Визе наше насушне...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Визе наше насушне...

    bbc: Teškoće sa vizama za srbiju

    prema diplomatskim izvorima na koje se poziva bbc, još postoje određene teškoće u vezi sa ukidanjem šengenskih viza za građane srbije.

    Diplomate koje su insistirale na anonimnosti kažu da je evropska komisija u svom izveštaju zaključila da je makedonija ispunila uslove za ukidanje viza za svoje građane i da bi za državljane crne gore takođe mogle da budu ukinute šengenske vize.

    Što se tiče srbije, u izveštaju evropske komisije piše da i dalje ima "određenih teškoća", dok se za bosni u hercegovinu i albaniju kaže da nisu ispunile uslove.

    Iz evropskih diplomatskih izvora već neko vreme stižu nagoveštaji da u komisiji postoji izvestan stepen zabrinutosti zbog činjenice da će pravo na srpski pasoš imati kosovski albanci, kao i građani crne gore i republike srpske koji su ostvarili pravo na dvojno državljanstvo.

    U komisiji kažu da su im, pre nego što predlože ukidanje viza za državljane srbije, potrebna dodatna tehnička pojašnjenja o načinu izdavanja i bezbednosti srpskih pasoša, prenosi bbc u programu na srpskom jeziku.
    Наставља се сапуница око виза.

    Прво су нам напунили главу како данас у Србији нема важнијег питања од виза, и да су од патњи сиротих људи који чекају у редовима за визе веће само патње несхваћених гејева.

    Кад нам укину визе, онда ће српска сиротиња и незапослени да похрле да виде Ајфелов торањ.

    А онда нас ево већ пар година власт лаже како "само што нам нису укинули визе".

    Изгледа да још једна "прилика" пролази. Ништа ни овај пут, те не треба лицитирати с датумима, те ето криза те ето забринути су само још због овога...

    Хрватска је поделила своје пасоше сваком Хрвату било да живи у Босни, Србији, Словенији, Америци, Канади, Јужној Африци, Аргентини, Чилеу...
    Бугарска даје своје пасоше сваком ко се изјасни као Бугарин, у Србији, Македонији, Молдавији...
    Али то није проблем.

    Али ето, проблем је издавање пасоша грађанима Србије на Косову, и грађанима који имају и држављанство БиХ.
    И опет ће се наћи ЛДП теоретичари који ће нам објаснити, ето, опет нас Косово и РС вуку назад... опет нам не дају нашу вољену Европу... опет због њих испаштамо...

    Неко се јако вешто игра с нама.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Визе наше насушне...

    Ne znam sto toliku frku prave oko toga Nek lepo sacekaju 2050 i neku kad cemo udjemo u EU pa nam tad nece ni trebati vize

    Ovo bas smesno... Svaki put nesto novo izmisle Mada su sad lepo rekli sta je problem

    zbog činjenice da će pravo na srpski pasoš imati kosovski albanci, kao i građani crne gore i republike srpske koji su ostvarili pravo na dvojno državljanstvo.
    Pa eto... priznajmo nezavisnost Kosova , prihvatimo ukidanje RS , zaboravimo na Srbe u CG i pakujte kofere
    Everybody Wants to be a Cat
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Визе наше насушне...

    Neko se jako vešto igra s' nama
    Kad se nešto radi vešto .. to se i ne primeti. I ne oseti. To se radi i uradi - maherski.
    Al' ovo su one ... najniže, najprovidnije, ..."seljačke" fore. (da se ne uvrede seljaci tako se kaže)

    Da su samo vize ...!?

    I stvarno ne kapiram,
    u čemu je štos ?

    Već mi postaje dosadno i da razmišljam na temu - DOKLE TO ???
    jbNti i Istok i Zapad (i Sever i Jug) ... ne radi se tu više samo o vizama... meni više ništa nije jasno.
    Onog gitaristuutopistu i čitav mu "orkestar" ispljuvaše, izbrukaše, raskrinkaše ... danima, pojedinačnom paljbom, rafalima,
    na onim svakodnevnim sastancima povodom izglasavanja,nadglasavanja i preglasavanja po "Sivom Domu" ...

    i ništa.

    On opet, malo malo, pa (vidim) potpiše da je sklopio neke ugovore, primio neke milijarde,
    malo malo, pa otputuje (bez viznog problema) da primi negde, od nekog, neke milione,
    malo malo, pa nam se viza-vi nasmeje preko TiVia,
    i sve to (čovek) radi (i dalje) - U Ime Naroda !

    U ime koga ???
    U ime nas !?

    U Ime Oca I Sina I Svetoga Duha ... mi smo stvarno kreteni - Amin.





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Визе наше насушне...

    Joj, blago meni, kad mi je svejedno, jer nemam pare da negde putujem.
    Nesto sam se zeznula, a zasto nemam pare....
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Визе наше насушне...

    Siguran sam da postoje brojni ljudi kojima su vize veliki problem zbog kojeg nepravedno i nepotrebno pate. Nadam se da će se već to nekako u budućnosti rešavati brže i jednostavnije...

    Ja nemam problema sa tim. Naime, svojevremeno sam se sam sebi zakleo da, dođem li živ u Majku Srbiju, nikada je više neću napuštati. Ni privremeno, pa taman da dobijem nagradu mesec dana na Havajima sa Monikom Beluči. Nikada više vanka. Čak ni pasoš nemam, niti ću ga ikada vaditi. Naravno, ovo je moj lični stav...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Визе наше насушне...

    Наравно да опет трујем против европских и светских вредности јер сам зли клерофашиста... али већ дуже време примећујем како се по питању виза примењују "европске вредности"... визе наиме важе само за поштен и културан свет.
    Те Багзи у Грчкој, те Давидовић у Италији, овај у Италији, ниједан криминалац или народни певач немају проблема да добију визу или радну дозволу, или да се без визе дочешају ЕУ.
    А за поштен свет... е ту само крв што ти не ваде.

    ---
    Srpsko Ministarstvo pravde tražiće njegovo izručenje
    Vladimir Jovanović Japanac uhapšen u Italiji
    Autor: Tanjug | 29.05.2009. - 10:08

    Nekadašnji pripadnik zemunskog i surčinskog klana Vladimir Jovanović, zvani Vlada Japanac (41), uhapšen je u Italiji po Interpolovoj poternici koju je za njim raspisla Srbija, izjavio je danas Tanjugu državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen.

    On je precizirao da je za Jovanovićem raspisana poternica zbog bekstva od odsluženja dvogodišnje kazne zatvora na koju je osuđen zbog iznude.
    Homen je rekao da će srpsko Ministarstvo pravde zatražiti njegovo izručenje iz Italije koje bi moglo da se očekuje za oko dva meseca.
    "Ovo hapšenje je samo još jedan primer dobre saradnje naše države sa drugim državama regiona", dodao je Homen.
    Jovanović je pravosnažnom presudom Okružnog suda u Beogradu osuđen na dve godine zatvora zbog pokušaja iznude 50.000 evra od vlasnika "Maksis" taksija Nenada Mikića.
    Prvom presudom Drugog opštinskog suda bio je osuđen na četiri godine zatvora, a na ponovljenom suđenju kazna mu je prepolovljena.
    Vlada Japanac je od Mikića u kafiću u "Dragulj" na Vidikovcu 5. aprila 2005. godine tražio reket od 50.000 evra, što je ovaj odbio da plati posle čega je pretučen.
    Jovanović je prošle godine uhapšen u Bosni i Hercegovini, ali je ubrzo pušten na slobodu pošto je utvrđeno da ima bosansko državljanstvo i da ta država ne može da ga izruči srpskim vlastima.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:19
  2. ... нешто за дневник...
    Autor yossarian u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 30.11.2014, 09:00
  3. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 13.03.2009, 23:32
  4. Ваше име на јапанском
    Autor StOlA u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.02.2009, 13:39
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 11:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •