Sveti Djordje ubiva azdahu - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Iznad?
    Pa ja sam ispod.

    E, sad sam iznad...





    Vrlo zanimljivo pitanje.
    Pokušaću da odgovorim...


    PA NIJE SOTONA PISO BIBLIJU !!!!

    Da je knez piso, verovatno bi se predstavio onako kako se predstavlja u real life-> kao najprimamljivija čokoladno-vočna torta, sa sve šlagom i trešnjom na vrhu ....


    bre, bre, bre....
    Ja imam pitanje za gospodina iznad, ili ispod (kod mene si iznad, takav mi je settings):

    Ko je napisao Bibliju?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #32

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Iznad?
    Pa ja sam ispod.

    E, sad sam iznad...
    Pa sada...kod mene si uvek, kada pisem posle tebe IZNAD...ne znam kakvo je stanje kod tebe...ocigledno dijametralno suprotno...


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Vrlo zanimljivo pitanje.
    Pokušaću da odgovorim...


    PA NIJE SOTONA PISO BIBLIJU !!!!

    Da je knez piso, verovatno bi se predstavio onako kako se predstavlja u real life-> kao najprimamljivija čokoladno-vočna torta, sa sve šlagom i trešnjom na vrhu ....


    bre, bre, bre....
    I ja sada treba u TO da poverujem

    Zar Biblija ne opisuje realne dogadjaje...i likove...(ok, azdaha je metafora, ali zasto joj je dat takav grozan oblik i jos pride prica da je uspela da opcini dobar deo vecine ljudi na ovome svetu...pa logicno je da ce se nametnuti pitanje...CIME?)

    I zasto sotonu vazda nazivas Knezom??? (iskreno, to sada od tebe prvi puta cujem..)

    U sustini, bolje je da se (ipak) prikaze stanje onako kakvo je u RL...nego da se narod zaglupljuje kojekakvim azdahama, zmajevima...metaforama....ima nas raznih...a neki sve to bukvalno shvataju
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #33

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Pa sada...kod mene si uvek, kada pisem posle tebe IZNAD...ne znam kakvo je stanje kod tebe...ocigledno dijametralno suprotno...




    I ja sada treba u TO da poverujem

    Zar Biblija ne opisuje realne dogadjaje...i likove...(ok, azdaha je metafora, ali zasto joj je dat takav grozan oblik i jos pride prica da je uspela da opcini dobar deo vecine ljudi na ovome svetu...pa logicno je da ce se nametnuti pitanje...CIME?)

    I zasto sotonu vazda nazivas Knezom??? (iskreno, to sada od tebe prvi puta cujem..)

    U sustini, bolje je da se (ipak) prikaze stanje onako kakvo je u RL...nego da se narod zaglupljuje kojekakvim azdahama, zmajevima...metaforama....ima nas raznih...a neki sve to bukvalno shvataju
    Dobro... sad. Bez metafore, kad bi sve bilo ogoljeno, ne bi bilo zanimljivo. Gde bi tu bila umetnost? Narod se ne zaglupljuje time, naprotiv. Ko nije rođen kao glupan, metafora može samo da ga navede na razmišljanje, trenira mu vijuge, učini ga pametnijim. Ko je rođen već kao glup, metafora ga ne može ni pipnuti. Tako da...
    (Biblija je uglavnom u alegorijama i ne opisuje realne događaje i likove, usput.)
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #34

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    (Biblija je uglavnom u alegorijama i ne opisuje realne događaje i likove, usput.)
    Au, sad si se zezno... Bezzi dok se Gogsy nije vratiJO, a chini mi se da vech chujem petlove

  5. #35

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Dobro... sad. Bez metafore, kad bi sve bilo ogoljeno, ne bi bilo zanimljivo. Gde bi tu bila umetnost? Narod se ne zaglupljuje time, naprotiv. Ko nije rođen kao glupan, metafora može samo da ga navede na razmišljanje, trenira mu vijuge, učini ga pametnijim. Ko je rođen već kao glup, metafora ga ne može ni pipnuti. Tako da...
    (Biblija je uglavnom u alegorijama i ne opisuje realne događaje i likove, usput.)
    Sve ja to shvatam, ali gospodin iznad (kome je i bilo upuceno pitanje, iako se na drugoj temi jasno i glasno izjasnio da ne zeli vise da divani sa mnom) nam ogranicava mentalnu gimnastiku i na sve moguce nacine pokusava da nas ubaci u adekvatne kalupe koji su jedini ispravni iz njegove vizure...

    Ko zna, mozda je (i) u pravu.....
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #36

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam pitanje za gospodina iznad, ili ispod (kod mene si iznad, takav mi je settings):

    Ko je napisao Bibliju?
    Ja sam nekako uvek u sredini...izmedju dve vatre...da nekažem ognja

    Bibliju su napisali->

    Stari Zavet:
    Mojsije, Isus Navin, Ruta, Samuel, Ezra, Nehemija, Jestira, Jov, Isaija, Jeremija, Ezekilj, Danilo, Osija, Joil, Amos, Ovadija, Jona, Mihelj, Naum, Avakum, Sofonija, Agej, Zaharija, Malahija.

    Novi Zavet:
    Matej, Marko, Luka, Jovan, Pavle, Petar, Jakovljev, Juda...

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    I zasto sotonu vazda nazivas Knezom??? (iskreno, to sada od tebe prvi puta cujem..)


    Pa zar ti ne znaš ni ko je "knez ovoga sveta" ?

    A hoćeš da pričaš o aždajama i zmijama...

    Azbuka se uči od slova "A", a ne od slova "šklj" ...

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Ko zna, mozda je (i) u pravu.....
    Ko zna....



  7. #37

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    Pa zar ti ne znaš ni ko je "knez ovoga sveta" ?

    A hoćeš da pričaš o aždajama i zmijama...

    Azbuka se uči od slova "A", a ne od slova "šklj" ...
    Pre svega nije dzentlmenski ali, ok

    Znam ja ko je sotona (btw biJo heruvim ali se pogordio, te je s' toga proteran iz Raja..bla bla), rekoh samo da za rech knez prvi puta cujem...

    Zao mi je sto se Ti iskljucivo drzis Svetog Pisma i ne zelis dalje da sirish vidike...a postoji josh sijaset (svetovne) literature....

    p.s. ja sam pre polaska u skolu naucila azbuku, ali sam prvo slovo koje sam naucila bilo L
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #38

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    @leptirice

    Isus je više puta, u Novome Zavetu, sotonu nazivao "knezom ovoga sveta" .... Da si čitala znala bi...

    p.s. ja sam pre polaska u skolu naucila azbuku, ali sam prvo slovo koje sam naucila bilo L
    A onda to nije bila Azbuka, nego Lazbuka

  9. #39

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    @leptirice

    Isus je više puta, u Novome Zavetu, sotonu nazivao "knezom ovoga sveta" .... Da si čitala znala bi...



    A onda to nije bila Azbuka, nego Lazbuka
    Citala jesam, ali mi nije ostala upecatljiva ta rech kao sto je sada...

    Nomenklatura je u ovom slucaju totalno nebitna...bitna je sustina i krajnji rezultat....a to je svakako NAuciti...
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #40

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Azdaha na ikoni ima simbolicko znacenje.Sveti Georgije ubija mnogobostvo(paganizam) a zena koja se vidi iza njega je carica Aleksandra.

  11. #41

    Odgovor: Sveti Djordje ubiva azdahu

    Đorđe nije ubio aždahu, niti paganizam. Paganizami idolstvo i danasa je ovde i narod štuje to, što Bog smatra smrtnim grehom. Tako aždaha, ili đavo je živa i masakrira i dalje ovaj narod.
    Poruku je izmenio euridika, 05.07.2009 u 11:02 Razlog: Velika i mala slova, tačke zarezi i sve tako redom.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Sveti Sava: Žitije Stefana Nemanje (Sv. Simeona)
    Autor Teofil Erotik u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.05.2011, 15:03
  3. Sveti Georgije ubiva azdahu
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.10.2009, 22:54
  4. Djordje Balasevic
    Autor ZOE u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •