Srpska Istinski Pravoslavna Crkva - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Dobro
    Ne morash odmah da se ljutish
    Ne,naopako,ja bas nisam sklon tome da se ljutim! Samo sam ispravio tvoj "mali" propust!

  2. #17

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Isus je rodjen i umro i vaskrsao!!!!!!!! Ovo je bilo sa istorijskog aspekta
    Šta misliš, Slobodane, kako mu je to pošlo za rukom?
    Čisto te pitam, onako istorijski...

  3. #18

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Šta misliš, Slobodane, kako mu je to pošlo za rukom?
    Čisto te pitam, onako istorijski...
    Pise u Svetom Pismu,procitaj ako te zanima,ma da me cudi da vec nisi citao,jer osnovna kultura je procitati Bibliju bar kao knjizevno delo ako vec ne verujes u to!!!
    Ipak je to knjiga koja je prevedena na naj vise jezika!

  4. #19

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim gde je nelogicnost??? Sta cemo sa onim Isusovim recima gde se on obraca apostolu Petru i govori: "Na ovom kamenu podici cu crkvu svoju", pre vaznesenja na nebo govori svojim ucenicima da idu i krstavaju sve narode u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,daje im slobodu da oprastaju grehe u njegovo ime i da postavljaju svoje naslednike koji ce nastaviti propovedanje! Zar to nije crkva,kojoj je sam Isus udario temelj,kasnije kao sto se vidi iz istorije crkve mnogi su se odvojili uvodeci novotarije i pri tom izgubili blagodat Duha Svetoga. Hristova crkva je jedna jedina i nepromenljiva!

    o delu teksta vezanog za stenu,kamen.petar je sa ostalima pitan ko misle ljudi da je on,Isus'nakon su apostoli rekli da misle neki da je ilija,neki jeremja itd.on je postavio to pitanje jasnijim,a vi,što vi mislite ko sam ja.kad je petar dao odgovor,ti si sin živućeg Boga ,Isus je prvu stvar rekao,da mu to nisu dojavili krv i telo,dakle to nije bio petar koji je dobio umom odgovor i rekao istinu,već Isus jasno kaže da mu je to nebeski otac dojavio.dalje Isus kaže petru da će na toj steni,na otkrivenju,budući da je jasno kazano da petar to nije dobio,dakle na Božjem odgovoru otkrovenju sa neba,Isus će postaviti svoju crkvu koju vrata pakla ne mogu nadvladati.potom petru daje ključeve od carastva.petar sa tim ključevima,otkrivenjem odlazi u jerusalim i na pedesetnici svojim govorom otvara za rpvih 3000 duša pokajnih to nebesko carstvo, i to ovako;da se svaki od vas krsti za oproštenje svojih greha na ime Gospoda Isusa Hrista i primiće dar svetoga duha,jer je to obećanje za vas,za vašu decu u sve daljnje koje god pozove gospod Bog.(dela,2.gl.)dakle crkva njegova stoji na otkrivenju sa neba ko je on.on je jedan Bog i njegovo jedno ime je Gospod Isus Hristos.kao što sam pisao već trojstvo i krštenici unutar toga nemaju to ime nemaju zvanje crkve koja ne može biti nadvladana paklom.

  5. #20

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Pise u Svetom Pismu,procitaj ako te zanima,ma da me cudi da vec nisi citao,jer osnovna kultura je procitati Bibliju bar kao knjizevno delo ako vec ne verujes u to!!!
    Stičem utisak da te je sramota da napišeš, svojim rečima, kako si ti doživeo Hristovo vaskrsnuće. Takođe, ne vidim kakve veze ima Hristovo vaskrsnuće sa tvojim egoističnim i izmišljenim naslovom u ovom podforumu.

    Slobodane, okreni se oko sebe i pogledaj Srbiju. Jad, beda, bolest, strah... jednostavno duhovno posrnuli ljudi. Šta je tu Istinski Pravoslavno? Svuda oko nas se nalaze *istinski pobožni* ljudi koji svoju veru pokazuju u svakodnevnom životu. U realnosti je jad , beda, bolest i strah a u veri je Istinska Srpska Pravoslavna Crkva. U svakoj kući ikone, biblije i kandila a svuda okolo jad beda bolest i stah. Ljudi imaju pogrešna očekivanja upravo zbog vere koju nose u sebi, a život im pokazuje nešto sasvim drugo. Usled tog konflikta nastaje jad ,beda, bolest i strah.

    Život je ovde i sada Slobodane.

  6. #21

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    U realnosti je jad , beda, bolest i strah...
    U svakoj kući ikone, biblije i kandila a svuda okolo jad beda bolest i stah.
    Usled tog konflikta nastaje jad ,beda, bolest i strah.
    Koliko li samo jada, bede, bolesti i straha...



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi imaju pogrešna očekivanja upravo zbog vere koju nose u sebi,
    Ne.
    Ljudi imaju pogrešna očekivanja upravo zbog vere koju nose na usnama...a nevere u srcima...

    Razlika je ooooooogrooooooomnaaaaaaaaa!

    Jer, Život je ovde i sada Vladane...nemoj ga proćerdat na gluposti....

  7. #22

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    o delu teksta vezanog za stenu,kamen.petar je sa ostalima pitan ko misle ljudi da je on,Isus'nakon su apostoli rekli da misle neki da je ilija,neki jeremja itd.on je postavio to pitanje jasnijim,a vi,što vi mislite ko sam ja.kad je petar dao odgovor,ti si sin živućeg Boga ,Isus je prvu stvar rekao,da mu to nisu dojavili krv i telo,dakle to nije bio petar koji je dobio umom odgovor i rekao istinu,već Isus jasno kaže da mu je to nebeski otac dojavio.dalje Isus kaže petru da će na toj steni,na otkrivenju,budući da je jasno kazano da petar to nije dobio,dakle na Božjem odgovoru otkrovenju sa neba,Isus će postaviti svoju crkvu koju vrata pakla ne mogu nadvladati.potom petru daje ključeve od carastva.petar sa tim ključevima,otkrivenjem odlazi u jerusalim i na pedesetnici svojim govorom otvara za rpvih 3000 duša pokajnih to nebesko carstvo, i to ovako;da se svaki od vas krsti za oproštenje svojih greha na ime Gospoda Isusa Hrista i primiće dar svetoga duha,jer je to obećanje za vas,za vašu decu u sve daljnje koje god pozove gospod Bog.(dela,2.gl.)dakle crkva njegova stoji na otkrivenju sa neba ko je on.on je jedan Bog i njegovo jedno ime je Gospod Isus Hristos.kao što sam pisao već trojstvo i krštenici unutar toga nemaju to ime nemaju zvanje crkve koja ne može biti nadvladana paklom.
    Dobro trcis ali daleko pored puta!!!!

  8. #23

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Dobro trcis ali daleko pored puta!!!!
    misliš da su petar,pavle i ostali apostoli trčali pored puta daleko?tumačiti već tumačeno svetim duhom,kako se to zove onda?ako je petar dobio tumačenje duhom svetim,dali je ono validno i danas ili...?

  9. #24

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    misliš da su petar,pavle i ostali apostoli trčali pored puta daleko?tumačiti već tumačeno svetim duhom,kako se to zove onda?ako je petar dobio tumačenje duhom svetim,dali je ono validno i danas ili...?
    Naravno da je validno samo ga ti iskrivljujes i to mnogo! U poslanici Galatima (1:1) Sveti apostol Pavle kaze: "Pavle apostol,ni od ljudi ni kroz coveka,nego kroz Isisa Hrista i Boga oca koji ga vaskrse iz mrtvih"! samo jedan od mnogo primera gde se jasno vidi postojanje Trojice! Bog je jedan u tome se valjda slazemo! ali je On ujedno Sveta Trojica, ako nije zasto ti se u svakom citatu Svetog Pisma koje i sam citiras ovde spominje i Otac i Sin i Duh Sveti! Jedan Bog=Sveta Trojica! Kada je 11-om veku rimokatolici otpali od Hriscanstva od njih su se u 16-om veku odvojili protestanti a od protestanata je nastalo mnogo frakcija sekti i pokreta koji su se toliko udaljili od vere hristove da su odbacili dogmat o Svetoj Trojici! Eto koliko daleko smo otisli cak u 16-i vek posle Hrista gde se pojavljuju takva ucenja,koja se prvo kose sa Svetim Pismom a drugo, crkvu svoju je Hrist sam ustanovio,a ne moze biti da je nastala tek u sesnaestom veku!

  10. #25

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je validno samo ga ti iskrivljujes i to mnogo! U poslanici Galatima (1:1) Sveti apostol Pavle kaze: "Pavle apostol,ni od ljudi ni kroz coveka,nego kroz Isisa Hrista i Boga oca koji ga vaskrse iz mrtvih"! samo jedan od mnogo primera gde se jasno vidi postojanje Trojice! Bog je jedan u tome se valjda slazemo! ali je On ujedno Sveta Trojica, ako nije zasto ti se u svakom citatu Svetog Pisma koje i sam citiras ovde spominje i Otac i Sin i Duh Sveti! Jedan Bog=Sveta Trojica! Kada je 11-om veku rimokatolici otpali od Hriscanstva od njih su se u 16-om veku odvojili protestanti a od protestanata je nastalo mnogo frakcija sekti i pokreta koji su se toliko udaljili od vere hristove da su odbacili dogmat o Svetoj Trojici! Eto koliko daleko smo otisli cak u 16-i vek posle Hrista gde se pojavljuju takva ucenja,koja se prvo kose sa Svetim Pismom a drugo, crkvu svoju je Hrist sam ustanovio,a ne moze biti da je nastala tek u sesnaestom veku!
    ko je od koga otpao?petar pavle ovako govore:i svaki od vaas da se krstgi u ime Gospoda isusa Hrista.to je prvi vek.sledeći treći vek,nikeja i teolozi kažu,sveto trojstvo i ide u ime oca i sina i svetoga duha.ko je od koga otpao.tamo gde citiraš pavla i galate,nisi primetio da fali nabrajanje svetog duha.izgleda po tebi da je pavle bio u jeresi,jer je verovao dvojednog Boga,mesto trojednog,za trojicu fali neubrojani sveti duh?
    kao ni apostoli ni ja ne nekam da se Bog u novom zavetu sa promislom javio u tri titule ljudima,ali titule,to nikako ne znači tri osobe.jedan glumac može za vreme poučne predstave da uzme tri kostima i glumi tri ličnosti,ali to je još uvek jedan glumac,ne tri glumca.ti tu ne razumevaš,osnovni pojam Boga koji je jedan Bog,jedna osoba.to čini veliku razliku,kao što su razlike između večnog života i večne propasti.ulog je veliki ne praviti tu razliku!

  11. #26

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    misliš da su petar,pavle i ostali apostoli trčali pored puta daleko?tumačiti već tumačeno svetim duhom,kako se to zove onda?ako je petar dobio tumačenje duhom svetim,dali je ono validno i danas ili...?
    Gde su oni trčali to za svakog pojedinca nije važno.
    To je , verovatno, za njih bilo važno...

    Važno je gde mi sami trčimo...to je put uspona i padova, borbe između prihvatanja i ne prihvatanja ..a zove se sticanje iskustva..
    Karakteristika trčanja je voljni napor..

    Svako drugo *trčanje* samo izgleda kao trčanje. U stvari to je stajanje u mestu. O tom stajanju u mestu su napisane knjige i knjige... predmet rasprave o knjigama i teorijama koje govore o stajanju u mestu, koje samo izgleda kao trčanje, sreće se u najvišim
    obrazovnim sistemima, pa se onda prenosi na dole...
    Karakteristika stajanja, sa mišlju da trčiš, je prihvatanje tuđih ideja...
    Poruku je izmenio Vlada Vasic, 09.08.2009 u 17:04

  12. #27

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Ovde smo vec malo skrenuli sa teme,trebalo bi da pricaomo o tome koja crkva moze da se nazove crkvom Hristovom,koja se crkva pridrzava kanona i cuva i ispoveda cistu i neokaljanu veru u Gospoda Isusa Hrista,a ne da demantujemo ucesnike sabora u Nikeji,jer su oni nadahnuti Duhom svetim potvrdili Hristove reci,a sam Gospod Bog njihovim mostima potvrdio je njihovu svetost,! Osporavanje kanona i simvola vere sa prvog vaseljenskog sabora automatski znaci osporavanje svetosti mnogih svetitelja medju kojima cak i svetog Nikole koji je bio aktivan ucesnik sabora

  13. #28

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ispoveda "pravu veru Pravoslavnu"? "Kakvu nam je Isus ostavio"? Preći ću za trenutak preko očigledne nelogičnosti u ovim delovima iste rečenice.

    Isus nam je ostavio veru bez Crkve, ostavio je veru i nadu u bratstvo među narodima, u poštovanje i ljubav prema bližnjem svom, radost, ljubav, čistoću duha i tela.... A onda dođoše neki koji skrojiše Crkvu, napraviše posrednika između Boga i čoveka, sebe nametnuše kao jedine podobne ze komunikaciju s Bogom. Onda podeliše tu Crkvu na dva, tri, pa četiri dela. Šta ostade od Hrišćanstva? Šta ostade od vere, nade, bratstva, ljubavi? Ništa.

    Sad neki govore o istinskoj veri? Nema istinske vere. Postoji jedna velika interesna grupa koja sebe naziva Crkvom, koja je danas sve, samo ne istinska, ne Božija i ne ljudska, na kraju krajeva. Ova istinska pravoslavna....samo jedna frakcija. Ekstremistička frakcija. Još jedna u nizu jedinih, pravih, istinskih.... Ljudima koji veruju Crkva nije potrebna. Ako je Bog milostiv i pravedan, prepoznaće istinsku veru nečiju bez klečanja u Crkvi, paljenja sveća, paganskih posmrtnih običaja.....prepoznaće čistoću duše njegove.
    dečko je sve rekao!za druge:Isus je kao čovek rođen,umro ka čovek,a vaskrsao ka Bog,jer je u njemu bila ljudska i Božja suština.tačno je da je u vreme jevreja Isus bio jeretik sa sledbenicima apostolima jedna sekta.i danas ko hoće za Hristom neka se ne čudi,mora bitiružen ,gonjen itd.Isus je to kazao,ako ste moji onda će i vas goniti ružiti jer su mene gonili ružili.Isus je osnovao svoju crkvu na otkrivenju ko je On.na Otkrivenju ne na crkvenoj teologiji.u apokalipsi se kaže da gornji jerusalim koji će s neba biti spušten nema crkve u sebi,jer je crkva Gospod Bog.drugim rečima crkva je unutar u nama,kaže se u jevanđelju.crkva smo mi,ako verujemo kako Isus je učio i apostoli,ne kako crkva od cigle sa tablom lepom uči.ljudi unutar kurvaju,lažu,kradu,ubijaju jedni druge,mrze,gledaju blud na tv,idu nagi i svašta rade i sve to neko zove pravovernom crkvom Hristovom.normalan čovek u savesti se grozi te izjave a kamoli svepravedni Bog.pokajte se radije grešnici takve vrste vernika.

  14. #29

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Crkva,to je grupa ljudi,sabranje,koje zajedno veruje moli se i ispoveda veru u Hrista! ispravnu onakvu kakvu je Hrist ostavio,,ne radi se ovde ni o kakvoj organizaciji,vec samo o ljudima koji u vreme ekumenizma pokusavaju da sacuvaju istinu,izdvajaju se iz crkvenih organizacija koje skrecu sa puta i u potpunosti drze neoskrnavljenu rec Boziju i propovedaju je poucavaju druge jer nije svako u stanju da razume sve iz Svetog pisma pogotovo kada ga prvi put cita,e sad postoje neki rimokatolici subotari jehovini svedoci itd koji pogresno poducavaju ali svako ko u srcu zeli da spozna istinu dace mu gospod da spozna veru u njega na ispravan nacin! Nerazumem zbog cega svi imaju toliku averziju prema zilotima? pa uopste nisu ekstremni,samo ne dozvoljavaju ,da se ispravna rec bozija mesa sa izmisljotinjama kojekakvih jeretickih crkava! istina i laz ako se sjedine onda sve postaje laz,jer istina vise ne postoji!

  15. #30

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Crkva,to je grupa ljudi,sabranje,koje zajedno veruje moli se i ispoveda veru u Hrista! ispravnu onakvu kakvu je Hrist ostavio,,ne radi se ovde ni o kakvoj organizaciji,vec samo o ljudima koji u vreme ekumenizma pokusavaju da sacuvaju istinu,izdvajaju se iz crkvenih organizacija koje skrecu sa puta i u potpunosti drze neoskrnavljenu rec Boziju i propovedaju je poucavaju druge jer nije svako u stanju da razume sve iz Svetog pisma pogotovo kada ga prvi put cita,e sad postoje neki rimokatolici subotari jehovini svedoci itd koji pogresno poducavaju ali svako ko u srcu zeli da spozna istinu dace mu gospod da spozna veru u njega na ispravan nacin! Nerazumem zbog cega svi imaju toliku averziju prema zilotima? pa uopste nisu ekstremni,samo ne dozvoljavaju ,da se ispravna rec bozija mesa sa izmisljotinjama kojekakvih jeretickih crkava! istina i laz ako se sjedine onda sve postaje laz,jer istina vise ne postoji!
    problem ostaje problem.kakva vera kad su unutar gresi sodome?šta onda brane,laž ili istinu?budi iskren i svedi jednom ako je moguće trezno stvari.ne može neko samo zato što tvrdi da je vernik i ako ne drži zapovesti božje biti vernikom.koliko ih samo vrši te odurne stvari i ovde kažem opet to neko kao papagaj viče,crkva prava pravoverna.pa dobro ako je to bog,kako onda izgleda đavo?ako neko kurva i tvrdi da je vernik,kako onda deluje nevernk.valjda je nevernik i po tebi sektaš,jeretik,zato što ne kurva,kako li ti to gledaš.Isus jasno kaže,ne mučite se,lako je prepoznati moje,po rodovima.pokaži rodove,nabroj ih,šta žive.jel su se odrekli da gledaju tv ajde bar to.da ne piju pivo,da ne puše,da ne nose duge kose,minđuše,da ne idu slušati rokenrol,da ne jure cure pre braka,ajde navedi nešto da ih doista pomazimo po glavi i kažemo jeste ima nekog roda na njima?

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Treba li i crkva da plaća porez?
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:08
  2. Srpska pravoslavna crkva u dijaspori
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 21:20
  3. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53
  4. Matica srpska
    Autor DrinChe u forumu Novi Sad
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 07:04
  5. Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 23:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •