Da li verujete u snove?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 75
  1. #1

    Da li verujete u snove?

    Jos je Frojd rekao da je san manifest nasih skrivenih i potiskivanih zelja. Stariji kazu da ce se desiti suprotno od onoga sto sanjamo ili da neka desavanja u snu "predvidjaju" dogadjaj na javi. Neki, pak, svako jutro razotkrivaju tajne svojih snova gledajuci u sanovnike.

  2. #2

    11 Odgovor: Da li verujete u snove?

    Ma ja ne verujem u to. A i stalno sanjam ono sto mi se vec desilo, tako da nemam sta da trazim u sanovniku

  3. #3

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Uglavnom ono sto sanjam ostaje samo san... I nema nikakvo skriveno znacenje.

  4. #4

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Neki put mogu iz sna jasno da zakljuchim chega je bio posledica... Prilichno jasno mogu da definishem zashto sam sanjao nekoga ili neshto .. najceshce su to smo stvari koje sam "najintenzivnije" dozzivljavao u zadnje vreme.. E poshto stvari koje se deshavaju u stvarnom zivotu imaju posledice, moze se mozda nekom pogrreshnom logikom doci do zakljuchka da ih je san predvideo..

    Opet ima ljudi koji tvrde suprotno..

  5. #5

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat Lady in red kaže:
    Jos je Frojd rekao da je san manifest nasih skrivenih i potiskivanih zelja.

    slazem se sa tim, ali da dodam i strahova i odraz naseg odnosa prema svemu sto nam se na javi dogadja........
    i nije da se pravim pametan , to samo ja tako mislim
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #6

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat LilShizle kaže:
    Uglavnom ono sto sanjam ostaje samo san... I nema nikakvo skriveno znacenje.
    Da li sa sigurnoscu mozes da znas da nema skriveno znacenja? Da li si nekada prepricavala nekom svoje snove? Neretko se desava da nama bliska osoba (uopste ne mora da bude strucno lice ili baba Vanga) iz totalno besmislenog sna izvuce neko znacenje, sta ustvari predstavlja i zasto smo to sanjali. Neko ko nas dobro poznaje moze da uvidi stvari kojih mi nismo ni svesni, isto kao i na javi. Meni se to puno puta desavalo sa cimerkom

    Citat bishop kaže:
    slazem se sa tim, ali da dodam i strahova i odraz naseg odnosa prema svemu sto nam se na javi dogadja........
    i nije da se pravim pametan , to samo ja tako mislim
    Ispravno mislis
    Poruku je izmenio Lady in red, 03.08.2006 u 20:13

  7. #7

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Pa nekako sam tokom vremena naucio da nepotcenjujem previse snove, analizom istih sam dolazio do svakakvih zakljucaka (cak smo grupno radili i jedno psiholosko istrazivanje), ali mi je uvek u glavi da je to sve verovatno samo neka moja projekcija na san kojeg se u startu vec slabije secam pa ga lepo dogradjujem sa nesvesnim i na kraju ispadne prorocki
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  8. #8

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat Lady in red kaže:
    ... Neko ko nas dobro poznaje moze da uvidi stvari kojih mi nismo ni svesni, isto kao i na javi. Meni se to puno puta desavalo sa cimerkom

    Da, ali da li mi prichamo u verovanje u snove kao neshto shto ima prosto znachenje i iz chega se mogu izvlachiti zakljuchci, ili prichamo o snovima kao "predvidjanju buducnosti"?

    Ako je samo ono prvo slazzem se, svashta se moze videti iz snova od najbanalnijih i ochiglednih stvari pa chak do stvari koje samo struchnjak psiholog moze da nam objasni ..
    Ali o predskazivanju buduchnosti kroz snove?..Pa samo krozz sasvim prirodne ali vrlo zamrshene veze svest, secanje, podsvest, intuicija nishta "onostrano"....

  9. #9

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    1. Sanovnici su glupost.
    2. Snovi su projekcija nase maste i podsvesti.

  10. #10

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat goldie kaže:
    1. Sanovnici su glupost.
    Pa istina, ja sam recimo nasao u dva sanovnika da na prvim stranama kaze "Ne za istinu, no za zabavu socinjeno"

    Citat goldie kaže:
    2. Snovi su projekcija nase maste i podsvesti.
    , , ali onda moras pretpostaviti da u REM fazi spavanja funkcionise mehanizam maste..., sa cime se dosta ljudi nebi slozilo, u svakom slucaju , da ne davim, mozete pogledati Junga - "Covek i njegovi simboli", to je malo osakaceni prikaz bar jedne teorije, mada dosta interesantno i citljivo napisano.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  11. #11

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat HLEBmaster kaže:
    Da, ali da li mi prichamo u verovanje u snove kao neshto shto ima prosto znachenje i iz chega se mogu izvlachiti zakljuchci, ili prichamo o snovima kao "predvidjanju buducnosti"?
    Ne mislim da snovi mogu da imaju neku funkciju predvidjanja, mada se mojoj kevi desilo da je tri noci pre nego sto je deda umro, sanjala mrtve Meni se desava da sanjam nekog, pa da mi se ta osoba bas sutradan javi ili je sretnem, mada, ne pridajem takvim snovima neko veliko znacenje.

  12. #12

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Kao sto rece goldie, snovi su projekcija nase maste i podsvesti, onoga o cemu najvise razmisljamo (ne samo tog dana, nego uopste) onoga cime smo optereceni ili zbog cega smo nervozni. Npr. opterecena sam problemima sa decom u skoli i onda posle par dana sanjam kako sam na casu, nemocna da ih na bilo koji nacin smirim, i jos posle cujem da sam i pricala (tj. vikala ) u snu da "prestanu da pricaju" Eto, to ti je znacenje snova
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Citat Meggy kaže:
    opterecena sam problemima sa decom u skoli i onda posle par dana sanjam kako sam na casu, nemocna da ih na bilo koji nacin smirim, i jos posle cujem da sam i pricala (tj. vikala ) u snu da "prestanu da pricaju"
    Pitanje je ustvari da li si ti sanjala to zato sto si bila oterecena tim problemom, ili si naknadno san povezala sa time sto si opterecena? Odnosno da li si isprojektovala svoje opterecenje na taj san i kao konacno pitanje u danasnjem kvizu, da li si nekada sanjala isti/slican san a da nisi bila oterecena problemima sa decom (mozda se i to dogodilo, neka cudna, mnogo dobra, pozitivna, mirna, marljiva i inteligentna generacija djaka (evo cujem mog domaceg prosvetnog radnika kako se smeje))
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  14. #14

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Uvek na osnovu snova znam tacno kakav ce mi biti dan. Kad god sanjam malu decu, iako ih obozavam, znam da ce mi se nesto lose desiti, i nebrojano puta sam sanjala nesto sto sam sutradan cula, videla, dozivela. . . Bas sam nocas sanjala kako sam u gradu videla plakat mog bivseg hora i pitala se kako ja ne znam da su se opet okupili. I danas kad sam bila u gradu sretnem profesora koji je to drzao i pozvao me da dodjem na probe jer opet ima ekipicu. Bila sam srecna ko malo dete jer obozavam da pevam. Tacno mi je san to predskazao, al nije to prvi put.
    Evo jedan odlomak iz knjige Misli o dobru i zlu gde episkop Nikolaj Velimirovic lepo to objasnjava:
    Neka ti snovi budu ucitelj. Jer snovi su medijum, kroz koji dusa moze umnoziti poznanje same sebe. U snovima covek cesto dolazi do utancanijeg poznanja svojih osecanja, grehova, strasti, moci i nemoci, nedostataka i strasti, nego li studijama na javi. Snovi su tajanstvena knjiga, koju dusa uci bez cula. Dusa sama sobom stvara snovima najcudesnije situacije, u koje te stavlja i kroz koje ti otkriva tvoj karakter. Snovi opominju, predskazuju, nagradjuju i kaznjavaju. Kroz poneke snove dusa ti otskrinjuje tajnu svoje svemoci, sveznanja, vidovitosti i slobode. Vise misli o svojim snovima, a manje govori. Jer vecinu snova ti jedini i mozes razumeti, posto ti jedini i znas svoje najskrivenije teznje, zelje i brige. A to najskrivenije dusa bas najjace i oseca, zbog cega to najcesce razradjuje u snu i predstavlja ti u dramatskim slikama u fantasticnim situacijama. Neka ti, dakle, snovi budu ucitelj.
    Trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija!!!

  15. #15

    Odgovor: Da li verujete u snove?

    Ne uvek ali tacno mogu da predosetim na osnovu onog sto sam sanjala da ce mi se tog dana desiti nesto lose ili dobro.Sto se sanovnika tice,u njih ni najmanje nemam poverenja.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 21:15
  2. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  3. Da li verujete u bapske priče?
    Autor makilli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 13.08.2010, 14:52
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •