Sloba i Mira
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Sloba i Mira

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Sloba i Mira

    Понеко од нас се сећа какав је дебил од жене била Мира Марковић. Али опет, није лоше подсетити се мало каква је жена имала апсолутну моћ у Србији:
    Blic Online | Hronika | Mira

    ---
    feljton: Slobodan Milošević Tajni transkripti 1995.-1998. (5)
    Mira
    Autor: E. B. | 12.06.2009. - 05:00

    Tajni transkripti telefonskih razgovora bivšeg predsednika Srbije i SRJ Slobodana Miloševića prvi put su objavljeni za zagrebački „Profil” 2007. godine.


    16. 3. 1997. 12.09 časova
    Razgovor Mire Marković i Tanje, bivše devojke Marka Miloševića. Mira je odgovara od obnavljanja veze s Markom…
    Mira: Tanjo, zdravo!
    Tanja: Dobar dan!
    Mira: Šta radiš?
    Tanja: Evo ništa. Odmaram malo još.
    Mira: Jesam te probudila?
    Tanja: Pa nisam se probudila, onako sam leškarila.
    Mira: Slušaj, zvala sam.
    Tanja: Mnogo vas loše čujem.
    Mira: Loše su veze.
    Tanja: Aha.
    Mira: Zvala me Cica, znaš.
    Tanja: Aha.
    Mira: Ispričala mi je kako ti imaš ponovo u vidu obnavljanje veza sa Markom.
    Tanja: Ma ne, ma ja, pobogu.
    Mira: Nego ti ja kažem, moje mišljenje o tome. Jako je veza slaba. Je l’ me čuješ?
    Tanja: Da, da, da.
    Mira: Imaj u vidu sve kroz što si prošla i pazi, sve ti se može ponoviti.
    Tanja: Da.
    Mira: Prosto, naprosto, odluka je tvoja, ali vodi računa kako si prošla, vodi računa o tome da je relativno potpuno nestabilan, da može da te pređe, da može da te povredi, da možeš ponovo da upadneš u 1.000 razočarenja, a da znaš, ja za tebe ne preuzimam nikakvu odgovornost za tvoje postupke.
    Tanja: Dobro.
    Mira: A naročito ne preuzimam da me obaveštavaš o nepravdama kojima si izložena kad ovo s njim, što se kaže, zapetljaš.
    Tanja: Dobro.
    Mira: Pazi, odluka je tvoja. Nemoj iz ovoga zaključiti da ja imam protiv. Ja ti ostavljam da, 24 godine si života iskusila da možeš da doneseš sama odluku. Ali, molim te…
    Tanja: Nemojte da se, nemojte vi da se ljutite. Prvo, to niti sam ja nekome predložila niti sam ja bilo šta odlučila.
    Mira: …Ti, ti možda njega voliš, možda ga i ne voliš. Ja lično mislim da ga više ne voliš. A, a, mislim, ni on ne voli tebe. Niti, niti je on uopšte neko ko može tako ozbiljnije da voli. On je još uvek sposoban da voli nekog tri meseca, pa sledeća tri meseca nekog drugog. Ti ne bi podnela da on tebe vara i ... A on drugačije ne može. On mora da laže i vara. Tebe bi to strašno pogodilo. E, zato ti kažem, dobro razmisli pre nego što... Nemam ništa protiv da se povremeno viđaš s njim, al’ da praviš neku ozbiljniju vezu, pa ulaziš ponovo u one agonije kroz koje si prošla, ti si onda jedna budala. Izvini, molim te, al’ stvarno si onda budala. E, zato ti kažem, nemoj da se pališ na Marka. On je potpuno, on će za 10 godina biti ovako jedan solidan partner. Al’ će uvek biti, Tanja, promiskuitetan. On naprosto ne može da bude veran. Jesi li ti u stanju da se vežeš za nekog koji, ko će da te slaže, bre? Sutra ujutro će da se nađe s nekom ženskom.
    Tanja: Da.
    Mira: A tebi će da kaže da je otiš’o u... Razumeš? Mislim, ja znam šta on sve radi. Ili bar znam veliki deo toga.
    Tanja: Da.
    Mira: A ja mu kažem: „Ma znaš, bre, kad bi ti meni bio momak?
    Nikad na svetu! Ti si potpuno jedna … osoba.” On kaže: „ Ne bi ti meni nikad bila devojka. Vidi kakva si, mora svako da bude papučić pored tebe.” Ja kažem: „Ne mora pored mene nitko da bude papučić. Al’ ti si jedno … stvorenje koje reč ne može da održi.” Prema tome, evo, to ti je moj, ovako, drugarski savet. Kako da kažem - materinski, ali hoću da kažem vrlo drugarski. Evo, kao da si mi najbolja drugarica to ti kažem.
    Tanja: Da.
    Mira: Nemoj da se nadaš.
    Tanja: U pravu ste vi sve što ste rekli.
    Mira: Nemoj da se nadaš od njega nekim preokretima.
    Tanja: Vi ste u pravu. Ja sve to što ste vi rekli, ja to znam, ja sam nešto od toga Cici isto rekla.
    Mira: … molim te, kroz šta si ti prošla, seti se malo. I batina, i ostavljanja na ulici, i laganja, i laganja, i pretnji, i... onog pakla kojeg si prošla.
    Tanja: Da.
    Mira: Pa na kraju ono za Grčku, razumeš. Dođi, uzmi avion, dođi. I ti mu se javiš na avion, on kaže: „Nemoj da me zoveš više.” Ti izađeš, ... sećaš se pre godinu i po dana?
    Tanja: Da, da, znam.
    Mira: Mislim, dosta da te podsećam da ne zaboraviš kroz šta si prošla i da ti kažem da se on uopšte nije promenio. Samo što jednostavno ti, ne znam da li imaš još sposobnosti da trpiš to. Zašto bi, bre, Tanja, ti si, ti si ličnost! Nisi ti krpa pa da tako pod s tobom. Ja bi’…
    Tanja: Sve ste vi u pravu i sve je to tačno.
    ***
    Mira: Ja, ja iskreno žalim onu Milicu.
    Tanja: Da.
    Mira: Ali ona verovatno ima neke, znaš, komplikacije druge il’ se
    pravi luda il’ ne znam. Ja to ne bi’ mogla, majke mi. Mislim, da umrem od ljubavi ne bi’ mogla.
    Tanja: Pa i ja tako ne mogu.
    Mira: Majke mi.
    Tanja: Pa znate kakva sam.
    Mira: … „Ostavi me, bre!”. Kaže: „Ti sad idi kući, puni paprike, a ja idem i nema me pet dana.” Prosto, ovo ti kažem najiskrenije, najodgovornije, da se ne zezneš još jednom.
    Tanja: Da.
    Mira: Eto, to su ti moji, ovaj, predlozi za razmišljanje. Tražila sam te ja preksinoć, pa nije bilo nikog kući.
    Tanja: Pa, možda sam ja izašla negde.
    Mira: Dobro, čujemo se.
    Tanja: Važi. Hvala vam puno.
    Poruku je izmenio yossarian, 12.06.2009 u 11:59
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Sloba i Mira

    `vaka cu ja da budem.....jednog dana kad poludim....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Sloba i Mira

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    `vaka cu ja da budem.....jednog dana kad poludim....
    Слушај Беливер, ти си потпуно једна особа, релативно потпуно нестабилна и ја не преузимам да ме обавештаваш о неправдама!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #4

    Odgovor: Sloba i Mira

    Mira sata pricanja
    Tanja svoje cenjeno da
    Mira novih sat vremena odgovaranja
    Tanja jopet da

    Mozda vezbala za vencanje

    Bas glupo sto su ovakvi razgovori objavljeni ... Ipak je ovo privatna stvar
    Everybody Wants to be a Cat

  5. #5

    Odgovor: Sloba i Mira


    Zaljubio sam se. Nikad ništa iskrenije, ništa dobronamernije, ništa mudrije i nadasve materinskije nisam čuo, ni pročitao. Potpuno sad razumem pokojnika nam. Pa mi smo i dobro prošli koliko su nam mama i tata bili brižni.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #6

    Odgovor: Sloba i Mira

    Meni su mnogo interesantnija ćaskanja taJe i sinČića....

  7. #7

    Odgovor: Sloba i Mira

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Meni su mnogo interesantnija ćaskanja taJe i sinČića....
    Сећам се оне с базеном и температуром... "то бре није нормално" Не каже џаба наш народ "отац колац". Мира фино каже Маркићу да обуче папуче кад ноћу иде у вц... а он вели: па имам подно грејање бре
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    14 Odgovor: Sloba i Mira

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku

    Zaljubio sam se. Nikad ništa iskrenije, ništa dobronamernije, ništa mudrije i nadasve materinskije nisam čuo, ni pročitao. Potpuno sad razumem pokojnika nam. Pa mi smo i dobro prošli koliko su nam mama i tata bili brižni.


    Zaboravismo Mariju...

    ''Zaslužnim građanima'' je delila i šakom i kapom... Sve što je mogla, želela...
    Napraviše od sirote devojke emotivnog invalida...
    Delila je stanove po Novom Beogradu, opremljene naravno - doduše bez podnog grejanja... ali ljudi, kao ljudi... nisu bili kicoši
    Lepo joj je poslovala RTV Kožava... imalo se - moglo se...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Sloba i Mira

    Citat goga kaže: Pogledaj poruku
    lepo joj je poslovala rtv kožava... Imalo se - moglo se...
    Ех, откад нисам чуо ону шпанску "Сексо сексо" и "Команданте Че Гевара"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Slične teme

  1. Mira Alečković
    Autor starsica u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.06.2016, 13:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •