"Nik Sloter" stigao u Srbiju
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    3. jun 2009. | 19:00 | Izvor: B92

    Beograd -- Danas je u posetu Srbiji stigao američki glumac Rob Stjuart, poznatiji ovdašnjoj publici kao Nik Sloter iz serije "Tropska vrelina".

    "Nik Sloter" stigao u Srbiju


    Razlog ove posete je dokumentarni film koji Stjuart pravi o Srbiji, a popularni glumac će biti i gost na pank festivalu koji se održava u Novom Sadu 5. i 6. juna. Planirana je i poseta beogradskom naselju Žarkovo, gde je devedesetih osvanuo grafit "Sloteru Niče, Žarkovo ti kliče".




    Svaka mu chast
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Zabava

    ROB STJUART, SLAVNI NIK SLOTER, ZA „BLIC”

    Moj brat je Srbin
    Autor: A. Novaković | 31.03.2009. - 08:09

    Nakon vesti koju je „Blic” objavio u nedelju da legendarni Nik Sloter (kanadski glumac Rob Stjuart koji je detektiva igrao u seriji „Tropska vrelina”) krajem maja dolazi u Srbiju i da će biti gost na koncertu grupe „Atheist Rap” koja ima pesmu posvećenu njemu, među njegovim obožavaocima je zavladala prava ludnica. A armija poklonika Sloterovog lika i dela sigurno će se uvećati nakon što je Stjuart u ekskluzivnom intervjuu za „Blic” otkrio da ima usvojenog brata koji je iz Srbije!



    Četrdesetosmogodišnji Rob Stjuart ne krije da je bio oduševljen kada je na internetu otkrio koliko je svojevremeno bio popularan u Srbiji, da je lik Nika Slotera korišćen tokom studentskih protesta 1996. i 1997, da su mu posvećeni kultni grafiti „Sloteru Niče, Žarkovo (Srbija) ti kliče”, da je bend „Atheist Rap” snimio pesmu o njemu...

    - Do pre dva meseca nisam ni znao da je serija uopšte prikazivana u Srbiji. Na „Fejsbuku” sam naleteo na profil Srbina koji se zove Ivan Jovanović i koji je uz svoje ime stavio parolu „Nika Slotera za predsednika”. Napisao sam šaljivi komentar: „Hej, ako želite da budem vaš predsednik trebalo je samo da me pitate”, i mislio sam da će se sve tako završiti. Međutim, Ivan mi je odgovorio, objasnio mi je koliko je serija bila popularna u Srbiji i poslao mi je prevod pesme „Sloteru Niče, Srbija ti kliče”. Poruku sam prosledio mojim najbližim prijateljima i u roku od nekoliko minuta odlučili smo da dođemo u Srbiju i snimimo dokumentarac - priča Stjuart i nastavlja:

    - Sada kada znamo više o studentskim protestima, ideja filma se malo promenila, ali i dalje nam je zanimljivo kako je otrcani lik iz TV serije povezan sa politikom u vašoj zemlji. Prvo sam pozvao ljude iz grupe „Atheist Rap”, razgovarao sam sa gitaristom Radulom i pitao ga da li bismo mogli da uradimo intervju s njim kada dođemo u Srbiju. Radule mi je odmah predložio da 6. juna budem gost na njihovom slavljeničkom koncertu u Novom Sadu (popularni novosadski bend proslavlja 20. godišnjicu postojanja, prim. nov.), što sam ja sa velikim zadovoljstvom prihvatio.

    Iako, kako kaže, nemaju blagu predstavu kako će finansirati dokumentarni film o fenomenu Nika Slotera, Stjuart i njegovi prijatelji su čvrsto odlučili da dođu u Srbiju, a Rob napominje da čitav projekat za njega ima i ličnu notu.

    - Trebalo bi da pomenem da imam mlađeg brata koga su moji roditelji usvojili kada je imao pet godina, a jedino što smo tada znali o njemu bilo je da se zove Džon. Godinama kasnije pronašli smo njegovu krštenicu i saznali da je on Srbin i da mu je pravo ime Branko! Zbog toga mi je ovaj film važan jer ovde na Zapadu imali smo jednostranu priču o Srbima koju je plasirao CNN. Sada kada znam pravu istinu, želim da ispričam i drugu stranu te priče. Moj brat ima mnogo razloga da se ponosi svojim poreklom - kaže kanadski glumac koji priznaje da je sve dobro što mu se desilo u životu povezano sa serijom „Tropska vrelina”.

    - Zahvaljujući seriji sarađivao sam sa sjajnim ljudima, obišao svet, venčao se sa ženom koju sigurno ne bih upoznao da nije bilo serije i započeo karijeru koja me i dalje u potpunosti ispunjava. Što se tiče dolaska u Novi Sad, imam dva meseca da postanem najveći fan benda „Atheist Rap”. Vreme je da stavim slušalice i počnem da preslušavam njihove pesme! - zaključio je Nik Sloter (Rob Stjuart) koji po drugi put dolazi među Srbe...



    Dokumentarac


    Ideja je da budući dokumentarac bude najavljen sledećim rečima: „Ovo je priča o mladim studentima koji su ustali protiv tiranije, koji su se protiv diktatora borili bez nasilja, sa humorom i ljubavlju. Napušteni od Evrope, sankcionisani od Amerike, njihov jedini kontakt sa spoljašnjim svetom je bila neviđeno loša TV serija ‘Tropska vrelina’... Nakon bezbrojnih repriza, studenti su zaključili da je i najgore sa kapitalističkog Zapada bolje od diktature. I tamo, u srcu Balkana rođen je najjači politički slogan svih vremena: ‘Nika Slotera za predsednika’”
    Poruku je izmenio Bombica, 03.06.2009 u 22:31 Razlog: uzastopni postovi
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju



    Nik Sloter: Promeniću sliku o Srbima (VIDEO)
    Sreda, 3. jun 2009. 18:16

    Neprevaziđeni TV heroj devedesetih stigao je u Srbiju, još uvek misleći da se neko šali sa njim!

    Kanadski glumac Rob Stjuart (47), mnogo poznatiji po liku detektiva Nika Slotera iz kultne serije devedesetih godina "Tropical Heat", došao je u Beograd da bi se lično uverio u ono u šta i dalje ne može da poveruje - da je bio popularniji od domaćih zvezda i da su mnogi u Srbiji želeli da ga vide na mestu predsednika.

    Obučen u odelo(!), bez konjskog repa(!) i bez havajske košulje(!), Rob ili Nik (uopšte mu ne smeta da ga tako zovete, štaviše!), sa osmehom od uva do uva, izjavio je da je doživljaj dolaska u Srbiju "neverovatan".

    "Iskreno, dok nismo izašli iz aviona, i dalje sam mislio da me neko zavitlava", rekao je za MONDO kroz smeh Stjuart, koji će u subotu biti gost novosadskog pank benda Atheist Rap na dvodnevnom festivalu "To be punk".

    On je novinarima objasnio da se sa fenomenom sopstvene popularnosti u Srbiji prvi put susreo slučajno, preko Interneta, i zatim "putem pijanog e-maila" uspostavio kontakt sa članovima Atheist Rap.

    "Došli smo na ideju da snimimo dokumentarac o popularnosti Nika Slotera. Odjednom, shvatio sam da su svuda oko mene sve sami Srbi! Moj brat, koji je usvojen, poreklom je iz Srbije, advokat naše produkcije je Srbin, čak je i barmen u klubu - Branko, gde smo proslavljali početak snimanja bio iz Srbije", rekao je Stjuart, koji nije krio nevericu zbog dobrodošlice u Beogradu.

    "Kad smo bili mlađi, kad bih se naljutio na brata, rekao bih mu: Srbine! Ne brinite, i on je mene nazivao raznim imenima", našalio se Rob ili Nik, kako vam draže.

    Glumac, koji po sopstvenom priznanju vodi povučen život u Torontu, duhovito se prisetio svog lika u hit seriji "Tropska vrelina".



    Bio sam šokiran što je potpuno glupa serija takav hit bilo gde! Nije mi bilo jasno zašto bi jedna propalica koja se izležava na plaži i pije bila zanimljiva ljudima", rekao je on, a zatim nastavio u ozbiljnijem tonu.

    "Ima nečeg tužnog ali i radosnog u našoj popularnosti u Srbiji. Malo sam istraživao, i zaključio da je ova zemlja prošla kroz mnoge nevolje, a da smo mi na Zapadu to videli predstavljeno potpuno pogrešno. Nadam se da će dokumentarac ispraviti neke od tih grešaka, kada budemo ljudima pokazali kako je zabavno i lepo doći u Srbiju".

    Najavio je da bi dokumentarni film koji će snimiti u Srbiji trebalo da učestvuje na festivalu u Rimu (Roma Fiction Fest) početkom jula.

    Ošišan i u odelu, Stjuart nije podsećao na "propalicu sa plaže", a za MONDO je priznao da je konjski rep davna prošlost.

    "Ošišao sam se posle snimanja, a sada i kad bih hteo, ne bi mogla da mi poraste onolika kosa", rekao je Rob, i dodao da ne nosi havajske košulje, ali da je "poneo jednu za nastup".

    Je l' možemo da te zovemo Nik?

    "Naravno! Pa, i ja bih voleo da sam Nik", uskliknuo je na novinarsko pitanje.

    Stjuart je najavio i da će sledećeg puta u Srbiju dovesti i fatalnu riđokosu Silvi Žerar (njegovu pomoćnicu u seriji), odnosno glumicu Kerolin Dan, kao i barmena sa plaže Spajdera (Ijan Trejsi).

    "I dalje sam u kontaktu sa njima, i nadam se da ćemo doći zajedno sledećeg puta! Ovaj dolazak bio je u potpunosti podređen festivalu u Novom Sadu", rekao je glumac, koji je po dolasku u Beograd najpre izrazio želju da vidi gde je to Žarkovo, gde je bio čuveni grafit "Sloteru Niče, Žarkovo ti kliče".


    http://www.mtsmondo.com/gallery/index.php?id=2333

    Snimci sa docheka na aerodromu i konferencije za shtampu

    MONDO
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 03.06.2009 u 22:18
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    sloteru niche zharkovo ti kliche
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Šteta što intervju neće izaći ( iz obora) Naše Krmače
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Људи, немојте се зајебавати... где је тај несретни музеј где ће бити Ник Слотер, да идем!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Da u prilogu koji su prikazivali na TV-u nisu rekli o kome se radi,
    nema teorije da bih ga prepoznao

    Uopšte ne liči na sebe
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Ja svečano obećavam da ću u znak podrške,čim naiđu topliji dani,obući havaji košuljče na jedan dan i time odati počast Niku Sloteru i njegovom dolasku u našu domovinu
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Idem, vala, da ga vidim iako, do pre mesec dana nisam nikako mogla da se setim ko je on ni kako izgleda, znala samo ko je bio Spajder u seriji ali dobro, danas mi je refresh memorije
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ja svečano obećavam da ću u znak podrške,čim naiđu topliji dani,obući havaji košuljče na jedan dan i time odati počast Niku Sloteru i njegovom dolasku u našu domovinu
    ne važi ako nećeš da je razdrljiš kao i on, i ako nemeš tako maljave grudi
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ne važi ako nećeš da je razdrljiš kao i on, i ako nemeš tako maljave grudi

    Pobogu Arthure pa to se podrazumeva ...bez dlaka naravno
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    i bre, nećeš uopšte ličiti na njega
    veži bar konjski rep

    mada mogao bih i ja da nabacim havajku
    jest da nisam tako zarastao kao on, al' daleko od toga da sam ćosav
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    i bre, nećeš uopšte ličiti na njega
    veži bar konjski rep

    mada mogao bih i ja da nabacim havajku
    jest da nisam tako zarastao kao on, al' daleko od toga da sam ćosav


    ...najgore od svega i jeste to što čak malo i ličimo ...i fLizura nam ista
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    -Ono jeste Tadic neki dan izjavio kako priprema naslednika ali ovo je preko svih mojih ocekivanja
    ...do imbecilnosti
    Nosimo oo o, xavajske koshulje,

    Nego bezzezzanja, dje se pomenuta prigoda obelezava, mozda i stignem da se vratim do subote?
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Dodzi u Novi Sad, na koncherto Atheist Rap-a. Festival "To be punk". Chekam te kod kolima
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: "Nik Sloter" stigao u Srbiju

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    dodzi u novi sad, na koncherto atheist rap-a. Festival "to be punk". Chekam te kod kolima
    Озбиљно, где је та несретна локација? Каква ђавоља кинеска четврт???
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •