Udaj se za mene - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 56
  1. #16

    Odgovor: Udaj se za mene

    Hm, kada je već Euridika krenula sa ličnim iskustvima, eto mene da se nadovežem.
    I mene je prosio bivši, kada je već bio bivši, dok sam ja bila sa nekim i kasnije, kada sam bila sama, dok je on bio sa nekim, i dok je bio sam. Prosio me je nakon rečenica da će mi sa drugim biti bolje, prosio me je nakon njegove priče da je on mirniji sa drugom, prosio me je nakon što mi je držao slovo kako ne mogu biti sama i da moram naći nekog ko će mi pružiti ono što on nije i kada mi je objašnjavao da ne želi da bude sam i da mora naći devojku koja će mu pružiti ono što ja više ne želim.
    A ja nisam mogla da mu kažem da ga ne volim, jer ću dok sam živa imati posebno mesto za njega u mom srcu. Ali sam mogla da mu kažem da ga ne volim koliko sam ga volela i na način na koji sam ga volela. I da sam mu pružala bezgranično poverenje koje je prokockao.
    I mogla sam da mu kažem da ne želim da se udam za njega.
    I govorila sam mu da me vređa to što mi brak nudi iz straha da me ne izgubi. I da nikad ne bih prihvatila brak koji bi trebao da bude sredstvo da se produži veza koja je davno izgubila smisao i svrhu. I da nikad od njega nisam to ni očekivala i da me ponižava ako misli da sam otišla od njega zato što sam htela muža ili da ću mu se vratiti zbog toga.
    I da treba nekoj novoj devojci da ponudi brak kada njihov odnos, emocije prerastu zabavljanje, kada ga boli svaki trenutak razdvojenosti, kada želi da da novu, višu, jaču dimenziju njihovom odnosu, kada bude siguran da je voli i da samo nju voli. Kada bude želeo sa nekim da diše do kraja života.
    I da nikad više ne pokuša bračnom ponudom da skuplja krhotine neke veze.
    Poruku je izmenio Mish, 27.11.2006 u 01:28
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Udaj se za mene

    ... ne pokuša bračnom ponudom da skuplja krhotine neke veze.
    Znam takvih primera
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #18

    Odgovor: Udaj se za mene

    Jos uvek nemam to "slatko iskustvo",i ponekad razmisljm,
    nije da nerzmisljam,da jedostavno dragoj kazem - Do you
    wnna marry me.
    Bacherol sam i sta mi preostaje,samo 'dobar izbor' i cuveno 'udaj
    se za mene' postaje stvarnost

    A sad o temi.Smatram da mesto i nacin na koji ce ON
    to izreci nije presudan,ako je rec o dvoje koji se iskreno vole
    i spremni su na obostrano uvazavanje.Po meni,to je temelj
    na kojem se zasniva dugorocan i stabilan brak,a iz te
    fundametalnosti,prirodno, proizilaze sve vrednosti koje
    takvom braku daju impulse sigurnosti i cine ga nestereotipnim.
    nomen est omen

  4. #19

    Udaj se za mene

    Moram priznati da pre par godina moja mama se ježila na moje izjave da se nikad necu udati...Jednostavno bilo mi je nezamislivo da cu moci biti srecna pored jedne osobe i da cu prosto nekog toliko voleti da sa njim provedem ostatak svog života...
    Ali...sad to želim...
    Nemam neku želju da to bude "spektakularno"...već nekako intimno...iskreno...
    Eto...samo to...

  5. #20

    02 Odgovor: Udaj se za mene

    Letovanje na Zlatiboru, drugi dan kako smo stigli, probudili se i počeli da pričamo o tome koliko je ko spreman da učini za ovo drugo.
    Dragi reče da još samo jednu stvar može da učini da bi mi pokazao koliko me voli... a ja pitam koju...
    (i ukapram, jel da...) i on tad izvadi prsten... i pita me..

    Ništa posebno, ali je bilo mnooogo lepo!!!

  6. #21

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Moram priznati da pre par godina moja mama se ježila na moje izjave da se nikad necu udati...Jednostavno bilo mi je nezamislivo da cu moci biti srecna pored jedne osobe i da cu prosto nekog toliko voleti da sa njim provedem ostatak svog života...
    Ali...sad to želim...
    Nemam neku želju da to bude "spektakularno"...već nekako intimno...iskreno...
    Eto...samo to...

    sad ti se mama najezila kad je videla za koga hoeş da se udaş
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Udaj se za mene

    Trenutno sam u fazonu "been there, than that" i ne želim da se ponovo udajem... ne znam šta bi (ili ko bi) me mogao 'naterati' da promenim mišljenje...
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  8. #23

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat Lily kaže: Pogledaj poruku
    Trenutno sam u fazonu "been there, than that" i ne želim da se ponovo udajem... ne znam šta bi (ili ko bi) me mogao 'naterati' da promenim mišljenje...
    ko?
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Udaj se za mene

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    sad ti se mama najezila kad je videla za koga hoeş da se udaş
    ...zar tako ti svom prijatelju? ...

  10. #25

    Odgovor: Udaj se za mene

    Nije bilo klasičnog pitanja... Ni klečanja... Ni - ja sa odsjajem sveća u očima... Ništa od toga. Pa, nismo baš jako romantični Zajedno smo izabrali prsten, burme. Sve smo sami odradili . I, evo, trajemo...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  11. #26

    Odgovor: Udaj se za mene

    Evo od mene jedna bajka na ovu temu... kao i sve bajke ima srećan kraj...

    Nekada davno u jednoj dalekoj zemlji živela je jedna lepa, nezavisna, samopouzdana princeza. Jednog dana dok je šetala poljanom u blizini svog zamka naletela je na žapca koji je sedeo na obali nezagađene bare razmatrajući ekološka pitanja.
    Žabac je uskočio u princezino krilo i rekao: Elegantna damo, ja sam jednom bio naočit princ, sve dok me zla veštica nije začarala. Međutim, jedan tvoj poljubac će me ponovo preobratiti u lepog i mladog princa i tada, moja draga, ja ću te zaprositi. Mi ćemo se venčati i zasnovaćemo porodicu u mom zamku u kom ćemo živeti sa mojom majkom. Ti ćeš se odreći svog prezimena i uzeti moje, odreći ćeš se svoje vere i prihvatiti moju. Rodićeš mi decu koje ćeš se odreći u slučaju razvoda. Vodićeš brigu o zamku, ići sa mnom na sva zvanična dešavanja i strogo ćeš se pridržavati kraljevskog protokola.
    Te večeri princeza je raskošno večerala lagano pržene žablje batake začinjene belim vinom u krem umaku od belog luka

    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  12. #27

    Odgovor: Udaj se za mene

    Ja ne znam zashto, ali me per puta prosili ljudi koji me vide prvi put u zivotu...
    Nishta ne kapiram...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #28

    Odgovor: Udaj se za mene

    Ponestalo nam povoda za pijanke i zurke, pa smo napravili jednu tako sto smo se vencali.
    Salim se...a mozda i ne

    Nego. Bili smo na nekoj sedeljci kod mog brata i pod blagim uticajem nekog alkohola saopstili mu da ce postati ujak.
    On pita:"Kad?"
    Rek'o, ako nam se posreci, za nekih 10-11 meseci...cirka.
    Na sta on mrtav 'ladan kaze:"Jebote pa ti ko Georgina! Eeee...nece da moze. Prvo se udaj pa onda radjaj decu!"
    I tada je moj covek skinuo sa flase koka kole onu plastiku koja se nalazi ispod chepa, natakao mi na prst kao prsten i zaprosio me
    "Ili ce ti zivot biti cvece ili tebe vise biti nece!"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #29

    Odgovor: Udaj se za mene

    E pa, verovali ili ne, i ja sam bila zaprosena
    Posle skoro godinu dana veze (eto, i ja izdrzala toliko ), nas dvoje se zesce posvadjamo, i raskinemo. Tako me je jako povredio, kao sto niko nije.
    Tada sam bila u Srbiji na raspustu. Nazove me i pita da li bih mogla da odem do njega, kao da razgovaramo. Otisla sam samo jer sam htela posteno da se izderem na njega.
    Sedim u fotelji u njegovoj sobi, on pored mene na stolici. Pricamo, ja se povremeno proderem. Stalno pokusava da me uhvati za ruku, da me poljubi... Ma nema sanse. Ne dam da me pipne.
    Odjednom vadi iz dzepa prsten koji sam mu vratila kada smo raskinuli, i klekne. Mislim se, sta radis budalo.
    Posle par sekundi progovara: Sanci, da li zelis da se udas za mene?
    O Gospode. Sta sam ti skrivila.
    Samo sam rekla Ne. Znala sam da samo pokusava da me vrati, ali prosidbom nece uspeti nikako. Nije mislio ozbiljno.
    Posle toga prosio me je opet. Vise puta.
    Nismo se pomirili. Nikada i necemo.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  15. #30

    Odgovor: Udaj se za mene

    Apsolutno ne razmisljam o tome, zasto?

    Zato sto mozda i ne zelim ni prosidbu ni vencanje, znam cure koje jos od detinjstva kako ce izgledati njihovo vencanje, bela vencanica, zvanice, deveruse...e pa, ja nisam od tih...
    Ne zelim se udati, bar ne na papiru, ne u opstini i ne u crkvi, pogotovo ne u vencanici i zarad parceta papira i gomilu kucnih aparata...

    Znaci ne bi volela da me iko zaprosi od deckica, ako ikad budem osetila da sam naisla na osobu sa kojom bih mogla ziveti pod istim krovom i deliti svaki dan, to ce biti to...bez prosidbe, bez papira, bez svadbe...samo ljubav!
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ima neko ko misli na mene!
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 13.06.2011, 16:35
  2. Ma daj, kakva ljubav! Nije to za mene...
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 17:41
  3. Očekuju od mene da...
    Autor makilli u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 11:47
  4. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  5. Mesečeve mene
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.06.2006, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •