Srbija danas i sutra - Strana 19
Strana 19 od 27 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 401
  1. #271

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Potpuno se slazem. Samo nam je jos jedan kredit falio... Ovi u ovih devet godina jedino sto su pokazali da umeju je da uzimaju kredite i trose, prodaju drzavnu imovinu i trose a niko nista ne proizvodi.... Budes srecan kad naidjes negde na beli luk koji nije uvezen iz Kine....

    Jebiga, vise ni kredit nece niko da im da, jer se vidi da je slaba vajda da ce moci da vracaju i nemaju jos mnogo sta da prodaju, onda su se genijalci dosetili da vataju Ruse na 'tisućLjetnu "bratsku" ljubav', c c c.... Samo nece jos dugo, receno im je sad da pocnu polako da pakuju kofere, samo tiĆuuuu...
    Kad kažeš "ovi", pretpostaviću da misliš na garnituru koja je na vlasti posle 2000 godine?


  2. #272

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Kad kažeš "ovi", pretpostaviću da misliš na garnituru koja je na vlasti posle 2000 godine?


    Iz mog posta je ocigledno na koga mislim, pretpostavka ti je dobra, cudi me da nisi odmah zakljucio

    Da ti bude jasnije:

    1. kada se u gornjem kontekstu kaze "ovih devet godina" misli se na poslednjih devet godina, danas je 2009. godina, odatle sledi 2009 - 9 = 2000, znaci da se misli na 2000. godinu, bravo! Ako te secanje sluzi, a verujem da je tako, onda se secas da je tada doslo do tzv. "demokratskih promena" i da je na vlast dosla Demokratska opozicija Srbije, tzv DOS. I da od onda vlast nije imala nijedna druga partija koja tada nije bila clanica DOS-a. Osim Slobin SPS u poslednjem mandatu sa Demokratskom strankom. Jel tako?


    2. Ko ima u drzavi ima moc da za drzavni racun prodaje drzavnu imovinu, da se zaduzuje kod stranih banaka i drugih drzava u ime drzave i gradjana, da usmerava privredne tokove pa tako i proizvodnju, da trosi pare iz budzeta? S obzirom da si politicki svesna i politicki aktivna persona, clan Demokratske stranke, onda ti je da das odgovor na ovo pitanje veoma lako, u po noci da te neko probudi, stobirekli. Odgovor je Vlada. Jel tako? Vlada ima vlast i cine je clanovi stranaka koje su pobedile na izborima i njihovi "koalicioni partneri".


    Iz 1. i 2. znaci sledi da je tvoja pretpostavka - TACNA!

    Cestitam!
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  3. #273

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Iz mog posta je ocigledno na koga mislim, pretpostavka ti je dobra, cudi me da nisi odmah zakljucio

    Da ti bude jasnije:

    1. kada se u gornjem kontekstu kaze "ovih devet godina" misli se na poslednjih devet godina, danas je 2009. godina, odatle sledi 2009 - 9 = 2000, znaci da se misli na 2000. godinu, bravo! Ako te secanje sluzi, a verujem da je tako, onda se secas da je tada doslo do tzv. "demokratskih promena" i da je na vlast dosla Demokratska opozicija Srbije, tzv DOS. I da od onda vlast nije imala nijedna druga partija koja tada nije bila clanica DOS-a. Osim Slobin SPS u poslednjem mandatu sa Demokratskom strankom. Jel tako?


    2. Ko ima u drzavi ima moc da za drzavni racun prodaje drzavnu imovinu, da se zaduzuje kod stranih banaka i drugih drzava u ime drzave i gradjana, da usmerava privredne tokove pa tako i proizvodnju, da trosi pare iz budzeta? S obzirom da si politicki svesna i politicki aktivna persona, clan Demokratske stranke, onda ti je da das odgovor na ovo pitanje veoma lako, u po noci da te neko probudi, stobirekli. Odgovor je Vlada. Jel tako? Vlada ima vlast i cine je clanovi stranaka koje su pobedile na izborima i njihovi "koalicioni partneri".


    Iz 1. i 2. znaci sledi da je tvoja pretpostavka - TACNA!

    Cestitam!
    Ne znam zbog čega sam obrisan, zato što iz ovih vešto sročnih redaka mogu da zaključim da je dečko wadikalčić, s obzirom da je nabrojao sve političke opcije u Srbiji osim njih, a nijedna mu, očigledno, nije bliska.

    Ako je tako, nemam o čemu da pričam sa njim jer su wadikali karikatura srpskog društva, i njihovi politički, ili uopšte životni stavovi, me apsolutno ne interesuju.

    U slučaju da grešim (što je malo verovatno), baš bi me zanimala njegova vizija Srbije danas i sutra, iz ugla "nesvrstanih" (onih koji, navodno, ne podržavaju nikoga, ali su protiv svih).



  4. #274

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zbog čega sam obrisan, zato što iz ovih vešto sročnih redaka mogu da zaključim da je dečko wadikalčić, s obzirom da je nabrojao sve političke opcije u Srbiji osim njih, a nijedna mu, očigledno, nije bliska.

    ...


    Trenutno ne bi o samoj temi. Samo trenutno. Ali ovo bi da iskomentarišem.

    Lovče, ne znam zašto si obrisan, a moram i da naglasim da nisam za radikalsku opciju.
    Ipak moram da primetim da u poslednjih 9 godina samo Radikali nisu bili u (ili na) vlasiti!

    Zar ne?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #275

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Trenutno ne bi o samoj temi. Samo trenutno. Ali ovo bi da iskomentarišem.

    Lovče, ne znam zašto si obrisan, a moram i da naglasim da nisam za radikalsku opciju.
    Ipak moram da primetim da u poslednjih 9 godina samo Radikali nisu bili u (ili na) vlasiti!

    Zar ne?
    Daaaa...iiiiiiiiiiiii?


  6. #276

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Samo mala ispravka.
    Nismo dobili kredit, vec kreditnu podrsku !
    I to pod veoma povoljnim uslovima.
    A dobicemo i od Kine i to isto pod veoma povoljnim uslovima.
    Pa zar nema razloga za optimizam?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #277

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Daaaa...iiiiiiiiiiiii?

    Msm, to napisah samo da naglasim da je verovatno to razlog što je naveo sve sem njih.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #278

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Msm, to napisah samo da naglasim da je verovatno to razlog što je naveo sve sem njih.
    Toliko sam i ja (plavuša) ukapirao. I ako pročitaš moj post do kraja, videćeš dva moguća scenarija. Oba su mi jako mila & draga...



  9. #279

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Da zaključujem dalje:

    ti si mali wadikalčić (pleonazam, al' može mi se)?



    Da ne bi ovo preraslo u chat, odgovoricu u duhu teme koja je "Srbija danas i sutra".

    U Srbiji danas na snazi je konstantan i neprestalan pritisak na javnost putem medija kojim se formiraju razlicita politicka misljenja kod gradjana i to stanje traje vec vise od 20 godina. Od uvodjenja visepartijskog sistema do danas. Pritisak na javno mnjenje varirao je godinama u zavisnosti od toga ko je imao moc da kontolise medije. Obmane, lazi i predrasude zavladale su u glavama upijaca "Dnevnika", "Vesti", "Naslova" i dugih "informativnih" emisija i bezbroj puta ponovljene prihvacene su kao istina. Veliki broj stanovnika uclanio se u razlicite stranke gde su na stranackim sednicama, akcijama i raznim skupovima dodatno "usmeravani", "uoblicavani" i "formirani".
    Kako su godine prolazile, mladi narastaj koji je, na samom pocetku u tu pricu ulazio "zelen" i "neformiran" stasao je u jak stranacki kadar, odbori su prelazili u njihove ruke, a danas nastupaju kao predsednici, ministri ili savetnici ministara, razni sekretari, komesari, i drugo. Ono sto ih sve karakterise u globalu je da su vrlo dobro izverzirani u svojim obracanjima, kako govorima tako i verbalnim duelima, gde se vrlo dobro sluze proverenim sredstvima koja su preuzeli iz drugih sistema gde je visestranacje visedecenijska ili vekovna tradicija. Jedan od osnovnih principa je ignorisanje tudjeg misljenja i neprestano ponavljanje svog stava i kada je napadnut i kada nije, jer "svaka laz izgovorena dovoljan broj puta postaje istina". To njihovi slepi sledbenici primenjuju i u "mikro-kafanskom" nivou i tada ispadaju "mikro-kafanski" smesni. Nazvao bih ih i "papagajima" jer najcesce umeju samo da ponavljaju fraze i recenice koje su od njihovih lidera mnogo puta izgovorene.
    Jedan od mehanizama kojima se sluze onda kada nemaju argumenata je da optuze protivnika za nesto sto je prethodno u medijima do maksimuma "satanizovano" i time pokusaju da ga diskredituju. Pa tako pitate nekog nesto, dobijete odgovor koji vas ne zadovoljava, odnosno koji napada nesto za sta se vi zalazete, nemate argumenata kojima bi odbranili ono sto je receno i onda krecete u pokusaj diskreditacije pitanjem da nije sagovornik, na primer, clan vama suprotstavljene stranke. Jadno.

    Oni preostali gradjani koji svoju dusu nisu "prodali djavolu", koji nisu potpisali pristanak da brane ideje i stavove sa kojima se ne slazu, a koji malo-malo iskrsnu kao stav stranke koje su clan i time automatski postaju "podrzavalac" onoga s cime se ne slazu, posmatraju svoje sunarodnike kako se svadjaju, slusaju vesti ali ih ne prihvataju slepo i bez predhodnog razmisljanja, ne veruju dok ne vide i ne predaju se laznim nadama koje im se ponavljaju i serviraju iz dana u dan.
    Znaju da su nemocni da bilo sta promene, a opet su mocniji od onih koji misle da mogu. Nemaju lidera i veruju da samo smrt nema alternativu.
    Sebe bih svrstao u ove druge.

    Tako je u Srbiji danas. Sta ce biti sutra, videce se.


    EDIT:
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ako je tako, nemam o čemu da pričam sa njim jer su wadikali karikatura srpskog društva, i njihovi politički, ili uopšte životni stavovi, me apsolutno ne interesuju.
    Evo ovde imamo potvrdu onoga sto sam gore napisao. Igrnorisanje recenog uz pokusaj diskreditacije sagovornika kao "karikature srpskog drustva". To sto ti mislis da je neko "karikatura srpskog drustva" samim tim sto je clan jedne stranke, govori samo o povrsnom shvatanju coveka uopste s tvoje strane, jer podseticu te da, ako mene ovoga puta secanje dobro sluzi, oko 300.000 stanovnika ove zemlje su clanovi te stranke, po tebi su "karikatura drustva". Da ne bude zabune, o njima isto mislim sto i o vama, i jedni i drugi ste zavedeni, obmanuti, zaslepljeni, a s obe strane ima takvih kao ti koji su ostrasceni. Tuzno.

    Zasto ti ne bi mogao normalno da razgovaras sa nekim ko je clan SRS, ukoliko vodi dijalog na civilizovan nacin?
    Poruku je izmenio DBlica, 21.10.2009 u 22:34 Razlog: EDIT: dodat odgovor na post koji je napisan dok sam pisao ovaj
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  10. #280

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Čim su nam Rusi stigli nije pitanje hoćemo li, već koliko ćemo plakati.
    Ako sam ikad imao dilemu, 1999 sam se uverio u njihovu vernost i ljubav prema bratskom Srpskom narodu.
    Ne šoraju se Ameri i Ješe u bulju zato što se jako vole, ....


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #281

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Da ne bi ovo preraslo u chat, odgovoricu u duhu teme koja je "Srbija danas i sutra".

    U Srbiji danas na snazi je konstantan i neprestalan pritisak na javnost putem medija kojim se formiraju razlicita politicka misljenja kod gradjana i to stanje traje vec vise od 20 godina. Od uvodjenja visepartijskog sistema do danas. Pritisak na javno mnjenje varirao je godinama u zavisnosti od toga ko je imao moc da kontolise medije. Obmane, lazi i predrasude zavladale su u glavama upijaca "Dnevnika", "Vesti", "Naslova" i dugih "informativnih" emisija i bezbroj puta ponovljene prihvacene su kao istina. Veliki broj stanovnika uclanio se u razlicite stranke gde su na stranackim sednicama, akcijama i raznim skupovima dodatno "usmeravani", "uoblicavani" i "formirani".
    Kako su godine prolazile, mladi narastaj koji je, na samom pocetku u tu pricu ulazio "zelen" i "neformiran" stasao je u jak stranacki kadar, odbori su prelazili u njihove ruke, a danas nastupaju kao predsednici, ministri ili savetnici ministara, razni sekretari, komesari, i drugo. Ono sto ih sve karakterise u globalu je da su vrlo dobro izverzirani u svojim obracanjima, kako govorima tako i verbalnim duelima, gde se vrlo dobro sluze proverenim sredstvima koja su preuzeli iz drugih sistema gde je visestranacje visedecenijska ili vekovna tradicija. Jedan od osnovnih principa je ignorisanje tudjeg misljenja i neprestano ponavljanje svog stava i kada je napadnut i kada nije, jer "svaka laz izgovorena dovoljan broj puta postaje istina". To njihovi slepi sledbenici primenjuju i u "mikro-kafanskom" nivou i tada ispadaju "mikro-kafanski" smesni. Nazvao bih ih i "papagajima" jer najcesce umeju samo da ponavljaju fraze i recenice koje su od njihovih lidera mnogo puta izgovorene.
    Jedan od mehanizama kojima se sluze onda kada nemaju argumenata je da optuze protivnika za nesto sto je prethodno u medijima do maksimuma "satanizovano" i time pokusaju da ga diskredituju. Pa tako pitate nekog nesto, dobijete odgovor koji vas ne zadovoljava, odnosno koji napada nesto za sta se vi zalazete, nemate argumenata kojima bi odbranili ono sto je receno i onda krecete u pokusaj diskreditacije pitanjem da nije sagovornik, na primer, clan vama suprotstavljene stranke. Jadno.

    Oni preostali gradjani koji svoju dusu nisu "prodali djavolu", koji nisu potpisali pristanak da brane ideje i stavove sa kojima se ne slazu, a koji malo-malo iskrsnu kao stav stranke koje su clan i time automatski postaju "podrzavalac" onoga s cime se ne slazu, posmatraju svoje sunarodnike kako se svadjaju, slusaju vesti ali ih ne prihvataju slepo i bez predhodnog razmisljanja, ne veruju dok ne vide i ne predaju se laznim nadama koje im se ponavljaju i serviraju iz dana u dan.
    Znaju da su nemocni da bilo sta promene, a opet su mocniji od onih koji misle da mogu. Nemaju lidera i veruju da samo smrt nema alternativu.
    Sebe bih svrstao u ove druge.

    Tako je u Srbiji danas. Sta ce biti sutra, videce se.


    Samo me zanima da li svestan koliko vređaš sve one koji su članovi ili simpatizeri bilo koje partije (a ima ih na forumu, koliko ja znam), svojim ultrainteligentnim karakterizacijama tipa "oni su prodali dušu đavolu" a "ja sam od onih koji razmišljaju, nemoćan a moćniji i verujem da samo smrt nema alternativu"?



    Mislim, ne ljuti se, ali ovo su tako izlizane floskule onih koji su ozlojeđeni prvo na sebe, pa na druge, a onda na ceo svet, onih koji su toliko sujetni i nadobudni da misle kako nema nikog pametnijeg od njih ("ko je bolji od mene da bih ga ja sledio?"), onih "mogu, a neću" osoba kojih je Srbija, nažalost (pre)puna.

    Znaš ono, ja sad treba da ti se obraćam kao klincu od (recimo) 9 godina i da ti objašnjavam kako se nezadovoljstvo kanališe tamo gde nešto može da se promeni, razvejano u vazduhu je samo bleda magla koju niko i ne primećuje, bez ukusa i mirisa (dobro, ima neki otužan miris ). Mogao bih, ali me mrzi. OdoH da spavam.

    P. S.

    Apropo čit-četa: opširan post ne garantuje kvalitet, sve zavisi ko ga je napisao.

  12. #282

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    EDIT:


    Evo ovde imamo potvrdu onoga sto sam gore napisao. Igrnorisanje recenog uz pokusaj diskreditacije sagovornika kao "karikature srpskog drustva". To sto ti mislis da je neko "karikatura srpskog drustva" samim tim sto je clan jedne stranke, govori samo o povrsnom shvatanju coveka uopste s tvoje strane, jer podseticu te da, ako mene ovoga puta secanje dobro sluzi, oko 300.000 stanovnika ove zemlje su clanovi te stranke, po tebi su "karikatura drustva". Da ne bude zabune, o njima isto mislim sto i o vama, i jedni i drugi ste zavedeni, obmanuti, zaslepljeni, a s obe strane ima takvih kao ti koji su ostrasceni. Tuzno.

    Zasto ti ne bi mogao normalno da razgovaras sa nekim ko je clan SRS, ukoliko vodi dijalog na civilizovan nacin?
    Ne jedne stranke, nego wadikala.

    I ne, pamćenje te ne služi dobro, mislim da si pobrkao broj članova sa brojem glasova. Mada, ne menja stvar.

    Da, oni su osvedočena karikatura srpskog društva, a ako ti dosad nisi uspeo da primetiš kako, zašto i zbog čega, onda imaš ozbiljan problem, koji meni ne pada na pamet da rešavam.

    Ovaj deo o zaslepljenosti, zavedenosti i obmanutosti je komedija, majke mi. Izgleda da ti još živiš u vremenu druga Tita i druga Slobe, gde su ovakve reči možda i mogle da piju vodu. A što se ostrašćenosti tiče, jedan od nas dvojice je baš onako zapenio, a nekako mi se čini da to nisam ja.

    A to što sve stranke u Srbiji trpaš u isti koš dovoljno govori o tvojoj političkoj inteligenciji i poimanju realnog sveta oko sebe.

    I za kraj, "civilizovano" i "normalno" su reči koje nikako ne idu uz drugove wadikale. A sa takvima nemam šta da pričam.

  13. #283

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ono što ja videh u zadnjih nekoliko postova kolege LH je sve sem prihvatanja odgovornosti za situaciju u kojoj je Srbija danas.
    Razumem ja da su prvo Turci bili krivi za 500 godina, pa Tito za 50, pa Sloba za 50 (vidim tu tendenciju u svim porama vlasti)....nego...kada dolazi na red odgovornost za ono za šta se troše haračem namaknute pare od naroda ?
    Znate kako..i pre je postojala partija...pa su njeni članovi bili indoktrinisani nekim idejama. U čemu je razlika sadašnjih partija u odnosu na onu koju pamtim ja i nekoliko njih moje generacije ? U tome što sada treba namirivati njih 7-8 minimum ? Ili u tome što je nemoguće naći posao ako "nisi drug član" ?
    Ranije...je mnogo više ljudi bilo zaposleno, državni aparat bio manji, proizvodnja neuporedivo veća. Sada je sve to obrnuto i sigurno (iz mog ugla..ali i iz ugla klinaca koji žive ovih 9 godina pod ovom diktaturom) se ne može sporiti odgovornost vlasti (pa ko god to bio).
    Šta mene iritira u svemu ovome ? Pa baš jako poznata priča o "drugi su krivi...mi smo samo zatekli takvo stanje....bla, bla". Pa kada je tako...što se onda kur*e kada ne znaju da lete ? Što lepo ne kažu..."neka hvala...ja ovo ne znam da uradim kako valja" i mirna Bačka ?
    Uticaj SM se prostire na max nekih 10 ak godina...i sada je za sve kriv ? A to što će skoro biti toliko pod "demokratijom"...nikom ništa ?
    Srbija danas nipošto ne bi smela da bude u toj oblasti (neodgovornosti) kao pre. Koliko se ja sećam...glavne priče o zamajcima proizvodnje su bile da je privatno vlasništvo garancija uspeha (šatro...gazda neće upropastiti nešto svoje).
    Šta imamo danas ? Upravo činjenicu da su mnoge firma upropastili baš ti privatni biznismeni svojom bahatošću. Američku auto industriju upravo država vadi iz bule (podržavljenje firmi ?)...banke su "vađene" isto intervencijom države (a mnogi vlasnici banaka su i dalje trošili kapom i šakom). Pošto je i najvećem laiku jasno da te pare države su pare svih njenih stanovnika....znači li to da su oni faktički suvlasnici svih tih "velikih" ?
    Zašto se samo kod nas insistira (deklarativno) na tome da država digne ruke od patronaže nad vitalnim sektorima? Nije to loše ako se ne postave za nadzornike partijski "zaslužni".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #284

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ono što ja videh u zadnjih nekoliko postova kolege LH je sve sem prihvatanja odgovornosti za situaciju u kojoj je Srbija danas.
    Razumem ja da su prvo Turci bili krivi za 500 godina, pa Tito za 50, pa Sloba za 50 (vidim tu tendenciju u svim porama vlasti)....nego...kada dolazi na red odgovornost za ono za šta se troše haračem namaknute pare od naroda ?
    Znate kako..i pre je postojala partija...pa su njeni članovi bili indoktrinisani nekim idejama. U čemu je razlika sadašnjih partija u odnosu na onu koju pamtim ja i nekoliko njih moje generacije ? U tome što sada treba namirivati njih 7-8 minimum ? Ili u tome što je nemoguće naći posao ako "nisi drug član" ?
    Ranije...je mnogo više ljudi bilo zaposleno, državni aparat bio manji, proizvodnja neuporedivo veća. Sada je sve to obrnuto i sigurno (iz mog ugla..ali i iz ugla klinaca koji žive ovih 9 godina pod ovom diktaturom) se ne može sporiti odgovornost vlasti (pa ko god to bio).
    Šta mene iritira u svemu ovome ? Pa baš jako poznata priča o "drugi su krivi...mi smo samo zatekli takvo stanje....bla, bla". Pa kada je tako...što se onda kur*e kada ne znaju da lete ? Što lepo ne kažu..."neka hvala...ja ovo ne znam da uradim kako valja" i mirna Bačka ?
    Uticaj SM se prostire na max nekih 10 ak godina...i sada je za sve kriv ? A to što će skoro biti toliko pod "demokratijom"...nikom ništa ?
    Srbija danas nipošto ne bi smela da bude u toj oblasti (neodgovornosti) kao pre. Koliko se ja sećam...glavne priče o zamajcima proizvodnje su bile da je privatno vlasništvo garancija uspeha (šatro...gazda neće upropastiti nešto svoje).
    Šta imamo danas ? Upravo činjenicu da su mnoge firma upropastili baš ti privatni biznismeni svojom bahatošću. Američku auto industriju upravo država vadi iz bule (podržavljenje firmi ?)...banke su "vađene" isto intervencijom države (a mnogi vlasnici banaka su i dalje trošili kapom i šakom). Pošto je i najvećem laiku jasno da te pare države su pare svih njenih stanovnika....znači li to da su oni faktički suvlasnici svih tih "velikih" ?
    Zašto se samo kod nas insistira (deklarativno) na tome da država digne ruke od patronaže nad vitalnim sektorima? Nije to loše ako se ne postave za nadzornike partijski "zaslužni".
    Xe.

    Skakavci su jeli zemlju 60 godina, a ti očekuješ da ti "diktatorska " vlast sve to popravi za devat?

    Daj.

    Pri tome, izgleda da namerno zaboravljaš da je jedino G17 bio u vladi svih 9 godina, a da je Koštunica i njegova ekipa odvalio jedno 4-5, čini mi se.

    Dalje, u vremenu opšteg finansijskog "procvata" u svetu, jedino je Boža Đelić mogao da da izjavu kako je to naša šansa. Istina je da smo ukočeni.

    I ko su, po tvom mišljenju, ti sposobniji ljudi koji bi tebalo da povuku Srbiju napred? Ja ih ne vidim. Da nije Karić?

    A što se tiče zapošljavanja, nemoj molim te. U vreme komunizma svako je morao da ima partijsku knjižicu (ili barem svako ko je pretendovao da bude, recimo, poslovođa u fabrici). Setimo se SPS-a i JUL-a. I sad, ti bi da proturiš tezu kako je sad partijsko zapošljavanje u najvećem jeku. Smešno.

    E sad, naravno da je moglo bolje, i naravno da i ja imam zamerki koliko hoćeš, od skoro apsolutnog nekontrolisanja procesa privatizacije do grljenja i ljubljenja sa Dačićem. Problem je jedino u tome što nema nijedne ličnosti u javnom životu Srbije u koju bih mogao da uperim prst i kažem: eto, on bi to bolje uradio.

    Nažalost, takvi smo kakvi smo. I umesto da kukam, pokušavam da uredim svoj mikrosvet onako kako mislim da bi trebalo. Ako krenemo od sebe, možda jednoga dana uspemo da promenimo i ono što nam smeta na državnom nivou.

    Ja toliko.

  15. #285

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Odlično kolega...važno je da se mi saglasismo da ima mnogo toga što ne valja i ne sme tako da bude .
    Ovaj narod se "istrošio" da skine jednu bedu sa vrata (Miloševića, njegovu familiju i prijatelje ) pa samo zahvaljujući tome slični vladaju. U čemu je razlika što smo skinuli njega kada sada svaki ministar je zaposlio sve do 4 kolena (ovo, naravno, ide na adresu Krkobabića pre svega zbog godina...ali ostali ga slede kao pačići u školi) ?
    Ono što potvrđuje moje opaske je baš ovolika dreka oko otpuštanja iz "državne službe". Jer..da je tu bilo sve regularno...lako bi se napravila čistka.. Ovako to je vruć krompir svima jer moraju "po svojima" (pošto svi radnici iz silnih,rasturenih fabrika im nisu bili "ni rod ni pomoz bog").
    U vreme kada jedan kompjuter može da zamene nekoliko adminisrtativnih radnika...naši "knezovi" su natrpali 4 puta više administracije nego prethodna vlast (ne demokratska...mada je višestranački sistem krenuo već 90 godine).
    Kupovinu mesta i namicanje većine sam video još zadnjih godina 20-og veka (sećam se Dula Mihajlovića koji je iz Deposa ladno prešao u "vlast" iiako je njegova Nova demokratija loše prolazila i u samom Valjevu ). Znači...Srbija danas, pod ovakvima, samo kopira greške prethodnih (obezbeđivanje svog doopeta).
    Na sceni..nema nijednih koji se nisu uveliko "pokazali" i imaju previše "putera na glavi". Stoga i ne čudi da je Rasim Ljajić ovoga momenta najomiljeniji ministar i političar među običnim i realnim svetom.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 19 od 27 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •