Niske strasti
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Niske strasti

    Ljubav može opisivati snažan osjećaj privrženosti. U govoru obično označava međuljudsku ljubav, međutim ona može označavati ljubav prema državi, cilju, sportu itd. Međuljudska ljubav je odnos između dve osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko povezana sa međuljudskim odnosima (ljubav između članova porodice, prijatelja i sl.).

    Iako je poznato je da u zavisnosti od objekta, postoje različite vrste ljubavi (roditeljska, partnerska, dečija, religiozna, narcistička, bratska itd), ovde se misli prvenstveno na ljubav između osoba različitog pola, odnosno osoba koje su u emotivnoj vezi...

    Strast (grč. παθος, lat. passio, - strast, stradanje, trpnja) je veoma jako osećanje prema nekome ili nečemu. Strast se razlikuje od afekta time što ona ne nastupa kao trenutno stanje, nego predstavlja trajno usmerenje čitave čovekove duše.

    Iako strast može biti i profesionalna, životna, itd, za nju se često vezuje seksualna tematika.
    Vrednovanje neke strasti se vrši prema tome da li je ona usmerena na niže ili na više vrednosti, odnosno kakva dela izaziva. U mnogim filozofijama i religijama se pobeđivanje strasti smatra najvećom vrlinom.

    Dakle, jasno je da je čovek strastveno biće i da ljubav i strast idu ruku pod ruku. A šta ako veza „pukne“, a ljubav kod jedne od osoba ostane neugasla? Šta ako strast nadjača razum? Nežna ljubav prema nekoj osobi se u trenu može pretvoriti u snažnu strast koja neretko postaje isto toliko i snažan motiv za razne aktivnosti. Kako pozitivne, tako i negativne. Nadaleko su poznati zločini počinjeni iz strasti. U Francuskoj se, na primer, zločin iz strasti tretira (ili se tretirao) kao lakši zločin, odnosno nedelo pod olakšavajućim okolnostima, ako se dokaže da je učinjeno iz strasne (neuzvraćene) ljubavi...

    Oduvek u postojale osobe koje nisu mogle sačuvati ljubav neokaljanom od prevelike strasti. Osobe koje nisu mogle da je kontrolišu pokazujući je kroz svoje niske porive čineći zlo osobama koje vole.

    Da li ste nekada imali iskustvo sa nekom od sličnih osoba? Kako se boriti protiv niskih strasti i da li je to baš uvek do kraja moguće?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Niske strasti

    Tvoje pitanje bi bilo da li se covek moze usprotiviti strastima koje vode u destrukciju??
    Verovatno je to individualno.Zavisi od mnogo cinilaca.Za pocetak od emocionalne inteligencije. nismo svi isto sposobni da izrazimo emocije a to zavisi malo od gena,malo vaspitanja,a malo i od toga koliko smo spremni da ucimo kroz zivot.
    Zlocin iz strasti je kod nas uzeo maha. Malo malo pa neki ljubomorni muz osakati ubije zenu. Redje obratno.
    Strast....ja sam neko ko je strastven .Sve sto radim radim sa puno emocija i tada sebe ne stedim.Za mene je to strast. Ali to sigurno ne znaci da je svaka osoba koja je strastvena da je destruktivna,da bi ubila....
    Mislim da je sa strastima upetljana i posesivnost e ta kombinacija mi se cini fatalnom i ona dovodi do ludilaili gresim
    Nisam sigurna kako se mogu stisati takve strasti jer covek je jedna bomba kasikara i ko zna kad moze da eksplodira.

    A strasti kao lavina
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Niske strasti

    Kada sam počela da čitam topic - djelovalo mi je kao čisto seksi-tema
    Kad zađoh dublje - vidjeh koliko griješim
    Mislim da je pojam NISKIH strasti (prvenstveno vezan za Šeron Stoun, je li tako?) moguće posmatrati iiz više uglova..
    Najmanje mogu reći na temu posljedica kao što je nanošenje zla i sl...
    Moje strasti su bezazlene - s pravnog aspekta gledano.
    A mislim da su najmističniji osjećaj koji ljudsko biće stalno podsjeća na životinjske korijene
    Poruku je izmenio Goga, 28.05.2009 u 15:26 Razlog: bold + slova u boji

  4. #4

    Odgovor: Niske strasti

    Kada je strast u pitanju sve barijere padaju_
    Strast ne bira nacin,mesto,nadolazeci momenat,zelju,pa ako se ona u tim momentima cini "niskom" rado cu je napraviti probudjena,i viskom strascu_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

Slične teme

  1. Zločin iz strasti
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.01.2012, 00:58
  2. Buđenje strasti - brzo i eksplozivno
    Autor Crazy Angel u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 20:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •