Wimbledon 2009
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62
  1. #1

    Wimbledon 2009

    Vimbldon: Novak četvrti nosilac




    Najbolji srpski teniser Novak Đoković određen je za četvrtog nosioca na trećem godišnjem gren slem turniru koji se od 22. juna do 5. jula održava u Vimbldonu

    Prvi nosilac je Španac Rafael Nadal, drugi je Švajcarac Rodžer Federer, a treći Britanac Endi Mari. Odličan plasman zabeležio je i Viktor Troicki koji je postavljen za 30. 'kosturaša'. U konkurenciji teniserki, najuspešnije srpske igračice Jelena Janković i Ana Ivanović na Otvorenom prvenstvu Engleske biće šesti, odnosno 13. nosilac.

    Ruskinja Dinara Safina prvi je favorit u ženskoj konkurenciji, ispred sestara Serene i Venus Vilijams. Teniski turnir u Vimldonu prenosiće televizija B92.

    Prvih 16 nosilaca na Vimbldonu - muškarci:

    1. Rafael Nadal (Španija)
    2. Rodžer Federer (Švajcarska)
    3. Endi Marej (Velika Britanija)
    4. Novak Đoković (Srbija)
    5. Huan Martin del Potro (Argentina)
    6. Endi Rodik (SAD)
    7. Fernando Verdasko (Španija)
    8. Žil Simon (Francuska)
    9. Žo-Vilfred Conga (Francuska)
    10. Fernando Gonsales (Čile)
    11. Marin Čilić (Hrvatska)
    12. Nikolaj Davidenko (Rusija)
    13. Robin Soderling (Švedska)
    14. Gael Monfis (Francuska)
    15. Marat Safin (Rusija)
    16. Tomi Robredo (Španija)

    Žene:

    1. Dinara Safina (Rusija)
    2. Serena Vilijams (SAD)
    3. Venus Vilijams (SAD)
    4. Jelena Dementijeva (Rusija)
    5. Svetlana Kuznjecova (Rusija)
    6. Jelena Janković (Srbija)
    7. Vera Zvonarjeva (Rusija)
    8. Viktorija Azarenka (Belorusija)
    9. Karolina Voznijacki (Danska)
    10. Nađa Petrova (Rusija)
    11. Agnješka Radvanska (Poljska)
    12. Marion Bartoli (Francuska)
    13. Ana Ivanović (Srbija)
    14. Dominika Cibulkova (Slovačka)
    15. Flavija Peneta (Italija)
    16. Ženg Djije (Kina)

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Mari na Vimbldonu u retro opremi



    Britanski teniser Endi Mari pripremio je specijalnu retro opremu za ovogodišnji Vimbldon koji počinje sledeće nedelje.

    Mari želi da postane prvi Britanac koji je pobedio na tom grem slemu još od 1936. godine, a to će pokušati da postigne u odeći modne kuće Fred Peri, nazvane po Britancu koji je pre 73 godine osvojio Vimbldon. Mladi Britanac će igrati u potpuno beloj majici i belom šorcu što je bilo obavezno po nekadašnjim pravilima turnira, a ispod znaka kompanije imaće izvezene svoje inicijale AM.

    Kompanija Fred Peri je navela u svom saopštenju da je odeća inspirisana majicama koje je Fred Peri posebno dizajnirao za klijente i prijatelje poput Džona Kenedija i Bili Džin King.

    "Već sam je isprobao na terenima i jedva čekam da je obučem na Vimldonu sledeće nedelje. Nadam se da ću jednog dana poći stopama Freda Perija i ponoviti njegov uspeh na Vimbldonu", naveo je u saopštenju teniser koji će biti treći nosilac na turniru.

    Fred Peri, koji je najbolji britanski teniser svih vremena, osvojio je tri uzastopna Vimbldona od 1934. do 1936. godine. U svojoj karijeri on je trijumfovao na sva četiri grend slem turnira. Pored toga, tri puta je pobeđivao na US Openu i bio svetski prvak u stonom tenisu. Peri je preminuo 1995. godine.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Nadal u petak odlučuje o Vimbldonu



    Španski teniser Rafael Nadal, koji ima problema sa povređenim kolenima, poražen je u prijateljskom duelu od Australijanca Lejtona Hjuita sa 6:4, 6:3.

    Nadal, koji u petak treba da saopšti da li će uopšte braniti titulu na predstojećem Vimbldonu, igrao je ceo meč bez bandaže na kolenima, ali je konstantno imao problema sa kretanjem na travnatom terenu Harlingem kluba. To je bio prvi meč za Španca posle poraza od Robina Soderlinga u četvrtom kolu Otvorenog prvenstva Francuske.

    Prvi teniser sveta povukao se prošle nedelje sa turnira u londonskom Kvins klubu ne bi li odmorio povređena kolena pred treći gren slem u sezoni.

    Nadal je tokom duela sa Hjuitom delovao veoma frustrirano, pošto je imao velikih problema sa kretanjem ali i sa iznenađujuće velikim brojem neiznuđenih grešaka iz bekenda.

    Posle meča Nadal nije razgovarao sa novinarima, ali je njegov ujak i trener Toni Nadal rekao da još uvek nije sigurno da li će Rafa uopšte moći da nastupi na Vimbldonu koji startuje narednog ponedeljka.

    Nadal će u petak odigrati još jedan trening meč sa Stanislasom Varvinkom i njegov trener je saopštio da će tek tada prvi nosilac na trećem gren slemu sezone doneti konačnu odluku o svom nastupu na tom turniru. Međutim, on je istakao da situacija nije nimalo optimistična.

    Kada bih se ja pitao, već bi bili na putu za Majorku, rekao je Toni Nadal.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Vimbldon bez Nadala!

    Najbolje rangirani svetski teniser, Španac Rafael Nadal, saopštio je da zbog povrede neće braniti titulu na Vimbldonu.

    Nadal je od kraja prošlog meseca i eliminacije na Rolan Garosu imao problema sa povredom kolena.

    Ove nedelje je odigrao dva egzibiciona meča - izgubio od Lejtona Hjuita i Stanislasa Vavrinke - koja su mu poslužila kao test spremnosti za treći grend slem turnir sezone. Shvatio je da nije spreman!

    "Nisam 100 odsto. Osećam se bolje nego pre nekoliko nedelja, ali se ne osećam spremnim da igram", rekao je Španac na konferenciji za novinare.

    On i Hrvat Goran Ivanišević (2002) su jedini vimbldonski šampioni u poslednjih 35 godina koji su predali titulu bez borbe.

    "Došao sam do limita. Moram da se 'resetujem' da bih se vratio jači", objasnio je prvi reket sveta.

    Nadal je u prošlogodišnjem finalu, posle višečasovne borbe, savladao Švajcarca Rodžera Federera i time preuzeo od njega prvo mesto na ATP listi.

    Upravo Federer bi mogao najviše da profitira od Nadalovog odustajanja, pošto bi mu titula, koja je sama po sebi velika stvar - omogućila povratak na vrh svetske rang-liste!

    Predstojeći turnir na rasporedu je od 22. juna do 5. jula, a nagradni fond iznosi preko 14 miliona evra.

    (Beta/MONDO)
    foto: Getty Images
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Bas mi je skenj sto Nadal nece igrati i bas mi je krivo sto ce ovaj Wimbi da prodje bez njega. Ali, ako je na duge staze, onda je najbolje ovako. Pust bi bio ATP tur bez njega. Nole ima dobar zreb, posto je Del Potro sad zauzeo Nadalovo mesto u gornjoj polovini zreba, Del Potrovo je zauzeo, cini mi se, Blejk, Blejkovo bi onda trebao da zauzme Kifer, a Kiferovo, Tijago Alves, ako sam dobro zapamtila A posto je Potro bio u Noletovoj polovini, ovako mu je donekle olaksano, ako dotle dodje. Conga je, na svu srecu, u Fedovoj cetvrtini, tako da, nema baksuza. Nole bi trebalo da igra rastereceno, ne brani mnogo poena (drugo kolo od prosle godine) i samo neka na turnir dodje smiren i moze da dodje prilicno lako do polufinala.
    Ono sto mene izuzetno nervira je Marejmanija. Toliko ga forsiraju da mi je postao kompletno antipatican, a ranije sam ga gotivila prilicno. Nervira me sto je odjednom mnogo veci favorit od Noleta (doduse, Noletove igre ne briljiraju u poslednje vreme, a Marej daje lepe partije, ali nije tako davno bila prosla godina) a Fed je vec, hipoteticki, vec osvojio sve moguce u ovoj godini, postao GOAT, ma Bog. Tu bi Nole mogao da trazi sansu, jer je zapostavljen. Volela bih da se u njemu probudi ona "Sparta" koja ga je krasila do skoro. Od svih ima najmanje poena da odbrani do kraja sezone i valjda brani samo trofej iz Sangaja prosle godine i tu treba da da gas.
    Nadam se da ce sve sto mu se desava gledati sa vedrije strane i da ovde moze da da svoj maksimu, ili bar neki optimum i napravi dobar rezultat. Nisam optimisticna i ne znam sta da mislim, sve dok ga ne vidim na terenu, tj. dok ne vidim koji Novak Djokovic je izasao na teren. Onaj kojeg su oteli vanzemaljci i koji moze da razbuca protivnika ili onaj letargicni, kojeg su nam vanzemaljci doneli u zamenu..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Bas mi je skenj sto Nadal nece igrati i bas mi je krivo sto ce ovaj Wimbi da prodje bez njega. Ali, ako je na duge staze, onda je najbolje ovako. Pust bi bio ATP tur bez njega. Nole ima dobar zreb, posto je Del Potro sad zauzeo Nadalovo mesto u gornjoj polovini zreba, Del Potrovo je zauzeo...
    Del Potro na Mareja
    pa ako obojica dodju do polufinala
    ... to će biti zanimljiv meč

    Ono sto mene izuzetno nervira je Marejmanija. Toliko ga forsiraju da mi je postao kompletno antipatican, a ranije sam ga gotivila prilicno. Nervira me sto je odjednom mnogo veci favorit od Noleta
    jesu ga preterali
    što se tiče Australijan opena i Roland Garosa, nisu bili u pravu
    za vimbldon
    pa silne novce su uložili u njega baš zbog ovog turnira, i ako ga za prethodna dva turnira nisam računao kao jednog od glavnih favorita, ovde ga računam
    ne samo ispred noleta... i da je nadal tu, pa da je još zdrav, marej bi mi bio veći favorit za osvajanje vimbldona
    strašno je popravio servis u odnosu na prošlu godinu

    veruj mi on će tu imati svu dozvoljenu (možda i nedozvoljenu) pomoć
    sigurno mu se neće desiti da mu loptice koje se odaberu za turnir ne odgovaraju, kao što se na primer desilo nadalu ove godine u parizu

    lično mišljenje, pa nema ko da ga zaustavi osim prevelikog pritiska, i del potra
    federer protiv njega više nema šanse, jer Endi u svaki meč protiv Federera ulazi 200% motivisan

    Elem, Rodik
    trava mu odgovara, i sa stepankijem na mestu trenera je daleko dogurao čak i u parizu, tako da ovde neće biti neko iznenadjenje ako dogura do finala, ili čak osvoji turnir
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Ne kazem ja da Marej nije favorit, i to poprilican, ali me nervira koliko ga forsiraju. Ne verujem da je sad unbreakable, mislim da ce biti veoma osetljiv ovde, pored silnog pritiska domaceg terena i zbog toga sto skoro 70 godina niko iz VB nije osvojio GS trofej. Pa, nije tako davno bilo kad je veliki pritisak pao i na Noleta u Beogradu i na Nadala u Madridu zbog domace publike, a to su bili 250 i masters turniri. Mareju kad kvrcne moze da postane choker nad chokerima. Pomoc ce imati sigurno. Mada, ponekad ti nikakva sreca ne moze pomoci da nesto uradis.
    I da, jeste jedan od glavnih favorita, ali nije jedini. Ispred njega mi je Fed. Rodika uopste ne vidim kao nekoga ko moze da prodje dalje od cetvrtine finala tako da, meni bi bilo itekako veliko iznenadjenje da osvoji turnir ili dogura dalje od, 'ajde, polufinala, da ne budem crna sasvim.
    Del Potra nije da sam zaboravila, vec.. ne znam, meni je sav tunjav, njemu najvise vidim polufinale.
    I bas mislim da bi Fed ovde Mareja mogao da dobije. Ovde se oseca kao kod kuce, trava je njegova podloga.. bez obzira sto je Marej domacin
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Ja nisam neki fan Nadala ali mi je iskreno žao što neće braniti titulu i samim time izgubiti dosta bodova,pa će malo zakomplikovati situaciju,a tako je suvereno vladao,i skupio sve te bodove odličnom igrom. Mareja mrzim iz dna duše,ma koliko ga hvalili i govorili da ima dobru igru,da je kompletan igrač,toliko je nezanimljiv,i živac je samo takav i uvijek mi izgledao kao da će se raspasti na terenu.

    Mislim da će Federer do finala...prilično mu je olakšan put,ni Tsonga mu miiislim ne može na travi ništa,ali o tom po tom.

    Voljela bih da Nole prođe što dalje,ali iskreno,ovaj turnir koji je igrao sada je bio tanak...nije baš briljantan na travi a čini mi se i da mu je forma malo u padu...i strašno me kod Noleta nervira iako u posljednje vrijeme to popravlja,što kada počne da gubi totalno se preda.

    Moram se dotaći ženskog dijela...Ana i Jelena daj Bože da prođu i prva kola...ne znam šta im se dešava. Ali držim im fige. Ali najviše želim da Jelena Dokić prođe što dalje,u Parizu baš nije imala sreće. Uuuh...biće ove godine zanimljivo.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Wimbledon 2009

    21. jun 2009. | Izvor: B92
    Vimbldon: Na terenu Novak i Janko
    Prvog dana Vimbldona od srpskih tenisera na teren će izaći Novak Đoković i Janko Tipsarević.



    Najbolji srpski teniser Novak Novak Đoković na Vimbldonu startuje protiv Francuza Žulijena Benetoa, sa kojim se do sastajao tri puta u karijeri i ostvario dve pobede. Taj duel se igra na renoviranom Centralnom terenu i to je treći meč dana. Program na Centralnom terenu počinje u 14 časova duelom između Švajcarca Rodžera Federera i Tajvanca Lu Jen-Hsua, pa bi Novak trebao da nastupi oko 18 časova.

    Janko tipsarević igra protiv Čeha Jana Heriha, 65. tenisera naATP listi. To je drugi meč na terenu broj sedam, gde program počinje u 13 časova, pa se njegov početak očekuje između 14:30 i 15:30 časova.

    Zanimljivo je da bi Đoković i Tipsarević mogli da se susretnu već u trećem kolu ovogodišnjeg Vimbldona.

    Jelena Janković, Ana Ivanović i Viktor Troicki svoje mečeve prvog kola Vimbldona igraju u utorak.

    Program prvog dana Vimbldona:

    Centralni teren, početaku 14 časova:
    1. Jen-Hsun Lu (TPE) - Rodžer Federer (SUI) [2]
    2. Neuza Silva (POR) - Serena Vilijams (USA) [2]
    3. Žulijen Beneto (FRA) - Novak Đoković (SRB) [4]
    Teren 1, početak 14 časova:
    1. Maria Šarapova (RUS) [24] - Viktorija Kutuzova (UKR)
    2. Robin Soderling (SWE) [13] - Žil Miler (LUX)
    3. Fernando Verdasko (ESP) [7] - Džejms Vord (GBR)
    Teren 2, početak 13 časova:
    1. Danijela Hantukova (SVK) - Laura Robson (GBR)
    2. Andrej Golubev (KAZ) - Džo-Vilfred Conga (FRA) [9]
    3. Alja Kudrjavceva (RUS) vs Elena Dementijeva (RUS) [4]
    4. Mišel Lodra (FRA) vs Džošua Gudal (GBR)
    Teren 3, početak 13 časova:
    1. Džejms Blejk (USA) [17] - Andreas Sepi (ITA)
    2. Viktoria Azarenka (BLR) [8] - Severin Bremond Beltram (FRA)
    3. Aleksandra Vozniak (CAN) [23] - Frančeska Skijavone (ITA)
    4. Tomi Has (GER) [24] - Alexander Peja (AUT)
    Teren 4, početak 13 časova:
    1. Filip Kolšrajber (GER) [27] - Floren Sera (FRA)
    2. Marija Elena Kamerin (ITA) - Šahar Pir (ISR)
    3. Nikolas Mahut (FRA) - Kristof Vliegen (BEL)
    4. Vera Zvonareva (RUS) [7] - Džordži Stup (GBR)
    Teren 18, početak 13 časova:
    1. Karol Bek (SVK) - Felisijano Lopes (ESP) [21]
    2. Ksavijer Malis (BEL) - Rajner Šutler (GER) [18]
    3. Jung-Jan Čan (TPE) - Marion Bartoli (FRA) [12]
    4. Janina Vikmajer (BEL) - Elena Vesnina (RUS)
    Teren 5, početak 13 časova:
    1. Anastasija Pavličenkova (RUS) [31] - Petra Cetkovska (CZE)
    2. Dudi Sela (ISR) - Santiago Gonzales (MEX)
    3. Evgeni Korolev (RUS) - Igor Andrejev (RUS) [29]
    4. Tamarin Tanasugarn (THA) - Aranča Para Santonja (ESP)
    Teren 6, početak 13 časova:
    1. Giljermo Garsija-Lopes (ESP) - Agustin Kaljeri (ARG)
    2. Natali Deši (FRA) - Joana Raluka Olaru (ROU)
    3. Pol Kapdevila (CHI) - Vinsent Spadea (USA)
    Teren 7, početak 13 časova:
    1. Đie Ženg (CHN) [16] - Kristina Barois (GER)
    2. Jan Herih (CZE) - Janko Tipsarević (SRB)
    3. Tamira Pašek (AUT) 71 - Viržini Racano (FRA) [26]
    4. Alberto Martin (ESP) - Marin Čilić (CRO) [11]
    Teren 8, početak 13 časova:
    1. Karolina Sprem (CRO) - Regina Kulikova (RUS)
    2. Roberta Vinci (ITA) - Magdalena Ribarikova (SVK)
    3. Edouard Rožer-Vaselin (FRA) - Stefan Kubek (AUT)
    4. Sam Kveri (USA) - Ivan Ljubičić (CRO)
    Teren 9, početak 13 časova:
    1. Žisela Dulko (ARG) - Stefani Foretz (FRA)
    2. Marsel Granoljers (ESP) - Andreas Bek (GER)
    3. Sajmon Greul (GER) - Majkl Jani (USA)
    Teren 10, početak 13 časova:
    1. Sajmon Aspelin (SWE)/Pol Henli (AUS) - Fabio Fognini (ITA)/Potito Starace (ITA)
    2. Iveta Benesova (CZE)/Barbora Zahlavova Strikova (CZE) - Sibil Bamer (AUT)/Aleksa Glač (USA)
    3. Julijana Fedak (UKR)/Mervana Jugic-Šalkić (BIH) - Klaudia Jans (POL)/Alisja Rosolska (POL)
    Teren 11, početak 13 časova:
    1. Ivo Minar (CZE) - Maksimo Gonzales (ARG)
    2. Lusi Safarova (CZE) - Jarmila Grot (AUS)
    3. Timea Bazinszki (SUI) - Vesna Manasieva (RUS)
    4. Grega Zemlja (SLO) - Albert Montanjes (ESP) [32]
    Teren 12, početak 13 časova:
    1. Nikolas Almagro (ESP) - Huan Monako (ARG)
    2. Anastasija Jakimova (BLR) - Nađa Petrova (RUS) [10]
    3. Aravane Reze (FRA) - Ajumi Morita (JPN)
    4. Diego Junqueira (ARG) - Guiljermo Kanjas (ARG)
    Teren 14, početak 13 časova:
    1. Ana-Lena Groenefeld (GER) - Sania Mirza (IND)
    2. Mardi Fiš (USA) [28] - Serđo Rojtman (ARG)
    3. Tomi Robredo (ESP) [15] - Luka Gregorc (SLO)
    4. Vera Duševina (RUS) 87 - Alize Kornet (FRA) [22]
    Teren 15, početak 13 časova:
    1. Edina Galovits (ROU) - Sorana Kirstea (ROU) [28]
    2. Simone Boleli (ITA) - Danijel Koelerer (AUT)
    3. Džil Krajbas (USA) - Svetana Pironkova (BUL)
    4. Stiv Darcis (BEL) - Frank Dančević (CAN)
    Teren 17, početak 13 časova:
    1. Adrijan Manarino (FRA) - Mark Žikel (FRA)
    2. Dominika Cibulkova (SVK) [14] - Žuli Koin (FRA)
    3. Mišel Laršer De Brito (POR) - Klara Zakopalova (CZE)
    4. Ivo Karlović (CRO) [22] - Lukaš Lacko (SVK)
    Teren 19, početak 13 časova:
    1. Alisa Klejbanova (RUS) [27] - Sesil Karatančeva (KAZ)
    2. Masa Zec Peskiric (SLO) - Ursula Radvanska (POL)
    3. Džef Coetzee (RSA)/Džordan Ker (AUS) [12] -
    David Ferer (ESP)/Marc Lopes (ESP)
    Tek treba da se odrede tereni na kojima će se igrati dueli:
    Melani Saut (GBR) - Matilda Johanson (FRA)
    Ai Sugijama (JPN) - Pati Šnider (SUI) [21]

      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Razumem Britance sto forsiraju Mareja. Ovo je prilika da posle nekoliko decenija
    jedan njihov teniser uzme Wimbledon. Zar im treba zameriti zbog toga?
    Toliko godina gedaju kako trofej na najvecem turniru osvaja neko drugi.
    Na turniru koji se igra u Engleskoj.
    Pa zar i mi od Djokovica nismo napravili nacionalnog heroja?
    Posle povrede Nadala, nastale su promene u rasporedu pa Djokovic ide na Federerera u polufinalu, ako ne gresim , ali i ako finale bude Federer - Marej, nece mi biti zao.
    I jedan i drugi imala bi dva najveca moguca motiva sa njihove tacke gledista. Biti prvi Englez koji ce osvojiti Wimbledon posle toliko vremena, ili postati teniser sa najvise trofeja na cetri najveca turnira u istoriji tenisa. Ne zna se ciji je motiv veci.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Wimbledon 2009

    Pa zar i mi od Djokovica nismo napravili nacionalnog heroja?
    Englezi su od njega vec uklesali u trofej salim se, ali stanje je ovakvo. Novak za vreme proslogodisnjeg AO, kad ga je osvojio, nije bio najveci favorit za pobedu a njegov konto je tezi za GS trofej. Marej vec 3-4 GS turnira postaje najveci favorit za osvajanje jednog, a jos nema nijedan, a najbolji ucinak mu je bio prosle godine na USO, kad je pociscen od Feda u finalu. Dakle, Novak nije bio proglasen za naj favorita dok nije imao osnov za tako nesto. Ne kazem da Marej nije dobar, lagala bih, ali prvo se skoci, pa se kaze hop.
    Marej je bitan za Britance zato sto u njemu vide nekoga ko ce da osvetla obraz naciji koja ima najduzu tenisku tradiciju, i toliko je bitan da Britancima vise nije bitno to sto je Marej prvo Shkot pa tek onda Britanac, sto je i sam mnogo puta naglasio.
    Novak, sa druge strane, dolazi iz zemlje koja nije imala tradiciju u tenisu, uz izuzetak Zivojinovica, divnog Zimonjica, koji je u vrhu sve ove godine i Tipsarevica. Tenis je kod nas doziveo popularizaciju tek od proboja Ane, Jelene i Novaka i nije cudno to. Kosarka je bila najpopularnija onda kad smo osvajali sve sto je moglo da se osvoji, odbojka isto, vaterpolo takodje.. ma svi sportovi, kako ekipni, tako individualni.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Wimbledon 2009

    22. jun 2009. | Izvor: B92
    Tipsarević u drugom kolu


    Beta

    Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je na startu savladao Čeha Jana Herniha sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 7:6 (3).


    Tipsarević je na startu turnira pružio sasvim solidnu igru, i bez većih problema je prošao u naredno kolo gde ga čeka Mardi Fiš. Amerikanac je u prvom kolu vodio sa 2:0 u setovima i 4:1 u trećem kada mu je Argentinac Serhio Rojtman predao meč zbog povrede.

    Prva dva gema duela sa Hernihom bila su savršena slika gotovo cele karijere Tisarevića. Srpski teniser otovrio je meč savršeno – napravio je brejk u prvom gemu bez izgubljenog poena, ali je već u narednom izgubio stečenu prednost. Ipak u finišu seta Janko je ponovo uspeo da oduzme servis protivniku i dođe do 1:0 u setovima (6:4).

    U drugom periodu viđen je samo jedan brejk, a napravio ga je srpski teniser, u devetom gemu. Janko je u narednom uspeo da odservira za set i dođe nadomak pobede.

    Češki teniser je dobro počeo treći set, poveo sa 2:0, ali je nakontoga Tipsarević zaigrao bolje i uz dva gema osvojena na svoj servis i dva brejka preokrenuo na 4:2.

    Nakon toga, posle grešaka Tipsarevića, ali i slabijeg servisa srpskog tenisera, Hernih je uspeo da osvoji tri uzastopna gema i povede sa 5:4. Teniseri su potom osvojili gemove prilikom svojih servisa i treći set je odlučen posle taj-brejka.

    Tipsarević je dobro igrao u taj-brejku, vodio sa 3:0 i 5:3 i posle dobrih servisa iskoristio prvu meč loptu i izborio plasman u drugo kolo.

    Mardi Fiš, 25. teniser sveta i Tipsarević su do sada odigrali dva međusobna meča, ove godine i obojica su ostvarili po pobedu. Tipsarević je pobedio na turniru u Sidneju 6:4, 3:6, 6:4, dok je Fiš bio bolji na Mastersu u Madridu 7:6, 6:4.

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Wimbledon 2009

    22. jun 2009. | Izvor: B92
    Dan drugi: Četvoro Srba na terenu



    Drugog dana na Vimbldonu na teren će četvoro sprskih tenisera – Jelena Janković, Ana Ivanović, Viktor Troicki i Nenad Zimonjić.


    Prva će na teren Jelena Janković koja u 13 časova na terenu broj tri počinej svoj duel prvog kola protiv Nemice Julije Gerges. Na terenu broj četiri poslednji, četvrti meč igra Ana Ivanović koja se sastaje sa Čehinjom Lusi Hradeckom. Pre Aninog meča na tom terenu igraju se dva muška i jedan ženski singl.

    Viktor Troicki se u prvom kolu sastaje sa Agrentincem Brajanom Dabulom. Taj meč postavljen je na teren broj osam i treći je po redu, nakon dva ženska singla.

    Drugi nosioci turnira u dublu Nenad Zimonjić i Danijel Nestor u prvoj rundi igraju protiv Italijana Simonea Bolelija i Andreasa Sepija. Taj duel je prvi po redu na terenu broj 16. i to je jedini meč srpskih tenisera u utorak koji B92 neće prenostiti iz prostog razloga što na tom terenu nisu postavljene kamere.

    Program u utorak na TVB92, dakle, počinje u 13h duelom Jelene Janković i Julije Gerges. Pratićemo i mečeve Ane Ivanović, Viktora Troickog, a u pauzama ćemo se uključivati na centralni teren, ili teren broj jedan.

    Program za utorak na prva dva terena (Početak u 13h):

    Centralni teren:

    Venus Vilijams (3) - Stefani Fegel
    Žeremi Šardi - Endi Rodik (6)
    Endi Mari (3) - Robert Kendrik

    Teren broj jedan:

    Huan Martin Del Potro (5) - Arnaud Klemon
    Dinara Safina (1) - Lorde Domingues Lino
    Huan Karlos Ferero - Mihail Joužni

      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Wimbledon 2009



    Noletove muke sa srećnim krajem





    Kao četvrti nosilac (odnosno treći posle odustajanja Nadala), Novak Đoković se sigurno nadao da će u prvom kolu Vimbldona imati lakši posao. Na papiru gledano, trebalo je tako da bude, jer mu je rival bio 81. igrač sveta, Žulijen Beneto.
    Međutim, 27-godišnji Francuz se pokazao kao tvrd orah, pa je favorizovanom Srbinu bilo potrebno mnogo snage i vremena (208 minuta) da slomi njegov otpor. Izuzev u trećem setu u kome je Đoković apsolutno dominirao, u svim ostalim se vodila neizvesna, rovovska borba za svaki poen - 6:7( 8 ), 7:6 (1), 6:2, 6:4.
    I statistički parametri ukazuju na izjednačenu borbu - Novak je imao samo četiri direktna poena (43-39) i jednu neiznuđenu grešku više (36-35).
    Ipak, Novak je pobedio i plasirao se u drugu rundu gde bi trebalo da ima lakši zadatak protiv Nemca Simona Grola.
    Đoković sada vodi 3:1 u međusobnim susretima sa Benetoom pošto je posle poraza u Indijan Velsu 2006, sva tri puta bio bolji od njega, dva puta 2007. i sada na Vimbldonu.
    U uvodnih 110 minuta, koliko su trajala prva dva seta, viđena je samo jedna brejk lopta, ali je Đoković nije iskoristio. Igrači su odlično servirali, pa se oba puta igrao taj brejk.
    Prvi je bio znatno uzbudljiviji.
    Beneto je prvi napravio mini brejk, ali je zatim usledila serija Novaka Đokovića, koji je od 2:4, stigao je do 5:4. U nastavku se igralo "poen za poen", sve dok Francuz nije napravio još jedan mini brejk i iskoristio treću set loptu, prvu na svoj servis, posle sat vremena igre - 10:8.
    U taj brejku drugog seta se nije postavljalo pitanje pobednika. Nole je poveo 2:0, Francuz je smanjio na 2:1 i to je bilo sve od njega u tom delu igre - 7:1.
    Od umora je serverima pala koncentracija, pa je u trećem setu "pršatalo" od brejk šansi, a Đoković je bio daleko uspešniji realizator. Iskoristio je tri, a Beneto samo jednu, to jest, Srbin se opustio kod vođstva 5:1 i napravio dve uzastopne duple servis greške, koje ga nisu bolele. Do 6:2 je stigao za 39 minuta.
    A onda se sve vratilo na početak. U četvrtom setu Đoković bi poveo na svoj servis, Beneto bi izjednačavao... Doduše, Nole je bio bliži da prekine taj niz, a to je uspeo kada je bilo najvažnije - iskoristio je treću meč (brejk) loptu za 6:4.
    Prethodno, u istom gemu, Beneto je povredio koleno udarcem u zid. Zatražio je lekarski tajm-aut, stavio led na bolno mesto, a onda je, na opšte zadovoljstvo prisutnih na Centralnom terenu, stegao zube i vratio se u igru. Međutim, nedugo zatim Đoković je stavio tačku na meč.
    Nemac Simon Grol je tek 106. na ATP listi i sa Novakom nikad do sada nije igrao. Do glavnog žreba je stigao kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je lako pobedio anonimnog Amerikanca Majkla Janija - 6:4, 6:2, 7:5. Ima 28 godina i nikad u karijeri nije osvojio turnir. Najbolji plasman mu je bilo 75. mesto u oktobru 2006.
    Ukoliko opravda ulogu favorita protiv Grola, a Janko Tipsarević posle Jan Herniha savlada i Mardija Fiša, u trećem kolu Vimbldona gledaćemo srpski derbi.

    (MONDO, foto FoNet)
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Wimbledon 2009

    23. jun 2009. | Izvor: B92
    Jelena prošla u drugo kolo



    Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugu rundu Vimbldona pobedom nad Nemicom Julijom Gergeš u dva seta 6:4, 7:6 (0).


    Jelena je na otvaranju Vimbldona pokazala promenjljivu igru, a početkom drugog seta imala je problema i sa povredom stopala. Ipak, i pored toga uspela je da završi posao u dva seta što je najvažnije. Naredna protivnica šestog favorita turnira u žanskom singlu biće Čehinja Iveta Benešova koja je posle tri seta savladala domaću teniserku Keti O’Brajan.

    Srpska teniserka počela je slabo duel, ali je potom odigrala sjajno, povela sa 5:1 i došla na korak od vođstva. Ipak, Jelena je dozvolila protivnici da dobije naredna tri gema, ali je tada uspela da se konsoliduje i dobije prvi set rezultatom 6:4.

    U drugom periodu teniserke su bile izjednačene do 2:2, a onda je Nemica ’opustila ruku’, dobila tri vezana gema i došla nadomak izjednačenja. Jankovićeva je tada ponovo podgla nivo igre i uspela je da izjednači na 5:5. Naredna dva gema išla su uz servis i ušlo se u tah-brejk u kojem je srpska teniserka potuno dominirala ne dopustivši protinici nijuedan poen.

      Vrh

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Wimbledon 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 04.07.2011, 13:09
  2. Wimbledon 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.07.2010, 22:35
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07
  4. Wimbledon 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.07.2008, 22:55
  5. Wimbledon 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 16:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •