Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
izvini,zaboravio sam da je zakon sve i svja...to je i Hitlera godinama na vlasti održalo,zakon je morao da se poštuje,zna se kako su prolazili oni što ga ne poštuju
Zakon je ono što čini pravnu državu. Pravna država mora da postoji ma kakva budala da je na vlasti. Nije Hitlera na vlasti držao zakon, nego Nemci. Ako se zakon primenjuje selektivno, to je jedan problem, ako se zakon ne poštuje uopšte to je drugi problem, ako zakona nema, to je katastrofa.

Ma možeš satire da pišeš,znam,samo ne znam možeš li išta drugo da napišeš,ozbiljno a tolerantno,onako baš kako treba
Tebi? Ne mogu, ti se dečko vrati na post broj 7 pa obnovi dobro

Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
Нисам! Сем тога, у НС кад се паркираш непрописно носе ти ауто, а кад не платиш паркинг, залепе ти поклон уплатинцу од хиљаду динара.
On se parkirao u BG, a ja sam pogrešila, ljutio se što treba da plati kaznu jer je ostao tri sata duže Same shit.

Ја увек крећем од себе! Тако је, кршио сам закон, јео сам говна, тим речима, нервира ме што су ме кажњавали, али то није поента. Поента је да је систем лош...
Kakav, bre, sistem? Ja sam hitan slučaj. Doktor me leči adekvatno, ali kreveti su stari, fasada okrunjena, ima i buba...? Hajde da podržimo zakone i da ih se pridržavamo pa da menjamo polako i sve ostalo. I ja sam vozač, možda i sa više staža no ti, mada sad vozim samo kad moram jer mi je preselo, miliji mi je gradski prevoz, moje noge, a imam i šofera kad zatreba. I ja popizdim kad nas dvesta čeka da se podigne rampa, a šmeker koji prešiša kolonu stane prvi i to se prepreči pa iza njega još jedan i to stane i u kontrasmeru da bi prošao prvi, a mi smo svi majmuni, šta?... a murija stoji posle rampe iza krivine kod hipodroma recimo večito. Zaustavim, otvorim prozor pa pitam lepo - Što ste stali tu, kad na rampi ima para koliko nećeš? I sad ćemo ti i ja da nabrajamo bureke sa sirom i mesom i ovakve situacije?

Ne znam kako je kod vas svakodnevno, kakav je saobraćaj, koliko je frekventno, ali kod nas stvarno ima puno... ne znam ni kako bih nazvala te ljude koji decu voze na prednjem sedištu ili čak u krilu, ’ladno prolaze na crveno... na mojoj raskrsnici gde meni nikad nije palo na pamet da prođem na crveno bar tri puta nedeljno vidim nenormalne stvari, nikakva besna kola, neke namrštene i pune love kojima se jebe za kazne i ne znam ni ja šta, već debile za volanom. To što sam ja savestan vozač ili ti, ne daje mi za pravo da se bunim i da pričam kako zakon nije dobar jer će neko da me drka za trougao i dalje. Ima nesavesnih koji treba da se kažnjavaju. Jer, u saobraćaju je i tvoje dete i moje i tvoj prijatelj i moj brat. Od nečega mora da se krene. Da svako krene u svojoj glavi od toga da prestane da ablenduje drugim vozačima u nizu (i ovima što su ukrali kola i pijanima i ovima bez dozvole i onima koji su opljačkali banku, ubili nečiju sestru pa beže, a ti se tripuješ da je to neko sličan tebi koji se jedva krpi za gume) i daje signal gde je murija, pa smo nešto uradili, a da ne pričam o zakonu. Kod nas se još gaje te stare fore sa ablendovanjem, solidarnost iz sedamdesetih, za to više bre nema mesta. Ja to ne radim odavno. Jebote, moj drug pre 20 godina, ejjjjj dvadeset i kusur bacio papirić u Alpima u sred pičke materine, sačekala ga murija u podnožju i naplatila kaznu, snimio ga Nemac koji ga je pretekao i prijavio ga dole muriji, ovi ga sačekali i jedva mu objasnili šta je uradio
Pitam se da li bi ovde neko uzeo svoj mobilni kojim razglaba u kolima i okrenuo miliciju i rekao – Evo, sad je prošao pored mene čovek, vozi 150 na sat i na prednjem sedištu dete, ne znam da li je njegovo ili nije, pretpostavljam da nije (nije valjda lud da vozi svoje napred, možda ga je kidnapovao)???

Ovo sa poenima je odlična stvar po mom mišljenju. Po novom zakonu ne postoji mogućnost naplate na licu mesta, panduri bi trebalo rigoroznije da budu kontrolisani, i ako tako bude, super. Jer, trenutno u saobraćaju vlada haos i bahatost i treba da vidimo kako će sve funkcionisati. Valjda nečemu treba dati šansu. Da saberemo žrtve, da se napravi statistika. Ili mi znamo samo da se bunimo na prvu?