Rusi, naša braća? - Strana 3
Strana 3 od 19 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 281
  1. #31

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    jbt ko da slusham nekog komunistichkog omladinca
    shiptar su starosedeoci koji su se potom slovenizirali a onda poturchili a najbolji smo prijatelji sem kad god su imali prilike su nas ubijali i otimali teritorije
    cini mi se cini vaistinu cini da malo jednostrano gledas na svet oko sebe. Prosiri vidike. Nije sve crno-belo. Zagrebi ispod povrsine. Mozda se iza crno-belog avatara krije nesto sasvim drugo. A i tvoje pojednostavljeno , necu reci sazeto, tumacenje istorije. Red slanine i red sunke i tacka.

  2. #32

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Hrvati su nasa braca i Siptari su nasa braca i Makedonci a i Rusi. Svi zajedno trebamo da sirimo bratstvo i jedinstvo / da nam svima bude lepo da nam svi budu dobrodosli i da mi budemo dobrodosli svuda. Pa kad nekog od nas snadje neka nevolja svi ko jedan da pomognemo. Juzni Sloveni su "rodjena braca" a Rusi bi bili neka "braca od strica" npr.
    a şta je sa sestrama ?
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #33

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    У праву си. Кажу и Кинези и Индијци да је најбоље имати једно дете, а и пољопривредници, да се имање не дели.



    Ja sam uvek u pravu. Jedino sto sam skroman pa neki to shvate kasnije.

  4. #34

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    a şta je sa sestrama ?
    Bliznakinje
    to su nase drugarice !

  5. #35

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    mislim da smo ih precjenili,precjenili najjache...rusi su namazane lisice,ljudi koje briga za swe,a mi ih gledamo kao nase 'prijatelje,bracu',e ako znam zasto,ne pomakao se ja odawde... ..

  6. #36

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    To sa rusima (mi) mnogo lichi na onaj vic o "odbrani" ( i zaštiti ).

    Kad su neki grmalji dohvatili da makljaju jednog tipa (u sred njegove kuće), pa udri.. udri.. udriiiii...
    a sve to ... (kroz razvaljena vrata) posmatra neki rmpalija (iz susJedstva) ... kroz dimove cigarete
    tek odjednom rmpaliji (kao da) puče film .. baci opušak i (kao da) reče:
    - "Eeeej ... što lemate tu tog čoveka ?"
    ovi ga i ne primećuju... i dalje udri.. lupaj.. udri.. lupaj...
    On im prilazi, namršti se i reče:
    - " Aj udri(te)ga opet ako smete ?"
    ovi sad za inat počeše još više da ga mlate ... mlati.. treskaj.. mlati.. treskaj
    On stade između siledžija i onog već poluonesvešćenog čoveka pa vidno iznerviran reče:
    - Aj' neka ga neko šutne još jednom...!!!
    ovi ga na to išutiraše redom... svako po nekoliko puta..
    On tada gromkim glasom prosikta:
    - "Ajde još jednom ..!!!"
    ovi opet raspale još svak' po seriju šutEva ...
    On se toliko iznervira (čovek) pa ponovi još gromoglasnijim glasom:
    -E ajde neka ga neko još jednom samo takne prstom...!!!
    ovima na tu rečenicu proključa krv u žilama, pa ga dohvatiše i najviše što su mogli ( znali i umeli).. udrilupajlupaj.. lupajudriudri..

    Između dva pada u nesvest, ovaj isprebijani jedva uspe nekako da progovori iz lokve krvi:
    - "bratee.. nemoj..ooj..joj .. mm..majke ti višvišee da mmme ..bra braniš ..mol... molim te .. "

    ____________________e to je to ... I S T O !

    Samo što neki još (eto) čekaju da ih komš'a (brat) odbrani ... nikako da izgovore ovu zadnju rečenicu ...



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #37

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    mislim da smo ih precjenili,precjenili najjache...rusi su namazane lisice,ljudi koje briga za swe,a mi ih gledamo kao nase 'prijatelje,bracu',e ako znam zasto,ne pomakao se ja odawde... ..
    A ameri i EU kao potcenjeni,pa onda još i braća Hrvati,itd...

    Baška činjenica da su pola Srbije pokupovali za bagatelu i imaju ekstremne povoljnosti počev od kamiondžija pa nadalje...

    ps
    ko je montenegru kriv što je rasprodao primorje za ekstremno visoke cifre,pa se polakomili za još i sad vas laganezi Rusi napuštaju...jedno je kad si korektan i očekuješ isto,a sasvim drugo kad si lakom preterano,pa se buniš što ti ne daju pare za ništa

  8. #38

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    rusi su namazane lisice,ljudi koje briga za swe
    Русија је земља која природно гледа своје националне интересе (за разлику од Србије чији је приоритет да ли ће нам неко из ЕУ упутити коју лепу реч),и којој је она сама на првом месту.
    Зашто би Русију требало да буде више брига за Србију од самих Срба,од којих велики број се наслађује несрећама своје сопствене земље из чистог ирационалног ината према "патриЈотама"?
    Сећам се једног таксисте (Србина) који ми је током вожње причао како њега лично заболе за Косово,"нека буду независни" и сл.форе,па је још мене убеђивао како већина становништва Србије мисли исто па чак и ја.Кад сам рекао да мислим потпуно обрнуто од њега кренуо још је кренуо да бесни и пени на мене.

    Шта сад ја треба да очекујем од Руса,удаљених стотинама километара да више брину о Српским интересима од самих Срба?
    Руси треба да се боре за Косово,а у самој Србији има Срба који би да отцепљују од Србије области у којој су Срби већина,у фазону "ако су се сви одцепили од Срба,хајде да се и Срби одцепе од самих себе".
    Логично,нема шта...


    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a mi ih gledamo kao nase 'prijatelje,bracu',e ako znam zasto,ne pomakao se ja odawde... ..
    Пази,Срби нису у стању да сами себи буду пријатељи и браћа,а камоли другима (нажалост).
    Иронично је да постујеш из Црне Горе,јер се ради о држави чије је руководство (и део народа) превалило пут од Српских ултранационалиста до антисрба.Наравно да не мислим лично на тебе,али је чињеница да знатан број Црногораца (чији су се преци,па и они некада сматрали "најчистијим Србима) сада заступа ставове који нису далеко од усташа.
    Са становишта просте логике-ко ми је пријатељ и брат?

    Црна Гора (бивши Срби)-признала Косово
    Русија-није признала Косово

    Словачка која је део ЕУ и НАТО пакта није такође признала Косово,а ради се о веома малој и слабој земљи.

    Ко је овде већи савезник и пријатељ?

    Са друге стране,шта смо ми то икада учинили према Русији,па је она нама нешто дужна?

    Током 18 века,управо је Руско царство одшколовало неке од најзнаменитијих Срба са територије данашње Војводине,попут Захарија Орфелина или Атанасија Стојковића.Већину културе коју су Срби стварали током 17,18 и раног 19 века у данашњој Војводини је финансирало Руско царство,а не Бечки двор(остатак су финансирали Српски добротвори).
    Царска Русија је такође примила током 18 века знатан број Срба избеглица,и чак је формирала област "Нова Сербија":

    http://en.wikipedia.org/wiki/New_Ser...rical_province)

    Русија је ушла у 1 светски рат да би заштитила опстанак Србије,потпуно неприпремљена,и као резултат добила још револуцију,комунизам и отприлике 17 милиона мртвих као последицу рата и револуције.

    Руски емигранти су у краљевини Југославији били познати архитекти и научници,и велик број Руских професора је учествовалао у раду образовних институција.

    У доба Тита,Југославија тешко да је била Совјетски савезник.

    У доба Јељцина Русија није била у стању да помогне ни себи (Чеченија) а камоли Србији,чији је председник волео да се дружи са Холбруком,и да потписује споразуме које му је нудио запад,а кад га је сам запад заврнуо,онда је кренуо да зове Русе у помоћ...
    Милошевић је сам уводио санкције Босанским и Крајишким Србима,због чега је и дошло до Хрватске офанзиве и масе избеглица, а после се ишчуђавао што Русија не покрене 3 светски рат због нас?

    Сада Србија не одржава практично никакве односе са Русијом,и више одржава војну сарадњу са САД и НАТО земљама (које су исту бомбардовале и на силу одвојиле територију) него са Русијом од које очекује некакву "помоћ".
    За разлику од нас Сирија и Венецуела,нуде Русији чак војне базе.Србија,са друге стране је распродала целу своју привреду оним земљама које су је бомбардовале.Кад Руси хоће нешто да купе у Србији онда су "кварни","лопови" итд,али на њих се љутимо што због нас не покрећу нуклеарни рат против Америке.

    П.С

    Citat bigrancer kaže:
    cini mi se cini vaistinu cini da malo jednostrano gledas na svet oko sebe. Prosiri vidike. Nije sve crno-belo. Zagrebi ispod povrsine. Mozda se iza crno-belog avatara krije nesto sasvim drugo. A i tvoje pojednostavljeno , necu reci sazeto, tumacenje istorije. Red slanine i red sunke i tacka.
    Мора да се шалиш...

    Ево на пример шта си писао на другом посту:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/s...strana108.html

    Citat bigrancer kaže:
    zaista vas ne razumem. vojvodina je u SFRJ bila uz sloveniju najrazvijenija. Plate su bike iste a duplo vrce nego u Beogradm a o uzoj srbiji da ne govorim, a sada je u Vojvodini prosek plata nizi nego u srbiji. 35 posto budzeta stvaramo mi a dobijamo 7 posto. hteli su da uzimaju putarinu iz VOJVODINE i grade autoput preko brda do veljinog sela a mozda i tominog. neka beru maline i prave autoput. Mogu i do Lebana ako mogu. Pobegli su svi pa cemo i mi, to je pitanje vremena. Sta na beogradskim telelevizijama ima o VOJVODINI. Samo prikazuju srbijanska sela i gudure,I VOJVODINA se 1918 pripojila kraljevini SHS a ne srbiji, i nikada nije bila u sastavu srbije. Za kosovo vazi istorijski princip a za VOJVODINU etnicki. Dupli arsini. Srbija nas pljacka i ponizava a vi pricate o bratstvu i jedinstvu. Gledajte od cega zivite. VOJVODINA i srbija, kako to lepo zvuci. LONG LIVE VOJVODINA.
    Каква дволичност...
    Poruku je izmenio Luctor, 31.05.2009 u 18:00

  9. #39

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    @Luctor,moram ti odati priznanje za fenomenalnu opserwaciju...ali ipak zelim da znas da je crna gora srpstwo,da su ljudi odje srbi...da je Srpska Prawoslawna Crkwa 'jacha' od nekakwe Crnogorske Prawoslawne crkwe (bila anketa skoro,po kozna koji put rade ankete,kako bi konacno docekali neki drugi rezultat,ali SPC je i dalje broj jedan),i samo zato sto je sramotni politicki wrh crne gore owakaw kakaw je ,stwara se ekstremno nastrana slika o nama koji ziwimo odje...jer znas,ljudi koji podrzawaju owe ale,su 'mali' ali Djuka odrzawa niwo koji mu je potreban zarad swojih interesa i wecinski narod u Crnoj Gori su Srbi i tesko ziwe,i da ti iskreno kazem,izgubili su i wjeru i nadu,da se Monstrum moze srusiti..jer toliko je cudowiste jako i zaista mislim da narod ne moze bitnije odrediti ishod bilo kakwih izbora u cg,jer kao sto rekoh,izgubila se nada,a i priznaces,da je diktat sa zapada takaw,jer opozicija nije njihow 'tip'....politika je sranje i ljudi se doziwaljawaju drugacije i swe u wezi s tim...

  10. #40

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    I Rusi nam ukinuse vize.Nisam ni znao da su nam bile potrebne za putovanje u
    u tu daleku ali prijateljsku i cak . sta vise i bratsku zemlju.
    Pa kupili, cuj kupili. NIS za tri grosa.( dobro, platili su malo vise. budimo realni)
    Pa napravili gasni sporazum, gde je odnos vlasnistva 51-49 u korist Rusa.
    Sa svim ostalim zemljama odnos je 5o -50.
    Udeo Srbija gasa u zajednickoj firmi je bio 50 posto a sada je 25 posto.
    Sediste firme nije u Srbiji nego u Svajcarskoj.
    Tako to rade braca. Sve za bracu.
    Volimo mi njih a vole i oni nas.
    Dakako, svakako i itekako.
    Jeste, jeste.

  11. #41

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    i rusi nam ukinuse vize.nisam ni znao da su nam bile potrebne za putovanje u
    u tu daleku ali prijateljsku i cak . Sta vise i bratsku zemlju.
    Pa kupili, cuj kupili. Nis za tri grosa.( dobro, platili su malo vise. Budimo realni)
    pa napravili gasni sporazum, gde je odnos vlasnistva 51-49 u korist rusa.
    Sa svim ostalim zemljama odnos je 5o -50.
    Udeo srbija gasa u zajednickoj firmi je bio 50 posto a sada je 25 posto.
    Sediste firme nije u srbiji nego u svajcarskoj.
    Tako to rade braca. Sve za bracu.
    Volimo mi njih a vole i oni nas.
    Dakako, svakako i itekako.
    Jeste, jeste.
    Лакмус тест за овакве генијалце је питање: Шта мислиш о Америци? А земљама ЕУ?

    Нису биле потребне баш визе, потребна је била потврда из нашег МУПа да идеш пословно, глупост нека, дал резервација или туристички ваучер.

    А с обзиром колико је држављана Србије ишло по разним Грузијама, Украјинама, Узбекистанима... да подржава проамеричке државне ударе, чуди ме да нам не уведу визни режим тежи од Шенгенског. Упс, он ти не смета? Од пријатељске ЕУ?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Лакмус тест за овакве генијалце је питање: Шта мислиш о Америци? А земљама ЕУ?

    Нису биле потребне баш визе, потребна је била потврда из нашег МУПа да идеш пословно, глупост нека, дал резервација или туристички ваучер.

    А с обзиром колико је држављана Србије ишло по разним Грузијама, Украјинама, Узбекистанима... да подржава проамеричке државне ударе, чуди ме да нам не уведу визни режим тежи од Шенгенског. Упс, он ти не смета? Од пријатељске ЕУ?
    Zasto siris temu, opet? Pricamo o rusima a ne o Eu. Ako nam za EU trebaju vize . to je i razumljivo ali zasto i za bratsku Rusiju? Braca smo zar ne? I zasto uvek trazis nesuvisla opravdanja i tako pristrasno gledas na stvari.? Sta od gore navedenog nije tacno? sve je tacno. I koji je zaklucak? Da smo braca? Ne bih rekao. Pre bih rekao da smo skinuli gace do kolena , da smo se prodali za flasu votke i da nas braca cene kao npr. Uzbekistance koje spominjes, ne znam zasto? (ah. da, sigurno opet siris temu ili je zamagljuses, bolje receno)

  13. #43

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zasto siris temu, opet? Pricamo o rusima a ne o Eu. Ako nam za EU trebaju vize . to je i razumljivo ali zasto i za bratsku Rusiju? Braca smo zar ne? I zasto uvek trazis nesuvisla opravdanja i tako pristrasno gledas na stvari.? Sta od gore navedenog nije tacno? sve je tacno. I koji je zaklucak? Da smo braca? Ne bih rekao. Pre bih rekao da smo skinuli gace do kolena , da smo se prodali za flasu votke i da nas braca cene kao npr. Uzbekistance koje spominjes, ne znam zasto? (ah. da, sigurno opet siris temu ili je zamagljuses, bolje receno)
    Не ширим тему, само мало трагам за разлозима Русофобије. Знаш оно, овај те бомбардује, потпомогне убијање и прогон стотина хиљада Срба, ал ти зато оног тамо мрзиш, набрајаш сва зла која су нам починили, куку леле...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не ширим тему, само мало трагам за разлозима Русофобије. Знаш оно, овај те бомбардује, потпомогне убијање и прогон стотина хиљада Срба, ал ти зато оног тамо мрзиш, набрајаш сва зла која су нам починили, куку леле...
    Ne mrzim , sta ima da ih mrzim? Ne mogu mrziti ceo narod.Barem je kod mene tako..
    Samo realno gledam na stvari. Ne postoje prijateljstva a jos manje bratstvo medju narodima.
    Sve je stvar interesa. a to sto se mi retko uklapamo u necije interese . interese velikih sila, to je vec druga prica. Da li je to nas usud mada mislim da i sami doprinosimo tome.
    Ako nam je kuca na raskrsnici puteva. trebalo bi da naplacujemo putarinu a ne da.....

  15. #45

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Gospodin Ambasador Njegova Ekselencija Konuzin poručuje danas ruskim investitorima: ubuduće budite oprezniji kada ulažete u Srbiju.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 3 od 19 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 03:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •