Nikad neću zaboraviti... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    .....onih pet godina samoche.... nikad u zzivotu nisam bila manje usamljena nego tada.
    & underpaid......

  2. #32

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Razbaruseno cudo sa cvikerima cija je dusha bila kao 4 univerzuma znana ...
    Oliver Njego se dere ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  3. #33

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    kakva sam izašla na sastanak - upoznavanje sa zadnjim momkom...
    anđeli i demoni sa mnom...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #34

    14 Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Neću da zaboravim.
    Ime.
    Vreo avgustovski dan.
    Tri decenije unazad.
    Bila sam baš kao Kiki sada. Večno željna pažnje, razmažena - voljena. Mezimče, maskota čitave familije - kao najmlađa tada.

    Moj bata Nikola je imao tada 25. godina. Najlepše crne oči, najnežniji pogled i najviše tolerancije za mene - onakvu. Jednom rečju - nemoguću.
    Studirao je. Bio omiljen u društvu. Tamu je pretvarao u svetlost.

    30.08.1980.

    Vrisak majke kojoj su upravo saopštili da joj je sin poginuo. Mamin i moj munjevit silazak niz stepenište. Tama.
    Kiša. Suze na kožnoj jakni mog brata, koji me je držao u naručju. Nemirenje sa činjenicom da je Nikola otišao, verovatno na neko lepše mesto.

    Nedostaje mi.

    Vreme ne leči sve.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #35

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    proteklih sedam dana....i po dobrom i po losem....


  6. #36

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Nikad, ali nikad necu zaboraviti prvi poljubac sa deckom koga sam zaista volela. Dozivela sam "americki klise" Ono.. kad smo se poljubili, bukvalno sam osetila kako mi se oduzimaju noge, kako se sve oko nas vrti i obrce, kao da je Zemlja prestala da se okrece da zabelezim taj momenat jos bolje.. Nisam znala ni ko sam, ni gde sam, ni sta sam, znala sam samo da ne zelim da prestane. I strasno se plasim da taj osecaj necu osetiti ponovo.

    Necu nikad zaboraviti dan kad mi je deka umro.. ni par dana pre njega.. Dok se narednih nekoliko uopste ne secam. Umro je dva dana posle mog rodjendana. Na dan rodjendana ustao je u ponoc da nas isprati, jer sam isla u grad sa drustvom.. sutradan je popio pivo i pojeo kolac, dve stvari koje je najvise voleo posle porodice..
    Secam se maminih suza, mog neshvatanja o cemu se radi, zasto place.. kad sam shvatila da sedim u njegovoj stolici a njega nema iako je odavno trebao da dodje sa pijace, kad sam primetila da u kuci ne ide nikakva muzika niti radi TV, kad sam shvatila da ne umisljam..
    Secam se vriska.. i vise skoro nista.

    Necu nikad zaboraviti taj osecaj praznine.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #37

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Nikad necu zaboraviti jedno zimsko puteshestvije...
    Pre nekih shest, sedam godina, taman uoci pocetka zimskog raspusta, uputila sam se sa podmlatkom kod svojih na Sever Vojvodine. Odlucili smo se da putujemo shinobusom! Da li ste nekad imali to "zadovoljstvo"..... mis'im, da se vozite "limenom kantom" kroz nasu ravnicu???
    Putovala sam i leti na + 40-ak.....i zimi na - 20_ak stepeni, ali mi je te godine bilo poslednji put, da sam njega koristila kao prevozno sredstvo!!!
    Iz rodnog mi grada krenusmo oko 18h, a na odrediste smo trebali da stignemo oko 23h..... ali....
    ...negde izmedju dva sela, izmedju njiva prekrivenim snegom - "limena kanta" se smrznula!
    Mashinovodja i kondukter su pokusavali i pokusavali, ali nije bilo vajde....... nas desetak putnika pomno pratili njihove pokusaje da ozive "makinu"!
    Tada sam, cini mi se, prvi put zahvalila Bogu na postojanju mobilnih aparata!
    Kondukter je javljao "centrali" o maleru, i nama je jedino preostalo da cekamo lokomotivu iz Vrsca, koja je trebala da nas odslepa do Orlovata!!!........ E, da ..... jos jedna "poslastica"!!!
    U to vreme most kod Orlovata nije bio u funkciji, i tako: zaputi se shinobus iz Kekende.....zaputi se shinobus iz Pancheva - stignu do mosta, putnici izadju, i onda sa svim svojim baGazom u rukama - pravac peske preko mosta! Prava tragi - komeNdija...
    Elem, zachuh konduktera kad je pozvao Orlovat:"Ne dajte da ode shinobus za Kikindu, imam ovde majku sa detetom!"
    Napolju mrkli mrak, i - 20 stepeni...
    Cekamo da stigne pomoc; kondukter vadi neko cebence iz ranca i pokroviteljski govori:"Haj'te da se svi okupimo i ushuskamo - posmrzavacemo se ljudi"....
    Ja zabavljam dete, ne dozvoljavam mu da oseti da smo u ozbiljnoj situaciji (sva sreca sto su nam torbe pune odece, pa sam ga utoplila)....
    Secam se da smo imali muziku - radio ili sta vec....djuskala sam da mi se noge ne smrznu!!!
    ....naravno da smo se "prigodno" setili i onog filma, kada se avion rusi u planinama prekrivenim snegom....i kad se smrzavaju...i kad su toliko gladni - da jedu svoje preminule prijatelje! (tja. ...."slatko smo se smejali".... brrrrr)...
    Docekasmo i onu lokomotivu (posle nekih 4h).... Jezivo je bilo i prelaziti peske onaj most - drzim dete za rucicu, gledam kako gazim po onim drvenim pragovima - on se plasi za mene - ja za njega!

    Bla, bla, bla....
    Stigosmo, (zivi, zdravi, malo istraumirani) negde pred zoru u 4h....

    ps. Rekose mi da su sad shinobuse malo picnuli....... Ajdeeeeeee??? Da sad nemamo mozda brze pruge?

  8. #38

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Nikad necu zaboraviti 4 mjeseca koja su prosla,i tek kad su prosla shvatila sam koliko je bilo lijepo i koliko mi je znacilo. Ali prodje sve. Sta ces,zivot ide dalje...

    Nikad necu zaboraviti 8 godina koje su bile puno bolje i ljepse nego sto sam ikad mogla zamisliti,a posebno posljednja godina. Drago mi je sto imam dosta lijepih stvari iza sebe..
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  9. #39

    Odgovor: Nikad necu zaboraviti...

    Padao je neki kasni martovski sneg. Tako cudan, kao osecanjas koja su se mesala u meni dok stojim i cekam. Znam marku automobila, znam kakve mogu biti registarske tablice, znam i boju automobila...ali koliko god znala coveka u autu, nisma ga nikada videla do tad. Stao je pored restorana, sedeo je u autu, gledao u mene, ja u njega....kao da smo bili paralisani. Dok je on pravio pokret koji nagovestava da ce izaci, ja sam otvorila vrata autobobila i zagrlila ga. Plakala sam, nisam mogla da zaustavim suze. Rekao je da su svi kilometri ne bitni u poredjenu sa tim da me je dotakavsi, shvatio da postojim. Vozili smo se dugo, drzala sam ga sve vreme za ruku kao da ce da nestane ili pobegne, moja glava je bila naslonjena na njegovo rame, samo sam plakala, on nicim nije prekidao tisinu, tu prijatnu tisinu....Znao je zasto placem, znao je da placem od srece, mazio me je po kosi......Kao da od tada nikada taj auto nigde nije stao. I dalje prelazi kilometre i kilometre...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #40

    Odgovor: Nikad neću zaboraviti...

    Miris lipe posle kiše na Novom Beogradu
    Sedamnaesti oktobar pre pet godina
    Pokušaj samoubistva na Slaviji zbog kinder jaja u mom džepu
    Prvi poljubac u Barseloni na šetalištu oko Akvarijuma
    Prvi ultrazvuk mog nerodjenog deteta i čudesnu lakoću koraka sa tom slikom u mislima

    (upravo skapirah da sam sve bolne priče u svom životu zapamtila po nečemu lepom što su nosile u sebi)

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Ja nikad nisam
    Autor andjela pizelli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 335
    Poslednja poruka: 01.09.2016, 00:13
  2. Ja NIKAD neću...
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 20.09.2012, 22:29
  3. Posuđeno - nikad vraćeno
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.02.2011, 14:48
  4. Putovanje koje nikad necu zaboraviti...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 13:55
  5. Jutro koje Beograd neće zaboraviti
    Autor SQUAW u forumu Istorija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 16:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •