Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Nedjelja, 08 Ožujak 2009

    Tko bi rekao da upravo muškarci mnogo bolje osjete prevaru tijekom veze od žena? To tvrde američki biolozi i psiholozi na osnovu urađene studije.

    Tko češće vara, uglavnom svi znaju. Čak 30 posto muškaraca tijekom veze, radilo se tu o braku ili ne, vara svoju partnericu. Što se tiče žena, postotak iznosi samo 19 posto. Ovu činjenicu su sada studijom potvrdili američki znanstvenici.

    Međutim, pitanje nije bilo samo, tko češće vara. Tim znanstvenika je tijekom studije ispitao 203 para, od čega ih je 20 bilo u braku dok su partneri ostalih parova samo živjeli zajedno. Muškarci i žene su pri tome zasebno odgovarali na pitanja.

    Osim pitanja o vlastitoj prevari, parovi su trebali odgovoriti i na pitanje da li su ikada sumnjali ili sumnjaju u vjernost svoga partnera. Osobe su trebale naglasiti i koliko jako sumnjaju u prevaru. Znanstvenici su naravno na osnovu odgovora mogli ustanoviti, koliko osoba je varalo svoga partnera, koliko ih sumnja u prevaru, ali i koliko njih sumnja s pravom, a koliko bez razloga. Rezultati su bili zapanjujući.

    Ispostavilo se da pored toga što muškarci mnogo češće varaju, ustvari i mnogo bolje ocjenjuju, da li su bili prevareni. Muškarci čak i mnogo češće sumnjaju u prevaru, tj. u 20 posto. Međutim, u 75 posto slučajeva su u pravu. Kod žena se postotak sumnje kretao oko 15 posto, a u 41 posto slučajeva su zaista bile u pravu. Moglo bi se znači reći da u većini slučajeva kada je prevara u tijeku, žene i ne posumnjaju.

    Pokušaji da se ove razlike u spolu objasne su razni. Gledamo li čisto sa strane evolucije, moglo bi se reći da žene svojim rjeđim varanjem pokušavaju održati stabilnost veze za svoje potomstvo, dok muškarci na mnogo opušteniji način šire svoju DNK okolo kao da su programirani za to.

    Što se tiče izraženijeg osjećaja za razotkrivanja prevare od strane muškaraca, moguće je da žene mnogo lošije prekrivaju prevaru te često nesvjesno tijekom razgovora odaju detalje koji pobude sumnju.

    Međutim, dok se žene oslanjaju na povjerenje, muškarci uglavnom zahtjevaju objašnjenje, te možda tako i češće dolaze do istine.

    (Izvor: http://www.upnt.org/muskarci-bolje-o...ru-u-vezi.html)

    Bio sam uveren da nas žene čitaju k'o knjigu. Šta kažete na ovo?
    Poruku je izmenio memento, 20.05.2009 u 18:34 Razlog: U trenutku postovanja, došlo je do prekida snavdevanja el. energijom
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Šta kažete na ovo?
    Kažem da verovatno polaze od sebe.
    Obzirom da više varaju,više i sumnjaju u vernost.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  3. #3

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku
    Kažem da verovatno polaze od sebe.
    Obzirom da više varaju,više i sumnjaju u vernost.
    I meni se čini. Napad je najbolja (preventivna) odbrana.
    Ko oglasio, taj oprasio...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Ako je to istina, to je samo (jos jedan) dokaz da postoji razlika izmedju muskog i zenskog neverstva...

    Verovatno se po zeni to (jednostavno) vidi....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Ja bih najpre malo igrala matematike.
    30% muškaraca vara sa 19% varljivih žena?
    Nešto mi tu ne štima. Sa kim varaju svoje partnerke ti muškarci? Ako pretpostavimo 50%-50% odnos snaga muško-žensko, onda 11% muškaraca svoje parner(k)e varaju jedni sa drugima, ili pak dele plen od ovih 19% među sobom, ili 11% muškaraca bira slobodne strelce?
    Ipak, sklona sam najpre da posumnjam u iskrenost ispitanika uključenih u ovu anketu.

    Ne znam šta kažu ankete, znam na šta sam naletala u RL. Prevara se oseti, jednako je osete muškarci i žene, samo zateleban muškarac teže prizna sebi da vidi (oseti) ono što je tako očigledno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    to sa prevarom.....mnogo buke ni oko cega..........i sa jedne i sa druge strane....zena trpi raznorazne gluposti u vezi,neretko sikaniranje i potcenjivanje,a onda digne buku oko toga sto je metn`o nekoj drugoj....
    alo,gde si bila kad te ucutkivao z stolom? i onda kad je digao ruku? i onda kad te je omalovazavao pred decom? i kad je ogovarao tvoje prijateljice? ili.....

    i sad,kao ne voli te,metnuo konobarici ili nekoj drugoj.....


    licno,avanture sa strane uopste ne bih shvatila tragicno......doduse,najbolje je i da ne znam......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Ako je osobi stalo do partnera, osetiće prevaru, bilo muško ili žensko..

    ne verujem u te podele muškarci više ono, žene više ono..sve je to tako individualno i zavisi od mnogo stvari i okolnosti, ali nema veze sa polom..

    i da, ne verujem u ankete..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Bolje oseti onaj koji ne bezi od stvarnosti i koji sme sam sebi da prizna da je prevaren i da je neko drugi uspeo da privuce partnerovu paznju,nema veze jel musko il' zensko u pitanju.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  9. #9

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Nešto mi tu ne štima. Sa kim varaju svoje partnerke ti muškarci? Ako pretpostavimo 50%-50% odnos snaga muško-žensko, onda 11% muškaraca svoje parner(k)e varaju jedni sa drugima, ili pak dele plen od ovih 19% među sobom, ili 11% muškaraca bira slobodne strelce?
    Možda deo žena "posluje" sa ekstraprofitom. Verovatno u dve, ili čak tri smene.

    Mislim da je to sa tvrdnjama da se prevara baš uvek može osetiti, naslutiti ili na bilo koji veće neki drugi način otkriti, apsoutno ne stoje. Uvek postoji način i uvek postoje osobe koje to mogu uraditi, i rade uostalom, tako da se prevara, ipak, ne otkrije, pa čak i ne posumnja u nju...

    Potpuno bih se složio sa mišljenjem koje iznela po ovom pitanju believer.
    Poruku je izmenio memento, 20.05.2009 u 23:58 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Pa sad...ukoliko je par uspeo pre toga da stigne do nekih vrhunaca zajedništva, onda je sve ispod toga bilo lako registrovati .
    Ko ume da uporedi...lako je.
    "Ispravi me ako grešim,
    kaži to nije istina,
    ispravi me ako grešim,
    kada kažem...
    da ništa nije kao prije" ..Parni Valjak .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #11

    Odgovor: Muškarci bolje osete prevaru u vezi!?

    Ne znam ko oseti bolje...najbolje bi bilo da do toga uopšte i ne dođe...jer kada se oseti...ne valja.

    ...ako već vara,nadam se da će na adekvatan način upotrebiti ono što se zove mozak...mada to ne sprečava da se ipak oseti.

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Nema ništa bolje...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 229
    Poslednja poruka: 28.12.2013, 13:31
  4. Kompromisi u vezi?
    Autor Goga u forumu Ljubav
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 12.07.2012, 12:05
  5. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 22:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •