Adam ili Eva...ko je kriv? - Strana 3
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 121
  1. #31

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Eto...Adam i Eva su takođe simboli...
    Zmija i jabuka su takođe simboli....
    Ko je rek'o da su Adam i Eva simboli ?

    Adam i Eva su mentoli.
    (naročito je mentolka prakeva Eva).

    O.K. za zmiju ... zmija je već simbol
    ona je nešto k'o recimo ... odžačar grla,
    a jabuka mu tu dođe - Negro bombona (pojedeš je u slast a posle (vekovima) bljuješ vatru

    A drvo je drvo. Zna se (valjda) šta je drvo

    ()

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #32

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    @ser_gogsy..postoji li wjecan ziwot posto si pomenuo da su adam i ewa znali za smrt i prolaznost i dok je jos swe bilo 'rajski'..znaci da i da nisu zgrijesilii,smrt ih ne bi zaobisla...jel?

  3. #33

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ono što nije uredu, to je da mi ovde (barem većinom) nismo DECA!
    I da kao odrasli, razumni i već formirani ljudi, koji su poodavno prešli taj "prvi stepenik" , stremimo ka dubljoj spoznaji o životu, svom poreklu, svom postojanju, trajanju i delanju...
    I zbog toga je citiranje dečijih slikovnica, na ovakvome mestu krajnje, ajd’ da ne budem pregrub-> ne primereno!
    Tvoje subjektino misljenje....a kada bi citirala Miku Antica da "treba odrasti do deteta"...jer sto je i sam Bog rekao...njihovo je Carstvo Nbesko...
    Ne vidim s' toga zasto je ne primereno....

    27. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
    Kako ovo sada shvatiti...po oblicju svom..pa musko i zensko

    Da li je Bog musko, da li je zensko??

    I ako je stvarao po oblicju svom, zasto je stvorio BASH musko i zensko (Adama i Evu)...sto nije stvorio dva muskarca?
    Malo mi ovo sve licemerno...stvorio musko...pa stvorio (gle) zensko...pustio ih u vrt ali im rekao da ne smeju da diraju drvo spoznaje...ali pritom im dao polna obelezja razlicitosti...

    Ako je Adamu falilo drustvo, zasto nije stvorio josh jednog "Adama"...ali ne, stvara Evu...ali ne smeju pri tome polno da opshte

    Zamisli sebe i svoju decu. Deca iz nekog razloga odluče da te odbace kao roditelja, krenu u kriminal, narkomaniju, razvrat,- psujući, i klevećući tebe i tvoje roditeljstvo tvrdnjama da ih je neki daleki majmunoliki rodjak napravio...a ti si primorana da 6000 godina gledaš kako se tvoja sopstvena deca ubijaju, truju, tuku, istrebljuju, siluju, iživljavaju, čine najgnusnija dela, bratoubistva, čedomorstva, pedofilije...itd...itd...

    Kako bi ti bilo?
    Kao prvo, ja svoju decu ne bih oterala ma kakvi da su...borila bih se za njih do zadnjeg atoma moje snage...
    Kazes iz nekog razloga....da bi dosli do tog razloga, moraju imati adekvatnu podlogu...a to je NEvaspitannje ili prepustenosti samom sebi...ali, kada bi se i to (kojim slucajem) desilo ne bih ih pustila na mislost i nemilost....svakako...

    Vrhunac ljubavi o kojoj ti govoriš zastupljen je u životinjskom carstvu...Istinski vrhunac neizrecive ljubavi imali su Adam i Eva dok nisu pali u greh...A onda su svoje duše obogatili onim emocijama koje i dan danas vladaju-> treba li da ih nabrajam? Ili su već svima tako dobro poznate...
    Medj' prvim, tim divnim, emocijama bila je i zavist, zbog koje je Kajin ubio Avelja brata svog... a kasnije se pobiše mnoga braća kroz istoriju ovozemaljsku...baš lepe te emocije...nema šta.
    Aj polako...Kain i Avelj...brat na brata...da...ali....

    Ko je kriv za mrznju izmedju Kaina i Avelja???

    Bog

    ....obojica su mu prineli darove (zrtve) s' tim da je Kain bio ratar a Avelj pastir...pa je Kain prineo Bogu snop uzlacane psenice..a Avelj jagne..i gle...Bogu milije bejase Aveljevo jagnje od Kainove psenice...i prrihvati Aveljev dar, dok Kainov odbaci...i???

    Sta se tu da ocekivati?

    Naravno da ce brat biti kivan na brata koji se uspeo uvuci Bogu poklonom svojim....i radja se zavist....

    Sto se pre tog china ne poubijeshe?

    27. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

    28. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
    Kako to sada radjajte se i mnozite se...kada im zabranio polnu svest???

    ...ili je ta zabrana bila trenutna...pa oni pozurise??? Kako da se mnoze, kada tek posle pojedene jabuke spoznase da su oni (ipak) razlicitog pola?
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #34

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    @ser_gogsy..postoji li wjecan ziwot posto si pomenuo da su adam i ewa znali za smrt i prolaznost i dok je jos swe bilo 'rajski'..znaci da i da nisu zgrijesilii,smrt ih ne bi zaobisla...jel?
    Gde si bre egzo, sto godina ej

    Večan život postoji, budi siguran u to .

    Adam i Eva jesu znali za smrt i prolaznost, ali to istovremeno ne znači da ih ona ne bi zaobišla i da nisu zgrešili...
    Ako ja znam za ubitačno dejstvo npr. alkohola, jer si mi ti to rekao, to ne znači istovremeno da će me stići ciroza jetre od samog mog saznanja i ako ga ne konzumiram. Zar ne?
    Sad se ti pitaš-> ali kako su oni znali za smrt, i šta je smrt? kada su bili večni, a večnost isključuje smrt, jel tako?

    Odgovor leži u Božijoj pravednosti i dobroti-> slobodna volja nosi sa sobom rizik da stvoreno biće odabere tamu a ne svetlost, da odabere zlo a ne dobro. Samim tim Bog ukazuje da kao Stvoritelj svega, neće dozvoliti da zlo i tama budu večni...a to i ne mogu biti, jer nisu oni stvoritelji, nego stvorenja...
    Dakle oni idu u uništenje, u smrt!
    Najbanalniji primer je sa sitom kroz koje prolazi/prosejava sitno i loše zrno, a ostaje samo ono zdravo...
    tako i ovde, Bog će prosejati žito od kukolja, i na kraju svima ispuniti želje i odabrane puteve!
    Neko na večni život...
    A neko na uništenje sa knezom...

    Tako isto su i Adam i Eva imali dva puta ispred sebe->
    jedan je vodio ka nastavku večnog života i neslutećih potencijala...
    a drugi je vodio u SMRT!

    Ono što je bitno za razumevanje, je da shvatimo uslove koji su vladali u Edemskom vrtu...Postojala je odredjena komunikacija medju živim bićima...To nam pokazuje i činjenica da se Eva nije nimalo uplašila kada je zmija progovorila. Zmija priča!
    Kako to?
    Pa ne priča zmija , zmija ne može da priča.
    Priča sotona kroz zmiju. Priča pali andjeo kroz zmiju!
    sotona može da progovori i kroz kamen, drvo, bokal, čajnik...može da progovori i šoljica za kafu, nije nikakav problem! A zašto? Pa jer andjeli imaju potencijale za to!
    I tako, slatkorečiva zmija uspeva da zamaže oči i prevari Adama i Evu...

    Smrt je posledica odabira tog puta...


    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    I ako je stvarao po oblicju svom, zasto je stvorio BASH musko i zensko (Adama i Evu)...sto nije stvorio dva muskarca?
    Malo mi ovo sve licemerno...stvorio musko...pa stvorio (gle) zensko...pustio ih u vrt ali im rekao da ne smeju da diraju drvo spoznaje...ali pritom im dao polna obelezja razlicitosti...
    posle ovog
    završismo priču ja i ti .

    samo ću potsetiti na 8 stih , gl 1 ->

    8 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.

    Poruku je izmenio ser_gogsy, 08.06.2009 u 01:51 Razlog: leposava

  5. #35

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Ajmo sad pričati-> šta bi bilo kad bi bilo...vrlo neozbiljno, usudjujem se primetiti...

    Adam i Eva su bili jedna duša u dva tela, oličenje bliskosti, privrženosti jedno prema drugom, i požrtvovanjem jedno za drugo...Ja tebi čuvam ledja, ti meni čuvaš ledja...sve delimo i ništa ne krijemo jedno od drugog...nemamo tajni...žrtvujemo se jedno za drugo...poštujemo se i skačemo u vatru jedno za drugo...gde ti, tamo i ja...gde ja tamo i ti...i u dobru i u zlu...

    Adam i Eva su bili par kakav bi današnji "Adami i Eve" trebali biti...
    To je tako možda iz tvoje vizure. Po meni je idealan par onaj gde odluke ne donosi samo jedan, a drugi ga sluša, nego su odluke zajedničke, promišljene. Da je Adam bio otresitiji, mogao bi Evinu ideju staviti pod znak pitanja, polemisati o njoj, pa je možda argumentima odvratiti od nje. Ali ne, on se bez razmišljanja složio i jeo tu pustu voćku. Bar da je bio kavaljer, pa da je on i ubere, nego hajd' Evo, beri... Možda je Evica krivlja zbog inicijative, ali sve navedeno o Adamu govori mnogo gore stvari.

    Vrhunac ljubavi o kojoj ti govoriš zastupljen je u životinjskom carstvu...Istinski vrhunac neizrecive ljubavi imali su Adam i Eva dok nisu pali u greh...A onda su svoje duše obogatili onim emocijama koje i dan danas vladaju-> treba li da ih nabrajam? Ili su već svima tako dobro poznate...
    Medj' prvim, tim divnim, emocijama bila je i zavist, zbog koje je Kajin ubio Avelja brata svog... a kasnije se pobiše mnoga braća kroz istoriju ovozemaljsku...baš lepe te emocije...nema šta.
    Vrhunac ljubavi o kojoj ja govorim zastupljen je i živi među ljudima.
    Životinje, već kako koja vrsta, pokazuju određenu brigu za mužjaka/ženku, potomstvo, jato, krdo, čopor kojem pripadaju. Ali ljubav između dva ljudska bića je ono što je vrhunsko, vredno života, vredno bola, emotivnog, porodiljskog i svakog drugog, jer ona u ljudima pobuđuje najvrednije emocije, koje ih uzdižu iznad životinjskog ili bilo kog drugog bajkovito-basnovitog carstva.
    Tako je, postoje i one loše emocije, ali to je opet pitanje ljudskosti u vidu slabosti karaktera, bolesti, a ne nekakve đavolje rabote.

    A ono što ti nazivaš "šetuckanje po raju" su ustvari nepojmivi potencijali koje bi čovek imao da nije pao u greh->ceo beskonačni svemir, planete, zvezde, i galaxije bile bi njegove i lako dostupne...ne bi bilo tajni za čoveka sa takvim "šetkajučim" potencijalima i kapacitetima...mi sada možemo samo da zamišljamo kakve bi mogučnosti čovek posedovao...
    Ali, Bog nije ostavio čoveka da propadne do kraja...postoji šansa, još uvek, da se čovek vrati prvobitnoj nameni za koju je stvoren...Pa ko hoće->može...a ko neće -> ne mora!
    Sloboda izbora!
    Mašta = svašta.

    27. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

    28. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
    Dobro, a što su onda shvatili da su goli i da imaju izvesne različite organe koje su bržebolje pokrili lišćem, tek kad su pojeli jabuku?
    Kako je mislio da se množe? Da im on udahnjuje bebe?

    8. I nasadi Gospod Bog vrt u Edemu na istoku; i onde namesti čoveka, kog stvori.


    Gde se sada nalazi Edem ne znamo, možda je na drugoj lokaciji, posle potopa. U Bibliji to nije objašnjeno, jer to nije ni bitno, nije suštinsko životno pitanje gde je Edem, nego kako da čovek zasluži povratak svom praiskonskom domu...I to je ono što je centralno pitanje!
    Eto sad, kad se nešto ne zna onda nije ni bitno...

    Mogu li da te zamolim, ako nije problem, da govorimo o Edenu, a ne o Edemu? Edem je inače užasna plućna bolest, pa odmah neke asocijacije...

    Ali ljudi su poznati po celom svemiru, da vole da se bave perifernim pitanjima i formama, a suštinu stavljaju pod tepih...pa kad se nadje vremena, onda ćemo...
    Izvini, a ti znaš da po celom svemiru postoje neki što se čude našim perifetlucima i tepisima?
    Da li bi bio ljubazan da ovu tvrdnju bar za nijansu bolje obrazložiš? Koga to ima, gde, kako znaš čemu se čude?"

    A kiša pada li pada...
    I bi kišobran.

    Periferna, ali korisna stvar.
    Vrag odneo šnalu...

  6. #36

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    posle ovog
    završismo priču ja i ti .

    samo ću potsetiti na 8 stih , gl 1 ->

    8 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.

    Ok...zavrsismo...ali moram par napomena (sorry, jace od mene)

    Kao prvo kultura nalaze da se kaze TI i ja..a ne ja i ti...(ne, nije ovo stvar pismenosti, vec opsteg obrazovanja i kulture...sebe stavljas uvek na posledjne mesto )
    Kao drugo....ispravno je poDsetiti a ne poTsetiti...

    a kao trece,,,nisi mi odgovorio ( a sada ni ne ocekujem) na pitanje...kako da se mnoze, kada su dobili po usima zbogporadi polnog osvescenja???
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #37

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, a što su onda shvatili da su goli i da imaju izvesne različite organe koje su bržebolje pokrili lišćem, tek kad su pojeli jabuku?
    Kako je mislio da se množe? Da im on udahnjuje bebe?
    (u)Koliko sam ja shvatila ovaj deo ...

    Znali su oni i pre za "organe ... i organske" razlike ... i preTpostavljam da je tu već uveliko bilo i sexa ...

    ali nisu znali šta je stid !
    To su saZNANJE fasovali sa drveta.
    I pre su oni bili gol.. nagi, ali se nisu obazirali, jer nisu imali poooojma da biti nag (i biti recimo Gey) nije O.K.
    Tu su se zeznuli.
    Bog ih je tu ulovio ... kad pocrveneše k'o paprike i kad se posakrivaše umesto da pritrče kao i obično na njegov poziv.

    Tako je bogu odmah bilo jasno u kom grmu leži zec (Adam) a u kom zečica (gospojica Eva - jabučarka ))

    Pa i dan danas ljudi sami sebe razotkriju crvenjenjem - kada misle, rade ili urade nešto što nije u redu.
    A naročito kada se posakrivaju u žbunje.
    Odmah je jasno da tu u tom žbunu.. nešto debelo smrdi.


    Ne treba biti Bog da bi se to shvatilo ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #38

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Zahvaljujem poštovanim članovima izabeliti i leptirici što su ispravili moje katastrofalne greške, u ove sitne sate, kad zamenih slovo "M" sa slovom "N" , i slovo "T" sa slovom "D".... iskreno se kajem, i obečavam da to više neću činiti, zarad njihove sreće i samozadovoljstva ... eto.

    E da, neću više nikada sebe stavljati ispred leptiričinog JA, jer se to kosi sa njenim dostojanstvom i "Evinim"-> moja mora biti zadnja, pa kud puklo da puklo, pa makar se i bića istog pola razmnožavala po prelepoj nam zemlji....

    Pričate i delate protiv sebe, a niste ni svesne....ustvari, možda ste i svesne, al' ste svakako besne

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku

    Vrhunac ljubavi o kojoj ja govorim zastupljen je i živi među ljudima.
    Hmm...čudna neka ljubav. koliko traje?
    godinu?
    dve?
    pet?
    deset?
    15 min.?

    Komšiji nikako da crkne krava....ne znam zašto mi to radi?



    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Dobro, a što su onda shvatili da su goli i da imaju izvesne različite organe koje su bržebolje pokrili lišćem, tek kad su pojeli jabuku?
    Kako je mislio da se množe? Da im on udahnjuje bebe?
    Već sam govorio/pisao ali ne vredi....

    Na originalnom hebrejskom, spominje se reč, da su Adam i Eva bili obučeni u -->svetlost !!!!!!!
    Kada su pali u greh, svetlo je nestalo i oni primetiše da su goli!!!
    Vuk je preveo-> otvoriše im se oči!
    Dakle-> kada ti neko svuče odelo, tvoja reakcija je da se pokriješ!!! Tako i njihova isto!!!!!
    Nigde ne piše da nisu bili svesni svojih "organa" !!!!!!!


    Dalijesadajasnije??



    I kakva vas jabuka spopala???

    Gde piše->jabuka???
    Poruku je izmenio Aiko, 08.06.2009 u 08:19 Razlog: velika slova

  9. #39

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zahvaljujem poštovanim članovima izabeliti i leptirici što su ispravili moje katastrofalne greške, u ove sitne sate, kad zamenih slovo "M" sa slovom "N" , i slovo "T" sa slovom "D".... iskreno se kajem, i obečavam da to više neću činiti, zarad njihove sreće i samozadovoljstva ... eto.
    Nikada nikog na forumu nisam opominjala ni za slovne, ni za gramatičke greške.

    E
    Pričate i delate protiv sebe, a niste ni svesne....ustvari, možda ste i svesne, al' ste svakako besne
    Vrlo sam raspoložena i ni traga od besa...
    Hmm...čudna neka ljubav. koliko traje?
    godinu?
    dve?
    pet?
    deset?
    15 min.?

    Komšiji nikako da crkne krava....ne znam zašto mi to radi?

    Ljubavi među ljudima ima raznih, neke traju kraće, neke duže, ali je itekako ima. Ljudi su i najlepši i najveći kad se vole.
    O negativnim emocijama sam već pisala, pa ne bih da se ponavljam.



    Na originalnom hebrejskom, spominje se reč, da su Adam i Eva bili obučeni u -->svetlost !!!!!!!
    Kada su pali u greh, svetlo je nestalo i oni primetiše da su goli!!!
    Vuk je preveo-> otvoriše im se oči!
    Dakle-> kada ti neko svuče odelo, tvoja reakcija je da se pokriješ!!! Tako i njihova isto!!!!!



    Dalijesadajasnije??

    Što toliko usklika, kad to jednostavno nije tačno? Mi ljudi smo vaspitani da se stidimo svojih tela, nije to prirodna reakcija. Da nas roditelji i okolina ne uče da je golotinja nepristojna, bili bi spokojni i kad smo goli, baš kao što su to bebe, mala deca, plemena koja žive bez dodira s civilizacijskim tekovinama, koja u moral ne uključuju i dres kod.

    CHichaGlisha: Znali su oni i pre za "organe ... i organske" razlike ... i preTpostavljam da je tu već uveliko bilo i sexa ...

    ali nisu znali šta je stid !
    To su saZNANJE fasovali sa drveta.
    I pre su oni bili gol.. nagi, ali se nisu obazirali, jer nisu imali poooojma da biti nag (i biti recimo Gey) nije O.K.
    Tu su se zeznuli.
    Bog ih je tu ulovio ... kad pocrveneše k'o paprike i kad se posakrivaše umesto da pritrče kao i obično na njegov poziv.
    Nigde ne piše da nisu bili svesni svojih "organa" !!!!!!!
    A što onda nisu pokrili laktove, nego baš lišće na... piše?
    Otkud baš to čuđenje? Ako su bili obučeni u svetlost, i lakat bi im bio iznenađenje...
    Ono što ja znam da u raju nije bilo dece, ona su stigla tek nakon izgnanstva. Tako da su možda znali za organe i pre, ali ne i za sve njihove funkcije.
    I čemu uopšte služi taj stid od seksualnih organa? Zar je drvo saznanja imalo tu funkciju da osvesti njihove polne karakteristike, a Bog im na tome zamerio?
    Velika je veza između prvobitnog greha, jedenja ploda i otkrovenja seksualnosti. Otuda i moje razmišljanje ide u tom pravcu.

    I kakva vas jabuka spopala???

    Gde piše->jabuka???
    Simbolika, ovo, ono...
    Vrag odneo šnalu...

  10. #40

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    @ser_gogsy dobri,fanatasticno izlaganje....to i jeste tako,ne prica zmija,wec djawo koji te nagoni...za swe je tako...i ako se mnogi pitaju,kako kao to da zmija prica (stuzi mi se kad citam tako to)
    i nemoj da te pogadja to sto te pojedini isprawljaju da se kaze 'podsetiti' a ne potsetiti...ocigledno u swom twom objasnjawanju,ona widi sustinu u 'podsetiti' ili potsetiti' ..ewidentno je da joj je znanje 'maleno' i to sto te prekorawa sa osmjehom za neke stwari koje weze s temom nemaju,samo se nasmijes..jer nije wrijedno

  11. #41

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citajuci o Adamu i Evi, ovde, ja zapravo ucim o vama!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #42

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zahvaljujem poštovanim članovima izabeliti i leptirici što su ispravili moje katastrofalne greške, u ove sitne sate, kad zamenih slovo "M" sa slovom "N" , i slovo "T" sa slovom "D".... iskreno se kajem, i obečavam da to više neću činiti, zarad njihove sreće i samozadovoljstva ... eto.

    E da, neću više nikada sebe stavljati ispred leptiričinog JA, jer se to kosi sa njenim dostojanstvom i "Evinim"-> moja mora biti zadnja, pa kud puklo da puklo, pa makar se i bića istog pola razmnožavala po prelepoj nam zemlji....

    Pričate i delate protiv sebe, a niste ni svesne....ustvari, možda ste i svesne, al' ste svakako besne
    Ispravka je bila dobro i namerna...nadam se da nisi toliko sujetan i da time nisam povredila Tvoje dostojanstvo (ako jesam, izvinjavam se)

    Ne stavljam se ja nikada ispred nicijeg TI zato sto postujem sagovornika, i to nema nikak'e veze cija je posljednja (zadnja mora imati i prednju)...

    Gde sam ja rekla da trebaju istopolni da se razmozavaju?

    Zapitah se samo o Bozijoj nameri kojim li je tokom isla...stvorio muskarca...potom stvorio zenu ali, zabranio im da polno opste (simbolika drvo koje god da je...) a s' druge strane kazao..mnozite se...malo kontradiktorno

    Ok, mozda je "planirao" malo kasnije da im dopusti...mozdaaa...

    Ali eto drug apostol Juda se javio kao vrli utesitelj , samo sto se reci utehe, podrshke, zelje, cestitke...pozdravi upucuju na za to odredjenom mestu..ali avaj
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #43

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Mislim da krecete pogresnim putevima zakljucivanja...
    Stvari se sagledavaju unazad na istorijske procese jer ne i Biblija pisana kasnije.
    Veliki potop bazena Crnog Mora preko Bospora negde 6000 godine pre nase ere je nesumnjivo donelo mnogo nevolje covecanstvu i selidbu sa plodnog tla bivseg blagostanja.
    Adam i Eva, kao i cela prica u Bibliji su zapravo objasnjenje teskog zivota tadasnjeg vremena i trazenje resenja.
    Adam i Eva su tom logikom svakako fiktivni likovi te kao takvi nema smisla pricati o tome ko je i sta kome davao i rekao...
    To je kao kad bi sad pricali o tome da li je Don Korleone kaznjen infarktom, kada je stavio u usta napola presecen paradajz i u stvarnosti preplasio deteta glumca u senci uvenulog paradajza.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #44

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Svi znamo pricu o proterivanju Adama i Eve iz raja, probali su sto nisu smeli...plod sa zabranjenog im drveta, znali su da ne smeju to da diraju...

    E sada zmija je "nagovorila" Evu..a Eva Adama...

    Nekako citajuci taj deo, a i u kasnijim diskusijama celokupna krivica za njihovo (a automatski i nase) proterivanje se svaljuje na Evu (zenu)

    Ok, ona je nagovorila Adama...ali zasto taj isti Adam nije bio dovoljno jakog karaktera i lepo je odbio sa "Hvala, necu (ne smem) jer je tata tako rekao" ?

    Zajedno ucestvovali u tome, zajedno proterani..ali Eva je kriva...
    Pa evo ti i odgovor iz prve ruke... ona ga je zavela, a musko ko musko je palo na te grudi i dupe koje se njihalo pred Adamom i tako je poklekao i on... udarila je u musku slabost!


  15. #45

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ko je kriv za progon iz Raja?

    Da je naš praotac, Adam
    Od mame nam Eve bio jači
    Da je bio k’o, recimo, Sadam
    Tad ne bi mogla da ga ona tlači!

    U raju bi još sunčali guze,
    Kresali se i koktele pili
    I ne bi nikad ronili suze
    Nego večito bezbrižni bili!

    Specijalno za ovu priliku smislio memento.
    Poruku je izmenio memento, 08.06.2009 u 14:16 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Adam Zagajevski (Adam Zagajewski)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.08.2013, 22:02
  2. Adam Važik ( Adam Wažyk)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2012, 22:02
  3. Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 14:28
  4. Ko je kriv?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.06.2006, 11:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •