Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Na mnogim temama govorimo o pravima dece, od prvog razreda uredno ih upoznajemo sa njihovim pravima i to radimo toliko dobro, da do sedmog osnovne, upamte samo prava a o obavezama ne znaju ništa. Naravno, našom krivicom.
    Krivicom prosvetnog sistema koji je učenicima dao svu slobodu, a onima koji ih uče uskratio istu. Čak ne smeju ni da se brane ako ih tuku. Pitam se gde je ono vreme kada smo drhtali dok direktor prolazi hodnikom, kada se znao red, ko je ko i kako se treba ponašati u školi.
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    Poruku je izmenio little fairy, 06.03.2015 u 16:36 Razlog: Maknut video - ne vidi se.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #2

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    sto mislim?
    mislim da su tu svi stoka, cijelo drustvo. sve ih treba izbacit iz skole, kakve su to face da niko ne stane na njenu stranu, sve same p...e, pos...m se na sve njih zajedno...
    stoka strasna, a ovome majmunu bi ruke polomio...

  3. #3

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Često poslom odlazim u osnovnu školu u mom mestu, koja je doduše mala, pa ne znam kakvo je stanje u velikim školama. Sad već dobro poznajem direktoricu i u razgovorima odemo i van tema koje su vezane za posao zbog koga dođem na razgovor.Iz ovih razgovora naslućujem da su nastavnici u nezgodnom položaju, jer se od njih očekuje da obrazuju decu, a nemaju mehanizme da decu primoraju na ozbiljan rad.Ostaje da oni đaci koji hoće uče, a koji neće šalju majke da ih "zaštite"

    Desilo mi se da moram sačekati na ugovoreni razgovor, jer bane neka od majki i krene u raspravu sa direktoricom o svemu i svačemu, a nikako se ne mogu računati u stručnjake za prosvetu i pedagogiju.Vidim da ovakve situacije uznemire i direktoricu i nastavno osoblje.
    Mislim da ovako počinje narušavanje autoriteta prosvetara, a onda nije ni čudo da se završi nasiljem, koje je ionako svuda oko nas.
    Poruku je izmenio pera lozac, 23.06.2009 u 23:11 Razlog: izostavljeno slovo

  4. #4

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    a i ova tema nije bas skroz fer... zabranjeno mi je da pisem iskreno sto mislim. mogao bi moderator da da malo fore, da se ne ustrucavam.
    jer ce mi sve obrisat

  5. #5

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    eeeh,ti stari dobri dani...

    Šalu na stranu,ima tu nešto i do profesora,u moje vreme već glumljenje inkvizicije nije prolazilo,jer je za to dupe pomerano,što se šamaranja tiče,postoji direktor itd...ode i prijavi ga,a ne šamare da udara,pa bilo kome da zavrne šamar pitam se kako bi odreagovao...

    ne pravdam ovog mamlaza,nego čisto gledam i na neke druge stvari...mislim bakica koja bi delila šamare umesto da laganini ode kod direktora,koga li već,pozove školskog pandura itd...uostalom prvi komentar mi je bio ala će ova da na*ebe iako su svi se zgražavali nad onim što mamlaz radi...njoj suspenzija,njega u neku kazneno vaspitnu ustanovu na kraće vreme i mirna bačka

  6. #6

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Sve manje od izbacivanja ovog idiota iz škole bi bilo neoprostivo. Ako do te dobi nije naučio da poštuje autoritet, nikad i neće. Prevaspitavanje u nekoj kazneno-popravnoj instituciji verovatno ne bi dalo rezultate, ali vredi pokušati. Ne vidim razlog za bilo kakvo kažnjavanje profesorke.

    Žalosno je videti da niko nije imao smelosti da se nasilniku suprotstavi, da odbrani osobu koja se trudi da mu prenese znanje, da ga nauči nečemu u životu.... Razočaravajuće.

  7. #7

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    Ne mogu, a da se ne složim sa Leonardom, samo što ja mislim da je u prosvetu zalutao malo veći procenat. To nam je trulo pa se raspada. Mislim da uopšte ne treba da ima ikakvu platu u prosveti čovek koji ne uspe osnovno, a to je - da nekog ZAINTERESUJE za predmet koji predaje. Da se ne lažemo, išli smo svi u školu, ogroman procenat kadra je takav. Dođe, sedne, diktira ti udžbenik nekom flat bojom glasa, a ti ga pišeš u svesku, diskusija ne postoji, i tako svaki čas i svaki dan i tako po 40 godina. Tu i tamo su uvek bili oni koji su zavrtali zulufe, gađali kredama, lupali macole i kokavce (uglavnom dečacima) u svakoj školi je postojalo nekoliko takvih. Masa predavača koja se sa metodikom nikad srela nije, nesvršenih studenata, snaša koje su živele na nekom stranom govornom području pa im je to kvalifikacija da predaju strani jezik... i šta sve nema.

    Ne znam ni ja šta da kažem. Na prvom mestu je ovde, naravno kriva porodica, ovo je nedostatak vaspitanja, bilo kakvog vaspitanja. Jer, nije on samo saterao u ćošak profesora već i ženu, slabijeg od sebe i mnogo starijeg od sebe. To je mnogo više od jednog nepoštovanja. Nije imao ko da ga nauči šta je mangup - to nije onaj koji ima 11 bandera u dnevniku već onaj koji zna znanje, to nije onaj koji upre sa nožnim čobanstvom i bermudama u pozorište i još se prepire na ulazu, već onaj koji zna kad treba da obuje cipele.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    04 Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Trebalo bi od sada uvesti dodatni predmet u skoli, a to je kick box ali samo za prosvetne radnike....xaxaxaxaxa...salim se naravno.
    Tuzno je bilo gledati na tv. ekranu sve ono bez obzira na to ko je prouzrokovao i zapoceo fizicki obracun!
    To je ustvari slika naseg drustva i svega onoga sto nas okruzuje. Smejemo se vestima u kojima klinac ulece u skolu sa puskom, pobije par ucenika i nastavnika i izvrsi samoubistvo. Smejemo se ili hladnokrvno posmatramo sve to uz komentar:"glupi ameri,nemci,rusi,francuzi....itd"
    Bojim se da ce uskoro sve vise takvih dogadjaja potresati nase skole .
    To sto je prikazala televizija na veliku zalost i jos vece razocarenje je samo deo i mozda cak blaza forma onoga sto se stvarno dogadja u skolama i to osnovnim, a o srednjim da i ne govorimo.
    Kako stati tome na put???? Jednostavno......ovo su problemi celoga drustva kao i narkomanija,sekte, alkoholizam....itd.
    Drzava treba poceti funkcionisati na svim nivoima i rigoroznim merama i kaznama suprostaviti se zlu.
    Ja licno nevidim svetlo u ovom veoma mracnom tunelu i boljim se da ce sve proci uz pretnje, pricu i pusta obecanja!
    TO SAM JA !!!!

  9. #9

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    To sto je prikazala televizija na veliku zalost i jos vece razocarenje je samo deo i mozda cak blaza forma onoga sto se stvarno dogadja u skolama i to osnovnim, a o srednjim da i ne govorimo.
    Kako stati tome na put???? Jednostavno......ovo su problemi celoga drustva kao i narkomanija,sekte, alkoholizam....itd.
    Drzava treba poceti funkcionisati na svim nivoima i rigoroznim merama i kaznama suprostaviti se zlu.
    Ja licno nevidim svetlo u ovom veoma mracnom tunelu i boljim se da ce sve proci uz pretnje, pricu i pusta obecanja!
    Upravo to je i ono što je najgore. Takve se stvari guraju pod tepih, a ostaloj deci (sa nezainteresovanim roditeljima da se u njihov život uključe, kojih je opet ogroman procenat) se pošalje poruka da nasiljem mogu nešto da reše. I to onda ne može da se kotrlja u dobro.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Na mnogim temama govorimo o pravima dece, od prvog razreda uredno ih upoznajemo sa njihovim pravima i to radimo toliko dobro, da do sedmog osnovne, upamte samo prava a o obavezama ne znaju ništa. Naravno, našom krivicom.
    Krivicom prosvetnog sistema koji je učenicima dao svu slobodu, a onima koji ih uče uskratio istu. Čak ne smeju ni da se brane ako ih tuku. Pitam se gde je ono vreme kada smo drhtali dok direktor prolazi hodnikom, kada se znao red, ko je ko i kako se treba ponašati u školi.
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    ...ne cudi me vise nista...u moje vreme,bili smo banda od razreda...secam se...prvi dan u srednjoj skoli prebili smo neke magarce iz 4 godine...medjutim...ovakvo ponasanje prema profesoru bilo nam je strano...jerbo smo drugacije vaspitani...
    ...rekoh vec na nekoliko tema...otisli smo kao drustvo u qrac...kazem,ovo me ne iznenadjuje,ne bi me iznenadilo da osvane vest da je ucenik pucao nekom preofesoru u glavu......sve smo poremetili...roditelji nemaju vremena za decu...deci su uzor pevaljke i pevci sa Granda koji se najavljuju u "nacionalnom dnevniku" posle brdo informacija o raznim ubistvima,silovanjima,kradjama,itd....profesori opet,digli su ruke,gledajuci kako da prezive i razmisljajuci o svojim problemima...zatvoren krug...deca su prepustena sebi i ne vidim skori izlaz iz ovih govana...
    ...ne branim niti osudjujem nikoga,ali...ispada da nam treba gvozdena ruka...da nas dovede u red...sto nema veze sa mozgom,ali...
    ......setih se...kad je u 8.razredu,nastavnica muzickog krenula da me udari dnevnikom u glavu...ja izblokiram i umrem od smeha......naravno,nije mi palo na pamet da je opauchim...ali joj posle moja keva jebala mater...
    Poruku je izmenio little fairy, 06.03.2015 u 16:39 Razlog: Maknut video iz citata - ne vidi se.
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Vaspitanje je nesto sto se nosi iz kuce...a to je u zadnje vreme izgleda Raritet...

    Za orangutane,kao sto je ovaj...nemam reci...
    izivljavanje umesto Postovanja...Sramota...
    Da nema "ili" ne bi postojao izbor...


  12. #12

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nikada profesorska profesija nije bila na nižim granama. Ljudi koji su nekada služili za ugled, danas služe kao bokserski džakovi mazdrpanima od dva metra. Zbog čega? Zbog loše politike, zbog smešnih zakona, zbog pada moralnih vrednosti, zbog preterane tolerancije... Ko od nas je smeo da se otima sa profesorom za dnevnik? Nastavnik je bio zaštićen, ali smo bili zaštićeni i mi. Granice su bile jasno povlačene i onaj ko je gazio crtu je bio svestan da nema popravka... Letelo se iz škole i za manje stvari tako da su se ovakve stvari dešavale jako retko ili nikako. Lutamo još po nepoznatom terenu demokratije i pod taj termin svrstavamo sve i svašta. Dete sme. Dete može. Dete ima pravo.... Detetu pre svega treba uspostaviti granice. Treba ga upoznati sa pravilima igre, a ne od škola praviti rasadnike budućih Legija, Kumova, Bagzija i sličnih. Klinci danas 'ladno smiču profesoru pantalone na sred časa, pljuju ih nezadovoljni ocenom, a ne pokazanim (ne)znanjem, traže protekciju, rupe u zakonu, prežaštićeni kao beli medvedi u srcu Sahare, a opet prepušteni zlim vetrovima da ih oblikuju. Činimo li nekome uslugu što taj isti klinac,kao i mnogi pre njega neće osetiti posledice svog dela?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ugled se stice profesionalnim odnosom prema svom poslu, saradnjom sa kolegama, pedagoskim radom prema ucenicima, a pre svega ljudski korektnim odnosom prema svima.
    Zasto se srozao ugled prosvetnog radnika?
    To je vrlo kompleksno pitanje. Zateceno stanje u prosveti nije za pohvalu, zato treba gledati sta se sada u ovom trenutku moze uciniti da se krene u smeru normalizacije ukupnog stanja u nasem skolstvu. Puno je problema ali ne i volje nadleznih da se bilo sta pokrene u pozitivnom smislu. Ponasanja pojedinih kolega se opravdavaju recima "Sva deca koji su oni (nastavnici problematicnog odnosa prema ucenicima) predavali u srednjoj skoli imaju dobre ocene iz tih predmeta". da li roditelj treba da ceka tih nekoliko godina da njegovo dete ima tzv. dobru ocenu a dotle treba da izgubi samopouzdanje, da ima psihickih kocnica i problema od strane tog nastavnika)?! Samim tim, sto se najnoviji dogadjaj u S. Mitrovici pojavio na you tube, pokazuje kakvo je stanje u nasem skolstvu, a verujem da je snimak postavljen da bi se za taj problem i saznalo. Upravo iz gore navedenog razloga, precutkivanja od strane kolegijuma i rukovodstva skole. Zataskavanjem se problemi ne resavaju!!! Uostalom, bokserske sudije polazu psiholoski test, zasto ga nastavnici i pedagozi ne polazu?

  14. #14

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    O prosvetnim radnicima nazalost ne mislim nista pozitivno, cast izuzecima, ali malo ih je. Dopustili su da se ceo sistem skolske discipline izvrne naopako, i eto im ga sad, nek se ceskaju po glavi i razmisle sto su bili i sto jos uvek jesu tako NE-slozni, a deca ko deca, kad vide da mogu da ti jasu po glavi priliku nece propustiti.
    ...................

  15. #15

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nisam zalazila na ovu temu pa tek sad primetih komentar na moj post.
    Ne znam sta se desavalo u medjuvremenu posto je ta vest potpuno potisnuta. Tako da cu da odg na osnovu onoga sto sam pre cula na tvu.

    Ta zena je pred penzijom, ili ce za koju godinu.
    Verovatno da je los pedagog ne bi bila na tom mestu.


    Ne znam jesam li samo ja ovde isla u skolu... Ili su ti jednostavno izbrisana secanja na ono ruzno iz skolovanja. Moja su zato jos uvek sveza.
    Mozda mogu, za ovih 15 godina skolovanja, na prste izbrojati dobre profesore i nastavnike (dobre kao dobre pedagoge). Ostali su bili ili potpuno nezainteresovani za nastavu (sto mi i nije bilo toliko lose moje je bilo samo da naucim predmet) ili kako mi se cini poput ove profesorice u prici >> zreli odavno za penziju. Polako vec popustelih zivaca, koji svoje frustracije lece na ucenicima.
    I ne moze me niko ubediti da su svi profesori cvecke a da su samo ucenici problem jer sam sve to licno iskusila.
    Sad ovo je malo los primer jer je ucenik iz price daleko od cvecke.


    A zasto bi ona letela iz skole?Zbog jednog maloletnog bilmeza, kojem se dalo da radi sta hoce i da je mlati.
    Treba da leti jer ga je i ona udarila. Kakav je to profesor koji udara ucenika.
    (mada to da ga je udarila sam takodje cula na tvu.. ako nije tacno povlacim sve )
    Prvo odvazi i jednu i drugu stranu, realno pa sudi.
    Ja ne osudjujem samo jednu stranu nego obe.

    Mozda mu nije prvi incident i mozda su ostali bili samo blazi u obliku nedolaska na casove,sigurno da je nekom vec ovo uradio, reagovao bi i direktor skole.
    Cisto sumnjam u to. Osoba koja moze da udari profesora daleko je od toga da samo ima incidente poput nedolaska na nastavu.
    Zar taj isti direktor mora da poznaje svakog djaka poimence?
    O cemu pricamo?
    Ne mora... Ali ako on ne zna barem su profesori upuceni (jer duze provode vreme sa njima) u to ko je kakav a oni su duzni da obaveste direktora o tome.

    Ajde da sve izbacimo iz skole, jer su indirektno bili u blizini bilmeza.
    Pa i treba izbaciti sve. Ko je doveo do ovakvog stanja u prosveti treba biti kaznjen. Sad da ne ponavljam Acin post.

    Podrzimo ovakav oblik nasilja.
    Ja ne podrzavam ovo, a to sam cini mi se naglasila u svakom mom postu na ovoj temi. Vec jednostavno ne vidim razlog zasto bi sad pljuvala po uceniku kad on jeste ocigledno kriv... Ali glavni deo je da nije sam kriv.

    Sta kad bi svaki ucenik pustio masti na volju,zato sto mu profesor neodgovara ili je neznalica i zabusant?
    Slazem se sa tim. Ali ovo takodje i steti ucenicima. Jer i kad zaista postoji profesor koji zasluzuje da dobije otkaz ko ce im poverovati?? Upravo ce reci kao sto si ti.. Da mu se ne svidja profesor zato sto mu je tezak njegov predmet ili sl.
    Hocemo svake godine primati nove nastavnike, da volontiraju, a da rec ucenika bude presudna.
    Sto se mene tice i treba... Sve dok u prosvetu ne dodju oni koji ce se potpuno posvetiti ucenicima.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 16:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 18:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 11:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.04.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •