Kako se oblacite?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Kako se oblacite?

    Da li ste promijenili nacin i stil oblacenja odkako zivite u 'tudjini"?
    Meni je u pocetku bilo zbunjujuce kad sam pocela raditi pa u ofisu vidjela kako se nose papuce, garderoba 'raspar' odnosno nesukladjenih boja.
    Sebi sam se zarekla da necu se nikad promijeniti po pitanju odijevanja, mislim da jos uvijek nisam, mada vjerovatno godine cine svoje i ni ne primijetim kako sam i sama prihvatila nesto od drugacijeg, ovdasnjeg stila oblacenja. No, jedno je sigurno, gotovo uvijek na posao idem u suknji tj kostimu, ili ako kad obucem zimi hlace onda je obavezno uz sako..opet kao kostim, ..cipele/sandale sa petom (ne bas stikla ali manja peta). Ma nista posebno, to je kod nas u zavicaju normalna stvar,jer gotovo sve zene tako idu na posao. U Kanadi to bas i nije uobicajena pojava.
    U pocetku me isto iznenadila garderoba za svecanije prilike kao sto je Bozicna vecera sa kompanijom. Sad sam se i ja na njih takve navikla, kao sto su se i oni na mene navikli da dodjem elegantno i svecano obucena, kao sto je to kod nas obicaj.
    Kako je kod vas? Da li ste vi sta promijenili u svom stilu oblacenja i prihvatili neke obicaje zemlje u kojoj sad zivite?

  2. #2

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Jos uvijek ne. Ostao sam i dalje vjeran stilu oblacenja koji sam furao i na Balkanu. Mislim nije tesko da se nadju normalne patikice i trenerka
    E onda dodju trenutci kad bi se i ja rado u pidzmi odgegao do radnje po hljeb i mlijeko, al' onda proradi ona nasa bubica "gdje cu takav u prodavnicu"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Citat swba kaže:
    E onda dodju trenutci kad bi se i ja rado u pidzmi odgegao do radnje po hljeb i mlijeko

    u pidzami ne samo da idem do radnje po leb i mleko, vec odem i do grada u istoj
    nisam menjala stil, niti planiram.. oduvek imam neki svoj stil.. koji drugim najcesce ili nije jasan, ili im se ne svidja.. ali niti me bilo briga sta drugi misle o mom stilu oblacenja, niti se oblacim po principu "joooj, ne mogu takva u grad, sta ce drugi reci".. obucem se kako mi dodje.. kao sto rekoh, ako mi se ide u pidzami, ici cu u pidzami.. nije mi to bio problem ni na Balkanu, a jos manje ovde

    postujem sve tudje obicaje, ali meni su ipak drazi moji lichni
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Kako se oblacite?

    U staroj Jugi uvek isto ali kada sam u tudjini prvi puta isao da se predstavim za posao koji sam hteo da radim(odj. me zbog odece i frizure) e od tada na poslu ipak malkice malo po njihovom stilu
    I tako u beskrajno!

  5. #5

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Citat Fonzo kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste promijenili nacin i stil oblacenja odkako zivite u 'tudjini"?
    Meni je u pocetku bilo zbunjujuce kad sam pocela raditi pa u ofisu vidjela kako se nose papuce, garderoba 'raspar' odnosno nesukladjenih boja.

    Kako je kod vas? Da li ste vi sta promijenili u svom stilu oblacenja i prihvatili neke obicaje zemlje u kojoj sad zivite?
    Nisam promijenila stil oblacenja. U sustini oblacim se isto ovamo u "tudjini" kao i kod "nas". Oblacim ono u cemu se najbolje i najprijatnje osjecam. Uglavnom nosim patike, a nosila bih i papuce da nije klima uredjaja... Kostim nosim samo na konferencijama (jer bi drugacije bilo neprofesionalno). Ono sto je za mene svecano, to ne mora da bude svecano za nekog drugog...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #6

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Kod nas na faxu, niko se nesto previse ne uzbudjuje oko oblacenja. Svak oblaci ono u cemu se najbolje osjeca. Dolaze cak i pocijepani, a o neuskladjenosti boja da ne pricamo. Najvise me iznenadjuje kad obuju carape pa prekonjih sandale . Tako da moje farmerke i patike ne predstavljaju problem.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #7

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Evo ja svaki dan promjenim čarape i sve je u redu

    Da vidite samo kako se Švabe oblače...strava i užas...naši baustelci su ljepotani

    Mi stranci po Hamburgu šetamo kao manekeni; sve i jedna nam se svidja
    Poruku je izmenio Mish, 21.10.2007 u 01:12 Razlog: Nema potrebe za vikanjem

  8. #8

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Uglavnom se oblacim - Sportski
    Poruku je izmenio euridika, 23.10.2007 u 20:36 Razlog: velika slova

  9. #9

    Odgovor: Kako se oblacite?

    ...poshto spavam go...uvek prvo obuchem gace...
    ...a posle...zavisi od inspiracije...ako idem na sport...trenerka...na posao...zna se...da se vozim...koznjak...u akciju...e to cu da precutim...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #10

    Odgovor: Kako se oblacite?

    U prvom momentu jesam. Prvih dve, tri godine u Njemackoj vecinom bih se osecala previse dotjerana kada bih otisla u kupovinu ili negdje van. Zene (pogotovo majke) u manjim gradovima ne prate modu previse niti se trude oko svog izgleda. Zapustila sam se u to doba prilicno i pocela nosit majce mog muza i trenerke . Onda mi je u posjetu dosla sestra iz Hrvatske i dobro me nagrdila i za vreme njezinog boravka misteriozno mi je nestalo pola garderobe u kanti za smece. Od tada sam se vratila svom stilu. Pratim modu i pogotovo na poslu mi je vazno da sam elegantna, dotjerana i u skladu sa trendom. Patike ne nosim ako ne treniram, farmerice eventualno u kupovinu ili za izlazak. Nisam u odjelu ni u kostimima, jer taj uniformirani look ne podnosim nikako. Trendy, sexy,cool
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Ovaj,moj stil je kul
    Ma de ba,oblacim se kako ja hocu,uopste ne pratim modu,i ne zanima me sta neki tamo ljudi misle
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  12. #12

    Odgovor: Kako se oblacite?

    Dok sam zivela u Srbiji- uvek sam bila maksimalno doterana. Kada sam stigla u Nemacku - prvih godinu dana sam se trudila da lepo izgledam, ali kada sam shvatila da previse odudaram od okruzenja - pocela sam da se oblacim kao i oni. Farmerke, patike, zavezan rep. Mislim da je jedan od razloga za takvu vrstu mode iz prostog razloga sto se ovde po ceo dan radi i ljudi nemaju previse vremena da brinu o svom izgledu. Stikle su ovde narocito neprakticne posto je u velikom gradu sve daleko i gde god da parkirate morate da se napesacite do konacnog odredista. Verovatno iz tog razloga se retko moze videti neka zena sa visokim stiklama na ulici. Svaki put kad odem u Srbiju, zaprepastim se kako su devojke lepe i doterane. Za svaku pohvalu!

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •