Zasto se bas tako zovete?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    Zasto se bas tako zovete?

    Kako ste dobili ime koje imate...da li po nekom rodjaku, ili....???
    Postoji li neka zanimljiva prica oko toga?
    I koja su jos imena bila u opticaju?

    Ja sam citava 2 meseca bila bezimena, jer moji nisu mogli da se dogovore kako cu da se zovem...mama je htela po baki Anna...no baba se usprotivila (kao ona je nesrecna pa da ne budem i ja)...onda su hteli Marina, ali tada je svaka druga bila s' tim imenom zbog cuvene pesme...onda Zaklina (hvala Bogu da nisu)...ali tata imao na poslu med. sestru Zaklinu (copavu)...onda Ana Marija (jedna baba Ana, druga Marija)...pa Marijana.....dok im iz opstine ne zakucase na vrata...tako ja 2 meseca bila samo Beba

    A ime mi dala baka, koja je jako volela Petrarku..po njegovoj muzi...
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #2

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Po babi sam dobila ime,mada s tatine strane u svakoj generaciji postoje bar po dve Marije.
    I bas volim sto su odabrali to ime da mi daju
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  3. #3

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Moji su se jaaaako nadali da ce biti musko, ali bas jako. Mislim, znali su da ce biti musko, pokazao ultrazvuk i smisljali oni, smisljali.. i posto sam rodjena na Mitrovdan, trebala sam biti Dimitrije. Sad se razmisljam, pircala mi keva da sam trebala da se zovem tako, a zasto ne znam, posto sam rodjena pre termina, a kad su videli da sam zensko, zasto bi me zvali Dimitrije..

    Enivej, kad je ispalo zensko, tj. ja, trebala je biti Mitra, po Mitrovdanu. Ali je kevina vencana kuma predlozila ime Teodora, po carici, i eto, ispao ja Teodor
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Moji roditelji se dogovoriše da će moj otac dati ime detetu ako bude žensko, a mama ako bude muško. Elem, u mestu u kom sam rođen ni tada nije bilo baš naročito preporučivo imati "čisto" srpsko ime, pa je mati odabrala ono koje ničim ne sugeriše nacionalnu pripadnost: Miroslav. Inače, moj otac je imao u planu ime Aleksandar.

  5. #5

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Kako sam se rodila na Djurdjevdan verovatno sam trebala biti Djurdjija ili mozda Djurdjica ali nisam......dobih ime Vesna...zbog proleca
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #6

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Svi moji u familiji imaju drugačija imena koja doista nešto i znače. Tako sam i ja dobila ime po jednom zemljopisnom pojmu, točnije po pokrajni u Francuskoj. Hvala mami pa i hvala tati jer doista sa ponosom nosim 'breme' svojeg imena.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Trebala sam dobiti ime po babi,ali na veliko insistiranje moje majke to
    se nije desilo i ja sam joj na tome zahvalna,ime mi je dala ona.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #8

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Moji su se nadali da ce dobiti decaka... Jer su vec imali jednu devojcicu I isplanirali su da se zovem Dejan i onda posle 9 meseci iscekivanja decaka rodim se ja na razocarenje svih Tako da s obzirom koliko su mi se obradovali imam dobro ime
    A ime sam dobila po sestri Samo malo izmenili slova
    Everybody Wants to be a Cat

  9. #9

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Mamu lagali 9 meseci da će biti muško...
    Mama tvrdoglavo me zvala Jelena...
    Tata čupao kose i smišljao sa kumovima muška imena: Saša, Uroš, Predrag...
    Kuma samo vrtela glavom...

    Rodih se ja...žensko
    Mama sretna, nastavi da me zove Jelena, čitavih mesec dana do krštenja
    Tata očajan, nikako nije hteo Jelena, uđe u pregovore oko Tamara, Teodora...

    Odnese tata bebu u crkvu na krštenje
    Dođe kuma (koja je venčala njegove roditelje, i krstila njega, i venčala njega i mamu...) i kao iz vedra neba kaže popu Mihajlu: Nataša...
    iz ko zna kog razloga, samo njoj znanog
    A beše to ono pravo, staro kumstvo, kada kuma ne pitaš za razloge, nego samo klimaš glavom...

    Svi su bili očajni...sem kume naravno
    A ja...nisam loše prošla...malo mi žao zbog Tamare, ali sve se ispravi...to sam ime dala svom prvom kumčetu
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Obzirom da imam stariju sestru,svi su se nešto nadali da će drugo dete biti muško...Razne vračke,ultrazvuk...pa čak i sama babica pre porođaja je mamu ubeđivala da sam muško,kad...prevarili su seNišta od Bogdana(tako sam trebala da se zovem po tatinom jako dobrom prijatelju iz detinjstva),dobih ime po tati.
    Baka je predlagala da se zovem Josipa(na svu sreću,nisu je poslušali)po dedi,ali mama je odlučila...biće Aleksandra

    U našoj porodici je običaj da se kršteno ime razlikuje od pravog,tako da sam tu dobila ime po maminoj devojačkoj slavi,ujaku,kumi,...Đurđica
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  11. #11

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    ime mi je izabrala baba,po njenoj zelji,ali i ona dvoumila oko dva imena Srdjan i Aleksandar,ali eto ostalo je ipak Srdjan.Mada bi ja licno vise voleo da sam Aleksandar,ali nisam.

  12. #12

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    tata je želeo ćerku i zato mi je i dao svoje ime
    Don't tease me if you can't please me!

  13. #13

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    kad sam se rodila dva meseca sam bila bez imena.
    Mama htela da se zovem Zorica, na babu - tatinu mamu koja nije htela ni da cuje, jer se isto tako zvala i moja druga baka, pa inisistirala da se zovem po njenoj svekrvi Velika na sto mama nije pristala.
    I jednog dana tata se vrati i kaze mami da je bio u maticno i prijavio me pod imenom koje ona nije htela ni da cuje. naravno zezao je i onda joj pokazao izvod iz maticne knjige rodjenih na kojem je bilo zapisano moje ime.
    Inace on je tada putovao u Grckoj cesto i tamo je cuo ime koje mu se jako dopalo i resio da ga da prvorodjenoj cerki.


  14. #14

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Tale mi je rekao da sam mu bila lepa kao proleće kada me je prvi put uzeo u ruke...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #15

    Odgovor: Zasto se bas tako zovete?

    Posto sam rodjen na sretenje (15.02) trebao sam dobiti ime Sreten, ali majka je"isterala" da se zovem po njenom bratu: Slavko.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  2. Nepravda na delu - može li to tako?
    Autor Greshka u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.11.2011, 22:16
  3. Običaji (tako se to kod nas radi)
    Autor paparazzo u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2010, 18:13
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59
  5. Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 21:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •