Srbija danas i sutra - Strana 18
Strana 18 od 27 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 401
  1. #256

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Госн Чеда се осетио силан и јак, па сада не само да на одрђеним тв мрежама прозива и чита лекције г. Тадићу и његовој странци ДС, он почиње и да смењујњ тј. прави нову владу.

    Очито је г. Тадић заузет око плаћања казне због протузаконитог конзумирања алкохола након утакмице, а г. Чеда користи прилику.

    ТОМИЦА МИЛОСАВЉЕВИЋ НЕ ПРИСТАЈЕ НА РЕКОНСТРУКЦИЈУ ВЛАДЕ, ЛИДЕРУ ЛДП ПОРУЧУЈЕ:

    Чеда је као докони поп

    Јовановић би дао отказ Вуку Јеремићу, Милутину Мркоњићу, Оливеру Дулићу, Саши Драгину, Петру Шкундрићу, Томици Милосављевићу

    Милосављевић: Залудни поп и јариће крсти. То је мој коментар за Јовановића

    Раденковић: Одакле Јовановићу право да оцењује министре и да тако карактерише, на пример, Вука Јеремића?

    Чолаковић: Јовановића нико није ни звао у Владу, већ он тврди пазар. Треба још доста времена да он дође до власти

    Лидер ЛДП-а Чедомир Јовановић, говорећи о будућој, реформској влади коју би чиниле његова странка и ДС, казао је да би она била сведена на најмањи кабинет на свету, а да би огромна већина министара морала да оде због неуспеха или статирања. Тако би Јовановић дао отказ Вуку Јеремићу, Милутину Мркоњићу, Оливеру Дулићу, Саши Драгину, Петру Шкундрићу, Томици Милосављевићу... Прозвани министри, међутим, не страхују од могућности да их Јовановић смени. А министар здравља Томица Милосављевић поручује Јовановићу да залудни поп и јариће крсти.
    Јовановић је, наиме, говорећи о идеалној комбинацији за будућу владу, рекао да центар мора бити договор ЛДП-а и ДС-а.
    То би усмерило све евентуалне учеснике. И странке и министре. Тај принцип ће заменити садашњи, да фотељу гарантује уцењивачки потенцијал рекао је Јовановић.
    Министар заштите животне средине и просторног планирања Оливер Дулић кратко је казао да нема коментар на изјаве Јовановића, јер није ни чуо за предлог лидера ЛДП-а.
    Министар здравља Томица Милосављевић такође је казао да му на памет не пада да коментарише Јовановића, јер има преча посла. Али је, ипак, додао:
    Залудни поп и јариће крсти. То је мој коментар за Јовановића рекао је Милосављевић.
    Посланик СПС-а Дејан Раденковић казао је да у Влади постоји политичка стабилност, те да нема потребе да Јовановић говори о реконструкцији или новом кабинету.
    Те Јовановићеве изјаве у којима описује политичаре су неумесне. Одакле њему право да оцењује министре и да тако карактерише, на пример, Вука Јеремића? А када је реч о некој перспективи, видећемо ко ће успети да пређе цензус. Тек тада могу да говоре о некој влади рекао је Раденковић.
    Упитан коме је већи опонент, опозицији или власти, Јовановић је казао да је ЛДП опозиција неодговорности која стоји иза саможивости Кркобабића, који каже да, док је он у Влади, не сме ни да се расправља о промени пензијског система.
    Шеф посланичке групе ПУПС-а Момо Чолаковић, међутим, одговара Јовановићу да га нико није ни звао у Владу, већ да он тврди пазар.
    Одакле њему право да оцењује било кога и да говори да је неко саможив? Треба још доста времена да он дође до власти. А за евентуални улазак у Владу не пита се само он, него и други. Није Јовановићу први пут да нас напада рекао је Чолаковић.
    Ј. Велиновић - Правда

  2. #257

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Odavno nisam pročitao ovako dobar tekst. Srbija, juče, danas a kako stoje stvari i sutra. Piše Feđa Dimović član grupe "Beogradski sindikat" za Politiku:


    ШЕСТИ ОКТОБАР


    Тешко је одредити моменат када је свима постало јасно да неће бити суштинских промена

    Сећање на пети октобар оставља горак укус победе у устима. Мржња према тиранину, осећај безнађа и опште пропасти сврстао је све под једну заставу и повео у битку последњи пут. Барем смо тако сви мислили. Огроман почетни ентузијазам убрзо је спласнуо и претворио се у колективну апатију. До последње капи је исцеђена преостала народна енергија. Данас би могле секире да падају и то не би натерало Србију да уједињена изађе на улице. После девет година револуцију најбоље памте они који су завршили у фотељама. Једни су их заузели по кабинетима, а други су их довукли кућама, заједно с осталим скупштинским инвентаром.

    Тешко је одредити моменат у коме су маске пале и када је свима коначно постало јасно да неће бити суштинских промена. Неспоран утицај страног чиниоца у петооктобарским догађајима, као и непрестано пребацивање одговорности код домаћих актера, створили су димну завесу између нас и истине. Мало ко се сећа списка ствари које је пожелео петог октобра, осим да му коначно буде боље. Шести октобар је постао апстрактни идеал који је тешко дефинисати без употребе одређеног вредносног система. То је онај појам који нам је свима на врху језика, али не знамо како да га срочимо. Нешто што нам се крчкало у малом мозгу док смо пробијали кордон и гутали сузавац. Вође преврата су покушале да те вредности ставе на папир у виду уговора који су потписали са грађанима. Тај уговор је убрзо стављен ад акта. Гурнут је под тепих заједно са осталом гомилом штроке. Чињеница да су се неке ствари промениле на боље није утеха за нас који смо очекивали много више од реалног, а много мање од свега што је обећано.

    Лицемерно је тврдити да се дух вредности деведесетих поново враћа на улице. Од убиства Бриса Татона махом сви причају о неком таласу насиља који нас је изненада запљуснуо и дочекао без заштитног насипа. Овде не може бити реч о таласу, већ о бујици која се никада није ни повукла са ових плочника. Она има своје дубоке корене у потпуно поремећеном начину вредновања животних приоритета и људских особина. Инкубација почиње од Милошевића, а расте и развија се све до данас. Драго ми је што је Србија устала због убиства несрећног Француза, али ми није јасно зашто сви седе скрштених руку док се разне друге трагедије догађају током свих ових година. Насиље се толико увукло под кожу да је сасвим нормално да се свака конфликтна ситуација решава силом, почев од оних у саобраћају па до подршке различитим клубовима. Држава у којој бујају корупција и организовани криминал све више губи ауторитет. На крају се реагује искључиво репресивно, кампањски, по систему затворити и бацити кључ, без праве жеље да се неке ствари истински промене. Реформе нашег друштва могу започети у сваком тренутку, мада су услови за почетак створени још петог октобра.

    Као прво, сви који су имали моћ након петог октобра нису учинили ништа да се промовишу праве људске и културне вредности. Узор момцима још увек је транзициони криминалац или популарно речено контроверзни бизнисмен. Девојке су наставиле да се угледају на полуписмене естрадне звезде и професионалне удаваче. Споразум који је ДОС направио са Жељком Митровићем омогућио је да се омладини и даље испира мозак најгорим шундом и кичом. Овај модел убрзо су преузели и остали медији како би подигли сопствени рејтинг, прилагођавајући се стварности уместо да је мењају. Разочарани образовани млади људи су наставили да се исељавају из земље, док су медиокритети и опортунисти брже боље попунили редове владајућих странака. Лопови и криминалци који су чинили стуб Милошевићевог режима дочекани су раширених руку, уместо да су заувек нестали са сцене. Лични интерес политичара много је важнији од судбине целог народа, а поготово омладине која је поново гурнута на маргину. У таквим околностима одржало се схватање по коме је бити поштен једнако бити глуп и неспособан, а бити корумпиран у ствари значи бити сналажљив и успешан. Ударне вести су да Чуме купује факултет, а да Карлеуша долеће на прославу познатог часописа у хеликоптеру МУП-а РС! Немојте мислити да клинци у Србији не примећују такве ствари и о томе не маштају. У предугој транзицији створена је оштра подела на жртве и победнике, а основни циљ је успех на било који начин и по било коју цену.

    С друге стране, држава није учинила ништа да се створи и афирмише једна нова генерација младих, паметних, али пре свега поштених грађана која ће послужити као узор будућим генерацијама. Таквих је сигурно било, али су неправедно потиснути у страну да би направили место лактарошима. Зашто се сада сви чуде када се клинци радије угледају на силеџије и лопове него на њихове вршњаке који добијају златне медаље из физике и математике? У држави која се штекује за Петницу или Београдску филхармонију, а отвара за Миладина Ковачевића то ништа није чудно. Основна мана нашег друштва јесте недостатак позитивног примера и простора да он дође до изражаја. Ово је праћено константном небригом власти за младе који су, без интересовања и обавеза, препуштени улици док им родитељи спавају испред пропалих фабрика. Велики српских интелектуалац Слободан Јовановић пише у сећањима на свог оца Владимира: Не само да ме није тукао, него ме није никада ни кажњавао. Владимир је утицао на мене својим примером. Он не само да није имао никаквих саблажњивих порока, него је још пазио да се пред својом децом никада не огреши о пристојност.


    члан групе Београдски синдикат

    Феђа Димовић
    [објављено: 09/10/2009]



  3. #258

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Otvoreno pismo Mirku Cvetkoviću

    Kokošije slepilo



    Gospodine predsedniče Vlade,
    predlažem da otpustite ministre Milana Markovića i Rasima Ljajića. Obojicu je u Utisku nedelje od svega što beše pogodilo našu zemlju, naše stanovništvo i nesrećne strance koji su oslonjeni na naše slavno gostoprimstvo bezmalo pogubili glave, najviše impresionirao doček naših košarkaša, što pokazuje radikalan raskid sa stvarnošću tj. pomanjkanje sposobnosti da se razluči važno od nevažnog.

    Građanin može dabogme kazati da je njegov utisak van liste zalazak sunca iznad Vune, pašnjaka na sredokraći Farkaždina i Perleza, drugi može reći da ga se najviše dojmio neko sa Farme ili iz Velikog brata, nečiji najjači utisak mogu biti dva smuđa na palubi broda-restorana u Pančevu gde je jedan još živ i batrga se na suvom doklen sportski ribolovac natenane ispija zasluženi špricer, ministar se zbog silnih privilegija kojima je nezasluženo obasut mora držati onoga što je za zajednicu važno, a ako je ministru važna homogenizacija povodom srebrne medalje, ja takvog ministra smatram nedoraslim zadatku koji ste mu kao premijer bog te pita zašto poverili. (Intimno ne verujem da ste ikoga Vi izabrali, ta samim izborom eliminisali biste tolike sposobne ljude, za šta nemate ni srca ni potrebe! Verujem da ste prihvatili sve što su Vam partije naturile, tako da se zbog sastava Vlade na Vas lično nimalo ne srdim.)

    Ceo tekst: e novine
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #259

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Živkov mi se nije preterano dopadao ni dok je radio retrovizor na B92 pa ni sada sa ovim tekstom. Hejter ostaje hejter. Neki moj utisak je da je Rasim Ljajić ministar koji je najviše i u radio nešto u toj vladi, mislim za običan narod, niže socijalne staleže. Naročito one najugroženije, shodno onome koliko je mogao da uradi. Jeste njemu treba da Cvetković ( ej, Cvetković ) da otkaz i da zaposli još jednog jebivetra i lezilebovića da prima ogromnu platu nizašta. A da postavimo Živkova za ministra rada i socijalne politike, ionako je ostao bez posla na B92 a i pametan je za celu vladu...



  5. #260

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ne mislim ja da mu je svaka zlatna ali vise mi se svidja takav oblik kritike gde se jasno kaze ministar 'taj i taj' je kriv zato sto jeste ili nije uradio to i to.. Ovi sto upotrebljavaju izraze "vlast", "drzava", "vrhuska" im dodatno omogucavaju da prebacuju vruc krompir jedan drugome sto inace stalno i rade.
    Mislim, nije mogao da napise pismo Sutanovcu ako je Cvetkovic predsednik Vlade.

    To sto je popio pedalu sa B92 ima veze sa popustljivoscu u odnosu na vlast koju ta kuca u zadnje vreme pokazuje. Neko je vec komentarisao nesto na tu temu i ja se slazem..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #261

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    To što je popio pedalu na B92 ide toj medijskoj kući na čast. Iako mi se nije dopadao "retrovizor" ne zbog same kritike (koja je super) već zbog načina kritikovanja (što je opet moj subjektivni doživljaj), nisu imali valjan argument da ga nogiraju. Osim kritike u zadnjem retrovizoru, jelte...

    Super je to da se imenuje imenom i prezimenom, ministar taj i taj. Al' nekako imam utisak da je Živkov ovde imao raskid sa stvarnošću kada se uhvatio za Ljajića. Em su čoveku uvalili najusranije moguće poslove koje država mora da obavlja em ih je on obavljao prilično korektno. I u najgorim trenucima po njega i njegovu stranku nije se ponašao kao npr Dinkić, već je stitnuo zadnjicu i pružio ruku Ugljaninu umesto da je kao dete kome uzmeš zvečku pretio rušenjem vlade i sličnim glupostima. Ponašao se u skladu sa veličinom podrške koju je dobio na izborima i to se zove odgovornost. Ako nešto može da mu se prebaci, eto ta saradnja sa Hagom a to je do njega k'o do moje babe. A što se Cvetkovića tiče, mislim da Somborac ne greši mnogo kada ga crta u Blicovom stripu



  7. #262

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Čitajući današnje postove članova ovog foruma, zapitao sam se dali je moguće da se niko ne seti da pomene najradosniji trenutak nove Srbske države: Dolazak presednika Rusije Medvedeva. Možda je to i slika današnje Srbije, ali se pitam kakva će biti sutra?
    In vinas veritas

  8. #263

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Šta ima prosečan čovek da se raduje ruskom predsedniku? Jeste istina istorijska poseta, al' da sad trebam da skačem od sreće (ne kažem da mi nije drago što je došao).



  9. #264

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Kada sam čula koliko Vam je para donio, ja sam skakala od sreće umjesto Vas Pitanje je samo što morate zauzvrat napraviti? Caka mora da postoji, ne?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #265

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Jock...nije Rusija kao Nemačka da morate nešto zauzvrat da uradite .
    Ovde su neki već napravili dil (poklonili) sa NIS-om pre nego je došao .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #266

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Stvarno je danas bio poseban dan.
    Sve je bilo drugacije.
    Dosao je Ruski predsednik da zajedno sa nama proslavi oslobodjenje
    Beograda i kaze koju lepu rec u skupstini radosnim poslanicima koji su ga sa najvecom paznjom slusali.
    Nije bilo citanja novina, pasijansa, dremanja.
    Vodjeni su i otvoreni i konstruktivni razgovori sa posebnim akcentom na unapredjivanje
    ekonomskih odnosa izmedju dve zemlje na ravnopravnim osnovama.
    Sve je to propraceno prigodnim emisijama i filmovima i spletom srpsko - ruskih pesama.
    Svecano je otkriven i spomenik velikom Ruskom pesniku Puskinu
    Jedna od najvecih Ruskih firmi ce postati generalni sponzor fudbalskog kluba
    Crvena Zvezda a trebalo bi da se vrate i stari nazivi ulica u Beogradu sa imenima
    Ruskih generala koji su ucestvovali u vojnim operacijama za oslobodjenje naseg glavnog grada.
    Posebno je znacajno sklapanje energetskih sporazuma koji ce doneti prosperitet
    a samim tim i finansijsku korist, sto nije beznacajno, obema stranama.

    Sve u svemu, ocekuje nas, izgleda, dugo, toplo Rusko leto.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #267

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    U pitanju je kredit, tako da ćemo mi te pare da vrćemo na ovaj ili onaj način Ono to je stvarno super je konačno dogovorena izgradnja skladišta u Banatskom Dvoru Jes da su Rusi vlasnici sa 51% ali opet dobro. Ono što je najpozitivnije da će neko konačno da investira u Srbiju nešto krupnije posle dužeg vremena. Gasovod, skladište a nije isključeno da će Rusi da pokupuju još neke fabrihe u Pančevu što bi bilo jako dobro



  13. #268

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ja sada očekujem opšte "busanje u prsa" vajnih "projevropejaca": o "ruskim gubernijama", o "novom Varšavskom", o udaljavanju od EU, o.... .
    Očekujem poplavu emisija na B92 o uticaju posete na naš status .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #269

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Čitajući današnje postove članova ovog foruma, zapitao sam se dali je moguće da se niko ne seti da pomene najradosniji trenutak nove Srbske države: Dolazak presednika Rusije Medvedeva. Možda je to i slika današnje Srbije, ali se pitam kakva će biti sutra?
    To što je za tebe ovo najradosniji trenutak, to je tvoj problem.

    Ja nešto ne pravim razliku između kredita "majke Rusije" i MMF-a. Nekako mi je ovaj drugi iskreniji, hladne cifre, neuvijene u tisućLjetnu "bratsku" ljubav zbog koje smo redovno najebavali.

    Neka, hvala.

  15. #270

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    To što je za tebe ovo najradosniji trenutak, to je tvoj problem.

    Ja nešto ne pravim razliku između kredita "majke Rusije" i MMF-a. Nekako mi je ovaj drugi iskreniji, hladne cifre, neuvijene u tisućLjetnu "bratsku" ljubav zbog koje smo redovno najebavali.

    Neka, hvala.

    Potpuno se slazem. Samo nam je jos jedan kredit falio... Ovi u ovih devet godina jedino sto su pokazali da umeju je da uzimaju kredite i trose, prodaju drzavnu imovinu i trose a niko nista ne proizvodi.... Budes srecan kad naidjes negde na beli luk koji nije uvezen iz Kine....

    Jebiga, vise ni kredit nece niko da im da, jer se vidi da je slaba vajda da ce moci da vracaju i nemaju jos mnogo sta da prodaju, onda su se genijalci dosetili da vataju Ruse na 'tisućLjetnu "bratsku" ljubav', c c c.... Samo nece jos dugo, receno im je sad da pocnu polako da pakuju kofere, samo tiĆuuuu...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 18 od 27 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •