Da li se sentimentalno vezujete za predmete? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Strashno se vezujem, i pravi sam sentimentalni hrchak...
    Upravo sam za vikend raspremala shupe (broj komada 3), i sve su krcate jer ne mogu da prelomim, i da sve pobacam. Tooooliko kutija koje chega.
    Nemam pojma gde chu sa onim plishanim igrachkama, shto sam izbacila iz dechije (a sada "momchke") sobe? Zhao mi je, jer je medju njima i gomila onih koje sam sama, nekada davno, shila.
    Pa desetak kutija sa starim udzbenicima...njih sam chuvala (chuvam) jer su mi iz prof. razloga (za)trebale.
    Iz raznih selidba, sve spakovano....a eto, nije ni bilo potrebe da ih "uselim" ....

    ps. mogu ja da stisnem zube, i dushmanski sve pobacam.............ali zaDJaba, sentimentalac, kakav jesam, vezana sam za one mnogo gore "stvari" - sijaset nematrijalnih uspomena puna dusha...

  2. #32

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Imam obicaj da se vezujem za stvari,pogotvo za jedne stare patike,koje jedva imaju dzon ja ih i dan danas obujem,keva je htela da ih baci,umal je nisam zadavila...glupavo,ali istinito :D
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #33

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    trudim se da ne
    vise zalim za njima nego sto ih cuvam po kutijama
    s godinama,trudim se da postanem racionalnija i da amputiram sve sto me ostavlja u mestu
    jebu me slike koje vidim kad zatvorim oci
    menjam stanove,imam klinca koji ce bez pardona da razbije moju omiljenu solju i da slegne ramenima,ne razumejuci moj bes,stalno bacam nesto
    najvise sto mogu je da ne idem na neka mesta
    i zbilja to radim: ne idem
    odmahnem glavom,kazem sebi Bilo,proslo,gotovo
    al` ipak
    kad legnem nocu i zatvorim oci ja vidim slike
    i na tim slikama male predmete

    ne govorim ovde o romansama
    one su svrsena stvar,ne gajim ni uspomene u vezi toga
    govorim o licnim slikama,i predmetima koji su totemi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #34

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Sad nesto razmisljamjedino sto nikad nisam bacila u kantu su knjige,tu ne spadaju udzbenici.
    Sve ostalo sto je staro,nepotrebno,stvara guzvu u kuci....Via kontejner.
    Cak i razbijenih tanjira,casa,nekih meni slatkih ukrasa ,u selidbama ,se slomilo,zdrobilo,puklo u milion parcica.
    Nije mi zao.
    Sve su to stvari koje se kupuju novcem.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Sve su to stvari koje se kupuju novcem.
    Novcem ne mogu da se kupe one "priche" koje prate te predmete.
    Te priche zadrzhavaju ruku koja kreche ka "kanti, korpi, kontejneru"...

    Barem moju ruku...

  6. #36

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Dzabe, nemam nista od price

    Kad izgubim nekog a ne nesto...e,to ima neku pricu.
    Bar meni vise znace ljudi nego predmeti.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #37

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Malopre sam preturao po muzičkim diskovima pokušavajući da napravim neki red, posle duuuuuužeg vremena.

    I, dole na dnu, nađem neke, ostavljene tu davno, davno, da ih oči što ređe gledaju. Ima tu svega. I datuma, i kojekakvih reči za koje se ispostavilo da ih je odneo vetar...ali ih čuvam, je li, kao podsetnik da postoje i trenuci extremne sreće u ovim našim malim mačećim životima...

  8. #38

    Može zatrebati....

    Uzmem danas da čistim svoju sobu... čitaj uzeo ogromnu kesu za smeće i ubacio u nju sve ono čemu više ne vidim nikakvu namenu, a čuvao sam jer "može zatrebati". Našla se tu gomila starih cd-ova koji su služili za kojekakve testove, poneka hrpa papira zaostala od fakultetskih dana, kutije od elektronske opreme, flaše, kese, papiri.... i štošta drugo. Uhvati me tako s vremena na vreme manija čišćenja, pa pobacam sve što sam ranije iz nepoznatog razloga hteo sačuvati.

    Kakve su vaše navike?

    Skupljate li stvari koje vam trenutno ne trebaju, a "mogu zatrebati" ili ih se rešavate po kratkom postupku čim izgube namenu? Možete li se setiti nekih stvari koje su trenutno u fazi čuvanja, a nemaju apsolutno nikakvu realnu namenu niti će je imati u skorije vreme?

  9. #39

    Odgovor: Može zatrebati....

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Kakve su vaše navike?
    Gde si me našao sa ovim pitanjem!
    Moje navike su takve da sve sakupljam i sve čuvam
    Često me najbliži zovu hrčkom ili vevericom, jer sve što pomislim da mi može zatrebati, ja to odložim negde u neko ćoše i čuvam. Nema bacanja - sem ako se nešto može reciklirati


    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Možete li se setiti nekih stvari koje su trenutno u fazi čuvanja, a nemaju apsolutno nikakvu realnu namenu niti će je imati u skorije vreme?
    Eee...ovo je već teško da sve pobrojim!
    Čuvam sve kutije i kutijičice, kese i obične i ukrasne, stare novine, flaše, tegle, rolne od papira...ma sve čuvam
    Ali sve, baš sve na kraju dobije namenu
    Deci je trebalo za domaći slike životinja, pa posle biljaka - poslužile su mi stare novine.
    Komšinica pravila zimnicu - dala sam joj tegle.
    Pravila sok - poslužile flaše.
    Igrala se deca u komšiluku sa glinom - karton im je bio podmetač da ne prljaju sto.
    ...i tako...mogla bi u nedogled

    Zato - ako nekome nešto zatreba - nek pita mene, možda toga ima u mom podrumu...a ako ga nema kod mene, teško da ga ima uopšte

  10. #40

    Odgovor: Može zatrebati....

    nekad chuvala, sad vishe ich ne chuvam to izgleda Balkanski mentalitet pa sve uvijek chuvamo podrumi i tavani su nam pretrpani stvarima koje ce nam "nekad zatrebati".. stari televizori koji ne rade (al' nedaj-bozhe-da se bachi, jerbo ce mozha nekad u buducnosti zatrebati neki dio televizije koja se prestala prozivoditi otprilike onda kad je TV i kupljen, al' nek' se nadje..) da ne pricham o kojekakvim napravama za koje niko vishe ni ne zna chemu sluzhe (ja onako po sjecanju navodim shta je bilo kod bake&deke na tavanu ) paaa stari koferi, koji takodjer nisu u funkciji.. stari aparat za razvijanje filmova.. stripovi, magazini, novine (!?).. vaze, vrchevi, chunjevi, suvenira milion i jedan.. ko kako ode nekud na more pa kupi one slike shto su kao bile naslikane na komadu drveta. milion i jedna kuglica za kicenje bora, od houm-mejd verzija do polupanih ili onih na kojima neshto fali karnishe za zavjese.. stara odjeca i obuca, koju smo vec svi poooodavno prerasli (il' je izashlo iz mode --- al' ne bacaj --- vratit' ce se moda!!!) itd itd itd.. lista mozhe do sutra....

    a onda sam se preleteila preko okeana i od onda mi je zhivotni moto --- minimalizam
    kad nauchish da se selish (bar) jednom godishnje (a nekom podje za rukom i vishe puta) onda nauchish da ti sve stane u bar dva kofera.. eventualno poneseh krevet.. zato volEm ovdje sa gajbom dobijesh i ugradjeni ormar (a ne ko kod nas oni shto idu od poda do plafona po cijeloj duzhini zida ).. pa josh koju chashu, omiljenu sholju.. par vilica/zhilica/tanjura.. i dosta.. sve ostalo kako dodje tako i ostane u gajbi koju napushtash

    dakle, ne! ne chuvam vishe nishta..
    moomoo meee jooouu

  11. #41

    Odgovor: Može zatrebati....

    Jao, kako bilo sta da bacim kada sam sentimentalno vezana za vecinu tih stvari
    Tako da sam napunila pun podrum, tavan, nemas gde iglu da bacis


    E a sad da vam ispricam pricu o mom podrumu.....sada nam je smesno a tada nije bilo


    Prica pocinje sa onim strasnim bombardovanjem
    Naime, pocelo je bombardovanje i mi smo se trebali skloniti u podrum ali kako je bio pun svega i svacega celu smo noc prestojali , jer nismo imali gde da sednemo Cim je svanulo jutro moj dragi je resio da ga sredi tako da je pocelo izbacivanje svih stvari iz podruma i moje kukanje kako nam pola od toga treba
    Vise od polovinu tih stvari nikada posle toga nisam ni upotrebila ali ko zna
    Dok je moj dragi efikasno sredjivao podrum, nas komsija je je krenuo nasim primerom ..........samo sto je on sve bacio u kontejner ja sam sve stvari sacuvala i ponovo ih vratila u podrum

    I samo da znate ovih dana cu sigurno srediti taj isti da li cu nesto baciti e to je drugo pitanje

  12. #42

    Odgovor: Može zatrebati....

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    kad nauchish da se selish (bar) jednom godishnje (a nekom podje za rukom i vishe puta) onda nauchish da ti sve stane u bar dva kofera.. eventualno poneseh krevet..

    dakle, ne! ne chuvam vishe nishta..


    cuvala sam sve i svasta
    od pisama iz vojske nekog polumpismenog idiota u koga sam bila zaljubljena tog davnog leta `81.,preko demodiranih stvari ili onih u koje vise necu uci nikad,pa sve do ulaznica za predstave i koncerte
    a onda su pocele selidbe tamo-amo

    oducih se nekako od skupljanja trica i kucina


    jedino,znam da skupljam tegle i poklopce....kao,mozda preko noci postanem zena-zmaj pa navalim da spremam

    ocekuje me selidba ovih dana
    svaki dan izbacujem dzak s glupostima....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #43

    Odgovor: Može zatrebati....

    leleee sta da vam pricam na ovu temu
    isti slucaj i kod mene - sve moze zatrebati i uvek sacuvam razne gluposti
    a kad me uhvati manija za ciscenjem onda sve u kontejner

    jos pre nego sam se udala u kuci mog muza nikad nisu cistili tavan i tamo sve sto se ne koristi skupljalo se.
    od stare naftene peci, sporeta na drva, dva kreveta, tepiha i tepisona.... onda raznih delova od automobila i td...kao svekar mi majstor pa jos neke sitnice koje ce mu mozda zatrebati kad resi da pocne raditi privatno - malo sutra
    pa do tegle onih od po 5 i vise kg, flasice od piva - kao za stavljanje zimnice (sok od paradajza i sl), flasa od rakije...

    a to je nastavilo i nakon mojeg dolaska ovde pa bilo je tu od onih teglica i flasica od decijih sokova i hrane, casopisa i td.
    a o odeci koja nikad se nece obuci da ne pricam.
    blago receno uzas!

    pre cetiri godine ubedim muza da idemo gore da sredimo
    tvrdi on meni da cemo sve izbaciti u nekoliko paketa. aham, kako da ne!
    kazem ja njemu pozovi ti svog zeta nek dodje s kamioncetom (mali kamion ima za nosenje peska i sl) da mi sve to izbacimo odjednom - a on smeje se.
    ali nije se smejao kad je napunio jedan put kamion, pa jos pola

    od tada - sve sto ne treba moze se odneti gore, privremeno, t.j ako nakon nekoliko meseci vise se ne koristi odma u kontejner. Staru odecu i cipele (naravno ono sto se moze jos uvek nositi) poklonim najcesce u SOS selo gde zive deca bez roditelja, a o njima brinu zene koje takodje nemaju porodice.
    dok casopise koje sam ranije tako ljubomorno cuvala bacim nakon nedelju - dve.


  14. #44

    Odgovor: Može zatrebati....

    Hebeš predmete...mislim da nisam, iako mi "posle" često bude žao...ali jbg..
    Ja sam se sentimentalno vezivala za nešto nematerijalno...do skorije vreme...danas
    I onda me "pukne" da naprasno pravim čistku u momE životu...ali kako? Pa lepo...sa tragovima koji su te osobe ostavili (svesno ili ne)..
    Za početak sam večeras obrisala više od pola imenika u mobilnom...koji će mi moj da mi tu čuće ako nismo u poslednjih 6 meseci razmenili nikakav signal (čak ni dimni)
    Ondak sam krenula na sms poruke...e tu već nema veze sa vezivanjem već moja lenjost za kontinuirannim čišćenjem...s toga morala da obrišem preko 900 poruka (obrisala bih sve redom ali sve zbog nekoliko važnih od moje dece, nekih mmsOva i novi broj moje frizerke)...prs' me zabole da označavam...a uzgred pred očima mi prolete mojih, poslednjih, par godina...
    I msn sam proČistila...ostadoše nekih 4-5-6...a i oni višak...
    Ostade mi poslate poruke...tu nema ništa važno te će jednim pokretom biti obrisane...
    nemam pojma...ali lep je osećaj kada nisi vezan ni za šta ni za koga...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #45

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?

    Godinama više za predmete nego za ljude.
    Pokazali su se kao pouzdaniji.

    Ima izuzetaka, naravno.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koje predmete volite da učite..?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 17.08.2012, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •