Kad opanke okacim o klin ...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    Kad opanke okacim o klin ...

    U zadnje vreme sve cesce nalecem na ljude pune sebe.
    I sve to ne bi bilo nista cudno, da su oni realni i da su svesni svojih mana i vrlina ...
    Medjutim, busanje pojedinaca i recenice, ja i samo ja sve cesce cujem oko sebe.
    Ja sam najbolji, najlepsi, najpametniji, ma ne postoji niko bolji od mene, ja i samo ja.
    Slosi mi se kad cujem pojedine da se hvale i dizu sami sebe u nebesa, a do pre par godina su u grad zalazili jednom godisnje,cuvali ovce po nekim zabitima, a sad nema "vecih" od njih.
    Kako vi reagujete na takve pojave i kako izlazite na kraj s' njima?
    Da li im stavite do znanja,da uzaludno pokusavaju da vredjaju vasu inteligenciju ili jednostavno cutite i slusate?

  2. #2

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Takvih ljudi ima i u gradu (mislim rodjenih u gradu...nit' selo videli nit' selo mirisali)...

    Ne delim ljude po mestu odakle poticu...sto rece Balasevic...

    zumbuli su zumbuli
    al' ruza je ruza
    pa da na kraj sveta iznikne...

    Nije da ih ne srecem...a reagujem..zavisno od raspolozenja...nekada se pravim da ih slusam...a misli mi lutaju negde daleko..a nekada volim da ih postavim na mesto na kome pripadaju..

    kompleksi su coodo....
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #3

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Je l' to ono...moze seljak iz sela, ali selo iz seljaka nikad?
    Takvih ovde ima kol'ko neces (prim.prev. Dzi)
    Mogu da ih saslusam jednom, eventualno dva puta ako me muka natera...i onda manekenski okret za 180 stepeni i dovidjenja prijatno. Nesh mi vishe ni shliku vidjet'!
    Nekako...sto sam starija sve manje imam zivaca za slusanje/gledanje/prisustvovanje necega/necemu sto mi ne prija. A i nisam vise in d mud da se natezem, objasnjavam i raspravljam, pa cak ni kroz zezanje.
    Ignore-prava stvar.

  4. #4

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    -Dok je cutljiv, preplanuo, misicav (zilav) i upadljivo glup - sve je ok / pa jos kad specijalno za nju koja nije tu a ona zna koja je ta, naruci : voleo sam devojku iz grada / super nesto.
    Oj Milice cobanice tvoju sliku uvek nosim
    ako nisi isprosena ja cu doci da te prosim

  5. #5

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    ... a do pre par godina su u grad zalazili jednom godisnje,cuvali ovce po nekim zabitima, a sad nema "vecih" od njih.

    Kako vi reagujete na takve pojave...
    "Oooo pa čuli smo mi za vas ... kako da nismo čuli"

    Nisam iz ovog grada, mada sam dugo u njemu.. skoro da bih i mogla da ga nazovem "svojim".
    Ali ono što "mogu" i "skoro da mogu", ja uglavnom neću (tako da ga i ne svojatam).
    Međutim, to mi ni malo ne smeta da štošta, krajičkom oka i te kako pomno propratim i pro.primetim ... toliko da stvarno mogu da kažem - da njegovu "muku" ipak negde u stomaku i osećam.
    Rasterećena ikakve pristrastnosti, koje bi sigurno bilo - da sam u "svom" gradu, potpuno hladne glave, mogu da budem apsolutno realni "sudija".

    Veliki je ovo grad. Nije da nije. I lep je . Nije da nije. Ima skoro sve uslove da se lepo razvija. Nije da nema.
    U svakom smislu. Na dobrom je "mestu", plodna zemlja (i ljudi), dobra klima, 2 velike reke, škole, fakulteti, rekreativni centri, hoteli, tranzit , tri granice na "korak" ...
    zatim aJereodromi, kamiJoni, aviiJoni

    A Nišlije su face. Nije da nisu. I Nišlike važe za lepe female.
    Ali, nešto ih ne viđam u "poslednje vreme". Nema ih. Nigde. Zapravo, ima jooš nekih .. ali malo. Pojave se katkad.. ponegde.
    Tuga.
    Jer... "zavladali" su raznorazni - džiberi i kulovi. Zaposeli "teritorij". Oteli. Zgrabili.
    Pohvatali se u kolo, ko za koga, ko s'kim i ko koga za ko zna šta ... i drže se. Ne pušĆaju.
    Ko (do juče) gladan pas, koji je (danas) pitaj boga kako, uš'o u - svoju mesaru. I raširio se k'o poplava.
    Ko crv kad se uvuče u jabuku. Pa je glođe.. li glođe. Li glođe.
    I lako bi jabuka s'crvom.. da je jedan. Al' to se napatilo i nakotilo, k'o da niko, nikad nije čuo za pesticide i resto "hemije".

    Eto tako.
    I eto zašto su se ljudi sklonili. I sa ulica i sa kompletne scene. Ne mogu da ih gledaju. Šta rade.
    A naročito ne mogu da ih slušaju.
    Šta lupetaju.
    Sve u svemu, upropastiše ovaj (nekad) lepi grad.
    I što je najgluplje, ne izgleda čak ni kao da je vreme stalo. Ne. Izgleda kao da sve vraćaju unazad.
    Valjda ih vuče ta njihova "pećina", ta njiva, kožuh, gunj.. i opanak. Svakako, njih vuče što ih vuče,a oni za sobom (sebi) sve ostalo.



    ____________________________

    Kako ja reagujem na to?
    Paaa ja sve to tako.. posmatram.. kroz dimove cigarete.. sa svog balkona.
    Prilično indiferentno. I nonšalantno Kao da me se ne tiče.

    Nisam odavde pa mi je svejedno.

    A ... i tamo odakle sam, isto mi je (tako) - sve jedno.



    ____________________________
    uuuuh joooj.. ne mogu više da se kontrolišem.. evo kako reagujem ... i kako se "nosim"






    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    To nema veze gde su rodjeni,vec kako su vaspitani...
    meni nekad kazu da sam okrutno iskrena.. nekad im kazem ili pokazem svojim ponasanjem i maknem se od takvih ljudi...

  7. #7

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Pa isturi se taj opanak u prvi plan kad-tad... Kad se najmanje nadaš... A sa opankom i sve ono što uz to ide: uskogrudost, sklonost ka spletkarenju, zavist, ali the best of all je neskriveni egocentrizam... Pa nije on/a uzalud ovce napuštala da sad ne bude u svemu prva... Ma ima da bude, makar silom...
    Da se razumemo, čovek sa sela i ljakse nisu ista kategorija...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #8

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat zvonchica2 kaže: Pogledaj poruku
    To nema veze gde su rodjeni,vec kako su vaspitani...
    meni nekad kazu da sam okrutno iskrena.. nekad im kazem ili pokazem svojim ponasanjem i maknem se od takvih ljudi...
    Ja i nisam mislila na ljude koji su rodjeni na selu i nisam ih sve generizovala.
    Cenim seljake, one mudre i pametne, dobrodusne i srcane, od njih se moze mnogo toga nauciti.

    Kad se opanak , pojedini, potpapuci, svasta onda zna biti ...
    Mislim na pojedince, kojih verovatno, hteli ili ne ima i u vasem okruzenju.
    To su oni koji su prodali dve krave,pa put pod noge ka svetlosti velegrada.
    A o tome su uvek potajno mastali ...
    Na one osione, pune sebe,iskompleksirane do bola, ali pune sebe.
    Ne varim takve, nikako.
    I nerviraju me, strasno i ne ocutim,nikad ...
    To su oni koji su sa velikih visina, gledali na svoje sugradjene sa rukama umornih od rada,oni cije je JA vece od svih dragocenosti,ovog sveta.
    I nema to veze sa onim seljacima,pravim i umnim, koje cenim,
    to su oni drugi,sto rece NSadjanka ljakse o njima pricam ...

  9. #9

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Sto vi mrzite nas seljake!!!!
    A sve nas je manje, odose kod vas u grade.
    Od blata ce nas pravite!!!!

  10. #10

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Sto vi mrzite nas seljake!!!!
    A sve nas je manje, odose kod vas u grade.
    Od blata ce nas pravite!!!!
    Gos'n Pero
    Nemojte se osecati prozvanim, ja sam vec objasnila, da tema se ne odnosi na
    ljude sa sela iliti seljake, vec onu drugu felu, te sto trce u grad


  11. #11

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Ok, jasnije ....samo me one oFce bunile malKo

    Nerviraju me jako, ne samo sto se busaju JA pa JA...vec i zato sto su povezani kI crevca...i drze se medjusobno...i sve rade preko veze i vezica...jerBO uvek ima neki sogor, pasenog ilitija ne znam koji klinac iz njihovog rodnog kraja, koji ce da im trcecim korakom izaci u susret da bi se i sam istakao kako je uticajan i vazan...i tako u krug...

    Mozda sada malo odstupam od teme...ali ljuti me josh jedna kategorija ljudi (molim da ovo niko ne shvati licno, jer svaka slicnost je slucajna)...a to je...dodju da studiraju u grad (veci iz nekog manjeg...) i nakon zavrsenih studija (opet je diskutabilno kako, jer znam kako su studenti sa strane se snalazili...polagali jedni za druge..naravno na drugarskoj bazi, nix lova...mikrofoni..bla bla) ostanu tu gde se zatekli...Pa ima li to smisla...i onda ljudi iz grada (opet zbogradi njihove povezanosti zasnovana na bazi nostalgije za rodnim krajem) ne mogu da nadju posao...
    Pa sto se drugovi lepo ne vrate u svoj zavicaj i doprinesu na uzdizanju istog....NEEEE...lepo je u gradu, ima svega, ima zenski...a i higijena...
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #12

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Ma ja sam pokusao da se nasalim.
    Naravno govorimo o "mentalnom stanju"
    Da samo vidite kako se ti likovi ponasaju kad dodju na selo.Posmatraju nas sa visine, "sa nivoa" a shuplji k`o tikve, pa jos misle da nismo videli "gvozdanog konja" i slicne "novotarije"

  13. #13

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    izvinite.....slabo izlazim...shta mu dodje ''gvozdeni konj''.....

  14. #14

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Pa ima li to smisla...i onda ljudi iz grada (opet zbogradi njihove povezanosti zasnovana na bazi nostalgije za rodnim krajem) ne mogu da nadju posao...
    Jedino se u ovom ne slazem sa tobom.
    Poneki dolaze iz zabiti, gde jos medvedi postu nose, sa koferima punih snova i ideala,zive po nekim sobicama, pljesnavim,ali uce i redjaju dobre ocene i zrtvuju se zbog toga.I sta ce oni nazad u selu?
    Naravno da ce ostati u gradu i traziti dobar posao i omoguciti sebi neki normalan zivot,sto bi tamo, samo mogli da sanjaju.To ne osudjujem, pa i ako su nasli posao preko veze.
    Ali, postoji i druga sorta, uglavnom u vecini,koji su dosli,prolazne ocene dobijali na mufte, dok su ovi dugi danonocno ucili, sve zbog tih vezica.
    I kad su dobili diplomu, tu noc su slavili, sutra se treznili, a prekosutra poceli da rade.
    E, od toga mi je muka.

  15. #15

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    @ leptiric

    Kazes: higijena
    To je stvarno problem na selu, bilo jedno kupatilo u mom selu al` sad ne radi.
    Rek`o jedan da ce praviti sebi, pa sad svi chekamo...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •