Plašite li se senki? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
  1. #31

    Odgovor: Plašite li se senki?

    U početku, bilo je straha. I odabrala sam način da ga “amputiram” iz života.
    Izbegavala sam mesta na kojima bi mogli da se sretnemo.
    Izbegavala sam ljude koji su nas povezivali na neki način. I kada bih ih srela, uz rezervisan osmeh i klimoglav bih žurno nastavljala svojim putem.
    Izbegavala sam priče o njemu.
    Odbijala svaku informaciju o njemu.

    Ojačala sam. I shvatila da bežim.

    Počela sam da obilazim naša mesta (koja davno nisu naša, ali jesu koliko njegova toliko i moja). Široko se osmehivala ljudima koji su taj osmeh zaslužili i nalazila vreme, ma koliko bila u žurbi, za ćaskanje sa njima. Priče o njemu ne odbijam, ali, nekako... kao u onoj Đoletovoj, čak ni pripiti ne pominju njega. A ja se ne raspitkivam.

    Ipak, ima onih dana kada mi poznat prostor, čovek ili priča ne donosi tek setan osmeh na lice. Prepoznajem te dane (obično ih obeleže besane noći koje im prethode). I čuvam se. Ne senki, nego ponovnog otvaranje nekih jedva zaraslih rana..

    Ne plašim se senki.
    Možda se pomalo samo plašim onih dana kad senke povampire duhove prošlosti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #32

    Odgovor: Plašite li se senki?

    ne vezuju me ulice ni stolovi po kafanama ni setnje pored nekakve vode
    pa hodam slobodno ulicama ovog i onog grada,bez strecanja da je mozda on covek koji mi ide u susret
    ali
    pamtim
    mala ljubavna gnezda i moje naivno verovanje da ce stvari trajati
    i zvukove koji se dan-danas sudaraju ili mimoilaze u mojoj glavi
    mirise,tople mirise za koje sam mislila da ce ostariti sa mnom

    u medjuvremenu,ja sam se kao Kaporova Sanja prilicno smanjila od zivota i nezivota

    ali
    onomad
    jedan covek iz nekog davnog davnog ljubavnog gnezda (za koje sam suludo verovala da je moje zauvek) je drzao moju ruku u svojoj i vodao me po tom nekom klubu
    i odjednom se desio strasan ,sulud,nenormalan,neocekivan i nicim opravdan osecaj da je ta ruka u tudjoj ruci nesto najprirodnije sto se moglo desiti u jednom danu

    i onda sam dugo ostala budna
    nemamo mi vise nase senke
    nemamo mi vise nista zajednicko osim nas dvoje
    i bogme,bas sam pretrnula od straha...

    zajebano
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Plašite li se senki?

    Otkad sam promijenila drzavu, uniju, mLogo sam sjenki ostavila iza sebe, i one su izblijedile. Ne samo one, nego i osobe koje su ih cinile. Nista mi vise ne znace. Ne podignem ni casu da nazdravim u njihovo ime. Kad dobijem sms da neke od tih sjenki pitaju za mene, samo razvucem osmijeh na tren i ugasim mob. Shvatila sam da te sjenke ustvari zive samo u meni, i ako ja nastavim dalje, sama...one ostaju iza mene, bez mene...sretno im bilo.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #34

    Odgovor: Plašite li se senki?

    Ne.Život je jednosmerna ulica i ja ne želim da se vraćam,ali zaista ne želim.Jer...da je valjalo trajalo bi.Sećanja su neminovni sustanari u našim životima i oglašavaju se s vremena na vreme ali naučila sam da ih poštujem kao dobre komšije,ponudim kolačićima i kafom a onda...lepo ispratim i za njima zaključam vrata...jer ne volim nezvane goste.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #35

    Odgovor: Plašite li se senki?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...kad sve prođe (ili ne prođe, a zvanično je, kao, prošlo) i kad se nađete na nekim mestima koje ste delili zajedno, na kojima ste se voleli, šta vam se desi?
    Plašim se samo sebe.
    Granica između ljubavi i prezira kod mene je vrrrrlo tanka.
    Ne volim da srećem svoje bivše. Malo je i mesta ili situacija kojima dozvoljavam da podsete na nekog.
    Kad prestanem da volim, onda me zaista baš briga.
    A kad ne prestanem, prezirem. Skoro uvek sebe, što još volim.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •