Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 88
  1. #16

    04 Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Trebalo bi od sada uvesti dodatni predmet u skoli, a to je kick box ali samo za prosvetne radnike....xaxaxaxaxa...salim se naravno.
    Tuzno je bilo gledati na tv. ekranu sve ono bez obzira na to ko je prouzrokovao i zapoceo fizicki obracun!
    To je ustvari slika naseg drustva i svega onoga sto nas okruzuje. Smejemo se vestima u kojima klinac ulece u skolu sa puskom, pobije par ucenika i nastavnika i izvrsi samoubistvo. Smejemo se ili hladnokrvno posmatramo sve to uz komentar:"glupi ameri,nemci,rusi,francuzi....itd"
    Bojim se da ce uskoro sve vise takvih dogadjaja potresati nase skole .
    To sto je prikazala televizija na veliku zalost i jos vece razocarenje je samo deo i mozda cak blaza forma onoga sto se stvarno dogadja u skolama i to osnovnim, a o srednjim da i ne govorimo.
    Kako stati tome na put???? Jednostavno......ovo su problemi celoga drustva kao i narkomanija,sekte, alkoholizam....itd.
    Drzava treba poceti funkcionisati na svim nivoima i rigoroznim merama i kaznama suprostaviti se zlu.
    Ja licno nevidim svetlo u ovom veoma mracnom tunelu i boljim se da ce sve proci uz pretnje, pricu i pusta obecanja!
    TO SAM JA !!!!

  2. #17

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    To sto je prikazala televizija na veliku zalost i jos vece razocarenje je samo deo i mozda cak blaza forma onoga sto se stvarno dogadja u skolama i to osnovnim, a o srednjim da i ne govorimo.
    Kako stati tome na put???? Jednostavno......ovo su problemi celoga drustva kao i narkomanija,sekte, alkoholizam....itd.
    Drzava treba poceti funkcionisati na svim nivoima i rigoroznim merama i kaznama suprostaviti se zlu.
    Ja licno nevidim svetlo u ovom veoma mracnom tunelu i boljim se da ce sve proci uz pretnje, pricu i pusta obecanja!
    Upravo to je i ono što je najgore. Takve se stvari guraju pod tepih, a ostaloj deci (sa nezainteresovanim roditeljima da se u njihov život uključe, kojih je opet ogroman procenat) se pošalje poruka da nasiljem mogu nešto da reše. I to onda ne može da se kotrlja u dobro.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Na mnogim temama govorimo o pravima dece, od prvog razreda uredno ih upoznajemo sa njihovim pravima i to radimo toliko dobro, da do sedmog osnovne, upamte samo prava a o obavezama ne znaju ništa. Naravno, našom krivicom.
    Krivicom prosvetnog sistema koji je učenicima dao svu slobodu, a onima koji ih uče uskratio istu. Čak ne smeju ni da se brane ako ih tuku. Pitam se gde je ono vreme kada smo drhtali dok direktor prolazi hodnikom, kada se znao red, ko je ko i kako se treba ponašati u školi.
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    ...ne cudi me vise nista...u moje vreme,bili smo banda od razreda...secam se...prvi dan u srednjoj skoli prebili smo neke magarce iz 4 godine...medjutim...ovakvo ponasanje prema profesoru bilo nam je strano...jerbo smo drugacije vaspitani...
    ...rekoh vec na nekoliko tema...otisli smo kao drustvo u qrac...kazem,ovo me ne iznenadjuje,ne bi me iznenadilo da osvane vest da je ucenik pucao nekom preofesoru u glavu......sve smo poremetili...roditelji nemaju vremena za decu...deci su uzor pevaljke i pevci sa Granda koji se najavljuju u "nacionalnom dnevniku" posle brdo informacija o raznim ubistvima,silovanjima,kradjama,itd....profesori opet,digli su ruke,gledajuci kako da prezive i razmisljajuci o svojim problemima...zatvoren krug...deca su prepustena sebi i ne vidim skori izlaz iz ovih govana...
    ...ne branim niti osudjujem nikoga,ali...ispada da nam treba gvozdena ruka...da nas dovede u red...sto nema veze sa mozgom,ali...
    ......setih se...kad je u 8.razredu,nastavnica muzickog krenula da me udari dnevnikom u glavu...ja izblokiram i umrem od smeha......naravno,nije mi palo na pamet da je opauchim...ali joj posle moja keva jebala mater...
    Poruku je izmenio little fairy, 06.03.2015 u 17:39 Razlog: Maknut video iz citata - ne vidi se.
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #19

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Vaspitanje je nesto sto se nosi iz kuce...a to je u zadnje vreme izgleda Raritet...

    Za orangutane,kao sto je ovaj...nemam reci...
    izivljavanje umesto Postovanja...Sramota...
    Da nema "ili" ne bi postojao izbor...


  5. #20

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    ja da me baba udarila samo bi joj se nasmijao... ljudi, to je starija zena, kakav je to momak kad mu to tesko pada, ne bi joj uzvratio nikad, prosvetni radnik i jos zena...
    al bi zato ovoga tukao po cio dan...
    no je i to greota kakav je, njega treba zalit, jado obicni, to nije coek nego slina ...
    a i svi u toj ucionici. ne mogu da vjerujem da medju toliko ljudi nema ni jednog "coeka", sve stoka.
    no im je i to kompliment kakvi su

  6. #21

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Slažem se da mnogima koji rade u prosveti, nije tu mesto.
    I oni su vrlo svesni toga, ljudi se nadju u problemu kad npr završe istoriju, budu vrsni istoričari a ne umeju da prenesu svoje znanje ili im prosto ne odgovara da zauzmu ulogu predavača. Predavach mora biti lichnost, pa tek onda sve ostalo.
    Poslednjih godina se dosta radi na tome putem seminara, tako da shkola, barem ona u kojoj radim, poprilično vodi rachuna kako o disciplini tako i o kadrovima.
    Problem je sledeci.
    Decu ništa ne interesuje. Apsolutno ništa, što nema veze sa instant uspehom, novcem, estradom, šljokicama, Legijom i latino serijama. Neću da generalizujem,ali vecina dece je takva. Osim toga, ukoliko se u nastavi ne služite pomoćnim sredstvima kao što su kompjuteri za projekcije i prezentacije, DVD, fotografije, tonnnnnnnnnnnom papira, markera, stikera, nalepnica, novina, časopisa- deca neće da se zainteresuju, a sve to bogami košta. Osnovna škola nije obavezna, ima dece koja dodju da ubiju vreme jer im je neko rekao da od škole nema vajde i da je to gubljenje vremena. Onda te kojima je dosadno, treba obuzdati (ali bukvalno) i ostatak odeljenja zaintrigirati toliko, makar da budu tihi ako vec ne mogu prestati da pričaju.
    Ja bih volela da časovi budu otvoreni za roditelje. Najlakše je kritikovati tudj rad, ali hajde malo da vidimo kako funkcionišu stvari iznutra, pa zajedno da pokušamo da rešimo problem. Ne trebamo tražiti krivce, njih ima na obe strane - niti su svi djaci loši, niti svi učitelji/profesori dobri. Problem ćemo najefikasnije rešiti ako obe strane aktivno rade na svojim propustima.
    Opet ću ponoviti ono što mislim da je ključna greška savremenog obrazovanja, previše su upoznati sa svojim pravima a premalo sa obavezama. Zato škole počinju da nam liče na Bronx - od načina odevanja i imidža koji se potencira pa sve do ponašanja prema autoritetu, instituciji pa ako ćemo, i državi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #22

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Da li je profesor pogrešio? Jeste, sigurno, negde, ne znam gde. Može li greška profesora biti sankcionisana šamaranjem od strane učenika?
    O kvalitetu nastavnog kadra u školama postoji tema. Na ovoj ništa novo nisam pročitala. I prosto, ne bih želela da se ponavljam.
    Krivi su roditelji koji su odgojili takvu stoku bez vaspitanja, bez poštovanja, bez samokontrole, bez kulture.... Da se ja pitam, kao što se ne pitam, debil ne samo da bi izleteo iz škole, nego bi teško i jednu drugu upisao, a svako vanredno školovanje bi njegove roditelje koštalo pravo malo bogatstvo. Derana u vojsku, naravno, jer kada ga već roditelji nisu naučili možda će vojska.
    A mamu i tatu ravno na preispitivanje starateljstva. I naravno, krivično gonjenje i najstrašnije lupanje po džepu.
    Nego, ono što mene čudi, koliko je u tom razredu učenika? Jedan je snimao, par njih je pokušalo idiota da spreči, a gde su drugi? Gledaju i naslađuju se? Sramota. Sramota za drugarstvo, sramota za nekog ko se naziva učenikom,...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nego, ono što mene čudi, koliko je u tom razredu učenika? Jedan je snimao, par njih je pokušalo idiota da spreči, a gde su drugi? Gledaju i naslađuju se? Sramota.
    u celom tom incidentu i meni je ovo najfrapantnije..dakle, uopšte nije u pitanju samo pojedinac..
    cela nam je mladost dekadentna..a roditelji prvi zatvaraju oči..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #24

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    a da je neko i ustao da je brani....sutra bi proshao isto....verovatno i gore...i tako u krug....lanac celog zagadjenog drushtva nema kraJa....
    da li da ugazish to maleno smrdljivo govno....ili da se ozbiljno zabrinesh....ziva nisam...

  10. #25

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nikada profesorska profesija nije bila na nižim granama. Ljudi koji su nekada služili za ugled, danas služe kao bokserski džakovi mazdrpanima od dva metra. Zbog čega? Zbog loše politike, zbog smešnih zakona, zbog pada moralnih vrednosti, zbog preterane tolerancije... Ko od nas je smeo da se otima sa profesorom za dnevnik? Nastavnik je bio zaštićen, ali smo bili zaštićeni i mi. Granice su bile jasno povlačene i onaj ko je gazio crtu je bio svestan da nema popravka... Letelo se iz škole i za manje stvari tako da su se ovakve stvari dešavale jako retko ili nikako. Lutamo još po nepoznatom terenu demokratije i pod taj termin svrstavamo sve i svašta. Dete sme. Dete može. Dete ima pravo.... Detetu pre svega treba uspostaviti granice. Treba ga upoznati sa pravilima igre, a ne od škola praviti rasadnike budućih Legija, Kumova, Bagzija i sličnih. Klinci danas 'ladno smiču profesoru pantalone na sred časa, pljuju ih nezadovoljni ocenom, a ne pokazanim (ne)znanjem, traže protekciju, rupe u zakonu, prežaštićeni kao beli medvedi u srcu Sahare, a opet prepušteni zlim vetrovima da ih oblikuju. Činimo li nekome uslugu što taj isti klinac,kao i mnogi pre njega neće osetiti posledice svog dela?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #26

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Događaj koji je predmet ove teme je, na žalost, samo jedan u nizu jasnih i nedvosmilsenih signala o izuzetno lošem stanju naše države i našeg društva.

    Razlozi za to su brojni i ne bih ih sada pokušavao analizirati. Isto se zgražavam nad postupkom učenika koji je onako brutalno uzvratio nastavnici. Naime, čvrso stojim na stanovištvu da nije postojao dovoljan razlog da taj momak tako brutalno i neljudski regauje prema starijoj ženi ma kakva ona bila kao čovek, ili pedagog i ma šta da mu je rekla ili ma kako da ga je ćušnula...

    Ali, valjda još strašnije od toga, što je više učesnika na temi već ukazalo, su taj mentalitet i atmosfera rimskog Foruma u toj učionici i ta želja većina đaka da vide krv i na kolenima mrskom im "gladijatora" profesorku...

    I, opet ponavljam, ko zna šta se sve dogodilo po raznim školama i učionicama u ovoj našoj zemlji, jer sam potpuno uveren da ovo nije usamljen slučaj...

    Ako su nam deca budućnost, nije teško pretpostaviti onda kakva će nam biti bliža ili dalja starost, a paradoks je u tome što smo mi, sadašnji zreli ljudi i vlast koju smo mi birali, daleko više krivii za sve ovo što se događa po školama, institucijama, odnosno u društvu u celini, nego ta deca ma kakva da su...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #27

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Za mene je nekad sama rec nastavnik ili profesor znacila - klecanje kolena.
    Oni su nekad bili autoritet.Ili sam ih ja tako dozivljavala.
    I za vreme mog skolovanja, uvek su postojale grupice malih buntovnika, koji su isli najdalje do smejanja na casu.Ako ih profesor samo jednom mrko pogleda i kaze da izadju napolje, to je bio zakon i nije bilo pogovora.
    Mene su moji roditelje ucili da su prosvetni radnici vredni postovanja i sa tim sam sedela u skolskoj klupi, kao i vecina mojih vrsnjaka.
    Sta se ovo danas desava?
    Umesto dobar dan i izvinite, mi cemo dum pa saku u glavu profesoru.
    Krivo je drustvo.
    Krivi su mediji, koji na sve moguce nacine ucenicima i roditeljima predocavaju njihova prava.
    Gde su tu prava prosvetnih radnika?
    Imaju li ih oni uopste?
    I da li ce se i ovaj slucaj zataskati i posle pet dana ce biti puj pike ne vazi?
    Jadno.
    Meni je iznad svega zao te zene.Kako ce ona ponovo stati pred razred i odrzati cas.
    Kako, posle svega sto je prozivela.
    Da se ja pitam, ko sto se ne pitam, ja bih tog magarca smestila u popravni dom, kad bi po mogucstvu postojala neka samica i jedno prozorce, pa bi samo dobijao hranu i vodu.

    Pa nek razmislja gde je pogresio.

  13. #28

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ma, ja se slažem, krivo je društvo, krivi smo mi. Ali, kad neko reši da ima dete, onda bez obzira na društvo preuzima odgovornost za vaspitanje deteta, ma šta da se dešavalo u društvu. I kažem, vaspitanje, a ne nevaspitanje. I ne čeka se prvi osnovne, učiteljica ili profesor koji tvom detetu ne dozvoljava da pogleda dnevnik da ga naučiš poštovanju starijih (starijih po godinama, starijih po statusu,...) i uvažavanju.
    Krivo je društvo, krivi smo mi, krivo je more... Uopšteno.
    Ali ovde ja ipak najviše vidim grešku svakog roditelja te dece, neuopšteno i pojedinačno. Bilmeza koji je šamarao, bilmeza koji je to snimao (u neku ruku, hvala mu na tome, možda se (veruje li ko u to) nešto od toga i pokrene na bolje), bilmeza koji su sedeli u svojim klupama i sve to tek posmatrali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #29

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ali ovde ja ipak najviše vidim grešku svakog roditelja te dece, neuopšteno i pojedinačno. Bilmeza koji je šamarao, bilmeza koji je to snimao (u neku ruku, hvala mu na tome, možda se (veruje li ko u to) nešto od toga i pokrene na bolje), bilmeza koji su sedeli u svojim klupama i sve to tek posmatrali.
    U pravu si.
    Nije mi jasno sta su ta deca imala u glavama,dok je magarac samarao zenu.
    Sta su ocekivali, neku mnogo dobru predstavu?
    Pa su se komotno zavalili u stolice da vide sled dogadjaja?
    U svakom coveku postoji instikt, kada vidis da neko pada, pruzices mu ruku da se ne polomi, zar ne?
    Ili sam ja od druge fele.
    Nazalost, roditelji u trci za kamionima i milionima, cast izuzecima, ne posvecuju dovoljno paznje deci.
    Ne uce ih osnovnoj kulturi, vec ih uci ulica.
    Dotle smo dosli.
    Ove godine sam na praksi imala dvadeset ucenika.
    Od njih dvadeset samo troje je imalo osnovnu kulturu izrazavanja.
    Ono osnovno kucno vaspitanje.
    Ostali su se priklonili vecini, omnih malih buntovnika da ne bi bili izolovani iz grupe.
    Ova trojica su totalno bili izolovani.
    Zato sto su znali da kazu dobar dan, dovidjenja, hvala i da se obracaju sa Vi.
    I tako cele godine, kad je doslo pre deset dana da dam konacnu ocenu o njihovom radu i klincu dam trojku, on oci da mi izvadi.
    Trazi argumente zasto, pocinje da se svadja samnom,navodi svoje razloge zasto je/nije stekao adekvatno znanje i na kraju mi preti jer sam mu upropastila prosek da prodje 3.00

    U to vreme mene bi bilo sramota da kazem da mi je toliki prosek.
    Mene nije izbacio iz takta, znao je do koje granice moze ici.
    Ali znate sta se posle desilo?
    Dolazi roditelj koji tvrdi da njegovo dete ima znanje za desetku, ne za peticu a taj isti roditelj, godinu dana nije znao gde mu je dete i da nije dolazilo petnaest dana.

    O cemu onda pricamo?

  15. #30

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ali ovde ja ipak najviše vidim grešku svakog roditelja te dece, neuopšteno i pojedinačno. Bilmeza koji je šamarao, bilmeza koji je to snimao (u neku ruku, hvala mu na tome, možda se (veruje li ko u to) nešto od toga i pokrene na bolje), bilmeza koji su sedeli u svojim klupama i sve to tek posmatrali.

    Da, to sam i mislio pod društvom. Porodica pre svega. Pod državom sam podrazemevao instintitucije...

    Ali i porodica trpi najviše zbog te iste države, i osloniti se samo na filing i odgovornost pojedinaca (roditelji) je čista utopija. Bar ja tako mislim. To se može lepo uočiti u samom razlogu nastanka države kao društvene kategorije, jer tek u njoj i nastaju porodica u današnjem smislu, i pored toga što je ona dobila svoje glavne odlike u kasnom rodovskom društvu...

    Porodica je nejaka da se odupre izazovima današnjeg stanja u našoj državi i ona je sve slabija i slabija. Dokazi su svakodnevni i svuda oko nas...

    Ali, u konkretnom primeru, svakako je najviše kriv učenik siledžija, a posredna odgovornost njegove porodice je, verujem, više nego očita i to ne treba da previše brine organe gonjenja i pravosudne organe, jer ako taj mladić ne bude odgovarao po zakonu, sve pada u vodu i agonija propadanja će se ubrzano nastaviti. Tako, opet dolazimo do države kao uslova bez kojeg se ne može ništa u rešavnju društvenih problema...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 12:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •