Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Odrasla sam uz roditelje, koji su me ucili da mislim svojom glavom,
    sama krcim puteve,sagledavam poraze, a oni su nekako uvek bili tu, ako se sapletem ili krenem u pogresnom pravcu.
    Jedno pravilo je ostalo, sama sebi najveci oslonac.

    I ponekad, kad dodjemo do teme, na koga sam ja takva , kakva sam, cini mi se da sam od roditelja pokupila samo ono sto mi se svidjalo.

    Tatinu pedantnost i svojeglavost.
    I neki inat,koji se njemu milion puta obio o glavu, a ja sad isto prolazim na svoj nacin,pa mi cesto zna reci, zasto nisam pokupila delic mamine tolerancije i smirenosti.

    Ipak mislim da je najveci uticaj imala moja baka.
    Jedna od onih dama, starog kova, kroz price, bez puno saveta i kritike ucila me je zivotu.
    Lako, poput igre da nisam ni bila svesna.
    Sad znam.
    Da nije bilo nje, ja danas ne bih bila ovo sto jesam.
    Ona me je usmerila na pravi put.
    I znam,da iz svih onih silnih prica, saljivih i ozbiljnih, krila se pouka, samo ju je trebalo na pravi nacin shvatiti.
    __________________

  2. #17

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Morpheus
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #18

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Sama sam formirala svoju ličnost,iako nećete poverovati.Davne 1948,kada je retko koji roditelj radio,a moji jesu više sam ostajala sa dve bake očeve tetke,koje su me obožavale,.Već u sedmoj godini sam morala da čuvam mlađu sestru,da idem u menzu po ručak u specijalnim posudama neznam ni kako bi to opisala.To su bile 4 posude koje su se poslagale u specijalni držač,onda dođem kući sama spremim da ručam operem svoj tanjir i idem u školu.
    Majka je bila stroga,kada me pogleda znala sam šta misliEh,to odrastanje je bilo vrlo strogo,neznam ni dan danas zašto je to moralo biti tako kada je vreme u kome smo živeli bilo mirno svi smo se družili,bez tučnjave.Otac je bio pitom čovek nikada nije tukao ni sestru ni mene.
    Kasnije sam se preselila kod bake,koje su me volele iznad svega,naučile da se može odrastati bez preterane strogoće,sa mnogo nežnosti,ugađanja i ljubavi.I nikada nisam imala prisan odnos sa roditeljima jer nisam odrasla sa njima.Bili su za mene samo otac i majka,ali sam ih poštovala i nikada majci nisam zaboravila strogoću kojom me je u prvim godinama vaspitavala.Postala sam odgovorna,ozbiljna i nadasve poštena osoba.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  4. #19

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Roditelji uvek su se trudili da nas (mene i sestru) vaspitaju kako treba i naprave od nas zdrave licnosti. Ucili su nas na postenje, red i disciplinu. A i na ono najvaznije - da sami razmisljamo svojom glavom i znamo da procenimo sto valja sto ne, za sta se vredi boriti i kako se snalaziti u zivotu.
    Pokupila sam od tate temperament i onu crtu u karakteru koja me tera da brzo zaboravim lose stvari, da lako oprostim.
    Od mame predanost u radu i poslu, a ipak pre svega da mi je porodica i da je najvaznije da sam dobra majka svojem detetu.
    i jos puno toga....
    Ipak onu glavnu osobinu u svom karakteru - pozitivnost koja mi ne daje da se lako predam, da i kad mi je najteze guram sa osmehom na licu, da ne dam bilo ko da zna kako mi je (sem najblizih naravno) - pronasla sam sama .... iskopala je iz najdublje dubine svoje duse u najtezem trenutku, kad sam se prvi put suocila sa necim sto je bilo previse za dete od 8 godina....kad sam htela da pokazem koliko sam hrabra i jaka...
    a svoj strah, tugu...utapala sam bezeci u neki svoj svet crtajuci (nije da sam neka umetnica, vec onako kako zna da crta dete), kasnije pisuci tekstove, pesme, citajuci knjige....tamo gde sam uvek bila sama...
    a to mi je ostalo i do danas. dali je navika ili karakterna osobina...ne znam


  5. #20

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Morpheus
    Ne znam čime to, ali mi je drago ako sam bar malo doprineo.

    A formiranje moje ličnosti.... recimo da su roditelji svojim postupcima omogućili meni samom da svoju ličnost gradim na način koji mi najviše odgovara. Oni su bili tu da me posavetuju kada mi je savet potreban, da mi svojim primerom pokažu jedan od dobrih puteva kojima treba ići, ali su me, u suštini, pustili da taj put sam izaberem. Nisu lečili svoje frustracije životnim neuspesima držeći me na kratkom lancu i pretvarajući me u marionetu. Na tome sam im večno zahvalan.

  6. #21

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Često me pitaju zašto mora baš sve kod mene biti po ps-u, zašto se čvrsto držim nekih pravila, ne varam i ne hvatam krivine...uvek odgovorim da je glavni krivac za to moj otac pre svega, a potom i cela porodica...
    Mislim da i ne bih volela da sam drugačija od ovog kakva sam sada...pokušavali su mnogi da mi promene stavove i shvatanja, poglede na svet...ali... teško...
    Niko nije čistio put preda mnom, učili su me da učim na svojim greškama, možda to jeste teži način...ali sam im zahvalna na tome...nekako, sama sam prolazila kroz neke nedaće i prepreke i sasvim sam zadovoljna onim što sam postigla i stvorila...jer znam da nemam zaleđinu, nemam nikoga ko me je zadužio...
    Glavni temelj mog karaktera se izlio u porodici, ali bilo je tu i uticaja van nje...
    Naravno, neke stvari sam pokupila i odrastajući u šarolikoj sredini, okružena različitim ljudima i mentalitetima...uklapala sam se u svaki milje...od svih sam kupila ono što mislim da vredi...e, tako.

  7. #22

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Nisu lečili svoje frustracije životnim neuspesima držeći me na kratkom lancu i pretvarajući me u marionetu. Na tome sam im večno zahvalan.


    Najgore nesto koje moze uciniti roditelj svojem detetu je to - leciti licne frustracije, neuspehe preko deteta.
    Imam primer u svojoj blizini gde je majka koja nije postala nesto vise, htela da od cerke napravi - balerinu, manekenku, violinistku, pevacicu....dete se totalno izgubilo i ne zna da se snadje u zivotu. sad je punoletna, a posledice nepravilnog vaspitavanja i uticaja na njenu licnost su vise nego ocigledne.


  8. #23

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Mati mi je bila "jaka" zena koja je uspela da od mene stvori "coveka". Provodila je mnoge sate u otvorenim razgovorima samnom, upucivala me na tamne strane zivota, tako da sam kriticne godine savladala bez vecih problema. Kako je zivot odmicao, ja bivala starija, a mame vise nije bilo da me podrzi, posavetuje, nauci... sama sam nastavila da se probijam kroz zivot. Iskustva sa ljudima, poverenje i nepoverenje u iste, mnogi usponi i mnogi porazi... jos uvek se ucim...
    neunistiva zlojebaba!

  9. #24

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Roditelji.

    Majka je kao devojka slusala pop i dance a i sada to slusa. Otac kao momak je slusao Rock 'n' Roll a i sada to slusa. Ja vec nesto vise od 10 godina slusam Rock 'n' Roll i slusacu ga do kraja zivota.

    Majka je trenirala odbojku, otac rukomet a ja kosarku.

    To su samo najobicniji primeri a inace da nije mojih roditelja ko zna kakav bih ja bio.

  10. #25

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Ulica i kafana
    ..........
    Pokojni Tadic /dva faksa u Srbiji i jedan u Engleskoj a umro u shupi bez struje/,... Toza /i za njega sam cuo da je skoro umro/...cuveni moreplovac i takodje veliki alkos...Mozda ipak najvise pokojni Zurz /overio sa nekih 35 godina/, kakvu je taj muziku imao i tehniku i naslove...pa konobarice, npr. Kristina /Bogu fala ziva i zdrava/
    je l' sam spomenuo da sam poceo sa konobarisanjem u 8-om razredu i skoro celu gimnaziju.
    Rano sam naucio da biti postovan znaci postovati i da je kljuc u slusanju - nema te osobe od koje se ne moze nauciti koja pametna.
    aj'

  11. #26

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Najvise mama, ali u negativnom smislu...Previse me je stezala i previse ocekivala od mene. Zelela je da budem savrsena, damica, a istovremeno mojim interesovanjima nije pridavala znacaj, ono sto je meni bilo vazno, njoj je bilo nebitno, i uvek je imala alternativu, nesto bolje...Moja braca su bili jako bezobrazni i nestasni kad su bili deca, tako da sam ja trebala da budem ono "dobro" dete...i bila sam. Guseci pritom vlastite zelje.
    Ironija je ta da moja mama ima misljenje kako sam ja jako tvdoglava i da sam takva bila i kao dete, a ustvari sam trebala biti jos tvrdoglavija...
    Bez obzira na sve danas imamo lep odnos i ne zameram joj, niti sam joj ikada rekla sta mislim...Samo sto danas znam da je iskuliram i uradim po svom.
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  12. #27

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Ne mogu da navedem ni jednu osobu koja mi je bila idol u bilo cemu i da sam ucila nesto bitno od drugih. U suprotnom gledajuci neke greske meni bliskih ljudi to je uticalo na mene da ne budem takva, da ne dozvolim da mi se dese iste stvari.
    Istrajala sam zasad, uspela sve sto sam isplanirala, razmisljajuci svojom tintarom i ne dopustajuci nikome da mi "kroji vrecu".
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  13. #28

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    U početku moja Mama.
    Zatim pubertet koji je odredio ko neće uticati na moj život (a takvo razmišljanje je ostalo za trajno)
    Onda smrt moje Mame.
    Deca.
    I jednim dobrim delom ovaj forum

  14. #29

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Mati mi je bila "jaka" zena koja je uspela da od mene stvori "coveka". Provodila je mnoge sate u otvorenim razgovorima samnom, upucivala me na tamne strane zivota, tako da sam kriticne godine savladala bez vecih problema. Kako je zivot odmicao, ja bivala starija, a mame vise nije bilo da me podrzi, posavetuje, nauci... sama sam nastavila da se probijam kroz zivot. Iskustva sa ljudima, poverenje i nepoverenje u iste, mnogi usponi i mnogi porazi... jos uvek se ucim...
    ...sam svoj majstor......
    ...Peder je svaki muskarac koji ne misli da je svaka zena kurva...

  15. #30

    Odgovor: Ko je najviše uticao na formiranje vaše ličnosti?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Roditelji.

    Majka je kao devojka slusala pop i dance a i sada to slusa. Otac kao momak je slusao Rock 'n' Roll a i sada to slusa. Ja vec nesto vise od 10 godina slusam Rock 'n' Roll i slusacu ga do kraja zivota.

    Majka je trenirala odbojku, otac rukomet a ja kosarku.

    To su samo najobicniji primeri a inace da nije mojih roditelja ko zna kakav bih ja bio.
    ...citajuci tvoje postove,verujem da bi izrastao u muskarca......
    ...Peder je svaki muskarac koji ne misli da je svaka zena kurva...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vas najviše nervira kod žena?
    Autor Lady S u forumu Muška kafana
    Odgovora: 402
    Poslednja poruka: 15.12.2016, 15:04
  2. Čemu se najviše obradujete?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 09.07.2016, 23:31
  3. Šta vas najviše nervira kod muškaraca?
    Autor _baba_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 330
    Poslednja poruka: 27.07.2012, 03:30
  4. Burj Dubai najviši na svetu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.07.2007, 05:06
  5. Žena s najviše pirsinga na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 21:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •