Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 88
  1. #61

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku

    Bzvz okrivljavati samo jednu stranu. I zaista je glupo od televizije sto na ovakav nacin predstavlja ova desavanje jer tako jos vise daje moc nastavnicima da rade sta hoce a da prodju nekaznjeno.


    Naravno ponavljam da ne pravdam ovoga lika sa videa i zasluzuje da bude izbacen iz skole ali to isto zasluzuje i profesorica.[/FONT]
    Izvini, ali nikako ne razumem ovo sto si napisala.
    Nastavnici ne mogu da rade sta hoce.
    Nikad i nisu.Ne mozes se ogranicavati na price rekla - kazala,a da pri tom nemas nijedan argument.
    Svaki nastavnik koji radi mimo kodeksa i postoji protiv njega bilo kakav validni argument,protiv njega ce biti pokrenut disciplinski postupak.
    A to sto ucenici usled neznanja odredjenog predmeta, manjka simpatija ili cega vec odredjene nastavnike satanizuju bez razloga to je druga prica.
    Ne priznajem to.
    Pa danas su bar ucenici zasticeni vise nego ikad, nesmes ih ni popreko pogledati, a da se sutra ne pojavi roditelj i ne kaze kako se dete zlostavlja.
    Naravno po detetovoj verziji, jer onu drugi ni ne saslusaju vec krecu u napad, cast onim razumnim i izuzecima.
    Ne kazem ovim da su svi nastavnici sjajni, ali ne volim to generalizovanje, gde dobre pedagoge i predavace stavljaju u isti kos, sa onim drugim kojih verovatno ima, ali u mnogo manjoj meri.

    Znaci i profesorica, napolje iz skole?
    Potukla se deca, pa eto, najlaksi nacin da se resi problem.
    I onda, za par meseci desi se slican slucaj, pa ce opet ucenik i profesor, na ravne casti leteti iz skole
    Nije nego.
    To je tvoje misljenje, ali pitam se kako bi ti da si bila na istom mestu odreagovala, da te opauci magarac sa duplo vecom kilazom, a pre toga ti nedozvoljava da radis svoj posao, zbog kojeg si tu?
    Bojim se da ne bi stajala i cekala udarce.

  2. #62

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    na razumem zboga chega ovolika frkako da je ovo neka novost kao shto je rekao prolaznik deshavalo se i deshavace se

    uchenik je hteo da vidi ocene da bi video pretpostavljam kakve su mu shanse za navlachenje dvojke.nastavnica je tu ispala djubre jer mu nije dala da pogleda pa mu je povrh svega toga raspalila dobru roditeljsku shto bi revoltiralo svakog uchenika.on joj je na to vratio istom merom

    p.s ne kapim zbog chega ovaki senzacijski naslovi tipa uchenik ishamarao profesorku ostali uchenici snimali.jer sa snimku jasno vidi da je samo jedan snimao a par njih nije uspelo da odgura uchenika iako su pokushali

  3. #63

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Izvini, ali nikako ne razumem ovo sto si napisala.
    Sad cu probati da objasnim
    Mada ne znam sta je tu nejasno Htela sam da kazem da je u ovom slucaju kriva i jedna i druga strana. I profesor i taj ucenik. Koliko sam shvatila iz onoga sto sam cula na tvu profesorica je prva udarila njega. I da li je takvoj osobi mesto u prosveti? Pitas sta bi radila da sam na njenom mestu. Pa sigurno ne bi ga udarila. I zato se zalazem da zajedno sa njim iz skole izleti i ona.
    Zatim, njemu to sigurno nije prvi incident. Sta je do sada radio direktor te skole??
    Ocigledno da ni on ne zasluzuje da bude na tom mestu.
    I dok tv pljuje po tom uceniku, trebalo bi malo i da se pozabavi profesorima.
    Nastavnici ne mogu da rade sta hoce.
    Nikad i nisu.Ne mozes se ogranicavati na price rekla - kazala,a da pri tom nemas nijedan argument.
    Svaki nastavnik koji radi mimo kodeksa i postoji protiv njega bilo kakav validni argument,protiv njega ce biti pokrenut disciplinski postupak.
    A to sto ucenici usled neznanja odredjenog predmeta, manjka simpatija ili cega vec odredjene nastavnike satanizuju bez razloga to je druga prica.
    Ne bi trebali da rade sta hoce, ali se to u praksi desava. Validan argument? Kako protiv profesora naci validan argument jer tu uvek ide rec ucenika protiv reci nastavnika a zna se kome se vise veruje. I sta god da se kaze uvek ce se objasniti da je to samo umislio ucenik "usled neznanja odredjenog predmeta, manjka simpatija ili cega vec".
    Ali, ako već dete na udarac treba nekom da vrati, neka vrati onom majmunu koji ga vaspitava takvog, a ne profesoru. Za profesore zlostavljače postoje neki drugi načini da im se stane na put.
    Pa da... Nisam ni rekla da treba da udari profesora.
    Everybody Wants to be a Cat

  4. #64

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku



    I dok tv pljuje po tom uceniku, trebalo bi malo i da se pozabavi profesorima.
    ne,kriva je profesorka.Sto nije poslala svog sina ili svom muza da prebiju njegovu majku na mrtvo ime i prezime.....

    tv pljuje po uceniku.Svasta.

    Da je ono moj sin,ja od srama ne bi smela na ulicu ........smatrala bih to jednim velikim roditeljskim porazom.....ali velikim.......

    nego,Peticija za osmaka mitrovacke skole!!!!!! Dajte mu petice!!!!!!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #65

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    uchenik je hteo da vidi ocene da bi video pretpostavljam kakve su mu shanse za navlachenje dvojke.nastavnica je tu ispala djubre jer mu nije dala da pogleda....
    Kažeš, nastavnica je ispala đubre zato što učeniku nije dala da pogleda ima li šanse za dva? U junu mesecu će on da odmerava šanse? Ček, kad već tako dobro znamo prava deteta, prava učenika, a ima li učenik prava da zahteva da pogleda u dnevnik kad god mu dođe na um da odmerava svoje šanse?
    Vidi, dok sam bila učenik, za kvalifikaciju tipa "nastavnica je ispala đubre" bih verovatno rizikovala tri sata palamuđenja mojih roditelja uz obavezan zaključak: "Prvo se ispili i nauči sama sebi da obrišeš nos, pa potom daj sebi za pravo da na taj način karakterišeš one kojima dorasteš."

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    p.s ne kapim zbog chega ovaki senzacijski naslovi tipa uchenik ishamarao profesorku ostali uchenici snimali.jer sa snimku jasno vidi da je samo jedan snimao a par njih nije uspelo da odgura uchenika iako su pokushali
    Nekad se poštovalo i drugarstvo. I kad vidiš da ti drugar srlja u nevolju, pokušaš da ga zaštitiš. Drugarstvo, lojalnost, tako neke stvari su, rekla bih, u ovom slučaju zatajile. Čak bi bilo i kasno pokušati zaštiti druga kad već dođe do šamaranja. Ranije se reaguje.

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam shvatila iz onoga sto sam cula na tvu profesorica je prva udarila njega. I da li je takvoj osobi mesto u prosveti? Pitas sta bi radila da sam na njenom mestu. Pa sigurno ne bi ga udarila. I zato se zalazem da zajedno sa njim iz skole izleti i ona.
    Zatim, njemu to sigurno nije prvi incident. Sta je do sada radio direktor te skole??
    Ocigledno da ni on ne zasluzuje da bude na tom mestu.
    Koliko sam shvatila, to da je profesorica prva ošamarila učenika je njegova odbrana na sudu. Neverovatno, neko je snimio kako je učenik šamarao profesora, a nije snimao početak: insistiranje, svađu, prvi šamar, potom uzvraćanje učenika.
    Ma, tako je, profesorici je vreme da izleti iz škole. Kao ispraćaj u penziju, dobila je šamar od učenika.
    Nego, zbilja, šta rade ti direktori škole? Đak pravi incident do incidenta, a on ne čini ništa. Roditelji, čestit soj, ne izlaze iz škole, sve vreme se interesuju za ponašanje i uspeh deteta, a on ih ne obaveštava o tome. Samo da su ljudi znali, davno bi oni to u kući već raspravili i sredili. Ako treba, obezbeđenje iz škole bi zvali da spreči eventualne incidente u porodici, ali sigurno ne bi dopustili da im dete i dalje dolazi u školu i pravi problem za problemom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #66

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Da kad bi to sve bilo tako
    Naravno da je bilo tako... Ja pricam o onome sto sam dozivela i licno videla. Ne prepricavam ovde film i izmisljotine....A da tebe ubedjujem u istinitost mojih reci nemam nameru...

    uchenik je hteo da vidi ocene da bi video pretpostavljam kakve su mu shanse za navlachenje dvojke.nastavnica je tu ispala djubre jer mu nije dala da pogleda pa mu je povrh svega toga raspalila dobru roditeljsku shto bi revoltiralo svakog uchenika.on joj je na to vratio istom merom
    Da da, sve mislim da on pojma nema kakve su mu ocene i sad samo da virne.....

    A kad sutra neko drugi se njemu usprotivi i ne moze da ispuni svoju zelju, onda ce on da raspali batinama pa da im pokaze kako se to radi...

    Lepo rece beliver - bas me zanima dali kuci kad mu roditelji nesto zabrane, pa i njima udari po neku vaspitnu....


  7. #67

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    ja mislim da bi bio red da se za pojedine napravi tema o istom dogadjaju al da se presloze ove rijeci pa a bude "zlostavljanje ucenika od strane prosvetnog radnika"...
    co`ek je bas jedan divan mladic (pitam se kako bi joj ponio kese uz neke stepanice...)
    jadan on magarac od sto kila udarila ga bakica koja ima 60 godina...

  8. #68

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat prdoje kaže: Pogledaj poruku
    ja mislim da bi bio red da se za pojedine napravi tema o istom dogadjaju al da se presloze ove rijeci pa a bude "zlostavljanje ucenika od strane prosvetnog radnika"...
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/t...or-udari-1156/
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #69

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    nema nego si "ubica" zasluzujes tu boju ! mishu

  10. #70

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat prdoje kaže: Pogledaj poruku
    co`ek je bas jedan divan mladic (pitam se kako bi joj ponio kese uz neke stepanice...)
    jadan on magarac od sto kila udarila ga bakica koja ima 60 godina...
    Kakve kese, kakve stepenice.. Energija mora da se shpara za samaranje staramajki..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #71

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Juče pročitam :

    Dečkić je (kada se otreznio) seo, malo jeo (da se ne "ispusti"), pa presavio tabak i napisao Tužbu:
    Za telesne povrede nanete hemijskom olovkom, kojom se (al)Hemičarka branila.
    Nos mu je jako povređen - sa čak dve ubodne rane,
    snimci priloženi uz lekarsko uverenje.
    Traži odštetu za pretrpljeni strah, i nanetu bol.


    ODBRAMBENA OLOVKA

    Još će profesorica Hemije zaglaviti zatvor, zbog korišćenja "Hemijskog oružja"... ?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #72

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Mada ne znam sta je tu nejasno Htela sam da kazem da je u ovom slucaju kriva i jedna i druga strana. I profesor i taj ucenik. Koliko sam shvatila iz onoga sto sam cula na tvu profesorica je prva udarila njega. I da li je takvoj osobi mesto u prosveti? Pitas sta bi radila da sam na njenom mestu. Pa sigurno ne bi ga udarila. I zato se zalazem da zajedno sa njim iz skole izleti i ona.
    Zatim, njemu to sigurno nije prvi incident. Sta je do sada radio direktor te skole??
    Ocigledno da ni on ne zasluzuje da bude na tom mestu.
    I dok tv pljuje po tom uceniku, trebalo bi malo i da se pozabavi profesorima.


    Ne bi trebali da rade sta hoce, ali se to u praksi desava. Validan argument? Kako protiv profesora naci validan argument jer tu uvek ide rec ucenika protiv reci nastavnika a zna se kome se vise veruje. I sta god da se kaze uvek ce se objasniti da je to samo umislio ucenik "usled neznanja odredjenog predmeta, manjka simpatija ili cega vec".
    O cemu ti pricas?
    Ta zena je pred penzijom, ili ce za koju godinu.
    Verovatno da je los pedagog ne bi bila na tom mestu.
    A zasto bi ona letela iz skole?Zbog jednog maloletnog bilmeza, kojem se dalo da radi sta hoce i da je mlati.
    Prvo odvazi i jednu i drugu stranu, realno pa sudi.
    Mozda mu nije prvi incident i mozda su ostali bili samo blazi u obliku nedolaska na casove,sigurno da je nekom vec ovo uradio, reagovao bi i direktor skole.
    Zar taj isti direktor mora da poznaje svakog djaka poimence?
    O cemu pricamo?

    Ajde da sve izbacimo iz skole, jer su indirektno bili u blizini bilmeza.
    I nemoj da ostanemo na tome.
    Podrzimo ovakav oblik nasilja.
    To je prosperitet prosvete u Srbiji.
    Smesno.

    Validan argument, moze se naci, ali zaista ako je nastavnik realno kriv bez laznih primesa dogadjaja.Ja znam dva nastavnika, koja su ostala zbog posla, zbog diskriminacije ucenika.
    Sta kad bi svaki ucenik pustio masti na volju,zato sto mu profesor neodgovara ili je neznalica i zabusant?
    Hocemo svake godine primati nove nastavnike, da volontiraju, a da rec ucenika bude presudna.
    Ovog volim, ovog ne.Pa cemo tako i birati kadar?
    Da nije smesno, bilo bi zalosno.

  13. #73

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ugled se stice profesionalnim odnosom prema svom poslu, saradnjom sa kolegama, pedagoskim radom prema ucenicima, a pre svega ljudski korektnim odnosom prema svima.
    Zasto se srozao ugled prosvetnog radnika?
    To je vrlo kompleksno pitanje. Zateceno stanje u prosveti nije za pohvalu, zato treba gledati sta se sada u ovom trenutku moze uciniti da se krene u smeru normalizacije ukupnog stanja u nasem skolstvu. Puno je problema ali ne i volje nadleznih da se bilo sta pokrene u pozitivnom smislu. Ponasanja pojedinih kolega se opravdavaju recima "Sva deca koji su oni (nastavnici problematicnog odnosa prema ucenicima) predavali u srednjoj skoli imaju dobre ocene iz tih predmeta". da li roditelj treba da ceka tih nekoliko godina da njegovo dete ima tzv. dobru ocenu a dotle treba da izgubi samopouzdanje, da ima psihickih kocnica i problema od strane tog nastavnika)?! Samim tim, sto se najnoviji dogadjaj u S. Mitrovici pojavio na you tube, pokazuje kakvo je stanje u nasem skolstvu, a verujem da je snimak postavljen da bi se za taj problem i saznalo. Upravo iz gore navedenog razloga, precutkivanja od strane kolegijuma i rukovodstva skole. Zataskavanjem se problemi ne resavaju!!! Uostalom, bokserske sudije polazu psiholoski test, zasto ga nastavnici i pedagozi ne polazu?

  14. #74

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    O prosvetnim radnicima nazalost ne mislim nista pozitivno, cast izuzecima, ali malo ih je. Dopustili su da se ceo sistem skolske discipline izvrne naopako, i eto im ga sad, nek se ceskaju po glavi i razmisle sto su bili i sto jos uvek jesu tako NE-slozni, a deca ko deca, kad vide da mogu da ti jasu po glavi priliku nece propustiti.
    ...................

  15. #75

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nisam zalazila na ovu temu pa tek sad primetih komentar na moj post.
    Ne znam sta se desavalo u medjuvremenu posto je ta vest potpuno potisnuta. Tako da cu da odg na osnovu onoga sto sam pre cula na tvu.

    Ta zena je pred penzijom, ili ce za koju godinu.
    Verovatno da je los pedagog ne bi bila na tom mestu.


    Ne znam jesam li samo ja ovde isla u skolu... Ili su ti jednostavno izbrisana secanja na ono ruzno iz skolovanja. Moja su zato jos uvek sveza.
    Mozda mogu, za ovih 15 godina skolovanja, na prste izbrojati dobre profesore i nastavnike (dobre kao dobre pedagoge). Ostali su bili ili potpuno nezainteresovani za nastavu (sto mi i nije bilo toliko lose moje je bilo samo da naucim predmet) ili kako mi se cini poput ove profesorice u prici >> zreli odavno za penziju. Polako vec popustelih zivaca, koji svoje frustracije lece na ucenicima.
    I ne moze me niko ubediti da su svi profesori cvecke a da su samo ucenici problem jer sam sve to licno iskusila.
    Sad ovo je malo los primer jer je ucenik iz price daleko od cvecke.


    A zasto bi ona letela iz skole?Zbog jednog maloletnog bilmeza, kojem se dalo da radi sta hoce i da je mlati.
    Treba da leti jer ga je i ona udarila. Kakav je to profesor koji udara ucenika.
    (mada to da ga je udarila sam takodje cula na tvu.. ako nije tacno povlacim sve )
    Prvo odvazi i jednu i drugu stranu, realno pa sudi.
    Ja ne osudjujem samo jednu stranu nego obe.

    Mozda mu nije prvi incident i mozda su ostali bili samo blazi u obliku nedolaska na casove,sigurno da je nekom vec ovo uradio, reagovao bi i direktor skole.
    Cisto sumnjam u to. Osoba koja moze da udari profesora daleko je od toga da samo ima incidente poput nedolaska na nastavu.
    Zar taj isti direktor mora da poznaje svakog djaka poimence?
    O cemu pricamo?
    Ne mora... Ali ako on ne zna barem su profesori upuceni (jer duze provode vreme sa njima) u to ko je kakav a oni su duzni da obaveste direktora o tome.

    Ajde da sve izbacimo iz skole, jer su indirektno bili u blizini bilmeza.
    Pa i treba izbaciti sve. Ko je doveo do ovakvog stanja u prosveti treba biti kaznjen. Sad da ne ponavljam Acin post.

    Podrzimo ovakav oblik nasilja.
    Ja ne podrzavam ovo, a to sam cini mi se naglasila u svakom mom postu na ovoj temi. Vec jednostavno ne vidim razlog zasto bi sad pljuvala po uceniku kad on jeste ocigledno kriv... Ali glavni deo je da nije sam kriv.

    Sta kad bi svaki ucenik pustio masti na volju,zato sto mu profesor neodgovara ili je neznalica i zabusant?
    Slazem se sa tim. Ali ovo takodje i steti ucenicima. Jer i kad zaista postoji profesor koji zasluzuje da dobije otkaz ko ce im poverovati?? Upravo ce reci kao sto si ti.. Da mu se ne svidja profesor zato sto mu je tezak njegov predmet ili sl.
    Hocemo svake godine primati nove nastavnike, da volontiraju, a da rec ucenika bude presudna.
    Sto se mene tice i treba... Sve dok u prosvetu ne dodju oni koji ce se potpuno posvetiti ucenicima.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 12:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •