... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    13 ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    ... ako ste i vi mama/tata koji ostaje kući sa bebom, a kod drugog roditelja je auto, a baš nebi ceo dan da ste kući, kako rešavate odlazak do grada? ... Andi mi ima 19 meseci, velik je za kengura, a mali da se sam šeta po gradu bez kolica ... a nekako nemogu da zamislim podizanje kolica sa njim zajedno u gradski autobus (ako neko ima iskustva sa ovim, pliiiz, neka napiše, baš me zanima) ... bicikli nemam ... dali ko nešto preporučuje? ... ...
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  2. #2

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Živim u Velikoj Gorici koja je doista predivan gradić i apsolutno mogu doći svuda pješice. Samo je potrebna volja za šetnju. Stoga sam malenu vozikala u kolicima okolo bez pol frke.

    što se tiče odlazaka u Zagreb, stvar je bila drugačija. Postojalo je više varijanti. Prva je bila ta da ujutro ja odvezem muža u grad i uzmem mu auto. Tada sam, naravno, morala i doći po njega. Druga varijanta je bila ta da ujutro mužu strpam kolica u auto i kada bih došla u grad s busom, otišla bih do auta i samo si uzela kolica. To sam mogla jer mi je muž radio u centru grada. Treću varijantu nisam nikada probala jer nisam imala potrebe a to je baš ta koju si ti isključila. Naime, novi naši busevi su prilagođeni svima pa vjerujem da ne bi bilo problema da, da imam malo dijete, odem u Zagreb sa kolicima u busu.

    Eto, ništa strašno. Stvar je organizacije. Ma uzmi mužu auto
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #3

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Nije neki problem uterati kolica u bus ako je niskopodni, oni sa stapenicama su malo nezgodni ako neće niko da ti pomogne da uneseš kolica.
    Meni autobuska stanica nije baš na oku pa bih morala da bacim pasulj da vidim da li je bus niskopodni ili ovaj drugi.
    Tu je uvek mogućnost da pozovem taksi ako je tatica već otišao svojim putem.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #4

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ma uzmi mužu auto
    eto ti najbolji savet...
    ja sam uvek uzimala auto, posto sam daleko od grada i nije bilo sanse da idem autobusom, pa jos kolica, posto nasi autobusi su uzasni.


  5. #5

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    namerno smo uzeli kolica na sklapanje, mada jedna osoba tesko da ce podici i kolica i bebu u bus...

    ostaje nosenje u rukama na kriticnim deonicama, ili izbor bicikla sa dobrim decijim sedistem gde se beba moze i vezati...

    Da ne uzmemo u obzir sad taksi ili druga porodicna kola...

    nije lako roditeljima!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    13 Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    ... hvala svima na odgovoru ... ... mislim da ću ipak nekako nabaviti bicikli ... ...
    Poruku je izmenio little fairy, 05.06.2009 u 12:36 Razlog: color..
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  7. #7

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Mozesh i skuter... svi klinci koje znam obozavaju voznju skuterom, a tvoj moze da stoji/sedi ispred tebe kad ga vozish... nabavish mu malu kacigu i uzivate
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    kad vratim film unazad,ne znam da li bih opet bila u stanju da budem supermen.....sa pet i po meseci sam ga vodila na more,sama....bus do aerodroma,cekiranje,ukrcavanje...on,torbe,kolica na sklapanje...
    a tek plaza! dva i po kilometra daleko od kuce....nasabajle ustanem,spremim hranu za teglicu,napunim ranac,stavim ga u kolica,pokrijem pelenom da ne izgori i spicim se pesaka magistralom do plaze.....hranu stavim u kafanu,pa polako....raspakivanje,suncobran,hiljadu stvari okolo.....uvece nazad....
    i uopste,ako prihvatite zivot kao avanturu,mozgu se nesto cudno desi pa nista nije tesko.....ni putovati s malim detetom busom po Srbiji,niti tegliti.....
    mi smo do njegove pete obisli Srbiju uzduz i popreko,popeli se na vecinu vrhova,bili blatnjavi,mokri,umorni i presretni kad stanemo na vrh.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    i uopste,ako prihvatite zivot kao avanturu,mozgu se nesto cudno desi pa nista nije tesko...
    Baš tako.
    Imam drugarice koje premotaju film u svojoj glavi i unapred slože sve šta može usput da im se desi ako im nešto potekne neplanirano naprave takav smor same sebe pumpajući da nije ni čudo što kad se porode život provode u nervozi, depresiji i radijusu od 50 metara od kuće ili zgrade. Realno ih mrzi da se pokrenu, a sve im postane izgovor.
    Meni se desio samo porođaj. Sve je ostalo ostalo isto. Obesim na sebe kengur ili sling, bacim moju poveću bebu koalu na leđa ili grudi i pičim gde god hoću. Kolica, auto, gradski prevoz... svejedno. Samo je volja bitna i kakav si. A ja nisam čovek koji strepi da li će se snaći. Da li će imati ko da mi pomogne, da li ću se uparkirati, da li će pasti kiša, da li će se ukakiti... Iz tačke a krećem - u tačku b stižem zagarantovano, u istom brojnom stanju, samo me posmatraj
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    a tek su mi smesne majke koje kojegde iskaju idealne uslove za bebu.kakvi bre idealni uslovi?! ukaki se,na plazi....operem ga pod cesmu s tehnickom vodom u kampu ko tudjeg.....nije izlazio iz vode s pet i po meseci! cusnem ga u onu gumu sa otvorima za noge ,pokvasim mu kapu i pustim ga da pluta po vodi a ja lepo plivam okolo...uopste,najlepse mi je bilo dok je bio bebac...s cetiri godine je picio takovskom transverzalom 14 kilometara a da ga nijenom nisam uzela u ruke.....Sto smo mi ovde,majka? pita me nadomak cilja.Pa ,da pobedimo! kazem ja.I on hoda.....i onda,stignemo na cilj,gomila aplaudira dok on ide ka Norveskoj kuci s rancem na ledjima,pici folklor na terasi,kamere,guzva......on odjednom nije vise umoran,hoda uspravljeno i ponosno,i u jednom trenutku stane,zadivljen svom tom gungulom i pita me:Majka,je l` ovo sve zbog mene?????? Zbog,tebe,sine!

    osamostaljujte svoju decu,ne secite im cevape na mrvice,ne hranite do polaska u skolu,ne insistirajte na cistoci dok su napolju! Zamazan,umoran,blatnjav,popio pola case koka-kole,autobusi su smrdljivi,dug je put,vrucina je,zima je,....Pa sta?

    pruzajte deci avanture
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    osamostaljujte svoju decu,ne secite im cevape na mrvice,ne hranite do polaska u skolu,ne insistirajte na cistoci dok su napolju! Zamazan,umoran,blatnjav,popio pola case koka-kole,autobusi su smrdljivi,dug je put,vrucina je,zima je,....Pa sta?
    bash tako!!!
    shto ih vishe budete drzali pod staklenim zvonom, bice gore po njih u svakom smislu.

    ja se nekad smejem kad uvece vidim klince od strica... samo chovek da ih u dvorishtu oshprica crevom, pa onda da ih pusti u kucu i kupatilo i sta im fali nek se igraju deca
    Tea je sa 16 meseci umela sama da navrne flashu coca cole od 2l, da pije i ne prospe ni kap!!!
    sa nepune dve godine su svi uzivali da se voze na balerini i slichnim i josh gorim zafrkancijama, shto mnogi odrasli ne mogu da podnesu. A hvala Bogu da im roditelji ne brane takve avanture.

    da nisam imala oca koji nas je pushtao i na sve podsticao, bila bih maltene josh u pelenama, koliko se moja majka oko svega istraumira.
    vec sa 9-10 godina sam dolazila u 4h izjutra kuci... tad mi bio merak, sad me pushkom ne bi neko mogao naterati da ostanem u gradu toliko.....
    shto se deca slobodnije budu osecala, to su manje shanse da ce napraviti neku glupost.
    zato se ja trudim da klince svuda povedem i provedem, da sve vide i da nista ne mistifikuju. bezbednije je da sa mnom odu u diskoteku, izigraju se i provedu, i onda budu zadovoljni shto su ishli i videli sve to, nego da im se nesto brani i ne dozvoljava, pa da pomisle da je to neshto ko zna koliko "slatko"...
    i ja sam kao klinka osvitala u kafani sa ocem, pa sam ziva i zdrava, Bogu hvala
    sve ima svoje...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  12. #12

    Odgovor: ... beba i vi ... koliko ste mobilni? ...

    Da se samo nadovežem na priču,nema gde nisam i gde ne bih otišla sa svojim detetom sada je već velika devojka,za koji dan puni 4, ali ništa nije predstavljalo problem ni kad je imala 4 meseca.Ja sam ljudi to dete odvela u kafanu sa punih 6 dana i ništa joj falilo nije.Da ne spominjem putešestvija vozom,autobusom,biciklom,autom...sa svega godinu i par meseci se klackala u vozu do Cg 12 i kusur sati i super bilo.Obišli smo celu Srbiju uzduž i popreko,a čak smo i Cg uspeli da spičimo.Najnoviji podvig je penjanje na Pančićev vrh,punih 4,5 km od kuće do "centra" i onda još par km do vrha pa zatim sve isto nazad.Mnogo sam ponosna na nju i jedva čekam novu avanturu.Dovoljno je samo da spomenem da se negde ide,nije bitno gde, i pitanje koje sledi je :"Jel da se pakujem?" Ljubi je majka
    I may not be perfect but I'm always me

Slične teme

  1. Mobilni i vožnja!
    Autor Sirijus u forumu Auto-moto
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.12.2023, 14:01
  2. Ne diraj mi mobilni
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 21:04
  3. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  4. Koliko koristite vaš mobilni?
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 13.08.2008, 23:20
  5. Mobilni telefon za pušače
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 13:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •