prevara o kojoj govorim mnogo gora od fizicke. Fizicka prevara i ne mora da bude toliko strasna, neke se dogode na blic, bez prethodnog razmisljanja.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #26

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    c c c
    idealisti,svi redom

    gledate na ljubav kao na crno beli film
    gledate na zivot kao na crno-belu kombinaciju
    ali nista nije crno belo
    ni ljubav,ni zivot,tek mozda smrt
    prevari je dat preveliki znacaj
    nisu sve ljubavi iste
    postoje one tihe,postojane,samodovoljne
    postoje i one ekcesne,silovite,eksplozivne
    postoje one koje su nekima uzasno dosadne a nekima jedino potrebne
    postoje one koje su nekima neshvatljive a nekima jedino prihvatljive
    ono sto je nekom ljubav meni je dosada
    ono sto je nekom bitno u vezi meni je nevazno
    i obrnuto
    ne,nisam varala dok sam bila u vezi
    ali ne mogu se zakleti da ne bi
    u zivotu sam pristala na mnogo stvari za koje sam u mladosti mislila da necu nikada
    ljudi su bica u stalnom kretanju i stalno prolaze kroz promene
    neko prevaru smatra neoprostivom u vezi
    neko neke druge stvari smatra neoprostivim
    licno,vise od prevare bi mi smetalo da sam u vezi sa nekim ko je lezilebudatejedem
    izludela bih pored nikogovica pa makar u mene gledao kao u ikonu


    dakle....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Stvari nisu nikada crno bijele. Ljudi govore jedno dok im se ne dogodi a kad se dogodi onda malo drugačije razmišljaju.
    Mislim da u životu ima puno gorih stvari od prevare. Prevara može biti samo alarm za uzbunu znak da u vezi nešto ne štima.
    To je onda i prilika a se ti problemi i riješe.
    Nakon toga je moguće krenuti dalje možda čak sretniji i zadovoljniji.

  13. #28

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Citat Annie kaže: Pogledaj poruku
    Prevara može biti samo alarm za uzbunu znak da u vezi nešto ne štima. Nakon toga je moguće krenuti dalje možda čak sretniji i zadovoljniji.
    Nesto onda debelo ne stima ako je do prevare i doslo. Meni je prevara poslednji stadijum. Previse polazem na poverenje u vezi, i ako nema poverenja i iskrenosti, to nije veza. Nekome je bitniji seks. Vazi, ja da bih imala sa nekim odnose, moram tom nekom prvo da verujem, drugacije ne znam. Kad on mene prevari sa drugom, ja automatski gubim to poverenje. OK, mozda bih i mogla da predjem preko te prevare, verovatno da pokusam da zaboravim, da se krene dalje, ali znam sebe. Na prvu ozbiljniju svadju ja bih mu to opet prebacila. Bih, 100%. A cemu to onda? To nije ljubav, a ako se i pokajao zbog te prevare, ne bi sigurno zeleo od mene da slusa o stvari za koju smo se dogovorili da je necemo otkopavati. Ne umem da budem takticna, znam gde bi najvise bolelo da udarim i to je sve. Preko nekih stvari ne znam da predjem kao covek.

    Ne mora da znaci da me ne voli, nije svaka prevara ista, to smo apsolvirali. E pa, meni je ista.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #29

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Znači li uopšte da volite ako "tučete gde znate da će da zaboli" ? Ukoliko on ZNA da ne trpite prevaru, pa je ipak učini ? Ili...da vi kao "oprostite" istu ali da je svaki čas "nabijate na nos" ?
    Ukoliko sam nešto saznao BAŠ ZATO što se imalo poverenja u mene, nikada to ne bih iskoristio protiv tog koji mi je to poverio (bez obzira na njegove postupke). Kakav sam ja to onda čovek kada namerno koristim saznanje o "slaboj tački" protiv onoga koji mi je tu tačku sam otkrio ? Ima li imalo viteštva u nama ?
    P.S. Omaših temu....ali me Starsicin post ponukao da "lanem".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Prevara ... Znači li da me ne voli?

    Mislim da pre bilo kakve kvalifikacije nekog u suštini intimnog događaja trebamo imati na umu da je nemoguće sa strane anticipirati u potpunosti ličnosti učesnika i sve uslove u kojima se nešto događa, kao i to da mi sami nikako nismo centar sveta niti apsolutni uzor, odnosno moralni ni svekoliki drugi etalon u odnosu na kojeg se vrši procenjivanje nekih događaja ili postupaka drugih ljudi...

    Još u drevnim vremenima se preljuba nije baš uvek crno belo gledala, čak ni u zakonskom kontekstu, a o moralnom i da ne govorim. Preljube je uvek bilo i biće u ljudskom društvu. Naše reči i naši ovde proklamovani stavovi niti su uvek mi, niti su uvek istiniti. Verujem, kada bi postojao neki čitač misli, ili prošlosti svih nas, da bi rezultati bili u mnogim slučajevima različiti od ovde javno iznetih stavova

    Ljubav je iracionalna i ona se ne može objasniti niti logikom, niti dedukcijom i indukcijom, niti bilo čime drugim. Ona je sposobna da amortizuje, ili pospeši mnogo toga, a da pre nego što nam se nešto desi i ne znamo da šta smo u stanju da učinimo zbog te iste ljubavi...

    Prevara ne znači da neko ne voli svog partnera!
    Poruku je izmenio memento, 22.05.2009 u 12:29 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ona ne voli da čuje...
    Autor SQUAW u forumu Muška kafana
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 11:31
  2. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 17:13
  3. Prevara - da ili ne?
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 188
    Poslednja poruka: 28.06.2012, 23:13
  4. On ne voli da čuje...
    Autor SQUAW u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 23:50
  5. Prevara uživo
    Autor Sokica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02.10.2009, 12:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •