Zasto se bas tako zovete? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 48
  1. #16

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Ime dobila po maminoj sestri ali mi moja braća to izbrala.
    Kada je mama bila trudna, pitala ih je kako bi voleli da im se zove sestra, ako bude sestra, i oni rekoshe Branka. Mamina sestra se tako zove, a mnogo su je voleli pa hteli i oni seju sa tim imenom.
    Tata se nije bunio, imenjaci smo.

  2. #17

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Moja majka,ljubim je ja (za koju inače sumnjam da me uopšte rodila),nije imala nikakav plan u vezi s' tim kako će mi ime nadenuti...mož' biti da i ja nisam bila u planu ...elem reče mi jednom prilikom da je čekajući red kod lekara,čula kako dozivaju neku doktorku po imenu....svidelo joj se.

    Kako god bilo,svidelo se i meni .

  3. #18

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    I ja sam druga devojcica bila i svi su se nadali da cu biti dechak i da cu se zvati Ivica po dedi, jel je on Ivan.
    Posto je zensko..dobila sam ime po babi..ona je bila Nadezda a ja slicno tome...
    Poruku je izmenio little fairy, 25.05.2009 u 09:39 Razlog: color..

  4. #19

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Kod mog imena nije bilo puno dileme
    Moji su vec znali, oboje kako ce me zvati, tata se nije slagao sa maminim predlogom, mama sa tatinim,pa su napravili kompromis i dali mi dva.
    Mene niko nista nije pitao.Baba je tih dana isla po kuci i govorila 'Budi bog s' nama"
    Rodbina se iscudjavala, ali svakog cuda tri dana dosta.
    I takooo samo ja ostadoh sa dva imena, jedno koristim stalno tatino,
    mamino samo u licnim dokumentima

  5. #20

    14 Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku

    U našoj porodici je običaj da se kršteno ime razlikuje od pravog,tako da sam tu dobila ime po maminoj devojačkoj slavi,ujaku,kumi,...Đurđica


    Moj kum, je žešći zezator, čak je i krštenje više ličilo na komediju.
    Kada ga je pop pitao koje će kršteno ime da mi bude, kao iz topa je rekao: ''Paraskeva!''

    Mama mi je dala ime... Bata nije želeo da se zovem, po sistemu (Ivan - Ivana; Aleksandar - Aleksandra ... )

    Želela je... da budem ponosna... gorda, ali ne u rđavom smislu, već da se uzdignute glave (i sa osmehom na licu) borim... i idem napred... kroz život

    Hvala tati za osmehe...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #21

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    neznam stvarno zasto Ivan pricali smo ali zaboravih ,znam da sam trebao prvo biti Alexandar ako se secam dobro price
    Poruku je izmenio Nane, 22.07.2009 u 13:25

  7. #22

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Da sam bila muško kao što su svi priželjkivali... zvala bi se Dragan. ali rodila se pišuljica i onda su mama i tata, na osnovu sestrinog četveroslovnog imena...smislili moje liiiijepo ime. Tata je insistirao da imena budu od četiri slova da nas niko ne zove po nadimcima. Meni su ipak uspjeli dati maleni nadimak. I tako... sviđa mi se moje ime jako...bilo je rjeđe ...sad ga već ima...šta ću ja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    koliko sam skapirao,meni je kum izabrao ime.Dao mi je ime koje se najvishe exploatishe i nije mi bash pravo ali nisam se tad pitao,inace,da su tada gledali film Demijan....ko zna...

  9. #24

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Po očevoj liniji, ko zna koliko decenija unazad prezimenu se nije desilo ono što će se mojim rođenjem desiti.
    Prvo pa žensko, bila sam za to moje divno prezime - baš ja.


    Bio je to - pun pogodak.

    Doduše, provukao se tu i jedan mali "promašaj" naime ... majka je dobila decidni zadatak da me rodi :
    u Nedelju
    13.JuLa
    - na Dan Ustanka Naroda i narodnosti Crne Gore.

    A šta je uradila ona ... g o s p o đ i c a ... ?
    Rodila me je:
    u petak
    13.
    JuNa



    Oglušivši se o njeno objašnjenje da po tom pitanju nije mogla baš ništa da učini.. jer juN je bio termin
    (znali smo mi to...)

    ja i tata smo je ipak kaznili, nemogućnošću učestvovanja u odabiru imena i dali mi ime po njegovoj majci.

    Ime ......... koje s'ponosom nosim .... pa ... skoro kao i prezime.







    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #25

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Nikakvo ime nije bilo unapred u planu.Moja majka je noć uoči mog rođenja u porodilištu usnila san u kome je rodila dečaka koji se zvao Marko.Oko 7 izjutra se rodila devojčica pa je po nekoj njenoj logici od Marka ispala Marija Mada mnogi moje ime vezuju sa datumom rođenja (25.12. Božić) to veze sa tim nema već sa maminim snom, kaže i da su je pojedine babice nagovarale i da mi nadene ime Božica što je ona,Bogu hvala,odbila
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #26

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Хеботе, никад се нисам сетио да питам... сад ме заинтересовало... али знајући моје родитеље, одговор ће бити "свидело нам се"...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Po Valentini Tjereškovoj..ona je bila tatin idol..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    A pazi mog oca - dao mi ime koje kad se procita naopacke je ime jednog grckog grada


  14. #29

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    U to vreme je bila popularna pesma.....Zorice, Zorule......i tako ja dobi to ime....

  15. #30

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Zato sto mi se nisu nadali..bolje da su me u bunar bacili nego sto su me napravili ovakvog

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  2. Nepravda na delu - može li to tako?
    Autor Greshka u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.11.2011, 22:16
  3. Običaji (tako se to kod nas radi)
    Autor paparazzo u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2010, 18:13
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59
  5. Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 21:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •