Wimbledon 2009 - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 62
  1. #31

    Odgovor: Wimbledon 2009

    27. jun 2009. | Izvor: B92
    JJ: "Nisam imala snage za meč"


    Beta

    Srpska teniserka Jelena Janković je posle poraza od Amerikanke Melani Udin u trećem kolu Vimbldona izjavila da se tokom meča osećala veoma loše.


    „Krajem prvog seta sam samo sela na klupu i odjednom sam počeka da gubim svest. Nisam mogla ni da vidim, počela sam da drhtim, kao da ću da pandem, i u trenutku uopšte nisam znala gde se nalazim. Odmah sam zatražila pomoć i mislila sam da neću imati snage da nastavim, imala sam osećaj da sam bleda kao krpa i da neću moći bviše da izdrćim", rekla je JJ posle meča.

    Šesta teniserka sveta je dodala da se posle medicinske pomoći osećala malo bolje, ali da je njena igra bila daleko od očekivane.

    "Posle tog tretmana sam se malo bolje osećala, ali nekoliko prvih gemova u drugom setu nisam osećala ni reket u ruci. Igrala sam po instinktu, ali sam bila skroz malaksala i, što je meč duže trajao, to sam se ja gore osećala. Nisam imala snage da serviram i da pružim koliko mogu, nego sam sve odigravala sa pola snage. Prvi servis mi je bio kao drugi, kao i ritern i reakcije, i jednostavno nisam mogla i imala sam zdravstvene probleme. Kada sam zdrava, onda je drugačija priča, ali sam danas dala koliko sam mogla. Fizioterapeuti su mi rekli da bi trebalo da prekinem meč ukoliko osetim da ne mogu dalje, ali ja jednostavno nisam takva igračica“, zaključila je Srpkinja.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    prosto ne mogu da verujem kako je mladjani troicki izgubio od ovog skota ?
    jeste ,bolji je od njega po rejtingu i bio je bolji u celini u jucerasnjem mecu..medjutim toliko propustenih zicer prilika, toliko unforced errors i toliko losa prva serva....ocekivao sam daleko vise od troickog ,pogotovo protiv medijski "prepumpanog" skota [msm shkota, hheehhee]....

    ps / najgore je sto sam jos i platio za ovaj sado-mazo.
    Jednostavno Viktor nije imao dobru taktiku za Andija. Igrao je mnogo agresivno. K'o neki drvosjeca, bez prilgodjavanja protivniku. Drugi servis mu je inace ocajan, a juce je pretjerano forsirao drugi servis. Ako se dobro sjecam imao je samo 20% uspjesnosti posle drugog servisa.

    Iako nesto pretjerano ne volim Skota, mora se priznati da je mozda najbolje fizicki pripremljen, da odlicno cita protivnika, i ima odgovor za svaku taktiku. Tome u prilog govori cinjenica da ove godine ima pozitivan ucinak sa preostalom trojkom iz vrha. Ja ga vidim u finalu.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Wimbledon 2009

    29. jun 2009. | Izvor: B92
    Ana predala meč Venus!



    Srpkinja Ana Ivanović predala je meč aktuelnoj šampionki Venus Vilijams u drugom setu pri rezultatu 1:0 zbog povrede prepone.


    Posle lakog trijumfa Amerikanke od 6:1 u prvom setu, srpska teniserka je dobro zaigrala na početku drugog, ali je zbog istegnuća prepone i velikih bolova morala da preda meč i odustane. Srpska teniserka na ovaj način neće izgubiti poene, pošto je prošle godine eliminisana u trećem kolu. Protivnica Vilijamsove u četvrtfinalu biće Agnješka Radvanska, koja je bila bolja od Melani Udin 6:4, 7:5.

    Ivanovićeva je u prvom gemu pokazala da njeni planovi da ofanzivnom igrom parira aktuelnoj donose rezultate, pošto dolazi do dve brejk lopte. Vilijamsova odlično servira i uspeva da dođe do đusa i potom spasava još jednu brejk priliku pre osvajanja gema.

    Sledi razmena izuzetno snažnih udaraca, ali se Vilijamsova pokazuje kao ofanzivnija protivnica i stiže do 0-30, a potom i do dve brejk prilike, od kojih drugu koristi za prednost od 2:0. Potom sledi nekoliko neiznuđenih grešaka Vilijamsove, ali i slabija igra Ane, kojoj je najveći problem bilo kretanje.

    Amerikanka bez većih problema osvaja gem na svoj servis, a potom dolazi i do nove, trostruke brejk prilike. Ivanovićeva tada spasava dve lopte odličnom igrom na mreži, ali Venus ipak pravi brejk. Naša teniserka pravi nekoliko neiznuđenih grešaka, tako da je posle 22 minuta morala da servira za ostanak u setu.

    Srpkinja dolazi do prvog gema u setu, ali Viljamsova završava set u svoju korist rezultatom 6:1 posle 30 minuta igre.

    I na početku drugog seta Ivanovićeva se loše kreće i pravi atipične greške, i Vilijamsova ponovo ima dve brejk lopte. Ana potom stiže do izjednačenja posle asa, ali pravi i bolnu grimasu zbog problema sa kolenom, posle čega je zatražila medicinsku pomoć.

    Iako se, posle terapije prepone vratila u meč i dobila gem, pogođena velikim bolovima, naša teniserka bila je primorana da preda meč.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Wimbledon 2009

    29. jun 2009. | Izvor: B92
    Đoković lako do četvrtfinala



    Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad Izraelcem Dudijem Selom u tri seta 6:2, 6:4, 6:1 posle svega sat i po vremena igre.


    Naš teniser je i ovaj put do pobede došao relativno lako i ponovo je pokazao odličnu igru, uz nekoliko manjih oscilacija. Đokovićev protivnik u nastavku turnira biće 24. nosilac Tomi Has, koji je u tri seta savladao Igora Andreeva 7:6 (10-, 6:4, 6:4.

    Đoković je u meč ušao dosta stegnuto, čemu su svedočile i tri brejk lopte Sele u trećem gemu, ali čim je Izraelac došao u priliku da povede, Novak se pokazuje u najboljem svetlu i izvrsnim pasing šotovima i igrom na mreži preokreće rezultat i osvaja gem.

    Potom nije viđen brejk sve do šestog gema, kada Đoković počinje bolje da riternira i potom naglo podiže tempo. Srbin koristi svaku šansu i stiže do 4:2, a potom i 5:2, posle čega je Izraelac morao da servira za ostanak u setu.

    I u novom gemu Srbin je demonstrirao odličan tenis, i brzo dolazi do dve set lopte, od kojih drugu koristi da bi poveo sa 1:0 u setovima posle 28 minuta.

    U drugom setu nije bilo brejka sve do osmog gema, kada Novak dobija brejk šansu, koju odmah koristi posle odlične igre na mreži i dobrog voleja.

    Pri rezultatu 5:3, srpski teniser je servirao za vođstvo od 2:0, ali Sela odlično reaguje i mudrom igrom na mreži uspeva da vrati brejk.

    Ipak, Đoković potom ponovo pokazuje zašto je u svetskom vrhu i lako stiže do tri set lopte. Posle lošeg riterna i dva auta, treći put je bio siguran, i dolazi do vođstva od 2:0 posle sat i deset minuta igre.

    I u nastavku meča Đoković je bio dominantan, iako uz nekoliko manjih oscilacija. U prvom gemu naš teniser posle fantastičnog pasing šota dolazi do brejk prilike, i onda u možda najboljem poenu na meču do prednosti od 2:0 stiže drop šotom.

    Posle prva dva gema, Novak lako osvaja i treći gem da bi odmah potom napravio i novi brejk i praktično završio meč. Ipak, Sela već u petom gemu dolazi do tri brejk lopte i vraća jedan brejk, ali nije uspeo da ostvari bolji rezultat protiv Novaka, koji i u šestom gemu pravi brejk i potom osvaja meč asom.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Wimbledon 2009

    29. jun 2009. | Izvor: B92
    Troicki i Kas bez četvrtfinala



    Srbin Viktor Troicki i Nemac Kristofer Kas poraženi su u osmini finala Vimbldona od osmih nosioca Lukaša Kubota i Olivera Maraka 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.


    Protivnici Poljaka i Austrijanca u četvrtfinalu biće bolji iz duela našeg Nenada Zimonjića i Kanađanina Danijela Nestora i Džejmija Delgada i Džonatana Marija iz Britanije. Troicki je prethodno poražen u trećem kolu singla, gde je od njega bolji bio Endi Mari 6:2, 6:3, 6:4.

    U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane, ali su, osim toga, oba para lako osvajala gemove na svoj servis.

    Usledila je velika borba u 11. gemu, ali su osmi nosioci ipak uspeli da steknu prednost, pa su Troicki i Kas servirali za ostanak u setu. Naš teniser i Nemac potom osvajaju gem za samo minut igre i set ulazi u taj brejk.

    U završnici seta su Kas i Troicki odmah napravili mini brejk, a potom dolaze i do 6:1, posle čega su Kubot i Marak osvojili samo još jedan poen, pre nego što su naš teniser i Nemac set okončali u svoju korist.

    Drugi set tekao je lakše za Troickog i Kasa, pošto su lako osvajali gemove na svoj servis, dok su se Kubot i Marak mučili da zadrže servis. Ipak, do osmog gema nijedna strana nije imala brejk šansu. Ipak, pri rezultatu 6:5, Troicki i Kas dolaze do set lopte, koju osmi nosioci spasavaju.

    Ovoga puta u taj-brejku viđen je drugačiji scenario, pošto Kubot i Marak izjednačuju na 1:1.

    Treći set doneo je do tada neviđen scenario na meču, pošto su Poljak i Austrijanac lako napravili dva brejka, a potom bez muke došli do 6:1, i prednosti od 2-1 u setovima.

    Podstaknuti uspehom iz trećeg seta, osmi nosioci dolaze do novog brejka i potom trijumfuju konačnim rezultatom 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Wimbledon 2009

    29. jun 2009. | Izvor: B92
    Čurovićeva u drugom kolu Vimbldona



    Srpska juniorka Tamara Čurović plasirala se u drugo kolo singla na Vimbldonu, pošto je bila bolja od osme nositeljke, Hrvatice Ajle Tomljanović 7:5, 6:2.


    Protivnica Čurovićeve u drugom kolu biće bolja iz duela An Kapri Mestaš iz Belgije i Amerikanke Beatrris Kapre. Petnaestogodišnjoj teniserki ovo je prvi veliki profesionalni test. Druga srpska juniorka Aleksandra Krunić ispala je u subotu u prvom kolu turnira.

    Mlada teniserka je iskoristila dve od ukupno pet brejk prilika u prvom setu, što je bilo dovoljno da osvoji set, pošto je Tomljanovićeva napravila samo jedan brejk, uprkos sedam šansi.

    U drugom setu naša teniserka prva stiže do brejka u šestom gemu, i potom dolazi i do prednosti od 5:2, pri čemu je Tomljanovićeva servirala za ostanak u setu. Ipak, naša juniorka i tu odlično reaguje i lako dolazi do konačno trijumfa od 7:5, 6:2.
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Wimbledon 2009

    30. jun 2009. | Izvor: B92
    Dan osmi:Ziki i ženska četvrtfinala



    Osmog dana na Vimbldonu na programu sva četvrtfinala u ženskoj konkurenciji, a nastupiće i Nenad Zimonjić.


    On i Kanađanin Danijel Nestor u utorak igraju četvrtifnale u konkurenciji dublova. Njihovi protivnici biće Poljak Lukaš Kubot i Austrijanac Oliver Marah, a meč je postavljen na terenu broj jedan i treći je po redu, nekon dva ženska četvrtfinala. Program na televiziji B92 počinje u 14 časova duelom Ruskinje Dinare Safine i Nemice Sabine Lisicki.

    U ostalim duelima sastaju se Viktorija Azarenka – Serena Vilijams, Venus Vilijams – Agnješka Radvanska i Frančeska Skjavone – Jelena Dementijeva.

    Takođe, u ponedeljak drugog kolo u konkurenciji juniorki igra i mlada Tamara Čurović. Nakon pobede nad osmim favoritom u prvoj rundi njena protivnica je Amerikanka Beatris Kapra.

    Program osmog dana na prva dva terena:

    Centralni teren (početak u 14h):
    Dinara Safina – Sabina Lisicki
    Viktorija Azarenka – Serena Vilijams
    Bob Brajan/Majk Brajan – Bruno Soareš/Kevin Ulije

    Teren broj jedan (početak u 14h):
    Venus Vilijams – Agnješka Radvanska
    Frančeska Skjavone – Jelena Dementijeva
    Lukaš Kubot/Oliver Marah – Danijel Nestor/Nenad Zimonjić.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Wimbledon 2009

    dosadasnji bilans nasih highhopers'a....



    ana u usponu forme ali bez resenja za williams koja je veliki zalogaj za nju.../4from5/
    jelena veoma promenljiva ,podlozna povredama.../3from5/
    troicki puno obecavao ali je platio danak neiskustvu /3from5/
    djokovic ubedljiv do sada , ima sanse za finale /5from5/
    nestor/zimonjic uobicajeno dobro, videcemo danas /5from5/

    spala knjiga na dva slova.




    jes' vrucina danas...
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Wimbledon 2009

    30. jun 2009. | Izvor: B92
    Zimonjić i Nestor u polufinalu!



    Nenad Zimonjić i Danijel Nestor plasirali su se u polufinale Vimbldona pobedom nad Poljakom Lukašem Kubotom i Oliverom Marahom iz Austrije 6:2, 6:3, 6:4.


    Srpsko-kanadski dubl će se za plasman u finale boriti sa pobednikom susreta između Šveđanina Simona Aspelina i Pola Henlija iz Australije i američke kombinacije Mardija Fiša i Džejmsa Blejka.

    Prošlogodišnji šampioni Vimbldona su od starta krenuli sa odličnom igrom i sa dva brejka poveli su 1:0 u setovima posle samo 29 minuta. Na startu drugog seta nastupili su mali problemi za druge nosioce pošto su Kubot i Marah uspeli da im oduzmu servis, ali su Zimonjić i Nestor ubrzo uzvratili i sa još jednim brejkom uspeli su da povedu 2:0. U trećem setu viđena je najveća borba, pošto su u prvih osam gemova oba para osvajala svoje servise, ali su srpski i kanadski teniser potom napravili brejk i uz osvojen svoj servis došli su do pobede posle sat i 47 minuta.
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Wimbledon 2009

    30. jun 2009. | Izvor: B92
    Dan deveti: Novak protiv Hasa

    Devetog dana Vimbldona na programu su muška četvrtfinala, a već od 14 časova na teren će izaći Novak Đoković.

    Najbolje plasirani teniser Srbije se na terenu broj jedan sastaje sa Nemcem Tomijem Hasom, a taj meč direktno će prenositi televizija B92. Dalji program prenosa zavisiće od razvoja događaja na tom, kao i Centralnom terenu.

    Takođe u 14 časova na Centralnom terenu petostruki šampion Vimbldona Rodžer Federer igra protiv Hrvata Iva Karlovića. Posle njih dvojice na programu je meč između miljenika domaće publike Endija Marija i Španca Huana Karlosa Ferera, dok će posle Đokovića i Hasa na teren broj jedan izaći Amerikanac Endi Rodik i Lejton Hjuit iz Australije.

    Program osmog dana na prva dva terena:

    Centralni teren (početak u 14h)

    Rodžer Federer (2) Ivo Karlović (22)


    Endi Mari (4) Huan Karlos Ferero

    Teren broj jedan (početak u 14h)

    Novak Đoković (2) Tomi Has (24)


    Lejton Hjuit Endi Rodik (6)

    (foto-Getty Images)

    pored mečeva 1/4 finala na programu su i mečevi juniora
    na teren br.12 u poslednjem meču dana izlaze Tamara Ćurović i Aleksandra Krunić. One će u prvom kolu dubla pokušati da savladaju madjarsko hrvatski dubl Timea Babos/ Ajla Tomljanović koje su postavljene za treće nosioce
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Wimbledon 2009

    1. jul 2009. | Izvor: B92
    Đoković eliminisan sa Vimbldona!


    Beta

    Novak Đoković eliminisan je sa turnira u Vimbldonu pošto je u četvrtfinalu poražen od Nemca Tomija Hasa sa 3:1, po setovima 7:5, 7:6 (8:6), 4:6, 6:3.


    Has će se u polufinalu trećeg Gren slem turnira sastati sa Rodžerom Federerom, koji je savladao Hrvata Iva Karlovića u tri seta, rezultatom 6:3, 7:5, 7:6 (7:3).
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Wimbledon 2009

    1. jul 2009. | Izvor: B92
    W10: Ziki i rusko-američki dvoboji



    Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner Danijel Nestor u četvrtak na Vimbldonu igraju polufinale protiv Džejmsa Blejka i Mardija Fiša iz SAD-a.


    Taj meč je treći po redu na Centralnom terenu, a pre su na programu polufinala u ženskom singlu. Od 14 časova igraju drugi i četvrti nosilac, Jelena Dementijeva i Serena Vilijams, a posle njih se sastaju prvi i treći, Dinara Safina i Venus Vilijams.

    Mardi Fiš i Džejms Blejk, rivali Zimonjića i Nestora u polufinalu, predstavljaju najveće iznenađenje turnira jer su u prvoj rundi izbacili treće nosioce Leandera Paesa i Lukaša Dlouhog. Jedini set do sada izgubili su u taj brejku u četvrtfinalu od 15. nosilaca Dama i Lindšteda, tako da branioce trofeja čeka težak zadatak.



    Prve na Centralne teren u 14 časova izlaze Dementijeva i mlađa Vilijamsova. Do sada su se sastajale osam puta, a Amerikanka vodi 5-3. Na travi su igrale jednom, davne 2003. u četvrtom kolu upravo na Vimbldonu, a slavila je Serena sa 6:2, 6:2 i posle došla do svoje druge i za sada poslednje titule na terenima Ol Ingland Klaba.

    „Mislim da sam sada bolja teniserka. Bila sam mlada i znam da sam osećala kako ću još napredovati“, prisetila se Dementijeva meča od pre šest godina.

    Ove sezone sastajale su se dva puta i plen je podeljen – u Sidneju je bilo 6:3, 6:1 za Ruskinju, a u polufinalu Australijan opena uspešnija je bila Serena 6:3, 6:4.

    U dosadašnjem toku turnira Vilijamsova je samo u prvom kolu dozvolila rivalki da osvoji pet gemova u setu, bilo je to protiv Portugalke Neuze Slive. Posle toga Jarmila Grot, Roberta Vinči, Danijela Hantuhova i Viktorija Azarenka nisu uspevale bar jedan set da učine neizvesnim. Ipak, naredna rivalka je najteža do sada, a toga je svesna i Serena.

    „Igrala sam dosta protiv nje u prethodnih godinu dana i dobro poznajem njenu igru. Vraća u teren mnogo loptica, odlična je teniserka i biće to veliki izazov za mene. Ni ona se nije mnogo umorila u prethodnim mečevima, tako da je sposobna da me iznenadi“, izjavila je 27-godišnja Vilijamsova.

    Serena je bila ubedljiva do sada, ali još ubedljivija bila je Jelena Dementijeva koja je samo protiv Alje Kudrjavceve u prvom kolu izgubila četiri gema u jednom setu. Aravan Rezai, Regina Kulikova, Jelena Vesnina i Frančeska Skjavone nisu uspele da osvoje više od tri po setu.

    „Pokušavam da igram veoma agresivno i koncentrišem se isključivo na svoju igru, a ne mislim o protivnicama. Znam da je mnoge iznenadilo što i dalje radim vrlo vredno i što pokušavam da se poboljšam. Ali, to je upravo ono što je meni interesantno u tenisu, neprestano učim i uvek sam otvorena za promene u igri“, kaže Dementijeva.



    Posle njih na teren izlaze Dinara Safina i Venus Vilijams. U tri dosadašnja susreta Vilijamsova je dva puta slavila – prošle godine je u Štutgartu bilo 6:4, 6:2, a na završnom turniru 7:5, 6:3. Ove godine je slavila Safina u Rimu na šljaci 6:7, 6:3, 6:4.

    Pogled na učinak Venus Vilijams na Vimbldonu jasno je stavlja u ulogu favorita, iako je Safina trenutno prva teniserka sveta. Venus nije izgubila set na terenima Ol Ingland Klaba još od treće runde turnira 2007. godine, ukupno je pet puta osvajala Vimbldon, a svih sedam puta kada se našla u polufinalu uspevala je da prođe i dalje.

    „Osećam li se nepobedivom ovde? Volela bih da kažem ’da’. Protiv Safine ću, kao i uvek, biti vrlo agresivna. Ona pravi jako dobru ravnotežu između napadačkog i odbrambenog stila igre – ofanzivna je, ide napred kad može, ali je dobra i u defanzivi. Ipak, imam i ja strategiju. Možda to nekada ne deluje tako, ali to može biti moje tajno oružje – ne izgleda da promišljam, ali zapravo to činim. Ona je prva na listi, ali mislim da ja imam više iskustva i definitivno više uspeha ovde“, izjavila je 29-godišnja Venus.



    Od svih polufinalistikinja, Safina je imala najviše problema na putu do polufinala. U prva tri kola, protiv Dominges Lino, De los Riosove i Flipkensove, nije igrala dobro u kontinuitetu, ali je uspevala da trijufmuje u dva seta. Protiv Ameli Morezmo i Sabine Lisicki uspela je da nadoknadi set zaostatka i da na kraju slavi.

    „Nikada nisam dogurala ovako daleko (prvi put je u drugoj nedelji Vimbldona), tako da sam srećna. Idem meč po meč i tako funkcioniše. Trava je definitivno najbolja podloga za Venus. Ja nemam šta da izgubim i izaći ću da pružim maksimum. Pobedila sam je u Rimu, poznajem je dobro i znam koje su joj vrline. Ne smem loše da krenem, već da igram od početka na vrhuncu svoje igre“.

    Televizijski program na B92 počinje u 13.30 emisijom „Studio Vimbldon“, a posle toga se uključujemo direktno na Centralni teren.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Wimbledon 2009



    VIMBLDON: Ziki posle maratona u finalu


    Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su na korak od odbrane titule na Vimbldonu pošto su posle velikog preokreta na pleća položili Amerikance, Džejmsa Blejka i Mardija Fiša - 5:7, 3:6, 6:2, 7:6, 10:8.
    Doduše, od trona ih deli još jedan trijumf, protiv još jednog američkog para, i to najboljeg na svetu - Majka i Boba Brajana.
    Do prilike da ponovo igraju u finalu Zimonjić i Nestor su došli posle velike borbe i mnogo muka. Blejk i Fiš su vodili 2:0 u setovima, ali su se drugi nosioci zatim probudili i posle tri sata i 28 minuta igre došli do uspeha.
    Amerikanci su bili dominantni u uvodu, poveli 3:0, ali su Srbin i Kanađanin brzo anulirali njihovu prednost. Ipak, Blejk i Fiš su osvojili prvi set, jer su kod 6:5 načinili brejk. Bilo je 30:30, a onda je američka kombinacija sa dva sjajna poteza došla do vođstva - 7:5 (41 minut).
    U drugom setu (33 minuta) viđen je samo jedan brejk. Servis je izgubio Danijel Nestor, za 3:5, i to je bilo dovoljno Blejku i Fišu da dođu na domak pobede, jer su poveli 2:0 u setovima - 6:3.A onda su se drugi nosioci na Vimbldonu trgli. Posle 2:2 u trećem setu, osvojili su četiri uzastopna gema i prepolovili minus na samo jedan set zaostatka - 6:2 (24 minuta).
    Najviše uzbuđenja do tada bilo je u četvrtom setu, koji je trajao 50 minuta. Jedine dve brejk lopte imali su Fiš i Blejk kod rezultata 3:3, na Nestorov servis, ali ih nisu realizovali, pa se ušlo u taj-brejk.
    I tada su Ziki i Nestor napravili furioznu seriju. Od rezultata 3:3, "vezali" su četiri poena, a izjednačenje u setovima doneo im je Fiš, posle čije greške su Srbin i Kanađanin "upisali" sedmi poen - 7:3.
    U petom setu (60 minuta) serveri su bili sigurni u 16 gemova. Doduše, Zimonjić i Nestor nisu iskoristili dve brejk prilike kod 7:7, ali jesu jedinu kod 8:8. Tada je došao red na Srbina da servira. Bilo je 15:30, ali je tada Zimonjić prvo smečom, pa asom, a potom još jednim dorbim servisom, stavio tačku na maraton - 10:8.
    I statistika ukazuje da je borba bila neizvesna, po svim parametrima parovi su bili izjednačeni. Zimonjić i Nestor su bili bolji po broju asova (18-16), a Amerikanci su imali za nijansu više vinera (100-96) i neiznuđenih grešaka (21-16).

    Prvi nosioci, braća Brajan, pobedili su u polufinalu devete nosioce Veslija Mudija (Južna Afrika) i Dika Normana (Belgija) - 7:6, 7:6, 6:4.

    (MONDO)
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Wimbledon 2009

    3. jul 2009. | Izvor: B92
    Federer prvi finalista Vimbldona!


    Beta

    Švajcarac Rodžer Federer prvi je finalista Vimbldona pošto je u polufinalu trećeg Gren slem turnira savladao Tomija Hasa u tri seta, 7:6 (7:3), 7:5, 6:3.


    Trenutno drugi teniser sveta, kome će nedeljno finale biti sedmo uzastopno na Vimbldonu, u borbi za šestu titulu u Londonu, ali i ulazak u istoriju, igraće protiv pobednika duela između miljenika domaće publike Endija Marija i Amerikanca Endija Rodika.

    Obojica tenisera odlično su ušli u meč, i svaki je uspeo da sačuva svoj servis pa je došlo do taj brejka, iako je Has, koji nikada do ove godine nije uspeo da prođe dalje od četvrtog kola na Vimbldonu, nekoliko puta morao da nadoknađuje zaostatak pri svom servisu. Ipak, Federer je bez većih problema osvojio taj brejk rezultatom 7:3 i došao do prednosti od 1:0 u setovima, posle 46 minuta.

    U drugom setu i Has i Federer su nastavili istim tempom, sve do 10, gema kada je Federer došao do prve brejk prilike, ali je Nemac uspeo da se vrati i izjednači na 5:5. Ipak, dva gema kasnije Švajcarac je napravio prvi brejk na celom meču, posle tri prilike, i rezultatom 7:5 došao do prednosti od 2:0.

    Kao što je slučaj bio u prva dva seta, i u trećem su obojica u prvih šest gemova osvajali poene na svoj servis, ali je potom Federer, koji je na Vimbldonu postavljen za drugog nosioca, osvojio naredna dva poena, uz brejk, posle tek pete iskorišćene prilike, i dobio je priliku da servira za meč, koju je iskoristio i fantastičnim asom došao do plasmana u finale.

    Federer će u nedelju imati priliku da dođe do šestog trijumfa na Vimbldonu, ali i da uđe u istoriju, jer će ako pobedi postati prvi teniser u istoriji koji se domogao 15. Gren slem titula.
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Wimbledon 2009

    3. jul 2009. | Izvor: B92
    Rodik izbacio Endija Marija



    Šesti nosilac Endi Rodik plasirao se u finale Vimbldona, pošto je pobedio Škota Endija Marija rezultatom 6:4, 4:6, 7:6, 7:6.


    Amerikanac je zasluženo stigao do pobede u meču koji je trajao 3 časa i 6 minuta. Oba tenisera igrali su odlično, nijanse su odlučivale u svakom od setova, ali na kraju je presudila veća koncentracija Rodika u taj brejkovima trećeg i četvrtog seta. U finalu će Amerikanac igrati sa Rodžerom Federerom u reprizi završne predstave iz 2005. godine. Švajcarac je dobio Tomija Hasa sa 3:0 u setovima.

    U prvom setu dugo se igralo bez brejk prilika, a razvoj situacije na terenu ukazivao je na veliku mogućnost igranja taj brejka. Ipak, do toga nije došlo jer je Amerikanac fantastično odigrao deseti gem, iskoristio jedinu brejk, ujedno i set loptu, pa je došao do vođstva u setovima.

    Rodik se iznenađujuće dobro držao sa Marijem u dužim razmenama sa osnovne linije, a za to je naročito bio zaslužan neprepoznatljivo stabilan bekhend Amerikanca, kako danas, tako i na celom turniru. Amerikanac je vrlo smelo i ofanzivno odigrao presudni, deseti gem i zasluženo poveo 1-0 u setovima.


    Škot se tada budi i već na startu drugog seta pravi brejk bez izgubljenog poena. U prvom poenu je posle sjajnog 'pasinga' ispustio krik, po kome se jasno videlo koliko je motivisan. Do kraja gema Mari je odigrao tri briljantna poena, preuzeo kontrolu nad setom i rutinski ga prvieo kraju.

    Malo je nedostajalo da Mari na identičan način dođe do brejka na početku trećeg seta, pošto je ponovo oduševio fantastičnim kretanjem i odličnim riternom i došao do tri brejk lopte u nizu. Međutim, Rodik uzvraća istom merom, neodbranjivo je napadao u narednih nekoliko poena i dobio početni gem.

    U četvrtom gemu Rodik je kaznio domaćeg tenisera za propuštenu šansu. Mari je spasao tri brejk lopte, sjajnim lobom, bekhend paralelom i asom, ali je Rodik raznovrsnom igrom iznurivao Marija, ‘drop-šotom’ došao do četvrte prilike za brejk, a potom je Mari top-spin forhend izbacio daleko u aut.


    Sve do kraja seta Rodik je bez problema držao prednost brejka, ali je Škot uhvatio poslednji voz za povratak. Pri rezultatu 5:3 situacija je bila ista kao i u prvom gemu trećeg seta – Mari je dobro riternirao, preciznim ‘pasingom’ iz bekhenda ponovo došao do tri vezane brejk lopte. Amerikanac je prvu spasao volejom, ali je potom izbacio forhend u aut.

    U taj brejku je Rodik poveo 4-2 posle promašenog bekhenda Škota. Mari je uspeo da se vrati u igru i sa dva uzastopna asa dođe do set lopte. Tada je Amerikanac divno izgradio poen i volejom, koji je vidno poboljšao, uspeo da izjendači. Ubrzo je Rodik posle dobrog riterna došao do set lopte na svoj servis, a napad bekhend slajsom bio je presudan za novo vođstvo u setovima.

    Mari nije posustao psihički, iako je mnogo snage uložio da bi se vratio u treći set, ali ga je na kraju ipak izgubio.


    U četvrtom setu nije bilo većih uzbuđenja sve do osmog gema, kada je Škot propustio brejk priliku. Rodik je bespotrebno ’hvatao’ volej koji je očigledno išao u aut, ali je u narednom poenu anulirao brejk priliku dobrim napadom iz forhenda, a potom osvojio još dva direktna poena za 4:4.

    Od tog trenutka niko nije uspevao ni da se približi brejku, pa je ponovo odlučio taj brejk. Rodik je odlično servirao, a posle greške Marija stekao je mini-brejk prednosti, a ubrzo je i poveo 5-2. Uprkos dva dobra blok-riterna Rodika, Mari uspeva da dođe do 5-4, ali Amerikanac dobro napada u sledećem poenu i dolazi do dve vezane meč lopte.

    Živci su odradili svoje, Rodik nije pogodio prvi servis, a Mari je učinio ono što radi najbolje – još jednim pasingom iz bekhenda neutralisao je mini-brejk i jednu meč loptu. U narednom poenu Mari je odlino odservirao, ali se Rodik još jednim dubokim riternom održao u poenu. Posle duže razmene udaraca, Amerikanac je prešao u ofanzivu prodornom dijagonalom iz forhenda, dobio kraću loptu nazad, a potom poslao lopticu u suprotni ugao koju Mari nije mogao da stigne i adekvatno vrati.

    U finalu Rodik igra sa teniserom koji ga je koštao bar još 5 titula u životu – Rodžera Federera. Švajcarac je u dosadašnjih 20 okršaja slavio 18 puta, uključujući i finala Vimbldona 2004. i 2005. godine

    Baš mi drago što je MariMarej ispao
      Vrh

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Wimbledon 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 04.07.2011, 13:09
  2. Wimbledon 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.07.2010, 22:35
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07
  4. Wimbledon 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.07.2008, 22:55
  5. Wimbledon 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 16:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •