Lud zbunjen normalan
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Lud zbunjen normalan



    Redatelj: Elmir Jukic
    Scenarist: Fea Isovic
    Muzika: Dino Šukalo, Dino Šaran

    Izet Fazlinovic: Mustafa Nadarevic
    Faruk: Senad Bašic
    Damir: Moamer Kasumovic
    Ivana: Gordana Boban
    Dino: Milan Pavlovic
    Marija: Tanja Šojic
    Stjepan: Saša Petrovic
    Spomenka: Milena Dravic
    Ratka: Belma Lizde Kurt
    Ines: Iva Šulentic
    Selma: Zana Marjanovic
    Senka: Seka Sablic
    Dr. Djidjimilovic: Vanja Drach
    Samir Fazlinovic: Emir Hadžihafizbegovic
    Enes Hadžiethemcumurovic: Žan Marolt
    Šefika: Jasna Žalica


    Izet, Faruk i Damir, tri generacije porodice Fazlinovic. Svaki od njih sa specificnim generacijskim problemima koji se, s obzirom da žive u istom stanu, preplicu. "Ženska ruka" u njihovim životima je prostodušna kucna pomocnica Šefika. Njih cetvoro cine dramaturšku okosnicu price u kojoj svako, originalnošcu svoga karaktera, doprinosi zapletima i komicnim situacijama.
    Faruk (Izetov sin a Damirov otac) je muzicki producent i vlasnik privatnog studija "Akord". Studio ima dva zaposlena: sekretaricu Ivanu i tonca Dinu. Studio je druga scenografska pozicija sitkoma. Njih dvoje (Ivana i Dino) su više od obicnih zaposlenih. Oni su gotovo kao deo porodice sa svojim veoma preciznim dramaturškim zadacima u odnosu na porodicne probleme porodice Fazlinovic ali isto tako oni se pojavljuju i kao nosioci zasebnih prica koje su vezane za njihov privatni i profesionalni život.
    Treca scenografska pozicija je kafe-bar koji se nalazi u neposrednoj blizini studija. To je mesto okupljanja svih karaktera sitkoma. Kafe-bar, naravno, ima vlasnike (Marija i Stjepan) i osoblje (Selma). Ni oni nisu tek usputni karakteri vec, neretko, nosioci citavih zasebnih prica koje, po pravilu, imaju svoju refleksiju na porodicu Fazlinovic ili na dogadjaje u studiju "Akord".
    U svakoj epizodi pojavljuje se i citav niz epizodnih karaktera, neretko su to poznate javne licnosti koje igraju same sebe.
    Sve epizode su pisane tako da mogu funkcionisati zasebno, tj. nezavisno jedna od druge cime je izbegnuta prevaziena forma nastavaka.


    Karakteri:

    IZET - Stariji gospodin sedamdesetih godina, inženjer u penziji. Još uvek je veoma vitalan i sklon dobroj cašici. Udovac. Politicki je izrazito "crveno" orijentisan. Stara garda. Senilan po potrebi, kada mu to odgovara. Hoda sa štapom.
    FARUK - Izetov sin jedinac. Ima nešto više od cetrdeset godina, prilicno lenj i neambiciozan. Razveden i iz tog braka ima sina Damira. Njih trojica; Izet, Faruk i Damir žive u istom stanu. Faruk je vlasnik muzickog studija "Akord". Roker je po muzickom opredeljenju, ali pošto studio slabo radi, spreman je na kompromise.
    DAMIR - Farukov sin. Student. Sve same desetke. Za razliku od oca i dede, Damir je "na zemlji".
    IVANA - Sekretarica u studiju. Seksi devojka u tridesetim, puna cinicnih opaski. Ona drži sve pod kontrolom. Da nema nje, i ono malo što studio funkcioniše bi stalo.
    DINO - Tonac u studiju. Priglup i opterecen seksom. S obzirom da je odnos želja i mogucnosti, kada je seks u pitanju, katastrofalan, ne preostaje mu ništa drugo nego da se prežderava po citav dan. Izrazito je debeo.
    SELMA - Konobarica u kaficu koji je odmah do studija. Bog je obdario lepotom, ali ne i preteranom pamecu.
    STJEPAN - Vlasnik kafica. Govori snažnim hercegovackim akcentom. Mostarac. Pokušava da se drži što više po strani po svim pitanjima.
    MARIJA - Stjepanova supruga. Takoe radi u kaficu, više oko kuhinje, ali ponekad i poslužuje. Ona ustvari vodi glavnu rec i u braku i u kafani.
    ŠEFIKA - Žena u ranim pedesetim. Par puta nedeljno dolazi u stan kod Izeta, Faruka i Damira i sprema ga. Nekada im i nešto skuva. Prostodušna domacica uvek spremna da kritikuje.




  2. #2

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    odlična serija!!!
    Musafina životna uloga.
    ma svi su dobri...

  3. #3

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Ja ne vežbam više trbušnjake otkako gledam ovu seriju...znači, dmrem od smeha...

  4. #4

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Ovde se daje serija i bas juce isla 60 epizoda, ali ne pratim je redovno. Ako nekad naletim odgledam je i stvarno ima dobre fore.

    Sinoc uhvatila sam kraj epizode:
    - Meni stari jednom uhvatio paketic kokaina
    - I sto je bilo?
    - Reko mi "ako ti jos jednom nadjem ovakvo sranje, napunicu ti nos s njime". I onda mi je opet nasao.
    - Auuu. sta se desilo?
    - Nista- napunio mi nos, i od tad sam se navuko.



  5. #5

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Moj sin je obozava, skinula mu sve epizode s' neta...gleda po 100 X

    Meni i nije nesto, ili je ne koNtam...i zacudio me Mustafa kako je pristao da se toliko sroza i glumi u takvoj seriji

    p.s. moje skromno misljenje....
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Meni ova serija uopšte nije zanimljiva Pogledala sam jednu epizodu i smorila se
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #7

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Prva sezona mi bila odlična. Kod nas nisi mogao ni keru naći na ulici kad je bilo emotivanje. Kasnije...neki likovi otišli..ne može ni Mustafa/Izet da prosipa iste fore stalno...jedan glumac iz serije, koji je meni odličan, umro....nekako nemam volju da gledam više seriju. Prikaz jedne prosječne bosanske porodice...ne moram ni da palim tv da to imam.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #8

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    kako ja mrzim owu owu seriju,pa to je nemoguce

  9. #9

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Serija je fenomenalna a Izeta i Enesa obozavam

  10. #10

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Ja sam seriju prestala da gledam upravo zbog njega (Izeta). Glas mu ne mogu da podnesem koliko je iritantan.
    Everybody Wants to be a Cat

  11. #11

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam seriju prestala da gledam upravo zbog njega (Izeta). Glas mu ne mogu da podnesem koliko je iritantan.
    U zadnjih par epizoda je i mene malo iritirao... Mozda je to posledica mog gledanja po 5 epizoda serije zaredom

  12. #12

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Joj, ne znam. Ne volim baš takav humor. Nekako su mi depresivni.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Mislim da se i sad daje na nekoj od televizija, ustvari ne znam da li je i prestajala. Munjevito manjam kanal kad ih vidim. Ocajno.
    Pretpostavljam da je gledana cim se daje godinama ali ne smem sad da mislim o ukusu sirokijeh narodnih masa, navre ce mi u glavu sve nus pojave vremena u kom zivimo i krenuce mi sekiracija a treba da spavam.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #14

    Odgovor: Lud zbunjen normalan

    Upravo sad je na RTS-u neka repriza ,Mustafa Nadarević je u svom fazonu-najbolji volim da ga gledam

  15. #15

    Odgovor: Lud zbunjen normalan



    Ne gledam ovakve serije... meni se ovakav vid humora ne sviđa... Ne znam šta je trebalo Mustafi N. da se upusti u ovakvu tv avanturu...al' njemu to nikako ne paše... ili ja imam takav stav prema svim tim ''nazovi našim'' humorističkih serijama...

Slične teme

  1. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  2. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.07.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •