Dobrica Ćosić, književnik ili političar? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Ajde da ne tupimo...Ćosić kao političar je bio bleda senka u vremenima ludila junoša žednih kruna. Zar neko zaista veruje da je bilo kakav uticaj nekoga iz kruga "sedih staraca" mogao da smiri ratničku krv odmetnutih plemića ? Lokalizam je slepilo svih političara zadnjih decenija na ovim prostorima. Smejurija je što se mnogi deklarišu totalno suprotno kao barjaktari "europskih integracija" . Setite se...92 g je EU faktički nastala ( da ne računamo prelazne periode). U to vreme na našim prostorima besne ratovi o podeli do kućnoga praga.
    Pisac koji se bavi istorijskim spisima uvek će biti prozivan...jer svaki pobednik hoće "popeglanu istoriju", i biografiju ravnu svecima. Taj poriv je imao i Hitler i Tito i svaki "spasitelj naroda". Verujem da će uskoro biti i podosta knjiga o Tačiju i kompaniji (treba opravdati zločine "višim" ciljevima...koji su najčeće "viši" jer su njihovi).
    Stoga..sam nikada nisam doživljavao Ćosića kao političara...on je po meni bio pre kompromis, zavesa, iza koje su se krili oni koji su povlačili poteze. Zar su mnogi zaboravili Lilića...i njemu slične ?
    Sve "vođe" bivših republika su učile istu školu, i posle smrti Starog, samo su se trudili da dosegnu taj stepenik. Svi su isto radili, samo su neki nagrađeni a neki kažnjeni. Neki odlikovani, neki anatemisani. Iluzija je da je jedan čovek Ćosićevog kalibra mogao bilo šta promeniti u partiji sa već podeljenim kartama i ulozima.
    P.S. Koliko se ja sećam...šiptari su se sem 81g uveliko organizovali i 87g i sledeće. Znali su da će se junoše otimati za sebe, a da njih neće smatrati bitnima.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Znash kako,mislim da nije ni jedno ni drugo.Niti je dobar politichar,niti dobar pisac.A to sve zbog toga,shto nije dobar chovek.Jer,svaki politichar,koji vredi,bude ubijen.Takvi politichari,ne dochekaju penziju,nikako,zato shto zhele da urade neshto za svoj narod.A to nikako ne odgovara ljudima koji vode ovaj svet.Narod je tu,da se koristi do iznemoglosti,da se na njemu gradi moc pomenutih,a ne da mu bude bolje,iliti dobro.Poshto isti,nije ubijen,znachi da nije bio dobar politichar,a samim tim ni dobar chovek.A loshi ljudi,ne mogu da pishu "dobro".Samo loshe.Tako da,ja ne bih gubio ni sekund zhivota,da chitam ono shto je taj mamlaz napisao.Jer on je pisao,ono shto ljudi zhele da prochitaju,a ne onako kako jeste.A to,po meni,nije pisac.
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Niti je dobar politichar,niti dobar pisac.A to sve zbog toga,shto nije dobar chovek.
    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Tako da,ja ne bih gubio ni sekund zhivota,da chitam ono shto je taj mamlaz napisao.
    Zanimljivo.
    Da li si ti uopšte pročitao išta od Ćosića?
    Ako nisi, na osnovu čega se izjašnjavaš o njemu kao piscu?

    Svašta.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    A da li je on prochitao neshto od mene?Ne chitam loshe ljude,niti slusham loshe ljude...
    Naravno,to je moje mishljenje.A ti nastavi da chitash tog Loshicu Cosavog.To je vec tvoja stvar...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Nije ništa od tebe pročitao?
    A da li te je okarakterisao kao pisca?

    Nego, evo ti link ka temi koja je kao stvorena za tebe.jedna tema, pa da se raspišeš da to ima smisla
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/pr...-ne-znate-516/

    Mogu da prihvatim da Ćosića ili bilo kog drugog pisca komentariše onaj ko se udostojio da nešto i pročita. Ovakvim komentarima ne srozavaš pisca nego sebe.
    Poruku je izmenio Mish, 16.05.2011 u 21:33
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    A da li je on prochitao neshto od mene?Ne chitam loshe ljude,niti slusham loshe ljude...
    Naravno,to je moje mishljenje.A ti nastavi da chitash tog Loshicu Cosavog.To je vec tvoja stvar...
    Evo, ja sam pročitao nešto od tebe i mogu da zaključim da imaš zaista neobične metode vrednovanja ne samo književnika, već i ljudi po principu dobar - loš. Iz toga se može nedvosmisleno zaključiti da si bar nadripsiholog, ako ne i pravi pravcati tumač ljudskih duša i karaktera.

    Suštinski, ovde se ne radi o tome koliko si i da li si u pravu u iznošenju svojih stavova o Dobrici Ćosiću, već prvenstveno u načinu argumentacije svojih tvrdnji. Jer, ako nisi spreman da pročitaš baš ništa šta je Ćosić napisao, kako onda možeš bilo šta tvrditi o njemu kao književniku, ili, još gore kao čoveku pošto se, siguran sam, nisi niti malo bavio njime da bi ga mogao koliko toliko validno proceniti.

    Elem, kada smo već kod Dobrice Ćosića, ne znam baš kakav je bio političar. Menu se na tu epizodu njegovog života snažno nameće asocijacija - tragičan. Međutim, imam čvrst stav da je njegov književni opus o porodici Katić (Koreni, Deobe, Vreme smrti...) nezaobilazno štivo kod svih onih koji žele da sagledaju jedno teško vreme u našoj istoriji na, verujem, kniiževni, moralno pa i filozofski originalan i u izvesnom smilsu hrabar način. Ko god nije zavirio u Prerovo i moralni milje seljaka iz tog (književnog) sela, po mom mišljenu, mnogo je izgubio...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Cosica sam chitao kao klinac,a onda sam odrastao...Shvatio...I vishe ga ne chitam...Loshe ljude ne chitam...A kud cesh goreg choveka,od politichara?To shto si nabrojao,to je sastavni deo lektire,barem u noje vreme...
    Lepo sam rekao,ne chitam loshe ljude,ne znam shta je tu loshe?Ko hoce i zheli,neka izvoli.Ali,ja i dalje stojim iza toga da je losh chovek.
    Hocete da kazhete,da treba i Vuka Drashkovica da chitam?Chuo sam da je i on dobar pisac.Ali taj "pisac",je uzeo 5 miliona maraka od Miloshevica,da bi sa njim napravio vladu.A tih 5 miliona pre njega je odbio Dr.Zoran Djindjic...
    Sad mi recite,ko je za poshtovanje?
    Onaj koji je odbio i kasnije ubijen zbog nas,ili onaj koji je uzeo i dan danas zhivi na Dedinju u vili od milion eura?
    Neka hvala,rekoh,davno sam odrastao...Ne chitam,niti slusham muziku loshih ljudi...Prvo treba videti ko ti govori,a ne shta ti govori...Pa tek onda slushati...
    Jah Rastafari...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    A da li je on prochitao neshto od mene?Ne chitam loshe ljude,niti slusham loshe ljude...
    Baš me zanima da li je Bob Marli nešto slušao od tebe!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Pishe se Bob Marley...To cesh morati njega da pitash...A kol`ko vidim,to ce uskoro da bude...Prenesi mu moje pozdrave...Reci mu da se vidimo za,otprilike,pola veka...Hehehehe...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    E, prijatelju, treba ti još da puno narasteš i da odrasteš, pa da naučiš da čitaš. Da konačno skineš mrak.
    Koliko mi se čini, stav o književnom delu ti je upotpunjen već kad pročitaš ime pisca. Najbrže iščitavanje knjiga. Pročitaš ime pisca i znaš već sve.

    Kažeš, čitao si ga pre nego što si odrastao (ma kako ti svoje odrastanje definisao). Možda da daš argument više na osnovu sećanja iz nezrelih dana od kvalifikacije "dobar/loš čovek".

    I apsolutno ne smatram da treba da čitaš Ćosića, Draškovića ili bilo koga trećeg. Tvoj izbor. Samo, ako već nekog ne želiš da čitaš, najbolje da se ne izjašnjavaš o tom istom.
    Poruku je izmenio Mish, 16.05.2011 u 22:12
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Ja mislim da forum sluzhi,da bi se chovek izjasnio i dao svoje mishljenje o odredjenoj temi.A sad,ko je shta chitao,kako i koliko,to je vec privatna stvar.Ne mislim da sam nachitaniji od bilo koga,niti to zhelim da budem.Niti zhelim da chitam,jer mi mozhe pokvariti ono shto pishem.Potsvesno se "ubaciti" i pokvariti moje misli.E sad,to shto smo svi mi razlichiti i shto se razlikujemo,samo dovodi do toga da je ovaj svet sharolik i raznolik.Imam svoje stavove,svoja shvatanja,ja "vidim",za razliku od mnogih koji ne.Mnogi veruju,a ja znam,ili ne znam,nikada ne verujem.Mozhda sam drugachiji od vas,ali to ne znachi da ste vi bolji,ili gori od mene.Ali,zapamti,taj koji "Skida Mrak",to sam ja.Ja sam moj "Mrak" davno skinuo.Ovde sam da bih doneo prosvetljenje,onima koji to zhele.
    Ne gledaj na mene kao na neprijatelja,jer sam ti ja najveci prijatelj,samo shto toga nisi svestan.Jer ja sam od Ljubavi skovan,mrzhnja je meni strana...
    A sad,idemo da se igramo...Uz igru se najbolje uchi...Jah Rastafari...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Pishe se Bob Marley...To cesh morati njega da pitash...A kol`ko vidim,to ce uskoro da bude...Prenesi mu moje pozdrave...Reci mu da se vidimo za,otprilike,pola veka...Hehehehe...
    Izgleda sve jasnije da je tolika tvoja ljubav prema književnosti i čitanju uzrok tvoje nepismenosti, ali i lošeg vaspitanja. Ime velikog Boba Marleja, kojeg sam slušao još dok si ti bukvalno pišao u pelene, se na srpskom piše upravo onako kako sam ga i napisao.

    Predložio bi ti da zamotaš deblji džoint, vineš se "haj" i maneš se prosipanja (ne)znanja po forumima.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Teshko da si ti mogao da slushash pre mene,ja sam to slushao dok su druga deca slushala ono shto im pustaju mam i tata na radiju...Ono shto je za tebe neznanje,za mene je otkrovljenje.Jer ja vidim mnogo vishe od tebe,iako ne bi trebalo da bude tako,poshto si stariji...Shto se tiche Ganja,naravno da je prirodna i naravno da je bolja od alkohola,koji ti konzumirash,shto se da videti po tebi.Ako nemash jake argumente,zamolio bih te da ne pishesh tako plitkopametne izjave,jer ne ide,chovek si u godinama...Pomislice ljudi da neshto nije uredu sa tobom...Ako vec pishesh,dotakni se teme,barem,ponekad.A ako zhelish "prosvetljenje",i da znash shta god da neznash,a zheleo bi da znash,javi se,objasnicu ti...Jah Rastafari...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    Forum služi da bi se razmenili stavovi, iskustva, razmišljanja....
    Ne služi da bi neko napucavao postove, pogotovo na temama o kojima malo šta zna.
    Zato bih vas molila da se vratimo na temu. Da vas podsetim, tema je: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    @Skidatch_Mraka
    Pošto se kanda ne sećaš šta si od Ćosića pročitao i kakav je utisak ostavio na tebe, ukoliko si pratio njegov politički angažman, možda o tome da pišeš?
    Hvalospeve o sebi ostavi za podforum Humor.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Dobrica Ćosić, književnik ili političar?

    A ti si zhensko?Izvini,nisam primetio...Da jesam,ne bih ni razmenjivao mishljenja sa tobom...Nemoj da shvatish lichno,ali,zhene su ispod mog nivoa...Nauka je dokazala,da imaju manji mozak...Izvini josh jednom...Da se vratim na temu,ne chitam loshe ljude...Samim tim ni Dobricu Cosica...
    Me Bring Da Enlightenment...
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dobrica Erić
    Autor lunejuvenal u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 18:12
  2. Ukrupnjavanje političke scene
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.07.2010, 13:34
  3. Dobrica Ćosić
    Autor Sokica u forumu Književnost
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.06.2010, 22:13
  4. Najbolji jugoslovenski književnik?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 18:44
  5. Krivično gonjenje političara
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.06.2007, 23:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •