Adam ili Eva...ko je kriv? - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 121
  1. #91

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    bog je dao slobodnu volju ljudima.bog nije neko ko silom iska da ga ljudi slede.svako stvorenje je kušano zato što treba izraziti slobodnu volju.bez kušnje slobodne volje ne bi bilo,već zadata ljubav ka tvorcu.izlaz je povratak ka Hristu,koji je platio cenu za savsvet.
    Slobodna volja ne postoji. Ako postoji bog. A bog postoji. Ako postoji bog, unapred je sve rešeno. Mogu da se složim s tim da su mogući mali, nebitni izleti levo i desno, u granicama statističkih grešaka, mada teško, jer sam više pobornik onoga da bog zna i kada se dlaka na tvojoj glavi pomeri.
    Slobodna volja je popovska priča koju ja neću da progutam. A onda će oni mene da pitaju: "Pa u čemu se sastoji smisao tvog života ako misliš da si nemoćan i da je sve rešeno? Lepota je u slobodnoj volji."
    Ja njih pitam: " Što ste vi tako arogantni i što ne dozvoljavate da je neko iznad vas i da vlada vama? Sami kažete da je bog najveći,a to u praksi ne pokazujete, hoćete vlast nad sobom, slobodnu volju."
    Lepote ima i bez slobodne volje: pomiriš se s tim da nisi najveći, da nisi svemoćan, iskoristiš maksimum toga što ti je dato.
    Kušanje rajske jabuke nije rezultat slobodne volje. Jednostavno, ljudska sudbina nije bila vezana za raj, već za zemlju. Bilo je zapisano da izletimo iz Edena, desilo bi se to ovako ili onako. Da je bog hteo da ostanemo u vrtu, ostali bismo, nikakva zamka nas ne bi omela u tome. Zamke ne bi ni bilo. Ako već paranoišemo da nam je podmetnuta zamka. Ne vidim zašto bismo ostajali u raju. Nije to za nas. Ne zato što smo loši, nego jednostavno nije za nas, i lepše, i zanimljivije, i komotnije nam je ovde gde smo sad.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #92

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Slobodna volja ne postoji.
    Maa daaa, mi smo samo lutke, crtani filmovi...a zemlja je lutkarsko pozorište...



  3. #93

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Maa daaa, mi smo samo lutke, crtani filmovi...a zemlja je lutkarsko pozorište...


    Znači i ti si od ovih arogantnih koji misle da je biti lutka ponižavajuće. Meni ne bi smetalo ni da sam Pinokio - sva deca bi me volela.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #94

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Znači i ti si od ovih arogantnih koji misle da je biti lutka ponižavajuće.
    Zašto misliš da se tu bilo šta krije iza arogancije?

    Ili, prosto pričaš samo da bi nešto pričao?

    Da su Adam i Eva bili lutke(o njima je tema), ne bi im bio dat izbor!
    Neg' bi odmah bili stvoreni na zemlji kao zemljoradnici...umesto u Edemskom vrtu, kao čuvari i uživaoci istog!

    ...Ono što su Adam i Eva tada izabrali, danas velika većina bira svakodnevno....da budu nečije lutke...


    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Meni ne bi smetalo ni da sam Pinokio - sva deca bi me volela.
    A da si horor lutka Čak?
    ...kao Čak Noris bi bio...ili kao Brus Li, al' to nisi ti...


  5. #95

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zašto misliš da se tu bilo šta krije iza arogancije?

    Ili, prosto pričaš samo da bi nešto pričao?
    Ljudi jednostavno sebi pridaju preveliki značaj. To je ostalo još od renesanse, kad se to radilo u inat Crkvi. Danas nema razloga za takvu glupost. Treba da shvatimo da smo manje bitni, da, iako nismo sasvim nemoćni, jesmo slabi.

    (Zaista misliš da pričam samo da bih pričao? Ili samo pokušavaš da me uzdrmaš? Srećno s tim.)

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Da su Adam i Eva bili lutke(o njima je tema), ne bi im bio dat izbor!
    Neg' bi odmah bili stvoreni na zemlji kao zemljoradnici...umesto u Edemskom vrtu, kao čuvari i uživaoci istog!
    Nije im dat izbor. Samo privid izbora. Da nam se još 1000 puta da takav "izbor", opet bismo isto uradili. I to ne zato što smo glupi. Razlog je u onome što sam pre pisao (čisto da bih nešto pisao).

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...Ono što su Adam i Eva tada izabrali, danas velika većina bira svakodnevno....da budu nečije lutke...
    Ono što su Adam i Eva tada izabrali, izabrao bi svaki čovek. Drugačiji izbor je samo hipotetička mogućnost.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    A da si horor lutka Čak?
    ...kao Čak Noris bi bio...ili kao Brus Li, al' to nisi ti...

    Ma, da sam kamen... da sam ispljuvak, prihvatio bih sudbinu ispljuvka i uživao bih u tome, ne bih se pravio da sam nektar.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #96

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Sva ova diskusija je tako tipična za ljudski rod... Lomimo koplja oko toga ko je kriv, kao da je samo to važno... Tu smo gde smo i neće nam pomoći nikakvo retroaktivno utvrđivanje krivice. Šta ja, ili bilo ko, imamo od toga što ćemo po ko zna koji put ustanoviti da je Eva perfidna, a Adam glup? Više bi nam značilo kada bi shvatili šta da uradimo kako bi prestali i dalje da padamo...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #97

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi jednostavno sebi pridaju preveliki značaj. To je ostalo još od renesanse, kad se to radilo u inat Crkvi. Danas nema razloga za takvu glupost. Treba da shvatimo da smo manje bitni, da, iako nismo sasvim nemoćni, jesmo slabi.

    Koji ljudi?

    Prosto generalizuješ i trpaš sve u isti koš!
    Naravno da su postojali, postoje i postojaće(još neko vreme), ljudi koji sebi pridaju preveliki značaj...Poznata ti je ona "zmijska" rečenica-> "...postaćete kao bogovi..." Najveća laž ikada izrečena, a u koju mnogi i dan danas veruju -> da su kao bogovi...

    (I Majkl je verovao da je kao bog, i igrao se boga...eno ga sad, leži u grobu...A gore mu pevaju popovi i nasledjuju ga lopovi, šapuću samozvani proroci upropastiše ga poroci, dok izjavljuju saučesče pljuju po njemu sve česče i žešče, na glavu mu stavljaju lovore ... )


    Sa druge strane, grešiš ako misliš da su ljudi "manje bitni" ... Čovek je Bogu bitniji od čitavog svemira i svih tvorevina stvorenih! Jer sve je i stvoreno samo i samo zbog čoveka! Šta će Bogu ceo svemir? Šta će Mu mrtve i puste planete, sunce, mesec, zvezde...? Šta će mu to?
    Bogu je potreban i bitan čovek! A da bi dobio čoveka i njegovu ljubav, potrebna je sloboda, slobodna volja, i mogučnost izbora...Možeš li iskreno voleti na silu? Možeš li nekoga naterati da tebe voli , na silu? Na lutkarskim, robotskim i programiranim principima?
    Ono što sloboda izbora i slobodna volja nose sa sobom, je rizik i mogučnost odbijanja...Bog je stvorio čoveka sa mogučnošću da bude odbijen!
    Ko u ovome ne vidi svu veličinu Božijeg stvaranja, taj je slep i pored očiju.

    Mnogi ovo ne umeju i ne žele da razumu/shvate i private...jer, kako onda oni da budu bogovi...i gospodari...



    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    (Zaista misliš da pričam samo da bih pričao? Ili samo pokušavaš da me uzdrmaš? Srećno s tim.)
    Šta drugo da pomislim od osobe koja priča priče o Pinokiju i lutkarskom pozorištu, u cilju okupljanja dece oko sebe...?
    Zar to nije i Majkl radio?

    A ko koga pokušava da uzdrma, govori i jedan od tvojih predhodnih postova o aroganciji->
    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Znači i ti si od ovih arogantnih koji misle da je biti lutka ponižavajuće

    Kod mene takva bla-bla priča, i ima svrhu priče samo zarad priče... o bilo kakvoj "uzdrmanosti" nema ni govora...
    I, kao što nemam ništa protiv nikog’ ovde, tako nemam ništa ni protiv tebe...čak suprotno...

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ma, da sam kamen... da sam ispljuvak, prihvatio bih sudbinu ispljuvka i uživao bih u tome, ne bih se pravio da sam nektar.
    ...Ovako razmišlja i skoro svaki narkoman, alkos, i drugi nesrećnici...prepuštajući se "sudbini" , da ih reka i mutna voda nosi...
    A da su u krivu, pokazuje činjenica i životna priča nekih od njih – izlečenih – koji su promenili tok svoje sudbine, i mutnu vodu pretvorili u bistru...jer, nisu se pomirili sa njom...sudbinom...

    Bog nam daje izbor!
    Bog je ustoličio život po odredjenim principima i zakonima, a u kojima smo svi medjusobno povezani s mogučnošču uticanja jedni na druge...jer svi smo od iste krvi...

    Ako kreneš ovim putem, čeka te to, to i to...
    Ako kreneš onim putevima, čeka te to, to i to...
    Ako tvoj bližnji krene tim i tim putem, čeka te to, to i to...
    I svaki put se račva na mnoštvo puteva...što iziskuje mnoštvo odluka i izbora u životu...

    Dakle, izaberi.
    Hoćeš li biti lutka drvena, što se u vatru baca kad joj istekne rok trajanja?
    Ili ćeš biti čovek, što samostalno donosi svoje odluke i korača putevima, otvarajući vrata izborima/odlukama koje donosi?

    Hrist je rekao -> "…Ja stojim iza vrata i čekam, ko pokuca otvoriću mu…"


  8. #98

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sorry ... To pitanjce ćeš morati postaviti onim čikama i tetama u belim mantilima, koji su specijalizovani za takve vrste pitanja ...


    Eh sad...
    Ovamo tvrdnje i hipoteze a u nekim banalnim pitanjima neupucenost...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #99

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Nije niko kriv. To je sve samo metafora koju su neki ljudi koji su u kasnijem periodu razvoja civilizacije verovali u bajke čak i sproveli u delo kaznivši Evu (ženu). Naši savremenici su valjda dovoljno bistrog uma da takve knjige stave na jedno od dva mesta: "Bajke" ili "Naučna fantastika".

  10. #100

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nije niko kriv. To je sve samo metafora koju su neki ljudi koji su u kasnijem periodu razvoja civilizacije verovali u bajke čak i sproveli u delo kaznivši Evu (ženu). .
    ...Slažem se, kako je i civilizacija napredovala , tako je i žena evoluirala...

    Slika zbori više od 'iljadu reči ->




  11. #101

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ova priča o Adamu i Evi me sve više podseća na nas same. Ma nisu bre oni krivi. Kriv je, garant, neko dođoš (zmija) koji im je pokvario njihov tolerantni i mirni raj...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #102

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Slika zbori više od 'iljadu reči ->
    Eeeee...ali to je stara kineska poslovica...Dr.prof.ser_....

    Bora Čorba je to lepo objasnio:

    Kad su se sreli Adam i Eva, pala je prva zvanična ševa....al zamalo...

  13. #103

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Slobodna volja ne postoji. Ako postoji bog. A bog postoji. Ako postoji bog, unapred je sve rešeno. Mogu da se složim s tim da su mogući mali, nebitni izleti levo i desno, u granicama statističkih grešaka, mada teško, jer sam više pobornik onoga da bog zna i kada se dlaka na tvojoj glavi pomeri.
    Slobodna volja je popovska priča koju ja neću da progutam. A onda će oni mene da pitaju: "Pa u čemu se sastoji smisao tvog života ako misliš da si nemoćan i da je sve rešeno? Lepota je u slobodnoj volji."
    Ja njih pitam: " Što ste vi tako arogantni i što ne dozvoljavate da je neko iznad vas i da vlada vama? Sami kažete da je bog najveći,a to u praksi ne pokazujete, hoćete vlast nad sobom, slobodnu volju."
    Lepote ima i bez slobodne volje: pomiriš se s tim da nisi najveći, da nisi svemoćan, iskoristiš maksimum toga što ti je dato.
    Kušanje rajske jabuke nije rezultat slobodne volje. Jednostavno, ljudska sudbina nije bila vezana za raj, već za zemlju. Bilo je zapisano da izletimo iz Edena, desilo bi se to ovako ili onako. Da je bog hteo da ostanemo u vrtu, ostali bismo, nikakva zamka nas ne bi omela u tome. Zamke ne bi ni bilo. Ako već paranoišemo da nam je podmetnuta zamka. Ne vidim zašto bismo ostajali u raju. Nije to za nas. Ne zato što smo loši, nego jednostavno nije za nas, i lepše, i zanimljivije, i komotnije nam je ovde gde smo sad.
    najpre Bibilija ne spominje nigde koje je voće uzbrano,ni jabuku ni krušku.to je bila zapovest da ne bi smrt došla na ljudski rod.ako ti voliš takvu svoju slobodnu volju pa upravo to ti je Bogom dato.ali za tu stvar sledi i sud.to je sastavni deo toga.ako ne voliš raj radi ovog pakla ovde pa kusaj ga.ako ovo zoveš životom prijatno.smrt zoveš lepotom.prijatno.uživaj.bolest zoveš lepotom,uživaj.smrad greha zoveš miomirisom,miriši ga i gvuši se i dalje.to samo označava živog mrtvaca koji nema moć da spozna miris nebesa i dolazeće večnosti.pusti nas koji to osećamo da mirišemo tu dolazeću lepotu večnosti.kao što mi tebe puštamo po tvojoj volji kako to zoveš,da mirišeš taj ogavni đavolji smrad.

  14. #104

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    sve je ono kao cool krenulo
    gospod razvrstavaše neke molitve iz susedne dimenzije
    naravno to gore ide uglavnom kao džankmejl, kad li:
    ding dong.. imate poruku..
    pogleda on, kad apple mu poslo novog sebe
    dooobro, gde bi mogo ovo da turim
    baci pogled na monitore
    i zapadne mu u oko neverovatna dosada izmedu adama i eve dole na c-667..
    ona kao nešto frćka minival što gore što dole
    dok onaj zgubidan napravio neku zgužvu od novina
    jučerašnji broj,
    te: ko da je lud šutira ono klube
    i viče gol,gol onako go ko od majke
    eva, koja već u tih prvih nekoliko dana nije baš imala neko naročito mišljenje o adamu,
    samo bi po neki put odmahnula levom šakom,
    pri tom nesvesna reči koje je izgovarala - budibogznama
    i, gospod im turi apple na drvo, i proglasi ju grehom
    što bi bilo jednostavno, aj ih zekim malo
    pade jedan od prvih sumraka, evi se ono:
    al ovaj samo juri za onim i viče gol, gol
    jebe se njemu što se evi ono
    eva: allo bre, majstore, pridi dala ti bum cvet
    adam: gol, gol..
    eva: aj bre, dodži upalo mi nešto u oko
    adam: gol, gol..
    eva - ubere ti ona jabuku, ko veli okruglo ono, okruglo ovo,
    još crveno: adamčiću, honey, na ti jabloka
    adam: daj bre evo vrati bre to
    ima onaj bradati da nas kara bre!. gol.. gol..
    eva: dohvati ono okruglo za čim je ovaj trčo
    razjeba ga nadvoje natroje
    ponudi jabuku, direktno pogledavši adama u levu zenicu
    s jednom jedinom rečju na usminama - pičko..
    adam: pogleda levo, pogleda desno,
    mmmm okruglo pa crveno - kad je adam bio pička
    i uze jabuku.. gol.. g_______________
    kkad li se ootvori nebo i pojavi se nadrkani bradati i reče: evoooo, krvlju ćeš mi ovo !platiti:
    eva, ne razmišljajući, ko i uvek:
    izvinte, a el može u mesečnim ratama?.

    :te tako nastade !mjesečnicaa:

  15. #105

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Pa, dobro ser_gogsy, što si na kraj srca?
    Tebe niko nije terao u druge teme kad si nas tu negde po religiji gađao krofnama s pekmezom... Je li da nije?

    I znaš šta si mi ostao dužan? Objašnjenje za ovo...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Ali ljudi su poznati po celom svemiru, da vole da se bave perifernim pitanjima i formama, a suštinu stavljaju pod tepih...pa kad se nadje vremena, onda ćemo...
    Ja sam te već jednom pitala ko to u svemiru zna za naše periferne sklonosti i zadiže nam tepihe, pa se čudi. Ima negde takvih? A gde, a gde?
    Ok, moderatori će proceniti da li je ta priča za ovde ili za neku paranormalnu temu...

    Inače, i dalje mislim da je kriv roditelj, koji se postavio kao neprikosnoven, pa opal po deci čim su prvi put zgrešila, tj. prenebregla njegov savet. Očigledno se nije u svoju decu dovoljno udubljivao, jer bi znao koliko su radoznali (Eva) ili tunjavi (Adam).
    Nije ih izgleda dobro napravio, čim su u sebi nosili one sklonosti koje su njega ponajvećma sekirale. A ako je baš i hteo da ih napravi tako nesavršene, onda je morao veći trud uložiti u njihovo vaspitanje, a ne da mu se otmu s prvom zmijom na vidiku.
    Dotični se roditelj, u svom samoljublju, izgleda više najedio zato što deca njega nisu poslušala, nego što ga je brinula činjenica da su njegovom voljom oni postali smrtni. Kazna u kojoj se radi o životu ili smrti sopstvene dece, naprosto je tiranska, a ne roditeljska...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Adam Zagajevski (Adam Zagajewski)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.08.2013, 22:02
  2. Adam Važik ( Adam Wažyk)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2012, 22:02
  3. Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 14:28
  4. Ko je kriv?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.06.2006, 11:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •