Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 88
  1. #46

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    da, da, roditelja..
    kad god odem na roditeljski sastanak svog sina(13 god), smuči mi se život od roditelja kojima nastavnik ne sme ni da pomene da je njihovo dete nešto zgrešilo..velika većina jednostavno ne prihvata da je njihovo dete nedisciplinovano, da remeti nastavu, da ne uči, da maltretira okolinu..skaču u oči braneći svoje mezimče..to je jezivo.
    Sve je to tacno ali postoji i druga strana medalje
    (i ja se takodje uzasavam takvih roditelja.)

    Nevaspitane i neprofesionalne nastavnike i profesore stiti skola/drzava i onda dolazim do zakljucka da u finalu drzavnog prvensta "Nevaspitanje i Nasilje Open Celindz" zavrsava neresenim rezultatom 1:1.

    Na zalost tako je, a nekada je bilo mnogo bolje... bilo je vise discipline i kulture sada je sve otislo do djavola ili vraga ili ko zna gde.

  2. #47

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Moram da priznam da me zaprepastilo ponasanje ucenika a isto tako i prosvetnog radnika.Zar je ucionica popriste fizickog razracunavanja???
    Koliko god puta da sam pogledao snimak, video sam samo jedno. Siledžiju (koliko god godina da ima) i ženu uplašenu za sopstvenu bezbednost. Na koji je drugi način ova profesorka mogla odbraniti integritet svoje ličnosti? Fizički je slabija, a reči ne pomažu. O čemu mi ovde govorimo?

    Provlači se priča da je hteo da vidi ocene. Da je zaista hteo samo to, veoma lako je mogao istrgnuti dnevnik iz ruku profesorke i videti šta je hteo u njemu. Ali ne, on je krenuo u fizički obračun.

    Vreme moje osnovne škole nije tako davno prošlo, ali ja nisam mogao ni da zamislim da bi neko ovako nešto mogao da uradi, a kamoli da sam to uradim. Vaspitavan sam da poštujem autoritet određenih lica (profesora, lekara, policajaca, vojnika ... svih onih koji su se prihvatili nekog društveno odgovornog posla). Roditelji ovog mamlaza to nisu uradili. Oni su odgovorni za ponašanje sopstvenog deteta. oni i niko drugi.

    Delimičnu odgovornost snosi i društvo u celini, jer nije stvorilo sistem koji obezbeđuje svim ljudima jednaka prava i obaveze, bez obzira na količinu novca kojim raspolažu. MOgao bih se zakleti da je ovaj idiot sin nekog "uticajnog građanina" pa misli da pravila za njega ne važe. Nažalost, u velikom broju slučajeva se još uvek ispostavlja da je tako.

    Da su ovom detetu roditelji usadili u glavu određene moralne norme na vreme, nema tog društva ni tih okolnosti koje bi ga mogle"iskvariti".


  3. #48

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Koliko god puta da sam pogledao snimak, video sam samo jedno. Siledžiju (koliko god godina da ima) i ženu uplašenu za sopstvenu bezbednost. Na koji je drugi način ova profesorka mogla odbraniti integritet svoje ličnosti? Fizički je slabija, a reči ne pomažu. O čemu mi ovde govorimo?
    E Morfe

    Ja koliko god puta sam pogledao snimak video sam profesorku koja prva udara ucenika nakon sto ga je dobro isprovocirala

    Nije ona ni trebala da se brani da je upotrebila, ono sto izgleda nema, mozak.

    A zasto je ta profesorka ispala toliko glupa ? Da mu je dala dnevnik ne bi bila fizicki ugrozena. Mislim da je imala malo mozga u glavi ne bi dosla u tu situaciju jbt mogla mu je dati dnevnik i otici kod direktora a ne ona je resila da se inati sa detetom i spusta se na nivo 15-godisnjaka.

    U takvoj situaciji ako je vec doslo do toga prvo i osnovno je trebala nadmudriti klinca i dati mu dnevnik pa pravac direktor i onda bi mali bio kaznjen i pravda zadovoljena ovako se samo obrukala i ispala gluplja od ucenika a krivo mi je sto kada ga je ona prva dva ili tri puta udarila sto on nije otisao da je prijavi pa bi samo ona bila kaznjena ovako je i on kaznjen sto je ok obostrana je krivica.

    Ona je jedna lisica i djubre od zene da se primetiti na snimku a da je decko ne vaspitan to stoji ali mislim da bi pljuskanje po licu nateralo na istu reakciju i nekog vaspitanog ucenika.

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Da su ovom detetu roditelji usadili u glavu određene moralne norme na vreme, nema tog društva ni tih okolnosti koje bi ga mogle"iskvariti".

    To stoji, slazem se sa tobom.
    Ali roditelj je taj koji treba da "pljusne" samarcinu svom detetu a ne nastavnik ili profesor jer su oni tu da edukuju tu decu a ne da ih tuku

    Na primer ako nekog ucenika ne mogu edukovati onda ga treba izbaciti iz skole pa ce mu doci iz dupeta u glavu prilikom upisivanja neke druge skole a cak je i to pitanje evo primera radi kada sam ja bio ucenik srednje skole neke ucenike iz mog oedeljenja nisu izbacili iz skole iako su to zasluzili samo zato da se ne bi nasli na ulici i da im ne bi unistili zivote to su reci jednog od profesora.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 25.06.2009 u 16:05

  4. #49

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    da je upotrebila, ono sto izgleda nema, mozak.
    Da je meni mama Grejs Keli, ja bi bio Princ od Monaka, ali, jbg

  5. #50

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ovaj snimak koji je u ovoj temi je skracen za TV kako bi se ocrnio decko a onaj duzi na kome se vidi kako je profesorka njega prva udarila je uklonjen eto kako se manipulise jer po ovom snikmu vi vidite samo nasilnog momka ali fale prva tri minuta gde se vidi podmuklost profesorke koja provocira djaka i da bi ga zatim dva ili tri puta udarila prva to je vazno napomenuti.

  6. #51

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj snimak koji je u ovoj temi je skracen za TV kako bi se ocrnio decko a onaj duzi na kome se vidi kako je profesorka njega prva udarila je uklonjen eto kako se manipulise jer po ovom snikmu vi vidite samo nasilnog momka ali fale prva tri minuta gde se vidi podmuklost profesorke koja provocira djaka i da bi ga zatim dva ili tri puta udarila prva to je vazno napomenuti.
    Ma ja još vidim nije mi nešto jasno...

    Inače opet se naduvavaju stvari...pa šta reći za Ameriku i neke zapadne zemlje gde dolaze sa pištoljima u školu i prave masakr?

    Ovo jeste odvratno,ali ne mogu a da se ne zapitam šta se svi toliko iščuđavaju i dižu dreku,valjda im ostale posledice iz komunizma i gvozdene pesnice,mislim nekada je sve drugačije funkcionisalo...,ali vreme je to nešto pregazilo,treba ovo dvoje kazniti(učenik u neku vaspitnu ustanovu na kraće vreme,pošto društveno koristan rad u Srbiji ne postoji)...ljudi prave gluposti,ima nas raznih,nego šta bi sa klincem one Olje Bećković,i on dilovao neku marihuanu(izbačen iz škole?),a na sve Čeda Jovanović izjavio da je to u Srbiji normala,ovaj,ipak svi klinci ili puše ili prodaju(političar sa uticajem u parlamentu...),e to je da se zgroziš,a ovo se dešavalo i dešavaće se ma koliko mi prdeli i pravili se da toga nekad tamo nije bilo...u SFRJ nije bilo ni narkomana,pedera i prostitutki,zar ne?

    Inače,zanimljivo mi i ovo što se svi iščuđavaju kako niko nije skočio da brani profesorku...pa recimo da je dobar deo tog odeljenja imalo dobar drugarski odnos sa tim klincem npr(ma kako nama on delovao sa ovog jednog snimka),jedan deo ga se možda i plaši,dok jedan deo boli uvo da se meša u nešto između njega i profesorke prosto i jednostavno...je l' autoritet?pedagog?pa šta ima deca da je brane?

  7. #52

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    ok, nastavnica je đubre..ima i moj sin gadnog nastavnika fizike..ali sam ga naučila da sam ne rešava konflikte sa nastavnicima, već da kaže roditeljima, pa ćemo svi zajedno u školu na suočenje, pa da rešimo problem..
    kad mog sina provocira nastavnik, on samo kaže - "u redu je nastavniče, doći će moja mama sutra u školu, pa ćemo zajedno rešiti problem"..i nastavnik na to više nema šta da kaže..
    kakav god da je nastavnik, ipak je nastavnik i nekog poštovanja mora biti..dete mora da zna za autoritet i isto tako mora da zna da će biti zaštićen od roditelja ako govori istinu i sam tučom ne rešava konflkte..

    kakvo god da je đubre neko ko je "iznad" tebe (u ovom slučaju nastavnik), uvek ima i još neko "iznad" i ako si u pravu, zaista ne moraš da šamaraš nekoga da bi to dokazao..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #53

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    kakvo god da je đubre neko ko je "iznad" tebe (u ovom slučaju nastavnik), uvek ima i još neko "iznad" i ako si u pravu, zaista ne moraš da šamaraš nekoga da bi to dokazao..
    Upravo tako...
    Dok sam isla u srednoj skoli imali smo profesoku iz jednog strucnog predmeta, koja je stvarno bila uzasna. Cak je njen razdred bojkotovao i trazio da je smene.
    Jednog dana usla je u konflikt i izvredjala jednog mog razredog druga. Decko ispao pametniji od nje, napustio cas i otisao kod direktora da prijavi, a sledeci dan pozvao roditelje u skoli.

    Dok u OS, imali smo siledziju slicnog na ovog sa snimka...Uhvatio za gusu profesorku biologije, jer je htela da mu pise keca, a nije ucio uopste. Danas je najveci baraba i narkoman.


  9. #54

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Dok sam isla u srednoj skoli imali smo profesoku iz jednog strucnog predmeta, koja je stvarno bila uzasna. Cak je njen razdred bojkotovao i trazio da je smene.
    Jednog dana usla je u konflikt i izvredjala jednog mog razredog druga. Decko ispao pametniji od nje, napustio cas i otisao kod direktora da prijavi, a sledeci dan pozvao roditelje u skoli.
    Da kad bi to sve bilo tako U mojoj osnovnoj skoli imali smo nastavnicu koju su mrzeli svi ucenici i to sa velikim razlogom. Jos uvek se secam nekih njenih bisera... Mislim da su retki bili oni djaci koji su imali vecu ocenu od 3 kod nje. A bunili smo se za smenu. I djaci i roditelji ali direktor nije hteo nista da uradi po tom pitanju
    A da je neko slucajno pozvao roditelja da sam sa njom prica potpisao bi zavrsnu ocenu 1 iz tog predmeta

    Bzvz okrivljavati samo jednu stranu. I zaista je glupo od televizije sto na ovakav nacin predstavlja ova desavanje jer tako jos vise daje moc nastavnicima da rade sta hoce a da prodju nekaznjeno.
    Da mene neko udari svakako da ne bi otrcala odmah ni kod roditelja ni kod direktora to da prijavim jer jednostavno tada ne bi mogla normalno da razmisljam i uradila bi svasta u naletu besa
    A verujem da bi svako tako postupio.

    Naravno ponavljam da ne pravdam ovoga lika sa videa i zasluzuje da bude izbacen iz skole ali to isto zasluzuje i profesorica.
    Everybody Wants to be a Cat

  10. #55

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj snimak koji je u ovoj temi je skracen za TV kako bi se ocrnio decko a onaj duzi na kome se vidi kako je profesorka njega prva udarila je uklonjen eto kako se manipulise jer po ovom snikmu vi vidite samo nasilnog momka ali fale prva tri minuta gde se vidi podmuklost profesorke koja provocira djaka i da bi ga zatim dva ili tri puta udarila prva to je vazno napomenuti.
    aha
    aj da napravimo peticiju da se podrzi jos jedan kreten....takav sutra poraste i ojaca pa bakljom pali uniformisano lice ili prebije tudje dete do smrti....aj odma da glasamo da mu se da milion dolara za buduce stete pa da zavrsimo s tim.....

    idiotluk....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #56

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku


    Da kad bi to sve bilo tako U mojoj osnovnoj skoli imali smo nastavnicu koju su mrzeli svi ucenici i to sa velikim razlogom. Jos uvek se secam nekih njenih bisera... Mislim da su retki bili oni djaci koji su imali vecu ocenu od 3 kod nje. A bunili smo se za smenu. I djaci i roditelji ali direktor nije hteo nista da uradi po tom pitanju
    A da je neko slucajno pozvao roditelja da sam sa njom prica potpisao bi zavrsnu ocenu 1 iz tog predmeta

    Bzvz okrivljavati samo jednu stranu. I zaista je glupo od televizije sto na ovakav nacin predstavlja ova desavanje jer tako jos vise daje moc nastavnicima da rade sta hoce a da prodju nekaznjeno.
    Da mene neko udari svakako da ne bi otrcala odmah ni kod roditelja ni kod direktora to da prijavim jer jednostavno tada ne bi mogla normalno da razmisljam i uradila bi svasta u naletu besa
    A verujem da bi svako tako postupio.

    Naravno ponavljam da ne pravdam ovoga lika sa videa i zasluzuje da bude izbacen iz skole ali to isto zasluzuje i profesorica.

    televizija je sasvim satanizovala jadno dete,slazem se.....sad ce tata morati da gurne kintu da ga negde uglavi....uzas....
    sta bi uradila da te neko udari? stvarno,sta bi uradila da dodje neko dvadeset santimetara visi i dvadeset kila tezi i lupi ti jednu samarcinu? grebla bi ga po licu? istukla da se pusi? e bas bih to volela da gledam.

    a inace,kad te roditelji izgrde,jel im tresnes vaspitnu,tek toliko da ih postavis na mesto?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #57

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    televizija je sasvim satanizovala jadno dete,slazem se.....sad ce tata morati da gurne kintu da ga negde uglavi....uzas....
    sta bi uradila da te neko udari? stvarno,sta bi uradila da dodje neko dvadeset santimetara visi i dvadeset kila tezi i lupi ti jednu samarcinu? grebla bi ga po licu? istukla da se pusi? e bas bih to volela da gledam.

    a inace,kad te roditelji izgrde,jel im tresnes vaspitnu,tek toliko da ih postavis na mesto?
    Svasta.Cak sam i naglasila da ga ne smatram neduznim i jadnim detetom tako da ne vidim zasto si ovo napisala Samo kazem da nije on sam kriv i da ne trebaju samo na njega da usmere toliku paznju.
    I ovde se ne radi o grdnji. Jer ga ona nije samo grdila vec i udarila. A i ne mozes porediti roditelje sa nastavnicima. Oni imaju pravo da udare dete dok profesori to ne smeju.
    Ne razumem zasto samo njega okrivljujete
    Everybody Wants to be a Cat

  13. #58

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    još nismo naučili (ili nemamo vremena) da vaspitavamo decu bez batine
    kuća i škola danas imaju mnogo manji udeo u vaspitanju, a ulica, televizija, internet mnogo veći
    još nismo naučili da koristimo neke slobode kojih nije bilo u socijalizmu, a pojedinci su vrlo brzo našli načine da te slobode zloupotrebljavaju

    deca umeju da budu okrutna. nema tu ničeg novog

    stoji da se ranije to redje dešavalo
    al' zaboravljamo jednu stvar
    ranije nije bilo mobilnih telefona sa kamerama, nisu postojali youtube i slični servisi, internet je bio dostupan samo malom broju ljudi
    Sve je bilo mnogo lakše zataškati
    a koliko ja kapiram stvari, ni djacima, roditeljima djaka, ni školi, a pogotovo glavnim akterima sam snimak nije doneo ništa dobro
    ranije bi se to mnogo lakše zataškalo, možda bi čaršija malo brujala,
    djak bi verovatno bio prebačen u drugu školu
    nastavnici bi malo natrljali nos
    i na kraju bi po običaju "vuk pojeo magarca”

    tako će biti i danas
    samo što će čaršija duže da bruji

    Rešenje postoji
    kada bude predloženo, buni će se i nastavnici i djaci protiv njega,
    a o sadašnjem načinu školovanja će pričati sa setom
    kao što neki pričaju o školovanju juče u odnosu na današnje

    Sve je lako kad si mlad :happy:

  14. #59

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    A i ne mozes porediti roditelje sa nastavnicima. Oni imaju pravo da udare dete dok profesori to ne smeju.
    Složiću se sa tobom. Profesor ne sme da udari dete. Generalno, ne sme to ni roditelj.
    Ali, ako već dete na udarac treba nekom da vrati, neka vrati onom majmunu koji ga vaspitava takvog, a ne profesoru. Za profesore zlostavljače postoje neki drugi načini da im se stane na put.
    Nije mu dala da vidi dnevnik? Ma, nemam ja amneziju, sećam se svog školovanja. Bila je privilegija dobiti dnevnik da ga proneseš kroz hodnik, da malo baciš nos u njega (ako ti je olovka pri ruci, da opravdaš sebi ili drugu iz razreda izostanak). A čekao se tzv. ČOS i razredni starešina da ti kaže kakve su ti ocene. Ili pak roditelj da ti dođe sa roditeljskog.
    Profesor treba da zove obezbeđenje? Koga mi trpimo po školama kada nam treba obezbeđenje koje će štititi zaposlene od učenika?
    I, evo, sada zamišljam moju kevu kako bi reagovala na zasnanje da sam išamarala profesora. Teško da bi krivila društvo, politiku, qrce i palce. Ma, nisam smela u kući da kažem da je profesor idiot, glup, bezobrazan, ... A govorila sam o profesorima i nije ni ona tada sisala vesla da ne ume da oceni ko je kakav profan. Ma, i onda kada mi je kompletna prosvetna inspekcija defilovala kroz kuću, kada se dopisivala sa nastavnim većem i izbacivala profesora iz svih mogućih novosadskih škola, ni tada nisam smela da izgovorim pogrdnu reč za njega.
    I reče Sivi lepo, bitno je znati koja su tvoja prava, ali druga strana te medalje je i znati koje su tvoje obaveze.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #60

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    aha
    aj da napravimo peticiju da se podrzi jos jedan kreten....takav sutra poraste i ojaca pa bakljom pali uniformisano lice ili prebije tudje dete do smrti....aj odma da glasamo da mu se da milion dolara za buduce stete pa da zavrsimo s tim.....

    idiotluk....
    Ti kao da nisi razumela ...Niko ne podrzava kretene ,divljake, huligane....taman posla
    Prica je u tome da sto manje dece poraste deformisano batinama ,terorom, izivljavanjem bilo koje vrste....a onda cemo deliti milione za znanje
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 12:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •