Kakav je Punto Classic za 5.990 EUR?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Kakav je Punto Classic za 5.990 EUR?

    Kakav je Punto Classic za 5.990

    Punto Classic koji građani kupuju za 5.990 evra po sistemu zamene "staro za novo" nema veći deo opreme koja je ugrađivana u Zastavu 10, piše Politika.



    Osnovna verzija modela Punto Classic se nudi bez ratkapni, antene, zvučnika i priključka za radio, a instrument tabla je bez indikatora broja obrtaja i uređaja za indikaciju voznih parametara (takozvanog bord kompjutera), nema ni klime, električnih podizača stakala, centralnog zaključavanja brave, kao ni servo volana...

    Pomoćnik u Ministarstvu za ekonomiju i regionalni razvoj Aleksandar Ljubić kaže da samo Fiat donosi odluku šta će i pod kojim uslovima prodavati na srpskom tržištu. Po njegovom mišljenju najvažnije je to što su Italijani domaćem kupcu ponudili više verzija Punto Classica, od najosnovnije i najjeftinije, do najskuplje i najopremljenije.

    "Kao i svaki drugi veliki proizvođač automobila, i Fiat razmišlja komercijalno. Shodno uslovima tržišta na kome plasira svoj proizvod, on nudi različite varijante jednog istog automobila. Neki imaju manje, a drugi modeli više opreme. Za srpskog kupca je najvažnije što, kad ode u salon, može da bira šta će da kupi", kaže Ljubić.

    On navodi da je važno da sve svoje modele Punto Classica Zastava nudi po sistemu zamene staro za novo i dodaje da je ta kompanija do pre nekoliko meseci u ponudi imala samo Jugo koji je koštao oko 4.500 evra.



    Đuzepe Zakarija portparol kompanije Fiat automobili Srbija kaže međutim, da se Zastava 10 i Punto Classic potpuno razlikuju, i da se stoga ne može upoređivati oprema koja se nalazi u njima.

    "Pokazujući još jednom nedovoljnu pažnju prema stvarnim činjenicama, pitanjima pokušavate da sugerišete poređenja koja nisu moguća. Ne shvatamo iz kojih ste izvora dobili informaciju da su Fiat automobili Srbija ikada izjavili da je Punto Classic isto vozilo kao Zastava 10 ili druge verzije istih vozila koja se prodaju na stranim tržištima. To iz prostog razloga što se radi o srpskom nacionalnom vozilu Punto Classic, koje time time dobija širi značaj", rekao je je Zakarija.

    Komentarišući montažu tog modela u Kragujevcu, portparol Fiat automobila Srbija kaže:

    "Vozilo je ponuđeno srpskim kupcima u više verzija, od najekonomičnije do one najopremljenije, sa motorima na benzin i dizel, da bismo izašli u susret raznim potrebama, po ceni koja je jasno definisana u odnosu na opremu koju pruža. Na drugim tržištima, uključujući i italijansko, po istoj ceni po kojoj se u Srbiji prodaje Punto Classic mogu se nabaviti samo mala vozila sa osnovnom opremom", naveo je Zakarija.

    izvor: B92

  2. #2

    Odgovor: Kakav je Punto Classic za 5.990 evra?

    - Kakav je Punto Classic za 5.990 evra ?
    - Pa... ... ...

    Ne znam po meni je bolje kupiti neki polovan auto za te pare jer ovo je samo novija verzija Yuga a Yugov/Puntov kvalitet je ravan nuli.

    Slusam pre neki dan na vestima kazu Punto je popularan interesuju se ljudi za njega i kupuje se hehe haha pa naravno kad ljudi kod nas nemaju para i ne mogu da odvoje za bolji a ipak nov automobil onda su prinudjeni na ovaj a kada bi primanja generalno gledano bila veca koga bi onda zanimao Punto.

    Bolje je otici i uvesti popularnu 124-ku odnosno Mercedes 124 recimo '92-go godiste sasvim sigurno ce duze trajati od ove igracke zvane Punto.
    Jer ovaj Punto koji se kod nas pravi nema veze sa onim originalnim Puntom a cak sam cuo da mu i oprema manjka tj nema svu opremu koju bi trebao imati.

  3. #3

    Odgovor: Kakav je Punto Classic za 5.990 evra ?

    Meni on izgleda super, e sad kakav mu je motor i dodatna oprema, to već ne bih znala reći

  4. #4

    Odgovor: Kakav je Punto Classic za 5.990 evra ?

    Što bi naši ljudi rekli, koliko para toliko muzike. Svako ko želi, može da uštedi još koju hiljadu i kupi punta sa željenom opremom. Da ovaj punto je zaista "očerupan" i nema ni minimum opreme, ali je nov. I nije baš da je nešto kao što je bio Jugo. Jugo je rađen, pa svi znamo kako je rađen. Ovde nema takvog "fušerisanja" kakvog je bilo dok Zastavu nisu uzeli Italijani. Punto nije loš auto. Za naše mogućnosti, mnogima je i odličan. Za taj novac, ne može se kupiti ne znam kakav polovan automobil. Lično sam 2007. išao po Nemačkoj i gledao cene polovnih automobila i za te pare, nema. Ovo što se kod nas dovozi i prodaje za ne znam kakve pare, dobrim delom je dovezeno slupano, popravljeno, pa se prodaje. I takve automobile sam gledao i da ne znam ljude koji su ih radili nikada ne bih posumnjao da se radi o lupanim vozilima. A automobil iz '92. ipak ima skoro pa 18 godina a strategija je da se vozni park u državi kako tako podmladi.



Slične teme

  1. Kakav ste domaćin?
    Autor eritrocit u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:57
  2. Kakav ste SMS-ovac?
    Autor Sonja u forumu Pričaonica
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 27.10.2015, 19:56
  3. Kakav je bog?
    Autor AdrijanKronauer u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.06.2015, 16:01
  4. Kakav ste putnik?
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.09.2012, 17:49
  5. ROCK 'N' ROLL (Classic, Metal, Punk, Hard...)
    Autor Charlie Harper u forumu Muzika
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 18.12.2011, 11:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •