Rusi, naša braća? - Strana 11
Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 281
  1. #151

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Nemačka najveći donator Srbije, Rusija na dnu liste


    BEOGRAD - Države sa kojima Srbija ima najbolje političke odnose na samom su dnu lestvice kad je u pitanju ekonomska saradnja, a posebno pokloni i bespovratna pomoć.

    Kako za “Blic” kažu domaći privrednici, dobri politički odnosi ne znače istovremeno prohodnost srpske robe na kineskom ili ruskom tržištu.





    Najveći donatori 2000-2009.
    1. Nemačka 840,12
    2. SAD 473,12
    3. Italija 208,47
    4. Švedska 126,25
    5. Norveška 101,12
    (u milionima evra)




    IZVOR " Blic"

    Kada se kroz brojke i novac pogledaju “četiri stuba” na koje se Srbija oslanja, u oči prvo pada činjenica da je od 2000. godine do danas Srbija dobila od EU (ne računajući bilateralnu pomoć država članica) oko 2,2 milijarde evra grantova.
    U istom periodu iz Rusije nije stiglo ništa, a iz Kine 0,02 milijarde evra.


    IZVOR " Blic"



    Od Rusije smo dobili Nista odnosno 0 , 000.......


    Sta su ti braca.
    Mogli su barem jednu kopejku poslati .
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #152

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Да будем искрен, то за донације од стране Руске федерације ми је познато ...
    Опет, да будемо сада сви ми искрени, ако узмемо овај списак:

    Najveći donatori 2000-2009.
    1. Nemačka 840,12
    2. SAD 473,12
    3. Italija 208,47
    4. Švedska 126,25
    5. Norveška 101,12
    (u milionima evra)

    па ако погледамо само да смо 1999 имали ратне штете процењена од стране Г17+ на 30 милијарди долара, а исту су нам проузроковале горе наведене земље бесомучним бомбардовањем "војних" циљева: школи, болница, мостова, пруга, аутопутева итд. испада да је то само једна мала кап од наше "краве музаре" која нам је претходно просула све што је имала плус осиромашени уранијум! Дакле, поређење и овакав листинг је неумесан. Да не спомињем нематеријалне и ненадокнадиве штете страдања људи. 2 млијарде дали за 12 година, при томе нам увалили 24 милијарде кредита, а пре тога нам направили штету од 30 милијарди! Вау!!! Хвала им ...

    Онда узмимо у обзир да једна проста демографска студија указује да би Србија данас имала између 35 и 40 000 000 становника да нас исти ти дарежљиви Немци нису два пута десетковали у размаку од само 27 година!

    Моја је поента "Чувај се Данајаца и када дарове носе", и "чист рачун дуга љубав" ... тј. нервира ме константо нападање на Русију а извлачећи се притом на наше архинепријатеље. Искрено, више бих волео да нам нису никада ни цвоњка дали, само да нам нису урадили то што су нам урадили у 20 веку и то што нам раде сада. Било ко, па макар били и Руси ...

    A иначе, што се тиче "јефтиних" кредита са запада - не треба ти економски факултет да видиш колико је бивши режимски а данашњи опозициони лист Блиц тендециозно написао тај чланак. Наравно, ни данашња режимска Правда не пише истину о "повољном" Руском кредиту! Новинари су посебна сорта људи о којима не бих полемисао овде... Хоћу рећи да су западни кредити и те како неповољни, а верујем и да је Руски, свако гледа свој интерес, само ме опет нервира етикетирање Русије а величање окупационих сила!

    Као што сам рекао у расправи са једним чланом данас, фасцинира ме натпис на споменику захвалности Француској на Калемегдану који каже:

    «Волимо Француску као што је она нас волела 1914-1918 године»

    Диван натпис, а ја мислим да је применљив и на остале земље са списка, па и на Русију! Шта кажеш на то?

    Ах, замало да заборавим ... Па ни Београд није гласао за Тому Николића и напредњаке, а Београд има далеко јачу економију од АПВ и више становника, испада сада да је више од пола државе гласало против напредњака и Томе, а они победили ... Како то мајку му? Па што нису Војводина и Београд изашли у већем броју на гласање? Јел то значи да је и Београд за ЕУ исто као и Впјводина?
    Јел то значи да треба да одвајамо и етикетирамо Београђане и војвођане сада и да их сепаратишемо? Какве су то глупости? Какве црне разлике ... Ја сам екстремно против напредњака, али побогу, победили су на изборима, формирали Владу и наставили по старом као и жути ... а ми сиротиња поцркасмо! Кога је сада више брига за то, свако гледа како да преживи глад и врућине ...а паори нека наставе да затрпавају канале по Војводини па нека их и следеће године изненади суша у јулу и августу, а Београђани нека гледају у нови мост и нека жива од њега ... а Пајтић нека заврши још један докторат и нека купи још једну кућу и аутомобил ...
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 24.08.2012 u 22:44

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  3. #153

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Иначе Руска Федерација није дала ни цвоњка у расипнички буџет Србије или Војводине, али зато је дала многобројне донације за:
    - народне куњихе СПЦ
    - угроженим Србима у енклавама на Косову
    - за обнову Хиландара
    - за обнову културне баштине Срба на Косову (преко УНЕСКО-а)
    - Црвеном Крсту Србије
    - изградњи храма Св. Саве на Врачару
    - обнове болница, школа и многобројних цркава

    Све те донације вреде заједно далеко више од Норвешких, Италијанских и Шведских заједно а барем је било користи од њих. А то за што су донирали је наша срамота, да наша држава није то средила, а не да чека милост из Москве или Брисела за те ствари! Не знам како су новинари из Блица напрасно заборавили све те донације, а да не спомињем да сам био сведок на царинском терминалу на Новом Београду, када сам увозио неку опрему да ми је шпедитер рекао да је Србија чак наплатила ПДВ на хуманитарну помоћ од РФ за Србе на Косову за робу вредну преко 100 000 евра (то ми је рекао јел је била фрка око тога, па сам морао да чекам) и да министарство није одступило од тога! Ето какви смо ми људи ...

    Хвала им и на томе, нису морали ни толико ... посебно ако знамо да ми њима нисмо приоритетна држава као што смо браћи из Брисела!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #154

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku




    Najpovoljniji kredit je, kako kaže, onaj koji dolazi od Svetske banke.


    - Svetska banka kad pozajmi novac to jeste najpovoljniji mogući način finansiranja





    Svi beze kao djavo od krsta od ove diktatorske zemlje , korupcije , kriminala ,alkoholizma , siromastva samo zemlja Srbija hoce u savez sa Rusijom.
    Tu ne racunam Vojvodinu.
    Vojvodina je vecinski za EU.
    Jos jedna razlika.
    Nicim Izazvana.

    -

    I
    a sta bi hteo prijateljE?
    je l bi lakse bilo da smo u milosti americkoj,kao sto su poslednjih godina u njihovoj svetloj milosti Libija,Irak,Iran,Sirija,Egipat,Tunis....?
    je l za leviske lakse biti proemericko govance?

    kad je bio referendum za Jevropu u Vojvodini?!?!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #155

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Иначе Руска Федерација није дала ни цвоњка у расипнички буџет Србије или Војводине, али зато је дала многобројне донације за:
    - народне куњихе СПЦ
    - угроженим Србима у енклавама на Косову
    - за обнову Хиландара
    - за обнову културне баштине Срба на Косову (преко УНЕСКО-а)
    - Црвеном Крсту Србије
    - изградњи храма Св. Саве на Врачару
    - обнове болница, школа и многобројних цркава
    U Srbiji ne žive samo vernici. Srbija je sekularna država.
    Bole me uši za Hilandar. Kao žena diskriminisana sam zabranom odlaska na isti, nedostojna, nečista,. Ko ide neka plaća. Crkvi vazda malo para.
    Unesco ima druge izvore prihode, ne čeka ruske tajkune da ga finansiraju, oni ionako pokupovaše sve što im se htelo.
    Hram na Vračaru me se ič ne tiče. Ionako plaćam taksu na poštanske markice i potpomažem nešto što smatram čistom budalaštinom.
    Rekoh, ja sam agnostik, mene se Crkva ne tiče. Onom kome je interesu da postanemo pravoslavna džamahirija taj to i finansira.
    Pomoć je potrebna samohranim majkama, da ne traže i prosjače, već da ih država sama donira, da brine o njima i podržava da same odgajaju decu ukoliko su svojom voljom ili gubitkom partnera prinuđene da se same brinu o deci.
    Pomoć je potrebna bolnicama koje nemaju osnovna sredstva za rad, socijalno ugorženim kategorijama, deci bez roditelja, deci ulice, sigurnim kućama, izbegličkim kampovima a ne popovima koji se voze najnovijim mercedesima i džipovima.
    Ne treba nam njihova pomoć.
    Samo neka su što dalje.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #156

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Dok se Srbija (a u njeno ime de fakto i de jure, vladajući stalež presvučenih komunista) jasno ne odredi geopolitički, gde i sa kim hoće (tamo ili vamo, Brisel ili Moskva), ovde će vladati šizofreni privid da smo suvereni (a na žalost nismo, to demantuje svaki aspekt funkcionisanja države, počev kredita MMF-a, da se isplate penzije).
    Strani interesi su nam za ovih "12 godina demokratije" ostavili samo ime i zastavu, da imamo čime da se zakitimo.
    Preciznije, interesi Brisela su interesi Vašingtona. A to je slaba, osiromašena, podeljena i demoralizovana Srbija. S jedne strane, da im ne bude teška za pokoravanje (jer stabilnu državu nije lako pokoriti), s druge da se Srbija uklopi u njihve "savremene društvene tokove". Interes im je dakle Srbija, zadojena gadostima koje nam šalju u cilju socijalnog inženjeringa, putem (od)kupljenih medija. Čime, između ostalog stvaraju i jačaju devijantne subkluture, koje se čak nešto i pitaju, umesto da se pokriju ušima. Pa sve do hrane od koje oboljevaju i laboratorijski glodari. A ta ista hrana, prodaje nam se kao hrana budućnosti. Sa tom hranom ni pacovi nemaju budućnost...
    Slobodu, dostojanstvo i koliko toliko izvesnu budućnost Srbije (one koje se ne bi postideli naši dedovi) tek treba povratiti. Jer nam je takva Srbija oduzeta, i tu nema razlike od Metohijske do Panonske ravnice.
    Rat za resurse je već počeo na Bliskom istoku (u kome Rusija brani slabijeg i sebe, pre nego što i njoj dođu na vrata), mi smo novi rat u našoj avliji izbegli jer smo svoje resurse prodali po pristupačnoj ceni (čitaj u bescenje). Jao onom narodu kome tuđin kontroliše izvore hrane i vode. A u čijim su rukama tvoji izvori hrane i vode, Srbijo?
    Za narod i zemlju ipak ima nade i u takvom mraku, sve dok nije okrenuo leđa onome što su mu stekli preci krvlju, životom i znojem. Ima nade dok se narod vraća svojim svetinjama i bogomoljama, jer narod bez Boga nije ništa.



  7. #157

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    U Srbiji ne žive samo vernici. Srbija je sekularna država.
    Bole me uši za Hilandar. Kao žena diskriminisana sam zabranom odlaska na isti, nedostojna, nečista,. Ko ide neka plaća. Crkvi vazda malo para.
    Unesco ima druge izvore prihode, ne čeka ruske tajkune da ga finansiraju, oni ionako pokupovaše sve što im se htelo.
    Hram na Vračaru me se ič ne tiče. Ionako plaćam taksu na poštanske markice i potpomažem nešto što smatram čistom budalaštinom.
    Rekoh, ja sam agnostik, mene se Crkva ne tiče. Onom kome je interesu da postanemo pravoslavna džamahirija taj to i finansira.
    У Србији не живе само верници? Добро, али да можда не заборављаш да у Србији живе и верници? По попису, ако се сећам, 86% православних верника. И не, немаш право да улазиш у то "какви су то верници", њихово је право да се тако изјашњавају.
    Дакле, није битно ако Руси помажу нечему што је битно за 86% становника Србије, не помажу ономе чему ти мислиш да би требало, и онда ко их *ебе...

    Pomoć je potrebna samohranim majkama, da ne traže i prosjače, već da ih država sama donira, da brine o njima i podržava da same odgajaju decu ukoliko su svojom voljom ili gubitkom partnera prinuđene da se same brinu o deci.
    Pomoć je potrebna bolnicama koje nemaju osnovna sredstva za rad, socijalno ugorženim kategorijama, deci bez roditelja, deci ulice, sigurnim kućama, izbegličkim kampovima a ne popovima koji se voze najnovijim mercedesima i džipovima.
    Канда је у горњем посту поменута и помоћ "нецрквеним" институцијама, тако да не знам како схватити овај пост него као кориштење прилике да се опет мало пљуцне по поповима у џиповима и Русима, нашим старим душманима.

    Ne treba nam njihova pomoć.
    Samo neka su što dalje.
    Русофобија је ИН.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #158

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku




    Najpovoljniji kredit je, kako kaže, onaj koji dolazi od Svetske banke.


    - Svetska banka kad pozajmi novac to jeste najpovoljniji mogući način finansiranja





    Svi beze kao djavo od krsta od ove diktatorske zemlje , korupcije , kriminala ,alkoholizma , siromastva samo zemlja Srbija hoce u savez sa Rusijom.
    Tu ne racunam Vojvodinu.
    Vojvodina je vecinski za EU.
    Jos jedna razlika.
    Nicim Izazvana.

    -

    I
    a sta bi hteo prijateljE?
    je l bi lakse bilo da smo u milosti americkoj,kao sto su poslednjih godina u njihovoj svetloj milosti Libija,Irak,Iran,Sirija,Egipat,Tunis....?
    je l za leviske lakse biti proemericko govance?

    kad je bio referendum za Jevropu u Vojvodini?!?!
    Prijatelje ?
    U politici nema prijatelja ...samo interesi.
    Zar ne mislis da bi bolje bilo nase clanstvo u NATO u , da su nam Amerikanci i Nemci bili saveznici
    umesto sto smo se uzdali u Ruse ?
    I da bi Kosovo ostalo u Srbiji u tom slucaju .
    Kakva je bila pomoc prijatelja ( da ne kazem brace ) ?
    Sta smo ocekivali ?
    Zaratice Rusija sa Amerikom zbog nas ?
    Umesto toga su poslali dva kozaka da otpevaju par pesama a onaj protivraketni sistem je zalutao.
    daleko je Rusija.

    Ispalili nas kao mnogo puta u istoriji.

    Zar nije grozdje kada ti se neko predstavlja kao prijatelj , pa te onda uceni , pa uzme NIS (mislim NIS) ,pa napravi onakav gasni ugovor
    sa onakvim uslovima u zamenu za imaginarnu podrsku u UN.
    Kako vole ovi u BGu imaginaciju.

    A Sta mi imamo od toga.?
    Kosovo je u sastavu Srbije u Preambuli i na karti vremenske prognoze.
    Malo mi je to licemerno.
    Sta mi treba da budemo ?
    Isturena ruska gubernija okruzena NATO zemljama.
    Mala ruska marioneta radi ostvarivanja njenih interesa.
    Lepa perspektiva za nas u slucaju nekog veceg konflikta.
    Sve me jeza podilazi kada pomislim NATO.
    je l bi lakse bilo da smo u milosti americkoj,kao sto su poslednjih godina u njihovoj svetloj milosti
    Rusi to ne rade isto ?
    Avganistan ....Cecenija ....
    Zar nisu uradili Gruziji (pravoslavnoj zemlji ) osto ono sto su amerikanci uradili nama ?
    Oteli joj deo teritorije (Abhaziju i juznu Osetiju )
    A zamisli da smo kojim slucajem susedi Rusije pa da na Kosovu zivi veliki broj rusa.
    Jel bi nam uzeli Kosovo ?

    je l za leviske lakse biti proemericko govance?
    Mislis ono "vera za veceru "" ?
    Pre bih uzeo LeWiske umesto na primer shubare kozacke.
    Posebno na ovoj vrelini.

    kad je bio referendum za Jevropu u Vojvodini?!?!
    Nije bio.
    Ako jednog dana , (mislim imaginarno), ako jednog dana bude referendum u Srbiji sa pitanjem
    "" da li ste za ulazak Srbije u EU ?""
    sta mislis kakvi bi rezultati bili ?
    Da li bi bilo razlike u glasanju .?

    U Vojvodini bi vecina bila ZA.
    Kao sto je Boris Tadic pobedio u Vojvodini ( za kojeg si glasala ) za razliku id centralne Srbije.
    Kao sto u Vojvodini nije prosao onaj Ustav.
    Kao sto je Vojvodina izabrala pokrajinsku vladu , proEvropsku vladu , uprkos svemu, za razliku od
    republicke vlade koju cine stranke iz devedesetih.
    Srecnih devedesetih.
    Zna se ko je njih izabrao.
    Vladu koja naginje ka Rusiji.
    Vladu u kojij sede takvi likovi ( da ih ne nabrajam ) ...da mi je muka sto mi takvi odredjuju pravila i sudbinu.
    I ne samo meni.
    Rade na tome da bude sto vise onih kojima je vise muka i kojima je dosta svega.
    Rade na tome da te razlike budu sve vece.

    Verovala ili ne?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #159

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Vučić u poseti Rusiji
    Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti Rusiji gde će se sastati sa Dimitrijem Rogozinom, zamenikom predsednika Vlade Ruske Federacije zaduženim za odbrambenu industriju.


    Susret Vučića i Rogozina planiran je za sutra, a kako je ranije najavljeno, biće reči o unapređenju saradnje dve zemlje u oblasti odbrane, kao i o drugim pitanjima od zajedničkog interesa.

    Tokom posete Vučić će obići objekte namenske industrije i upoznati se sa razvojem Ruske Federacije u toj oblasti.

    Komentator lista Politika Miroslav Lazanski kažeda bi predmet vojnotehničke saradnje Beograda i Moskve pre svega mogao da bude kupovina jedne eksadrile najnovijih ruskih lovaca mig-29, , pomoću kojih bi, kako kaže, Srbija imala potpunu kontrolu vazdušnog prostora.

    Prema njegovim rečima moguća je nabavka novih helikoptera tipa mi-17, novih raketnih sistema da bi se sistem PVO modernizovao i novih radara.
    "



    Vucic u Rusiji!!
    U septembru ide Precednik To Nik.

    Otvara se fabrika ruskog oruzja u Srbiji.
    Sta ovo treba da znaci.?

    Pripreme neke ?


    Ili da budemo neosvojiva tvrdjava u tom NATO okruzenju?

    Nesto kao Alamo.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #160

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Kao sto je Boris Tadic pobedio u Vojvodini ( za kojeg si glasala ) za razliku id centralne Srbije.
    Kao sto u Vojvodini nije prosao onaj Ustav.
    Kao sto je Vojvodina izabrala pokrajinsku vladu , proEvropsku vladu , uprkos svemu, za razliku od
    republicke vlade koju cine stranke iz devedesetih.
    Srecnih devedesetih.
    Zna se ko je njih izabrao.
    Од оваквих провала добијам дијареју! Подсетићу да је и Београд гласао за Бориса Тадића, за ДС ... подсетићу да је Београд посебна територијална јединица са степеном аутономије чак и већим од Војводине, подсетићу и да има више становника и да има 2х јачу и развијенију и економију и да је 2џ јаче тржиште од Војводине и остатка Србије? Па јел то значи сада да Томислав Николић није председник Београђана, јел то значи и да за Београд не треба да важи Устав? Војводина је ПОКРАЈИНА, а треба погледати резултате републичких избора у покрајини, једино су они меродавни за састав Републичке Владе, а не покрајински избори! Републички посланици се не делегирају из радова покрајинских, па да тако размишљамо! Елем, доста људи познајем да су на сва 4 нивоа гласали за 4 различите странке, и то је и нормално! И ја сам на локалу гласао потпуно другачије од, републичких а за покрајину сам опет гласао за трећу странку! Па нисам сигурно био луд да дам глас поново жутима или лсв-у? То је демократија! Погледајте само Немачку, па тамо је у покрајинама поптуно другачији састав Влада од Бундестага, па када би само неко поменуо те глупости које овде просипају маргиналци из Новог Сада, зна се како би прошли! А Бајерн чак има префикс Слободна Држава, а чак су и друге религије од остатка Немачке, па чак имају и свој дијалект који је значајно другачији од осталих - па се опет сматрају Немцима и боре се за Немачку више него Берлинци! Нисмо ми Срби за такву демократију ... још мање за децентрализацију!

    U Srbiji ne žive samo vernici. Srbija je sekularna država.
    Bole me uši za Hilandar. Kao žena diskriminisana sam zabranom odlaska na isti, nedostojna, nečista,. Ko ide neka plaća. Crkvi vazda malo para.
    Unesco ima druge izvore prihode, ne čeka ruske tajkune da ga finansiraju, oni ionako pokupovaše sve što im se htelo.
    Hram na Vračaru me se ič ne tiče. Ionako plaćam taksu na poštanske markice i potpomažem nešto što smatram čistom budalaštinom.
    Rekoh, ja sam agnostik, mene se Crkva ne tiče. Onom kome je interesu da postanemo pravoslavna džamahirija taj to i finansira.
    Прво, Русија је уплатила УНЕСК-у новац за обнову Хиландара, да ови наши не би то спрцали на покрајинске и републичке паразите посланике! УНЕСКО је то само проследио ...
    То што си ти агностик, то је савршено твој прболем, живиш у државу која је 5 у Европи по броју верника (ма које конфесије) и где је преко 77% становништва религиозно и то има да се поштује! И то што те се не тиче Храм је твоја срамота, питај Шпанце и Каталонце и који су верници и неверници шта мисле о Саграда Фамилији, или ма које друге народе које имају сакралне светиње за којима Храм Св. Саве ни мало не заостаје. Због таквих размишљања смо и били где јесмо и ту смо где јесмо, на понору егзистенције и постојања. Твоја срамота понављам ... у апсолутној си мањини, на срећу!

    Pomoć je potrebna samohranim majkama, da ne traže i prosjače, već da ih država sama donira, da brine o njima i podržava da same odgajaju decu ukoliko su svojom voljom ili gubitkom partnera prinuđene da se same brinu o deci.
    Pomoć je potrebna bolnicama koje nemaju osnovna sredstva za rad, socijalno ugorženim kategorijama, deci bez roditelja, deci ulice, sigurnim kućama, izbegličkim kampovima a ne popovima koji se voze najnovijim mercedesima i džipovima.
    Па јел Русија треба да ради посао који треба да обавља наша неспособна садашња и прошла Републичка, покрајинска и општинска власт? Па јел треба Русија да нам храни труднице и децу? О чему ти причаш лепа госпо? Болница су реновирали и обновили и то не у малом броју, и то углавном на Косову, у српским срединама где људи за обичну кијавицу до амбуланте добију и поломљено рербо у најбољем случају о шиптарских малолетних дивљака! Да ли је можда од поменутих 800 милиона швапских евра то рађено, или је финансирана неспособна републичка и покрајинска власт, која је потом сама себи и својим странкама додељивала нереалне кредите? Јеси ли заборавила причу да су нам само 1999 направили 30 милијарди евра штете, зар си заборавила Милицу из Батајнице, путнике у возу, сељаке на пијаци, цивиле на мосту? Бомбе на ускрс? Хеј хеј хеј? О чему причате ...

    Што се тиче Јељцина, он је био једна будала која је уништила и саму Русију, питајте Русе на шта је личила Русија 1993, инфлација, организовани криминал, приватизација, харач, глад ... Болело је Јељцина дупе и за Русе, а камоли за Србе, исто као и Стаљина, који је био грузинац!

    Понављам, јесам русофил и то на ангро, и то је моја приватна ствар, али ја нисам овде никога од вас убеђивао да су Руси или добри или лоши, већ сам одговрио на тему која је тендециозно постављена са намером да се блати и генерализује један народ ... Изиритирала ме је та прича о томе да Руси никада нису ништа помогли ...Па нека буде и тако, али нам нису ни одмогли, а од Савезника смо видели како смо прошли у 20 веку и како сада пролазимо у овој последњој окупацији.

    Схватате ли да смо ми окупирана држава?

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #161

    Odgovor: Тако то раде браћа!!!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku




    Najpovoljniji kredit je, kako kaže, onaj koji dolazi od Svetske banke.


    - Svetska banka kad pozajmi novac to jeste najpovoljniji mogući način finansiranja





    Svi beze kao djavo od krsta od ove diktatorske zemlje , korupcije , kriminala ,alkoholizma , siromastva samo zemlja Srbija hoce u savez sa Rusijom.
    Tu ne racunam Vojvodinu.
    Vojvodina je vecinski za EU.
    Jos jedna razlika.
    Nicim Izazvana.

    -

    I
    a sta bi hteo prijateljE?
    je l bi lakse bilo da smo u milosti americkoj,kao sto su poslednjih godina u njihovoj svetloj milosti Libija,Irak,Iran,Sirija,Egipat,Tunis....?
    je l za leviske lakse biti proemericko govance?

    kad je bio referendum za Jevropu u Vojvodini?!?!
    Prijatelje ?
    U politici nema prijatelja ...samo interesi.
    Zar ne mislis da bi bolje bilo nase clanstvo u NATO u , da su nam Amerikanci i Nemci bili saveznici
    umesto sto smo se uzdali u Ruse ?
    I da bi Kosovo ostalo u Srbiji u tom slucaju .
    Kakva je bila pomoc prijatelja ( da ne kazem brace ) ?
    Sta smo ocekivali ?
    Zaratice Rusija sa Amerikom zbog nas ?
    Umesto toga su poslali dva kozaka da otpevaju par pesama a onaj protivraketni sistem je zalutao.
    daleko je Rusija.

    Ispalili nas kao mnogo puta u istoriji.

    Zar nije grozdje kada ti se neko predstavlja kao prijatelj , pa te onda uceni , pa uzme NIS (mislim NIS) ,pa napravi onakav gasni ugovor
    sa onakvim uslovima u zamenu za imaginarnu podrsku u UN.
    Kako vole ovi u BGu imaginaciju.

    A Sta mi imamo od toga.?
    Kosovo je u sastavu Srbije u Preambuli i na karti vremenske prognoze.
    Malo mi je to licemerno.
    Sta mi treba da budemo ?
    Isturena ruska gubernija okruzena NATO zemljama.
    Mala ruska marioneta radi ostvarivanja njenih interesa.
    Lepa perspektiva za nas u slucaju nekog veceg konflikta.
    Sve me jeza podilazi kada pomislim NATO.
    je l bi lakse bilo da smo u milosti americkoj,kao sto su poslednjih godina u njihovoj svetloj milosti
    Rusi to ne rade isto ?
    Avganistan ....Cecenija ....
    Zar nisu uradili Gruziji (pravoslavnoj zemlji ) osto ono sto su amerikanci uradili nama ?
    Oteli joj deo teritorije (Abhaziju i juznu Osetiju )
    A zamisli da smo kojim slucajem susedi Rusije pa da na Kosovu zivi veliki broj rusa.
    Jel bi nam uzeli Kosovo ?

    je l za leviske lakse biti proemericko govance?
    Mislis ono "vera za veceru "" ?
    Pre bih uzeo LeWiske umesto na primer shubare kozacke.
    Posebno na ovoj vrelini.

    kad je bio referendum za Jevropu u Vojvodini?!?!
    Nije bio.
    Ako jednog dana , (mislim imaginarno), ako jednog dana bude referendum u Srbiji sa pitanjem
    "" da li ste za ulazak Srbije u EU ?""
    sta mislis kakvi bi rezultati bili ?
    Da li bi bilo razlike u glasanju .?

    U Vojvodini bi vecina bila ZA.
    Kao sto je Boris Tadic pobedio u Vojvodini ( za kojeg si glasala ) za razliku id centralne Srbije.
    Kao sto u Vojvodini nije prosao onaj Ustav.
    Kao sto je Vojvodina izabrala pokrajinsku vladu , proEvropsku vladu , uprkos svemu, za razliku od
    republicke vlade koju cine stranke iz devedesetih.
    Srecnih devedesetih.
    Zna se ko je njih izabrao.
    Vladu koja naginje ka Rusiji.
    Vladu u kojij sede takvi likovi ( da ih ne nabrajam ) ...da mi je muka sto mi takvi odredjuju pravila i sudbinu.
    I ne samo meni.
    Rade na tome da bude sto vise onih kojima je vise muka i kojima je dosta svega.
    Rade na tome da te razlike budu sve vece.

    Verovala ili ne?

    mrzi me sad da kao ti idem red po red i komentarisem
    elem,sta su uradili Ceceniji? Ono sto bi Ameri uradili Teksasu da oce da se otcepi

    ko da nam bude saveznik? Ameri i Svabe? U kom filmu? Sta ce ti savez s nekim kog mozes da zgazis ko muvu. savezi su za priblizno ravnopravne/Bas im trebamo za saveznike,zivi nisu ako se mi ne udruzimo s njima.
    Kosovo bi bilo onda nase.Aha. Da nije bilo njih ne bi se ni cepalo.

    Ne mogu da smislim SNS ali ti ne mozes da smislis ni Tomu a ni Borisa.Ne bi mogao da smislis ni Svarcenegera da je izabran.Ni komsiju Ziku.

    jes,ode onaj u Rusiju,ali ovaj drugi vec ima zakazano s Obamom.

    jaki qrci su i ovi i oni,ali mojne tu pricu da bi ti plata bila pet hiljada dolara samo kad bi zatvorili istocne granice....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #162

    14 Odgovor: Rusi, naša braća?

    Dačić: Stiže "iljušin 76" nosivosti 42 tone vode

    Na aerodrom u Nišu sutra u 12 sati sleće još jedan ruski avion za gašenje požara, tipa "Iljušin 76", nosivosti 42 tone vode, izjavio je večeras Tanjugu premijer Srbije Ivica Dačić.

    Dačić je rekao da je dolazak još jednog aviona dogopvorio sa ministrom za vanredne situacije Rusije Vladimirom Pučkovim.
    "Iljušin 76", koga zovu "vodeni bombarder", bio je prvi put u Srbiji u leto 2007. godine i stacioniran, takođe, na niškom aerodromu "Konstantin Veliki", odakle je veoma uspešno pomagao u gašenju požara u našoj zemlji.
    U Srbiji je na gašenju požara trenutno angažovan ruski helikopter "kamov K-32", takođe stacioniran u Nišu, a Vlada Srbije će od Moskve zatražiti da ruski helikopter produži boravak na niškom aerodromu do 1. oktobra.
    "Berijev 200", nosivosti od 12 tona vode, danas oko 14 sati stigao je u Niš i već je angažovan na terenu, a kako je premijer Dačić Tanjugu rekao ranije ove nedelje, dogovoreno je da avion pomogne u gašenju požara ne samo narednih dana, već da ostane do sredine oktobra, odnosno do kraja letnje sezone.
    Dačić je podsetio da je "berijev 200" već bio angažovan u Srbiji prošle godine, kada je uspešno gasio požare.
    Mnogobrojni požari koji bukte ne samo u Srbiji, nego i u Grčkoj, Crnoj Gori, Hrvatskoj i drugim državama u okruženju pokazuju da Rusko-srpski humanitarni centar u Nišu za reagovanje u vanrednim sutuacijama kao što su poplave, požari i zemljotresi, nije neophodan samo Srbiji, već i čitavom regionu, naglasio je Dačić.
    Rusko-srpski centar u Nišu zvanično je počeo sa radom 25. aprila ove godine, kada su ga otvorili Dačić i Pučkov.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #163

    STRATEŠKE PRIVREDNE GRANE u ruskim rukama

    Ruski pohod na srpsku ekonomiju

    Ime: 0603-Fonet-2.jpg Pregleda: 32 Veličina: 80.1 KB
    NIS, ŽELEZARA, „JAT", KREDITI ... ŠTA JE SLEDEĆE? .... Ograđuju se - Ekonomski analitičari procenjuju da u tesnoj saradnji sa Rusima nema ničeg spornog, osim ukoliko to ne ide u paketu sa nekim političkim uslovima

    Rusija je u ozbiljnom ekonomskom pohodu na Srbiju. Taj pohod bi, po sadašnjem razvoju stvari, mogao da se završi tako što će Rusi potpuno preuzeti pojedine strateške grane naše ekonomije, pre svega energetiku.

    Ekonomski analitičari kažu da na sve ovo treba dodati i ozbiljan „upliv" ruskih banaka na naše tržište, kao i činjenicu da će Srbija zajmove i finansijsku podršku sve više tražiti u Moskvi. To, kako upozoravaju, ima dobre, ali i prilično loše strane.

    Premijer Ivica Dačić, još u periodu dok je bio mandatar, izjavio je da je dobio obećanje prilikom posete Moskvi da će ugovor o prodaji „Železare Smederevo" sa ruskom firmom iz oblasti crne metalurgije biti potpisan čim se formira Vlada. Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić potvrdio je pre nekoliko dana da su Rusi najbliži kupovini železare, koja je donedavno pripadala američkom „Ju-Es stilu".

    Konuzin: Tu smo

    Odavno se već čeka i na ruski kredit za železničku infrastrukturu, vredan čak 800 miliona dolara, a pre tri dana je i ruski ambasador Aleksandar Konuzin poručio da Srbija može da računa na finansijsku podršku za budžet. Spekulisalo se, što doduše nikad nije zvanično potvrđeno, i da će tri milijarde dolara, koliko se tvrdilo da nedostaje Srbiji do kraja godine, biti takođe obezbeđeno iz Rusije, a da bi Rusi kao garanciju da će kredit biti vraćen dobili hartije od vrednosti „Elektroprivrede Srbije".

    Konačno, prekjuče se oglasio ministar Milutin Mrkonjić, rekavši da je moguće da strateški partner „Jata", nacionalne kompanije koju Vlada već dugo bezuspešno pokušava da udomi, budu upravo Rusi.

    Natalija Sekulić , Ivana Žigić

    PRESS

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #164

    14 Rusi braća i po oružju

    Rusi braća i po oružju
    R. Dragović - B. Vlahović | 25. avgust 2012. 20:58

    Ime: dru-oruzje.jpg Pregleda: 33 Veličina: 76.0 KB

    Posle više godina mlakih kontakata Srbija napravila zaokret u vojnoj saradnji sa Ruskom Federacijom. Moksva može da pomogne u plasmanu našeg oružja na tržišta koja nam nisu dostupna

    IZGRADNJA nove fabrike složenih borbenih sistema i ruska pomoć u prodaji proizvoda domaće vojne industrije znak je promene odnosa Srbije i Rusije. Posle više godina uglavnom formalnih kontakata, novi vetar sa istoka mogao bi Srbiji da donese bolji međunarodni položaj, više para od domaćeg oružja i municije, ali i savremena sredstva koja nedostaju našoj vojsci.

    Prvi znak čvršće saradnje dveju zemalja stići će - sa neba. Na vojni aerodrom Batajnica već za koji dan sleteće ruska akro-grupa „Striži“, koja će biti glavna zvezda predstojećeg aero-mitinga koji se održava povodom stogodišnjice srpskog vojnog vazduhoplovstva. Nju čini pet aviona „mig 29“, kakve u svom sastavu ima i vazduhoplovstvo Vojske Srbije. Konačna potvrda da će Rusi u svojim avionima doći u Srbiju stigla je tokom posete prvog potpredsednika Vlade i ministra odbrane Aleksandra Vučića Moskvi.

    Ova poseta, između ostalog, najavila je i prekomponovanje odnosa u oblasti odbrane dveju zemalja. Vučić je od ruskih kolega dobio snažna uveravanja da će Rusija pomoći Srbiji u oblasti namenske industrije. To se pre svega odnosi na plasiranje naših proizvoda na tržišta koja nam sada nisu dostupna.

    Ključnu ulogu bi tu mogla da odigra kompanija „Rosoboroneksport“ koja izvozi rusko oružje i koja bi mogla da pogura i srpsku robu. Reč je o snažnoj firmi, sa jakim međunarodnim vezama, koja je redovni gost na sajmovima naoružanja na svim meridijanima. U vezi sa tim je i najava izgradnje nove fabrike vojne tehnike, po ugledu na nekadašnji „Đuro Đaković“ iz Slavonskog Broda, koja je bila lider u proizvodnji tenkova.

    To je i dalo povoda za spekulacije u Beogradu i u Moskvi da bi plodovi ljubavi Rusije i Srbije mogla da budu oklopna vozila, koja bi potom bila prodavana trećim zemljama. Kako „maćuška“, međutim, pravi tenkove koji su u samom svetskom vrhu, malo je verovatno da bi Srbija mogla tu da nađe svoje mesto.

    Da bi Srbija mogla da ima koristi od jačanja saradnje sa Rusijom, ali i da je još rano za prognoze o njenom obimu, smatra vojni analitičar Aleksandar Radić.

    - Kapacitet ovog približavanja videće se kada budu jasniji pravci spoljne politike nove vlade - smatra Radić. - Racionalno je iskoristiti rusku podršku, ali je i pitanje koliko smo mi sposobni da se nametnemo. Jačanje odnosa je važno i zbog ruske tehnike koju koristi naša vojska. To je nama potrebno i dobro je što ćemo prilikom nabavke imati mogućnost da biramo između robe najboljih proizvođača i sa istoka i sa zapada.

    Od opreme „zdelane v SSSR“ Srbija danas koristi lovačke avione „mig 21“ i „mig 29“, koji su od 2006. do 2008. godine remontovani u ruskim fabrikama. Kako su ove letelice, međutim, na ivici tehnološkog života, ruka sa istoka mogla bi da bude presudna za buduću odbranu neba. Na ruskoj tehnici zasniva se i kompletan sistem protivvazdušne odbrane zemlje, jer su raketni sistemi „neva“ i „kub“ takođe njihov proizvod.

    Da bi kupovina ruskih aviona za Vojsku Srbije mogla da bude tek jedan od rezultata zaokreta u odnosima dveju zemalja smatra i profesor Fakulteta političkih nauka Predrag Simić. Čvršća saradnja sa Moskovom u svim oblastima, pa i na planu oružja, njega ne iznenađuje.

    - To je jasno nagovešteno u kampanji pred izbore - podseća Simić. - Približavanje Moskvi ne mora apriori da znači i udaljavanje od EU, ali je činjenica da je u porastu broj građana Srbije koji ne gledaju blagonaklono prema Briselu. Rusija je, sa druge strane, veliko tržište koje bi moglo da da vetar u leđa i domaćoj odbrambenoj industriji.

    Simić napominje da će i na ovo pitanje uticati budućnost Kosova - mesto gde se sudaraju interesi Rusije i SAD.

    - Nije sporno da nam je u svakom pogledu, pa i vojnom, potreban saveznik sa dubokim džepom. A to uglavnom nije dobro - zaključuje Simić.

    Da nam je novac potreban, ipak, potvrđuje procena da je za modernizaciju mašina i opreme šest fabrika namenske industrije u Srbiji potrebno oko 100 miliona evra. Tek tada bismo mogli da uđemo u ozbiljniju utakmicu proizvodnje oružja i municije sa stranim fabrikama.

    - Efekti te investicije osetili bi se veoma brzo, jer je reč o fabrikama koje 95 odsto proizvoda izvoze, a neuporedivo manje uvoze sirovine - kaže Rade Gromović, direktor preduzeća „Zastava oružje“ iz Kragujevca. - Prosečna starost mašina u „Zastava oružju“ je 39 godina i zato je teško pratiti konkurenciju koja radi na najsavremenijoj opremi.

    Gromović napominje da fabrike ne mogu same da obezbede investicije, već im je neophodna pomoć države. Fabrike „Sloboda“, „Krušik“, „Mladost Lučani“, „Prva iskra“ i „Prvi partizan“ iz Užica, uz „Zastava oružje“, jedino tako mogu da razmišljaju o povećanju proizvodnje.

    Nije tajna da minulih godina između ministarstava odbrane Rusije i Srbije nije bilo zapažene saradnje. Zbog tih „prohladnih“ odnosa sa Moskvom srpska vojska, tako, mesecima nije mogla da dobije rezervne gume za svoje „migove“. U Moskvi su, naime, Dragana Šutanovca doživljavali kao ministra koji želi da Srbiju što više približi NATO.

    NAJVIŠE OD HLADNOG RATA UPRKOS finansijskoj krizi u svetu, izvoz oružja je 2011. dostigao istorijski maksimum i prešao je 71 milijardu dolara. Najviše od završetka Hladnog rata. Rusija je po izvozu na drugom mestu, odmah posle SAD. Lane su Rusi prodali oružja i vojne tehnike za više od 12 milijardi dolara. Najviše para Rusi su zaradili od prodaje vojne avijacije. Najtraženiji je lovac ”SU-30”. Dosta su tražene i podmornice klase „kilo“, razne fregate i raketni čamci. Postoji veliko interesovanje i za mnogo hvaljene sisteme ”S-300”. Ove godine Rusija očekuje da će izvesti oružja i vojne tehnike za 13,5 milijardi dolara

    TRI NIVOA TRŽIŠTA ŠANSU za zaradu na svetskoj pijaci oružja Srbija bi uz podršku Rusije mogla da potraži između tri nivoa. Najskuplje oružje i tehniku prodaju Amerikanci, Nemci, Britanci i ostale najrazvijenije zemlje, koje i same kupuju najskuplje. U drugom krugu je Rusija i zemlje koje nisu ni bogate ni siromašne, i naoružanje mogu da plate novcem, kreditom ili robom. Treći krug čine države koje kupuju kinesko oružje, koje je najjeftinije i najlošije.

    Večernje Novosti

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #165

    Ko su najmoćniji srpski biznismeni u Rusiji?

    Srpske baćuške od milijardu rubalja!

    Nedelja - 26.08.2012

    Srbi u Rusiji godišnje potpišu i realizuju ugovore čija vrednost premašuje izvoz Srbije u tu zemlju. Nezvanične procene govore da srpske kompanije u Rusiji obrću više milijardi rubalja, a prema zvaničnoj statistici Privredne komore Srbije, samo u ovom trenutku ulaganja naših firmi u Federaciju premašuju 600 miliona dolara.

    Među najznačajnijim je investicija farmaceutskog koncerna „Hemofarm“ u fabriku za proizvodnju lekova u Obninsku, 80 kilometara od Moskve, u koju je uloženo 32 miliona dolara. Kompanija „Sintelon“ je uložila 343 miliona dolara u proizvodne pogone i centre za istraživanje, razvoj i dizajn u Otradni u Samarskoj oblasti, dok je u fabrici u Moskovskoj oblasti uloženo 38 miliona dolara, a u Poslovni centar u Moskvi 10 miliona dolara.
    Investicionu ekspanziju ka Rusiji planira i „Galenika“, koja je donela odluku o izgradnji fabrike u Kaluškoj oblasti. Takođe je s ruskom firmom „Altajvitamin“ postigla dogovor u vezi sa izgradnjom proizvodne trake lekova u Altajskom kraju.
    Ipak, najviše pažnje trenutno privlači posao kompanije „Putevi Užice“ vredan 265 miliona dolara za izgradnju olimpjskog kompleksa u Sočiju za Zimsku olimpijadu 2014.

    Procenjuje se da u Rusiji radi oko 160 naših kompanija, mahom registrovanih van Srbije. Upućeni navode da je nemoguće napraviti kompletnu listu, ali da bi se na njenom vrhu, pored već nabrojanih, sigurno našle kompanije „ABS holding“, pa „PSP-Farman“, „Energoprojekt“, „Montinvest“, „Farmakom“, „Delta agrar“, „Banini“...

    Izvoz u Rusiju 375 miliona dolara

    Ukupna robna razmena Srbije i Ruske Federacije u prvoj polovini godine iznosila je 1.451,2 miliona dolara. Izvoz iz Srbije beleži blagi rast za oko pet odsto u odnosu na lane i njegova nominalna vrednost iznosi 375 miliona dolara. Uvoz beleži pad za oko 20 odsto s nominalnom vrednošću od 1.076,2 miliona dolara. Rusija je šesti partner Srbije kod izvoza sa učešćem od oko sedam odsto, a prvi u uvozu sa učešćem od oko 13 odsto. Pokrivenost uvoza izvozom iznosi oko 35 odsto.

    Biznis ispred politike

    Jedan od najjačih Srba u Rusiji svakako je potpredsednik Demokratske stranke Srbije i vlasnik kompanije „ABS holding“ Nenad Popović, čija firma u ovoj najmnogoljudnijoj slovenskoj državi broji čak 5.000 zaposlenih, a godišnje ostvari oko 200 miliona dolara. Ova kompanija u Rusiji posluje sa „Elektroprivredom Rusije“, „Gaspromom“, „Lukoilom“, „BP-tankom“, ruskom železnicom...

    Nesuđeni ministar u vladi premijera Đinđića

    Predsednik poslovnog kluba „Privrednik“ i vlasnik građevinske firme „PSP farman“ Branislav Grujić jedan je vodećih srpskih biznismena u Rusiji. Njegova firma u ovoj zemlji gradi „Galenikinu“ fabriku lekova, čija je izgradnja vredna 28 miliona dolara. Planirano je da Grujićeva kompanija bude suvlasnik te fabrike zajedno s „Galenikom“ i ruskom kompanijom „Farmimeks“. Upućeni, međutim, kažu da je „PSP farman“ gradila i po čitavoj Moskvi, a specijalizovana je za realizaciju unikatnih projekata. Primera radi, u centru Moskve, preko puta hrama Hrista Spasitelja, gradila je stambeni objekat, gde kvadratni metar košta više od 15.000 dolara. Najveći i najatraktivniji projekat je ekskluzivni tržni kompleks „Barviha Luxary Village“. Luksuzno selo je u rezidencijalnom delu Moskve. Posle petoktobarskih promena Branislav Grujić umalo je postao ministar u vladi premijera Zorana Đinđića.

    Šabačko mleko za rusku decu

    Rusija je jedno od glavnih izvoznih tržišta koncerna „Farmakom“ srpskog biznismena Miroslava Bogićevića. Tamo uglavnom prodaje akumulatore iz Sombora, ali i proizvode šabačke mlekare, pre svega sireve, kajmak i dugotrajno mleko. Vrednost samo jednog od tih „mlečnih“ ugovora, potpisanog s firmom „Magnit Tander“ iznosi 10 miliona evra.

    Soči - grad srpskih građevinara

    Za primat na velikom ruskom tržištu, bar kada su srpski biznismeni u pitanju, bori se i Vasilije Mićić, vlasnik kompanije „Putevi Užice“, koji je uspeo da za izgradnju olimpijskog kompleksa u Sočiju izdejstvuje ugovor težak čak 265 miliona dolara. Najjužniji grad u Rusiji postao je ekonomski centar Krasnodarske regije, u koji su uprte oči Moskve i velikog kapitala. U oštroj konkurenciji, gotovo nemilosrdnoj borbi svetskih kompanija za komad posla u perspektivnom Sočiju, užički „Putevi“ napravili su ekonomski bum kakav se ne pamti na ovim prostorima. Pošto predvodi kuću koja zapošljava preko 1.000 radnika, Vasilija Mićića smatraju privrednikom koji disciplinu svrstava među osnovne ključeve za bravu uspeha. Umesto jahte i vile, vlasnik građevinske imperije ulaže u proizvodnju i mehanizaciju. I u zaposlene, koji su, kažu, žila kucavica užičkih „Puteva“.

    Građevinski gigant

    Građevinsko preduzeće „Energoprojekt holding“ jedno je od najvećih srpskih firmi koje posluju u Ruskoj Federaciji. Ova kompanija je u vlasništvu države, a vlasnik jednog dela akcija je firma Dobroslava Bojovića „Napred“. Kompanija „Energoprojekt visokogradnja“ je ugovorila početkom maja posao u Rusiji vredan 7,9 miliona evra.

    S. Đorđević - A. Medaković

    ALO

    ..............................................

    Ево сада пар питања за наше статистичаре од јуче:
    - колико има оваквих српских инвестиција у земљама ЕУ? (Не рачунајући Фруктал - Некст у Словенији)?
    - зар Србија нема ембарго на извоз млечних производа на тржиште ЕУ?
    - да ли сте свесно колико десетина хиљада људи у Србији на овај начин издржава породице?
    - колико је српских грађевинара учествовало у градњи објеката за Олимпијаду 2012 у Лондону?
    - Да ли сада видите да је неопходна сарадња и са Русијом, у сваком погледу?

    Тешко да наши привредници било велики или мали могу из Србије имати овакав продор на тржиште ЕУ, без да емигрирају и узму туђе држављанство!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •