Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada! - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 86
  1. #16

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Skinula i ja sinoć i iskreno ništa posebno mi nije,sve mi se čini da ću da vratim 3.0
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #17

    Odgovor: Mozilla Firefox 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Ne znam devojke, al meni je brza. Uradite update vasih addon-ova. Mozda vas to usporava. Ako vam nije brza dovoljno uvek mozete preci na Operu, Chrome... I oni su brzi.


    Sta je novo u Firefox 3.5

    -brza je, kompleksniji vebsajtovi se brze ucitavaju



    -dodat je novi mod za surfovanje koji lako ukljucite i ne belezi se istorija gde ste bili i sta ste radili od tog momenta do momenta kad iskljucite taj mod (Tools/Start private browsing)

    -dodato je da iz istorije vaseg browser-a mozete obrisati podatke o odredjenom sajtu jednim klikom ili da obrisete poslednjih par sata istorije... (na desni klik kad ovorite history imate Forget about this site)

    -na history opciji imate i recent closed window, pamti istoriju vasih otvorenih tabova i tako lako mozete vratiti sajt koji ste pre toga koristili a zatvorili ga i sada vam opet treba

    -bolja podrska fontova i najnovijeg css-a sto omogucava ljudima koji prave sajt da koriste fontove koji nisu standardni. Tako cemo imati u buducnosti sajtove sa pisanim slovima, urbanim fontovima, decijim fontovima, a najnoviji css omogucava da sajtovi lepse izgledaju, da imaju zaobljene ivice, transparenciju, brze ucitavanje skripti... Ovo je sve ono za cime IE kasni 2 verzije unazad.

    -možete i presvući vas firefox na ovom linku Personas for Firefox | Dress up your web browser


  3. #18

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Nikad neću razumeti korisnike koji svoj browser opterete brdom različitih addon-ova - svojstveno uglavnom korisnicima Firefoxa. Ni sasvim "čist" browser nikad nije dovoljno brz (iz ugla korisnika), a još sa 2, 3, 5, 10 dodataka, ne znam kako uopšte radi, a o nekoj brzini nema ni govora.

    Ja lično, nikad nijedan addon nisam stavio u browser, iz prostog razloga što mi nisu potrebni za normalan rad.

  4. #19

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    @Morpheo

    Evo otvorila sam ti temu o novoj Opera 10 beta OVDE, pa uzivaj tamo!


    Ja cu da uzivam u mojem Firefoxu sa puuuuno addon-ova koja radi brzo i pruza mi sve statistike i pomocne alatke, meni neophodne za normalan rad.

  5. #20

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Nakon pola dana koriscenja, jeste...brza je....a i kada se otvori adress bar, slovca su plava i mnogo lepsa
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #21

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Verovatno je potrebno imati "problem" koji imam ja (anonymusovo delo ) ... da bi se razlika baš lepo uočila.

    A ja uočavam drastičnu promenu brzine ovo je k'o iz prve u treću, ma ... k'o iz mesta u treću .....

    Ko zna kako će tek da klizi u petoj, sada kad (čekajuć' GodoA) promenim kpl. postavku.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nikad neću razumeti korisnike koji svoj browser opterete brdom različitih addon-ova
    Kada bi Opera imala add-on-ove umesto widget-a mozda bi i shvatio, jer bi verovatno probao da vidis sta radi i da li ti je neophodan.

    Za prosecnog surfera Chrome, Safari i Opera su brutalni. Ali ako zelis da personalizujes svoj nacin gledanja na ovaj digitalni svet, onda definitivno treba uzeti u obzir Firefox. I svaka osoba koja se bavi bar nekim delom web development-a koristi FF jer ima pregrst alata koji pomazu u poslu.

    Ja imam goooooomilu add-on-ova, a evo sad cu i da ih opisem i predstavim:

    Adblock Plus : Blokira gotovo sve banner-e i reklame koje se nalaze na netu, tako da ja npr gotovo i nemam reklama. Ovo dodatno ubrzava ucitavanje stranice, jer gomilu sajtova sa puno reklama nije optimizovana tako da se te iste reklame ucitavaju poslednje, a i veoma je nepragledno kada iste te reklame trepere kao blesave.

    Adblock Plus: Element Hiding Helper : Pripomaze predhodnom tako sto rucno mozes da blokiras neke elemente na sajt koji ti nikada nece trebati i nema potrebe za njihovim ucitavanjem. Takodje dosta ubrzava sam rad.

    Add to Search Bar : Omogucava dodavanje search engine-a bilo kog sajta u mozilu, (to je ono gde se po default-u nalazi Google pretraga).

    All-in-One-Sidebar : Samo ime govori, skoro svi prozori, download, history, bookmark manager ... svi mogu da se stave u sidebar koji je uvek na dohvat ruke. Takodje je moguce staviti bilo sta u isti, pa cak i gtalk.

    BBCode : Moguce je dodati BBCode iz context menija(desni klik) na bilo kom forumu ili sajtu koji podrzava BBCode.

    BetterPrivacy : brise cookie-e koji se ne skladiste u redovnom cookie manager-u. Kao npr Flash cookie-i itd. Veoma korisno kod nekog Flash glasanja ... za varanje :D

    Customize Google : Podesava google do sitnih crevca Izbacuje reklame, dodaje preview sajta u google pretrazi i joooooooooos mnogo mnogo drugih podesavanja.

    DownThemAll! : Besplatan download manager. Posto svi download manageri instaliraju razne addonove i gluposti u browsere, ovo je mnogo bolje resenje, posto radi u samom browser-u.

    Extended Statusbar : Dodaje u statusbar informacije o trenutnom protoku, broju ucitanih slika od ukupnog broja ... nesto slicno Operinom statusbar-u

    feedly : RSS citac GoogleReader-a, koji prikazuje vesti u obliku novina, i veoma je prilagodljiv i laksi za citanje od samog GoogleReader interface-a, takodje ima opciju za bookmark na sve social mreze, i brzog slanja linka na e-mail.

    Fetch Text Url : Omogucava da kad se selektuje link koji je samo u obliku teksta i nije pravi link, da desnim klikom otvori u novom tabu. (veoma ubrzava rad, jer nema select>copy>new tab>paste>go, vec select>desni klik>open in new tab)

    Firebug : Dodatak koji analizira HTML stranice i pokazuje na greske koje je potrebno ispraviti (veoma zahvalno pri izradi web stranice)

    Gmail Manager : Proverava gmail redovno i obavestava ukoliko ima novih e-mail-ova. Takodje klikom na njega direktno se ulazi na gmail bez potrebe za logovanjem.

    Google Redesigned : Ulepsava izgled gmail-a, tako da izgleda mnooooogo bolje nego bilo koja tema koju google nudi.

    Greasemonkey : Omogucava ubacivanje javascripte u bilo koji sajt. (Na sajtu userscripts.org ima gomila skripti koje menjaju, dodaju i poboljsavaju vecinu popularnih sajtova. Npr. skripta IMDB pirated edition, dodaje mogucnost direktnog skidanja filma preko torrent-a, rapidsharea ... direktno sa IMDB sajta. Dodaje link za direktan download klipa sa youtube-a, vimea i sl. Cisti facebook od raznih gluposti, ja koristim application killer, tako da automatski odbijam sve aplikacije koje mi stizu na facebook-u. i jos mnogo mnogo drugih skripti

    Greasefire : Dodatak za greasemonkey koji omogucava pregled svih skripti koje su vezane za stranicu na kojoj se trenutno nalazite, i oprikazuje i njihovu ocenu.

    Hide Chrome : Uklanja windows-ov chrome, tacnije title bar, tako da firefox izgleda pribliznije Chrome-u koji ima tabove u ovom delu, i oslobadja dosta prostora za samu stranicu.

    Hide My Ass : Web proxy koji omoguca pristup stranicama koje su samo za odradjeno trziste i nedozvoljavaju pristup iz odredjenih regiona. Npr. ako je sajt zabranjen za gledanje u Srbiji, preko ovog dodatka stranicu je moguce otvoriti kao de se nalazis u bilo kojoj zemlji kojoj je pristup dozvoljen

    Html Validator : Proverava W3C kompatibilnost stranice

    MinimizeToTray : Minimizuje Firefox u system tray. Ovo je meni veoma korisnio jer u principu ne gasim ni kompjuter ni Firefox, tako da je pristup Firefox-u instant, a ne zauzima mi prostor u taskbar-u ukoliko radim nesto sto iziskuje puno otvorenih prozora.

    Organize Status Bar : Samo ime kaze, moguce je sakriti i pomeriti bilo koji element koji se nalazi u status baru

    Paste and Go : Skracuje korak kada npr kopirate neki tekst i hocete da ga paste-ujete u search engine, jer dodaje opciju da odmah uradi i samu pretragu, nije potreban jos jedan klik ili enter da bi se komanda i pokrenula.

    PDF Download : Kada kliknete na link ka PDFu po default-u svi browser-i otvaraj PDF u prozoru, ali ovo nudi mogucnost da se PDF ili download-uje, ili otvori u novom prozoru/tabu, da se pogleda kao html, ili otvori bez cuvanja na HDD (tj cuva se samo u temp folderu)

    Save Images : Cuva sve slike iz trenutno otvorenog prozora, slike iz levih tabova od otvorenog, desnih ili svih u zavisnosti od kriterijuma (velicina, ime ...)

    SearchStatus : Pokazuje pagerank i alexa rank stranice na kojoj se nalazite

    Stylish : Omoguce izmenu izgleda bilo koje stranice menjanje njenog CSS-a

    Sxipper : Pamti sifre za logovanje na sajtovima i omogucava jednostavno logovanje jednim klikom bez upisa user i pass.

    Tab Mix Plus : Mogucnost dodatnih podesavanja ponasanja tabova

    TinyEye Image Search : Omogucava prikaz na kojim se sve sajtovima nalazi slika koja je selektovana, i pronalazenje slicnih (pomaze pri nalazenju npr mnogo vece rezolucije iste slike

    Web Developer Toolbar : Gomila alata bez kojih je meni nezamislivo raditi web development

    WiseStamp : Dodaje predefinisane potpise u bilo kojo tekst polje (mail, comment ...)

    Xmarks : Veoma korisno jer sinhronizuje sve bookmarke i passworde sa mozilom na nekom drugom racunaru (u mom slucaju desktop>laptop) tako da ako nesto bookmarkujem kuci na desktopu, posle kad se nadjem negde, u mom laptop-u automatski imam isti taj bookmark, na istom mestu ... tako isto i za user/pass

    Bez svih ovih addonova Firefox mi uzima negde oko 100mb rama, dok sa svim addonovima nesto preko 150, tako da generalno oni skoro i da mi ne usporavaju otvaranje stranica, naprotiv mislim da mi mnogo olaksavaju rad na netu.

    Jako se osakaceno osecam kad treba da radim u nekom drugom browser-u i nemam sav potreban alat.
    Addonove mozes shvatiti kao u automobilu dodatnu opremu (ABS, Servo, Siber, Elektronske podizace ...)

  8. #23

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Ogromna većina stvari u postu iznad u Operi je default bez ikakvih dodataka

    Adblock niti bilo šta slično nije ni potrebno jer Opera ima svoj adblocker, koji radi perfektno. Nove search engine je izuzetno lako dodati. RSS čitač je uključen. Download manager je default. Šifre za logovanje pamti po defaultu, ukoliko to korisnik želi....

    No, nije mi želja da započnem neku veliku raspravu izbor browsera je u velikoj meri stvar ličnih afiniteta, pa i navike Dobro je da postoji velika konkurencija na tom polju, pa je korisniku lako da izabere browser koji mu najviše odgovara

  9. #24

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ogromna većina stvari u postu iznad u Operi je default bez ikakvih dodataka
    Da je vecina, i nije bas, i u FFu ima dosta toga po default-u, ali ovo su sve sve advanced alatke

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    izbor browsera je u velikoj meri stvar ličnih afiniteta, pa i navike
    Slazem se u potpunosti

    de gustibus non est disputandum

  10. #25

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Ja je skinula, instalirala.. i meni je isto a mozda samo ne primecujem razliku.
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #26

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Možda mi nije ništa brže ali sam promijenila izgled i sad mi je tako lijepa i mirišljava. A dodala sam onaj Adblock Plus i tako neke sitnice, pa je ipak možda maalkice brže, zbog reklama i toga. Bitno meni da je ljepša.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #27

    14 Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Skinula i ja sinoć i iskreno ništa posebno mi nije,sve mi se čini da ću da vratim 3.0




    Prelazim na Operu - definitivno.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #28

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Ja nisam sklona promenama, jedva se i na FF navikla nakon IE...Opera mi ruznaaaaa
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    skinula i stvarno je brzo
    ali nije mi jasno - zasto sad kad dodjem do nekog linka i kliknem desni klik kako bih ga otvorila u novi tab...nece

    ================================================== =========


    ma hoce....otvorila skroz novi prozor i probala...sad hoce


  15. #30

    Odgovor: Mozilla 3.5 brža i bolja nego ikada!

    Eh sad pitanjce jer imam problem:


    Instalirao sam novi Firefox i taj nesrecnik pamti moj nick za sajtove i svaki put kad ukucam slovo ``b``, ono automatski ponudi biterlemon kao opciju za popunu polja za logovanje!
    Kako da iskljucim tu opciju, naime ne zelim da moji ukucani znaju za moj nick. To je moja privatna stvar!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kada obrada bude bolja od originala...
    Autor Kunic u forumu Muzika
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 21:11
  2. Da li ste ikada udarili ženu?
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 12:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •