Traži se posada... - Strana 16
Strana 16 od 89 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 1335
  1. #226

    Odgovor: Traži se posada...

    Dobra noć posadi,šta sam propustila?


  2. #227

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ni ovi Kapetani nisu kao sto su bili nekad
    Ja cekam svoj premestaj

    pa je l' ti,belisssima,ne primećuješ nove epolete na svojim ramenima!?Ti si glavna upravnica piratskih carinarnica,a uteruješ i porez,naplaćuješ svadbarine,danke po ostrvima!Spremaj kese za novac,zlato,a naivnim domorocima davaj kojekakva ogedalca,ili im na kraju krajeva izdaj koji ček bez pokrića-ostrvili se domoroci,pa očekuju pravedne razmene dobara!Užas!
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #228

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    pa je l' ti,belisssima,ne primećuješ nove epolete na svojim ramenima!?Ti si glavna upravnica piratskih carinarnica,a uteruješ i porez,naplaćuješ svadbarine,danke po ostrvima!Spremaj kese za novac,zlato,a naivnim domorocima davaj kojekakva ogedalca,ili im na kraju krajeva izdaj koji ček bez pokrića-ostrvili se domoroci,pa očekuju pravedne razmene dobara!Užas!

    Kase spremne!
    Sefovi pripremljeni.
    Tajni racun otvoren.
    Mogu o'ma da stupim na duznost

  4. #229

    Odgovor: Traži se posada...

    Sakupismo se na doku.
    Ukrcaj kao i svaki ukrcaj na ovaj brod.Sa osmesima uz težak rad,sa nadom.Dugo traje dok se ne napuni podpalublje svim što je potrebno za put.Dugo ali uz osmeh.
    I opet u inat vetru krećemo ka pučini,tamo su i talasi dugi i bez refleksije o obalu,manje je neizvesnosti.
    I opet se pojavljuje,na izlasku iz luke,iz magle očaja brod izgubljenih duša.Ukleti jedrenjak kapetana prokletog i prognanog.Volim ono što vidim na dragim licima mojih mornara,prkosni osmeh,ponos što plovimo zajedno,rutinu u radu,znalački potez.
    On uvek dolazi sa iste strane,kao olinjali podmukli pas,sa leđa.Mlađi,koji nemaju naša iskustva su se uznemirili.Stari vukovi ih hrabre sami od sebe,svojim duhom.Čak i mali od palube,kome ovo nije prvi susret sa zlom,popevši se na bok našeg broda počinje da urinira u njegovom pravcu.Prvi oficir mu udara zaušku i tera ga na posao.I takav ružan,mrtav,zao i proklet sam od sebe zaslužuje malo poštovanja.
    Zbog onog što je bio i više nikada neće biti.Oficir.Oficir koji je izdao sve u sebi i prešao na drugu stranu.Onaj koji je pljunuo na sebe.Izdajnik.
    Pokušava da manevriše svojim trulim brodom,sam i ostavljen od svega lepog.
    Kuvar ga gađa splačinama.Smeh se ori dok mu odmičemo.
    Vidimo mu ružnu grimasu na prerano ostarelom licu,grč i gotovo da čujemo škrgut onoga što je ostalo od zuba u iskrivljenim ustima.
    Naređujemo pozdrav,posada je zbunjena i pozivaju momci i brodskog sveštenika,nema razloga da ga bude.Ovom niko ne može pomoći a nama molitva zbog njega nije potrebna.
    Odmičemo mu ka novoj zori.Njegov zadah nam je još u nozdrvama.Tera ga topao čaj na vetru u leđa.
    Svaki takav susret budi u duši nešto što nam ne treba i ono bez čega se ne može.
    Pravimo izbor i plovimo dalje čistog srca.
    Gubavac ostaje za nama proklet i sam.Sam kao matori olinjali podmukli pas na kojeg liči.

  5. #230

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Kase spremne!
    Sefovi pripremljeni.
    Tajni racun otvoren.
    Mogu o'ma da stupim na duznost
    Nemojte mi reci da sam utrcala na gusarski brod?
    Tajni racuni ovo ne mirise na dobro
    Kome pare tajno
    meni se cini da ce Bella dasa broda kad napuni konto u banci
    a mi cemo ako nas posluzi vreme
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #231

    05 Odgovor: Traži se posada...

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Kome pare tajno
    pa meni komE bi drgomE ... i ubuduće gledaj da ne postavljaj suvišna pitanja..
    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    meni se cini da ce Bella dasa broda kad napuni konto u banci
    Don't sikiriki. niko ne zna da sam na računu napravila pogramsku skretnicu kako bi se sav novac slivao na moj račun...

    samo ti mala od kufinjice uživaj ... i kufaj

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #232

    Odgovor: Traži se posada...

    Paaaa Admiralice meni tu nesto debelo smrd..Necu ja puno pitam evo
    Ali imam jedan dobar predlogimam....racunbanka**Viteza....racun...100005-202-6333987uplatite mi 5 posto a to je po danasnjem kursu ....20000e....i
    Ijuuu izgore mi vecera...odoh u kuhinjua vi Admiralice razmislite o mom predlogu.....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #233

    Odgovor: Traži se posada...

    Rado lado ... al' neizvodivo.
    Sve su novčanice u apoenima od 50.000,oo . Baš mi je mnogo sorry ... veruj mi.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #234

    Odgovor: Traži se posada...

    No dobro ondaK meni procenat od 10.50 posto sto bi taman bilo koliko i apoena
    Ili cu u protivno morati da
    a i da posaljem parna adrese zaintresovanih za privredni kriminal ,korupciju......
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #235

    Odgovor: Traži se posada...

    Au kakve su ove marokanske trebe, otis'o sam na re'abilitaciju radi nadoknadjivanja telesnih tecnosti, nemo' da me se dira do daljnjeg
    El' mi se cini ili samo ja uzivam na ovoj eksurziji

  11. #236

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Don't sikiriki. niko ne zna da sam na računu napravila pogramsku skretnicu kako bi se sav novac slivao na moj račun...

    Ko jos danas cuva sve pare u tamo nekim bankama,kad postoje dobre stare slamarice ...





    U banke saljem samo ono sto moram,onaj skromni deo cuvam za sebe

  12. #237

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Ko jos danas cuva sve pare u tamo nekim bankama,kad postoje dobre stare slamarice ...





    U banke saljem samo ono sto moram,onaj skromni deo cuvam za sebe



    Od tog,tvog,skromnog dela odbija ti se 25%jer si kapetanici prećutala keš...taj novac ide za neplaćene kapetanicine troškove u kantini na Barbadosu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  13. #238

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Od tog,tvog,skromnog dela odbija ti se 25%jer si kapetanici prećutala keš...taj novac ide za neplaćene kapetanicine troškove u kantini na Barbadosu.

    Ovi danasnji kapetani, imaju oci i na ledjima.
    Ja dalje od ove palube videla nisam, mukotrpno radim i stedim i sad placaj tudj'
    lumperaj po tamo nekom Barbadosu,ni noge u ovo more zamocila nisam

  14. #239

    Odgovor: Traži se posada...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    U banke saljem samo ono sto moram,onaj skromni deo cuvam za sebe
    Te pare za banku ... zaboravi na njih čudni su putevi matrixovi

  15. #240

    Odgovor: Traži se posada...

    Au, korupcija

    Dok ja radim vi uzivate,sad su vam samo pare na pameti
    Nemoze to tako, ja sam direktoRica banke, ta valjda se i ja nesto pitam

    Nego, gde je ona skitnica i probisvet valter, da mi pokaze tajne put'e do Maroka,
    inace ce ovi lenjivci i avanturisti sve pokupiti, cim mrdnem



    Od danas, sve svoje sa sobom nosim

Strana 16 od 89 PrvaPrva ... 614151617182666 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •