Rusi, naša braća? - Strana 10
Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 281
  1. #136

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    П.С

    Ево примера Асада, чврстог руског савезника. Сирију НАТО не може да бомбардује, јер Русија улаже вето у СБ УН.
    Da, a sećaš li se Jeljcina 99, hoćeš da kažeš da je dovođenje Baburina da peva na trgu Tamna je noć, bio potez nekoga ko je hteo da nam pomogne.
    Ne pljujem ruse, ali šta je bilo sa Karađorđem kada je Rusija sklopila mir sa Otomanskom imperijom, je l' to beše krimski rat il' koji moj, zaboravih već?

    Ne sporim da je Srbiji Rusija u nekoliko navrata pomogla, ali je isto tako i odmogla, kada joj je neki interes sosptveni nalagao suprotno.

    Rusija je druga zemlja po korupciji, platili su da ne budu prva.
    Ovo je bila šala koju sam čuo od jednog rusa, ništa ozbiljno, ne obaziri se.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #137

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Kad počne rat, ako dođu Rusi
    neću da izlazim iz skrovišta,
    nisam lud da me zli dusi
    odnesu u večna lovišta.

    Ne mogu da pucam na braću Slovene
    pa makar oni pucali u mene.

  3. #138

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Da, a sećaš li se Jeljcina 99, hoćeš da kažeš da je dovođenje Baburina da peva na trgu Tamna je noć, bio potez nekoga ko je hteo da nam pomogne.
    А да ли се ти сећаш да је пре бомбардовања Слоба у потпуности игнорисао Русе и правио споразуме са Америма на своју руку? Да ли се сећаш споразума са Холбруком и Рамбујеа, када наши никад нису тражили савет од Руса.
    Нисмо чак никад званично од Руса тражили ни помоћ. Тек кад је почело бомбардовање, онда смо очекивали од Руса да због нас покрену нови светски рат, као што с покренули први. Али и Руси нису будале, па су схватили превртљиви шибицарски балкански менталитет.

    Дакле ми за Русе нисмо никад ништа учинили. Сама чињеница да они нама и сада нуде савезништво је задивљујућа.
    Али пријатељство и сарадња морају да се заслуже.

    Хтео бих да те подсетим да у доба тог Јељцина су Руси дотакли дно, док им је војска дословно гладовала. Не само то, већ су у то доба имали рат у Чеченији. Тај Јељцин је био еквивалент свом имењаку Борису (екс председнику) из Србије. Требали су тако упропашћени и са неспособном пијандуром од председника да се конфронтирају са Америма?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne pljujem ruse, ali šta je bilo sa Karađorđem kada je Rusija sklopila mir sa Otomanskom imperijom, je l' to beše krimski rat il' koji moj, zaboravih već?
    У доба Карађорђа Русија је водила рат са Наполеоном, када је исти заузео Москву. Нису били у прилици да нам помогну све да су хтели, а хтели су. То није спречило Карађорђа да тражи помоћ и од тог Наполеона, који га је глат одбио, јер је Отоманско царство било савезник Француске у том тренутку. Чак је било Срба који су били официри у Наполеоновој армији при походу на Москву.

    Кримски рат се водио у доба кнеза Михајла, дакле кад смо били де факто независни. Иначе, тај рат су Французи и Енглези покренули да би помогли Турску која је била у рату са Русијом. Тада су Руси били на путу да заузму Цариград, па су западне земље ускочиле да спасу "болесника на Босфору".

    Иако су Руси слали добровољце и своје официре да нама помогну, ми нисмо упутили никога као подршку Русима у том рату, јер нисмо хтели да се замерамо свом "цивилизацијском узору" - Француској.


    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne sporim da je Srbiji Rusija u nekoliko navrata pomogla, ali je isto tako i odmogla, kada joj je neki interes sosptveni nalagao suprotno.
    Напротив, све што замераш Русима смо у ствари радили ми. То је све механизам пројекције.
    Ми смо Русе позивали само када је то било нама у интересу, а чим није било потребе за њиховом помоћи ми смо их игнорисали или чак исмејавали.
    Poruku je izmenio Luctor, 12.08.2012 u 16:52

  4. #139

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Кримски рат се водио у доба кнеза Михајла, дакле кад смо били де факто независни. Иначе, тај рат су Французи и Енглези покренули да би помогли Турску која је била у рату са Русијом. Тада су Руси били на путу да заузму Цариград, па су западне земље ускочиле да спасу "болесника на Босфору".
    Moja greška, mislio sam na rusko turski rat od 1806-1812. i bukureštnakis mir.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #140

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Mislim da je "na snazi" jako kratko sećanje.
    Evo primera:
    Posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma jedan ruski kontigent je iz BiH usliljenim maršom uspeo da prvi stigne na Prištinski aerodrom. Time je omogućio da mi, Srbi, uspemo da izvučemo svu tehniku (koja se većinom i sastojala od ruskih aviona), da se mirno i u redu povučemo sa teritorije Kosova bez "događaja" poput Dobrovoljačke ulice i Tuzlanskog masakra.
    Ostalo je zabeleženo da je sam Vesli Klark davao 2 puta direktno naređenje da se Rusi oteraju sa aerodroma...i oba oficira jedinica koje su bile okružile aerodrom su odbila naređenje!!! Jedan je čak rekao "Ja nisam lud da u istoriju uđem kao izazivač III svetskog rata".
    Pitao bih kolege, koje su drvljem i kamenjem osuli na Ruse, koliko bi mi spremni bili da takvu uslugu vratimo Rusima? Da rizikujemo glave za njih ?
    P.S. Šta mislite koliko je Rusa poginulo kada smo u II sv. ratu oslobađali Beograd ?
    Poruku je izmenio Sivi, 12.08.2012 u 18:46 Razlog: dodatak P.S.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #141

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Rusija je druga zemlja po korupciji, platili su da ne budu prva.
    Pa kome su platili Amerikancima?

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  7. #142

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Ma kakvi crni Rusi??
    Svako ko je bio normalan je pobegao od njih glavom bez obzira, pitajte Poljake, Cehe i ekipu kako im je bilo pod ruskom cizmom....i nemojte mi govoriti kako je to tada bila sovjetska a ne ruska cizma jer se dobro zna koji narod u SSSR je sebe postavio kao apsolutnog vladara i krojitelja politike.
    Pitajte i stare Vojvodjane o silovanjima i maltretiranjima gradjana od strane Crvene Armije pri kraju WW2. Po tome su poznati.
    Ma bagra odvratna ruska.

  8. #143

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat KaiserFranz kaže: Pogledaj poruku
    Ma kakvi crni Rusi??
    Svako ko je bio normalan je pobegao od njih glavom bez obzira, pitajte Poljake, Cehe i ekipu kako im je bilo pod ruskom cizmom....i nemojte mi govoriti kako je to tada bila sovjetska a ne ruska cizma jer se dobro zna koji narod u SSSR je sebe postavio kao apsolutnog vladara i krojitelja politike.
    Pitajte i stare Vojvodjane o silovanjima i maltretiranjima gradjana od strane Crvene Armije pri kraju WW2. Po tome su poznati.
    Ma bagra odvratna ruska.
    Да, питао сам моју бабу о тим фамозним "руским силоватељима", истина је да је тога стварно било, али је исто тако истина да су то чиниле усташе, које су биле заробљене на Стаљинградском фронту, па који су откупили своје животе тако што су прешли да се боре за Црвену Армију, а СССР их је прихватио јер су већ имали преко 15 000 000 погунилих до тада. Распитај се мало о томе ...

    А онда се распитај о силоватељима из НДХ који су вршљали по Срему, па се распитај о силоватељима из редова војовођанских партизана, који су наставили са силовањима и после рата, па се распитај шта су радили Мађари по Бачкој, а шта Бугари по истоку Србије!!! Једино Немци испадоше господа по том питању јер је остало најмање забележних случајева, код њих се знало - метак у чело или вешање, па да ли то значи онда да су они били цвећке?

    Испеци па реци

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #144

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat KaiserFranz kaže: Pogledaj poruku
    Ma kakvi crni Rusi??
    Svako ko je bio normalan je pobegao od njih glavom bez obzira, pitajte Poljake, Cehe i ekipu kako im je bilo pod ruskom cizmom....i nemojte mi govoriti kako je to tada bila sovjetska a ne ruska cizma jer se dobro zna koji narod u SSSR je sebe postavio kao apsolutnog vladara i krojitelja politike.
    Pitajte i stare Vojvodjane o silovanjima i maltretiranjima gradjana od strane Crvene Armije pri kraju WW2. Po tome su poznati.
    Ma bagra odvratna ruska.
    Ti si stvarno komican, ali majke mi!
    Kao prvo smesni covece, niko nije rekao da su Rusi bili jedini ti koji su silovali, samo je pomalo neobicno sto je to radila OSLOBODILACKA vojska...zar ne?? Ona vojska koju si isprani mozgovi do 90ih voleli vise od svoje, a neki frikovi i dan danas.
    Sto se tice ustasa, Bugara i ostalih ne vidim da je bilo ko negirao njihove zlocine?! U prevodu ne vidim koja je poenta uopste spominjanja toga, jer je tema samo o Rusima.
    Poenta teme nije nabajanje naroda koji su vrsili zlocine prema Srbima, vec Rusi, a ja nudim dokaze da oni nisu nikakav bratski narod kako misle ljudi labilnije mentalne gotovosti. Rusi su obicna g..na.

    Vidim bas si bio ponosan na svoj odgovor....kad ono.....

  10. #145

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... Једино Немци испадоше господа по том питању јер је остало најмање забележних случајева, код њих се знало - метак у чело или вешање, па да ли то значи онда да су они били цвећке? ...

    Kad smo već kod Švaba, kod nas u monoštorskoj cigan mali, beše popularna, a možda je i danas ali ja nisam dugo bnio tamo, kafana kod Paje cigana. E taj paja je jedini plavook cigan kojeg ja znam. A priča se, pošto je dete ratnih godina, da je neki švaba umešao svoje prste, ili već nešto drugo, u tu priču.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #146

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat KaiserFranz kaže: Pogledaj poruku
    Citat KaiserFranz kaže: Pogledaj poruku
    Ma kakvi crni Rusi??
    Svako ko je bio normalan je pobegao od njih glavom bez obzira, pitajte Poljake, Cehe i ekipu kako im je bilo pod ruskom cizmom....i nemojte mi govoriti kako je to tada bila sovjetska a ne ruska cizma jer se dobro zna koji narod u SSSR je sebe postavio kao apsolutnog vladara i krojitelja politike.
    Pitajte i stare Vojvodjane o silovanjima i maltretiranjima gradjana od strane Crvene Armije pri kraju WW2. Po tome su poznati.
    Ma bagra odvratna ruska.
    Ti si stvarno komican, ali majke mi!
    Kao prvo smesni covece, niko nije rekao da su Rusi bili jedini ti koji su silovali, samo je pomalo neobicno sto je to radila OSLOBODILACKA vojska...zar ne?? Ona vojska koju si isprani mozgovi do 90ih voleli vise od svoje, a neki frikovi i dan danas.
    Sto se tice ustasa, Bugara i ostalih ne vidim da je bilo ko negirao njihove zlocine?! U prevodu ne vidim koja je poenta uopste spominjanja toga, jer je tema samo o Rusima.
    Poenta teme nije nabajanje naroda koji su vrsili zlocine prema Srbima, vec Rusi, a ja nudim dokaze da oni nisu nikakav bratski narod kako misle ljudi labilnije mentalne gotovosti. Rusi su obicna g..na.

    Vidim bas si bio ponosan na svoj odgovor....kad ono.....
    Испаде да дискутујеш сам са собом ...
    Моја је поента била да су већину од тих злочина починиле усташе заробљене на Стаљинградском фронту. Иначе, не постоји рат у досадашњој човечанској историји у којем освајачке или ослободилачке војске нису чиниле или починиле злочине, а најбројнији злочин над цивилима у свим ратовима јесте управо силовање, од античког Рима и Египта, преко Кине, средњевековне Европе до модерне Америке ...

    Ја не разумем твоју поенту да ми не треба да сарађујемо са Русима због тога, а треба са Американцима чије окупационе трупе и дан данас силују српкиње, бошњакиње и хрватице по Босни или шиптарке по Косову и Метохији, или рецимо у Јапану, сећамо се скорашњих демонстрација против америчких окупациних трупа у Јапану због силовања и убиства малолетне Јапанке!
    Амерички војник силовао Јапанку
    Амерички војник силовао Јужнокорејку
    Američko silovanje muslimanki u Abu Graibu
    Austrijski vojnik silovao žene na Kosovu

    А када им није доста силовања жене у окупираним земљама, они ударе у миру на своје колегинице
    Амерички војници силовали колегинице

    И тако можеш пронаћи прегршт записа о америчким и осталим окупационим силовањима како Балканки, тако и осталих несретника који су под америчком "демократском" чизмом! Само треба мало да погледаш ...

    У суштини твоја порука је потпуно бесмислена да не треба да сарађујемо са Русима због тога, или да треба да их презиремо, а треба са Американцима, Немцима, Аустријанцима, Бугарима, Хрватима, Мађарима, Албанцима и Туркцима који су годинама (неки чак и вековима) силовали и злостављали наше жене! Јел схваташ колико је апсурдна твоја порука? Руси су се барем повукли одмах, и то преко сремског фронта на Мађарску, јер им Тито није дозволио да разоре Хрватску за освету за зверства усташких трупа у Стаљинграду, а остали "цивилизовани" западњаци раде то и дан данас нашим женама!

    Kad smo već kod Švaba, kod nas u monoštorskoj cigan mali, beše popularna, a možda je i danas ali ja nisam dugo bnio tamo, kafana kod Paje cigana. E taj paja je jedini plavook cigan kojeg ja znam. A priča se, pošto je dete ratnih godina, da je neki švaba umešao svoje prste, ili već nešto drugo, u tu priču.
    Не кажем да нису радили, само да је то знатно мање у односу на остале!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #147

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Da, slucajno sam pritisnuo da citiram samog sebe umesto tvoj post, ali kao sto vidim to si shvatio i sam.
    Niko nije ni rekao da ne treba da saradjujemo sa Rusima. Sa njima saradjuje ceo svet. Nije mi jasno zasto imas potrebu da mi stavljas u usta reci koje nikad nisam rekao...ali dobro, verovatno drugacije ne bi imao argumente, mada priznaces da deluje glupo.
    Rekao sam da Rusi nisu nikakav braca, a jako dobro znas kako ih dozivljavaju Srbende. Sretao sam likove koji Rusiju vole vise i od svoje zemlje. Rusi nikada nikome nisu nista dobro doneli, pa nece ni Srbiji, niti u politici postoji bilo koje bratstvo. Nama nije mesto pod Ruskom cizmom, niti u Evroazijskoj uniji jer tamo ne pripadamo. Pripadamo Evropi, svidelo se to nekome ili ne, i bila Evropa siromasna ili bogata, ali tako je.
    Saradnju (ekonomsku) svakako treba odrzati, cak i intenzivirati, ali samo u oblicima u kojim je to u interesu Srbije, a ne iskljucivo Rusije.

  13. #148

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat KaiserFranz kaže: Pogledaj poruku
    Da, slucajno sam pritisnuo da citiram samog sebe umesto tvoj post, ali kao sto vidim to si shvatio i sam.
    Niko nije ni rekao da ne treba da saradjujemo sa Rusima. Sa njima saradjuje ceo svet. Nije mi jasno zasto imas potrebu da mi stavljas u usta reci koje nikad nisam rekao...ali dobro, verovatno drugacije ne bi imao argumente, mada priznaces da deluje glupo.
    Rekao sam da Rusi nisu nikakav braca, a jako dobro znas kako ih dozivljavaju Srbende. Sretao sam likove koji Rusiju vole vise i od svoje zemlje. Rusi nikada nikome nisu nista dobro doneli, pa nece ni Srbiji, niti u politici postoji bilo koje bratstvo. Nama nije mesto pod Ruskom cizmom, niti u Evroazijskoj uniji jer tamo ne pripadamo. Pripadamo Evropi, svidelo se to nekome ili ne, i bila Evropa siromasna ili bogata, ali tako je.
    Saradnju (ekonomsku) svakako treba odrzati, cak i intenzivirati, ali samo u oblicima u kojim je to u interesu Srbije, a ne iskljucivo Rusije.
    Аман, па не можеш ти неком бранити нити одређивати кога осећа братом а кога не! Ако део народа доживљава Русе као братски народ, јел то значи да их треба побити? Ја лично волим Русе као народ (има и код њи´ разних наравно), волим Руску поезију, Руске филомве, волим Руску војну технику и авионе, волим Руске градове, нетакнуту природу, пространство и слободу тајги, волим Руску историју и Руски језик који говорим и разумем одлично, волим једну плаву Рускињу с којом сам се у подмосковљу љубио и свакако се осећам као Србин ближи са Русом, Рускињом и Руским народом у целини него са било којим уштогљеним Амером, Швабом или Французом! И шта ћеш сад? Хоћеш ли ме убити, стрељати или разапети на крст због тога? Руси нас нису бомбрадовали на ускрс да би убили читавих 250 немаца који су били укопани испод Ташмајдана? Јесте било са њима током историје повуци-потегни, али било је и са Французима који су пустили да нам помре на хиљаде војника и цивила који су у Драчу након албанске голготе жељно гледали у пучину ишчекујући лађу Француску (зато се и дан данас дивим потпису на споменику захвалности Франкцуској на Калемегдану - Волимо Француску, као што је она волела нас - савршенство ироније зар не?) Треба ли да волимо енглезе који су нас увукли у крвави други светски рат и који су нам изазвали пуч само да би нас жртвовали због својих интереса, док су сви остали (Румуни, Бугари, Хрвати, Албанци) који су били уз Хитлера - прошли некажњено?
    Ми смо Европа, свидело се то некоме или не и то нам нико не може одузети и данас смо на жалост опкољени са свих страна као 1941 и мораћемо ући у зачарани круг евроатлантског пакла да бисмо преживели, само јер на нашу велику жалост немамо границу са Руском Федерацијом ... Видећемо за 15-20 година где ће бити земље БРИК-а а где ЕУ.

    Слажем се за економску сарадњу, али под којим условима имамо економску сарадњу са Западом? Види шта су урадили од Сартида, од Заставе (прво је бомардовали),шта су нам урадили са путевима (Алпина-Пор), плаћамо им робовласничке кредите а добијамо робу трећеразредног квалитета! Да ли се неко од њих сетио да пошаље нама или Грцима барем један авион или хелиш за гашење пожара? (црногорцима су послали 2 и то словеначка!) Какву ми корист имамо од њих, осим затрованог Дунава и мржње коју су нам усадили са комшијама, са којима би требали да имамо најбољу могућу сарадњу! Знаш ли ти да Срби и Хрвати до 1941 нису ратовали никада у Историји, и да су чак Хрватски војници били на боју на Косову да бране хришћанство? Где су били да нас бране или помогну да се ослободимо Турака? Прво су нас Аустроугари испалили да бисмо били њихова губернија, а потом и Руси који су гледали свој интерес ништа мање од Аустроугара и Немаца!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #149

    06 Тако то раде браћа!!!

    Стиже руски небески ватрогасац

    Противпожарни авион "беријев 200", носивости 12 тона воде, сутра из Русије стиже у Србију као помоћ у гашењу пожара, изјавио премијер Ивица Дачић.

    Авион типа "беријев 200" сутра из Русије стиже у Србију, како би помагао у гашењу пожара, најавио је премијер и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.

    Дачић је Танјугу рекао да је са министром за ванредне ситуације Русије Владимиром Пучковом договорио да авион помогне у гашењу пожара не само наредних дана, већ да у Србији остане до средине октобра, односно до краја летње сезоне.

    Премијер Дачић оценио је да је та помоћ више него добродошла.

    Носивост авиона "беријев 200" је 12 тона воде, рекао је Дачић и подсетио да је та летелица већ била у Србији, прошле године, када је успешно гасила пожаре.

    Ime: 4RIA-485413-Preview.jpg Pregleda: 26 Veličina: 65.1 KB
    ............

    Је ли Кајзеру, а где су Јевропски и амерички авиони ватрогасци да нам помогну сада?
    Јел видиш што су Руси "браћа" ?
    Хвала баћушкама...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #150

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Stigli vatrogasci iz Rusije!!!
    Jedan avion.
    To je divna vest.
    Ja mislio oni potpaljivaci a oni gase vatru.

    Ruski krediti nisu poklon, već skupa roba
    Jučerašnju poruku ruskog ambasadora Aleksandra Konuzina da Srbija može da računa i na druge kredite od te zemlje pored onog za železnicu od 800 miliona dolara, ekonomisti nisu protumačili prijateljstvom. krediti su, kako kažu, skuplji od pozajmica Svetske banke, a i uslovljeni su time da glavni izvođači radova na projektu budu ruske firme. Ti
    P


    pak, da se ne radi o pomoći već o skupoj pozajmici, vidi se ako uporedimo neki od kredita koje uzimamo od Svetske banke i ovaj od Rusije. Za tri deonice Koridora 10 Srbija je od Svetske banke uzela 388 miliona dolara sa rokom otplate 20 godina, sa grejs periodom od osam godina i kamatom 1,6 odsto. Sa druge strane, Srbija treba da ratifikuje ugovor o finansijskom aranžmanu sa Rusijom za železničku infrastrukturu vredan 800 miliona dolara. Protokolom o uslovima ruskog kredita za to je predviđena godišnja kamata od 4,1 odsto i otplata u roku od 10 godina sa grejs periodom od četiri godine. I






    Najpovoljniji kredit je, kako kaže, onaj koji dolazi od Svetske banke.


    - Svetska banka kad pozajmi novac to jeste najpovoljniji mogući način finansiranja




    Tako to Rusi rade.
    Malo su nepovoljni krediti ali su zato poslali JEDAN avion.
    Jos da kupe elektroenergetski sistem za jedam MOSKVIC i Telekom za Jednu Smenu **8....i uradili su posao.
    Da budemo ruska gubernija u moru NATOa.
    Svi beze kao djavo od krsta od ove diktatorske zemlje , korupcije , kriminala ,alkoholizma , siromastva samo zemlja Srbija hoce u savez sa Rusijom.
    Tu ne racunam Vojvodinu.
    Vojvodina je vecinski za EU.
    Jos jedna razlika.
    Nicim Izazvana.

    -

    I
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •