Srpska Istinski Pravoslavna Crkva
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 51

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Ziloti,Grcki Starokalendarci,sada i na nasim prostorima kao Srpska Istinski Pravoslavna Crkva,koja se strogo pridrzava izvornog Hriscanstva i rukovodi se kanonima Vaseljenskih Sabora u potpunosti,ispoveda pravu veru Pravoslavnu neiskvarenu jeretickim ucenjima,onakvu kakvu nam je Hristos ostavio! Vecina episkopa Srpske Pravoslavne Crkve ih smatra raskolnicima,a zasto? mozda zato sto su ti nasi episkopi sami pali u jeres,pa sada traze opravdanje??!!

    СрбинИстинскиПравославан

  2. #2

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Svakog ko se rukovodi parolom "Pravoslavlje ili smrt" smatram bolesnikom.
    Dakle, za mene ziloti su bolesnici. Sve do jednog.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Svakog ko se rukovodi parolom "Pravoslavlje ili smrt" smatram bolesnikom.
    Dakle, za mene ziloti su bolesnici. Sve do jednog.
    U principu, svakoga ko se najpreteranije unosi u bilo koju ideju ne smatram naročito normalnim.

  4. #4

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Svakog ko se rukovodi parolom "Pravoslavlje ili smrt" smatram bolesnikom.
    Dakle, za mene ziloti su bolesnici. Sve do jednog.
    "Pravoslavlje ili smrt" ne znaci hajde da bobijemo sve koji nisu Pravoslavni nego ta parola oznacava spremnost na stradanje za veru u Hrista,znaci, istinite vere se necu odreci,pa makar me i ubili,a ti ako mislis da su bolesnici ljudi koji su spremni da zrtvuju svoj zivot za nesto u sta veruju,to znaci da bi ti verovatno prodala svoju veru (koja god ona bila) za veceru!! Po tvom misljenju bolesnici su bili Sveti Apostoli koji su stradali za ono u sta su verovali,svi Srbi koji su izginuli u boju na Kosovu i svi ljudi koji su poginuli u bilo kom ratu ili revoluciji,koji su bili jakok karaktera i nisu hteli da izdaju svoju veru,svoj narod i svoje ideale svi su oni znaci bolesnici????!!!! Cetnici cija je parola bila "sloboda ili smrt" i komunisti koji su vikali "bolje grob nego rob"i jedni i drugi su bili bolesnici,znaci gledano iz tvog ugla niko ne valja i svi su bolesnici samo ti nisi???????!!!!!! Razmisli malo



    Nigde nisam spomenuo da u SPC nema ni jednog episkopa koji se pridrzava kanona,ali vecina ih je palo u jeres,a i SPC u globalu samim ulaskom u svetski savez crkava!

  5. #5

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Ispoveda "pravu veru Pravoslavnu"? "Kakvu nam je Isus ostavio"? Preći ću za trenutak preko očigledne nelogičnosti u ovim delovima iste rečenice.

    Isus nam je ostavio veru bez Crkve, ostavio je veru i nadu u bratstvo među narodima, u poštovanje i ljubav prema bližnjem svom, radost, ljubav, čistoću duha i tela.... A onda dođoše neki koji skrojiše Crkvu, napraviše posrednika između Boga i čoveka, sebe nametnuše kao jedine podobne ze komunikaciju s Bogom. Onda podeliše tu Crkvu na dva, tri, pa četiri dela. Šta ostade od Hrišćanstva? Šta ostade od vere, nade, bratstva, ljubavi? Ništa.

    Sad neki govore o istinskoj veri? Nema istinske vere. Postoji jedna velika interesna grupa koja sebe naziva Crkvom, koja je danas sve, samo ne istinska, ne Božija i ne ljudska, na kraju krajeva. Ova istinska pravoslavna....samo jedna frakcija. Ekstremistička frakcija. Još jedna u nizu jedinih, pravih, istinskih.... Ljudima koji veruju Crkva nije potrebna. Ako je Bog milostiv i pravedan, prepoznaće istinsku veru nečiju bez klečanja u Crkvi, paljenja sveća, paganskih posmrtnih običaja.....prepoznaće čistoću duše njegove.

  6. #6

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ispoveda "pravu veru Pravoslavnu"? "Kakvu nam je Isus ostavio"? Preći ću za trenutak preko očigledne nelogičnosti u ovim delovima iste rečenice.

    Isus nam je ostavio veru bez Crkve.


    Ne vidim gde je nelogicnost??? Sta cemo sa onim Isusovim recima gde se on obraca apostolu Petru i govori: "Na ovom kamenu podici cu crkvu svoju", pre vaznesenja na nebo govori svojim ucenicima da idu i krstavaju sve narode u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,daje im slobodu da oprastaju grehe u njegovo ime i da postavljaju svoje naslednike koji ce nastaviti propovedanje! Zar to nije crkva,kojoj je sam Isus udario temelj,kasnije kao sto se vidi iz istorije crkve mnogi su se odvojili uvodeci novotarije i pri tom izgubili blagodat Duha Svetoga. Hristova crkva je jedna jedina i nepromenljiva!

  7. #7

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    pre vaznesenja na nebo govori svojim ucenicima da idu i krstavaju sve narode u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,daje im slobodu da oprastaju grehe u njegovo ime i da postavljaju svoje naslednike koji ce nastaviti propovedanje!Hristova crkva je jedna jedina i nepromenljiva!
    Šta podrazumevaš pod istinskim propovedanjem Hrista?
    Misliš li da je Hrist verovao ili znao ono što govori?

    Mislim da ti je jasno da su nas Nemanjići inicirali u Hrišćane, i to u XI veku.
    Nije teško priznati da smo mi jedan mali narod, koji je uvek sa zakašnjenjem prihvatao svetske modele a onda ih životom branio.

  8. #8

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim gde je nelogicnost??? Sta cemo sa onim Isusovim recima gde se on obraca apostolu Petru i govori: "Na ovom kamenu podici cu crkvu svoju", pre vaznesenja na nebo govori svojim ucenicima da idu i krstavaju sve narode u ime Oca i Sina i Svetoga Duha,daje im slobodu da oprastaju grehe u njegovo ime i da postavljaju svoje naslednike koji ce nastaviti propovedanje! Zar to nije crkva,kojoj je sam Isus udario temelj,kasnije kao sto se vidi iz istorije crkve mnogi su se odvojili uvodeci novotarije i pri tom izgubili blagodat Duha Svetoga. Hristova crkva je jedna jedina i nepromenljiva!

    o delu teksta vezanog za stenu,kamen.petar je sa ostalima pitan ko misle ljudi da je on,Isus'nakon su apostoli rekli da misle neki da je ilija,neki jeremja itd.on je postavio to pitanje jasnijim,a vi,što vi mislite ko sam ja.kad je petar dao odgovor,ti si sin živućeg Boga ,Isus je prvu stvar rekao,da mu to nisu dojavili krv i telo,dakle to nije bio petar koji je dobio umom odgovor i rekao istinu,već Isus jasno kaže da mu je to nebeski otac dojavio.dalje Isus kaže petru da će na toj steni,na otkrivenju,budući da je jasno kazano da petar to nije dobio,dakle na Božjem odgovoru otkrovenju sa neba,Isus će postaviti svoju crkvu koju vrata pakla ne mogu nadvladati.potom petru daje ključeve od carastva.petar sa tim ključevima,otkrivenjem odlazi u jerusalim i na pedesetnici svojim govorom otvara za rpvih 3000 duša pokajnih to nebesko carstvo, i to ovako;da se svaki od vas krsti za oproštenje svojih greha na ime Gospoda Isusa Hrista i primiće dar svetoga duha,jer je to obećanje za vas,za vašu decu u sve daljnje koje god pozove gospod Bog.(dela,2.gl.)dakle crkva njegova stoji na otkrivenju sa neba ko je on.on je jedan Bog i njegovo jedno ime je Gospod Isus Hristos.kao što sam pisao već trojstvo i krštenici unutar toga nemaju to ime nemaju zvanje crkve koja ne može biti nadvladana paklom.

  9. #9

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ispoveda "pravu veru Pravoslavnu"? "Kakvu nam je Isus ostavio"? Preći ću za trenutak preko očigledne nelogičnosti u ovim delovima iste rečenice.

    Isus nam je ostavio veru bez Crkve, ostavio je veru i nadu u bratstvo među narodima, u poštovanje i ljubav prema bližnjem svom, radost, ljubav, čistoću duha i tela.... A onda dođoše neki koji skrojiše Crkvu, napraviše posrednika između Boga i čoveka, sebe nametnuše kao jedine podobne ze komunikaciju s Bogom. Onda podeliše tu Crkvu na dva, tri, pa četiri dela. Šta ostade od Hrišćanstva? Šta ostade od vere, nade, bratstva, ljubavi? Ništa.

    Sad neki govore o istinskoj veri? Nema istinske vere. Postoji jedna velika interesna grupa koja sebe naziva Crkvom, koja je danas sve, samo ne istinska, ne Božija i ne ljudska, na kraju krajeva. Ova istinska pravoslavna....samo jedna frakcija. Ekstremistička frakcija. Još jedna u nizu jedinih, pravih, istinskih.... Ljudima koji veruju Crkva nije potrebna. Ako je Bog milostiv i pravedan, prepoznaće istinsku veru nečiju bez klečanja u Crkvi, paljenja sveća, paganskih posmrtnih običaja.....prepoznaće čistoću duše njegove.
    dečko je sve rekao!za druge:Isus je kao čovek rođen,umro ka čovek,a vaskrsao ka Bog,jer je u njemu bila ljudska i Božja suština.tačno je da je u vreme jevreja Isus bio jeretik sa sledbenicima apostolima jedna sekta.i danas ko hoće za Hristom neka se ne čudi,mora bitiružen ,gonjen itd.Isus je to kazao,ako ste moji onda će i vas goniti ružiti jer su mene gonili ružili.Isus je osnovao svoju crkvu na otkrivenju ko je On.na Otkrivenju ne na crkvenoj teologiji.u apokalipsi se kaže da gornji jerusalim koji će s neba biti spušten nema crkve u sebi,jer je crkva Gospod Bog.drugim rečima crkva je unutar u nama,kaže se u jevanđelju.crkva smo mi,ako verujemo kako Isus je učio i apostoli,ne kako crkva od cigle sa tablom lepom uči.ljudi unutar kurvaju,lažu,kradu,ubijaju jedni druge,mrze,gledaju blud na tv,idu nagi i svašta rade i sve to neko zove pravovernom crkvom Hristovom.normalan čovek u savesti se grozi te izjave a kamoli svepravedni Bog.pokajte se radije grešnici takve vrste vernika.

  10. #10

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Crkva,to je grupa ljudi,sabranje,koje zajedno veruje moli se i ispoveda veru u Hrista! ispravnu onakvu kakvu je Hrist ostavio,,ne radi se ovde ni o kakvoj organizaciji,vec samo o ljudima koji u vreme ekumenizma pokusavaju da sacuvaju istinu,izdvajaju se iz crkvenih organizacija koje skrecu sa puta i u potpunosti drze neoskrnavljenu rec Boziju i propovedaju je poucavaju druge jer nije svako u stanju da razume sve iz Svetog pisma pogotovo kada ga prvi put cita,e sad postoje neki rimokatolici subotari jehovini svedoci itd koji pogresno poducavaju ali svako ko u srcu zeli da spozna istinu dace mu gospod da spozna veru u njega na ispravan nacin! Nerazumem zbog cega svi imaju toliku averziju prema zilotima? pa uopste nisu ekstremni,samo ne dozvoljavaju ,da se ispravna rec bozija mesa sa izmisljotinjama kojekakvih jeretickih crkava! istina i laz ako se sjedine onda sve postaje laz,jer istina vise ne postoji!

  11. #11

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Po tvom misljenju bolesnici su bili Sveti Apostoli koji su stradali za ono u sta su verovali,svi Srbi koji su izginuli u boju na Kosovu i svi ljudi koji su poginuli u bilo kom ratu ili revoluciji,koji su bili jakok karaktera i nisu hteli da izdaju svoju veru,svoj narod i svoje ideale svi su oni znaci bolesnici????!!!! Cetnici cija je parola bila "sloboda ili smrt" i komunisti koji su vikali "bolje grob nego rob"i jedni i drugi su bili bolesnici,znaci gledano iz tvog ugla niko ne valja i svi su bolesnici samo ti nisi???????!!!!!! Razmisli malo
    Ko kazhe da nisam?
    Jesam
    ali se to se nikog ne tiche
    i ne menjam tokove istorije
    tako da sam skrozz nebitna..
    a chetnici, komunisti, svi toliko ludi da ginu zato shto ih je neko zaludeo idealima
    za mene su totalne budale...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #12

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ziloti,Grcki Starokalendarci,sada i na nasim prostorima kao Srpska Istinski Pravoslavna Crkva,koja se strogo pridrzava izvornog Hriscanstva i rukovodi se kanonima
    Želiš da kažeš da je SPC lažna?
    Tvrdiš da se u SPC baš niko ne rukovodi kanonima?

    ispoveda pravu veru Pravoslavnu neiskvarenu jeretickim ucenjima
    ...kao npr?

    Vecina episkopa Srpske Pravoslavne Crkve ih smatra raskolnicima,a zasto? mozda zato sto su ti nasi episkopi sami pali u jeres,pa sada traze opravdanje??!!
    Većina ljudi,ih smatra agresivcima...spominješ jeres...opravdanje,od koga?

    Ja padam,često...ali i ustanem...neka svako "pođe" od sebe za početak (pa onda sudi po svom srcu).

  13. #13

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ziloti,Grcki Starokalendarci,sada i na nasim prostorima kao Srpska Istinski Pravoslavna Crkva,koja se strogo pridrzava izvornog Hriscanstva i rukovodi se kanonima Vaseljenskih Sabora u potpunosti,ispoveda pravu veru Pravoslavnu neiskvarenu jeretickim ucenjima,onakvu kakvu nam je Hristos ostavio! Vecina episkopa Srpske Pravoslavne Crkve ih smatra raskolnicima,a zasto? mozda zato sto su ti nasi episkopi sami pali u jeres,pa sada traze opravdanje??!!

    СрбинИстинскиПравославан
    Nemam pojma, ali, evo, svrbe laktovi od nestrpljenja da nam ti to lepo i istinski pravoslavno objasniš.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    ispovedanje vaseljenskih saborovanja,njie isto što i ispovedat,ili verovati bibliju.

  15. #15

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    1. Pravoslavna veroispovest nije samo srpska...

    2. Hrišćanstvo je već dovoljno podeljeno od njegovog osnivanja. Svaka "nova" crkva na početku tvrdi da je ona baš ta "istinska"! Pravoslavci, katolici, protestanti, reformatori, metodisti... svi su hrišćani i svi tvrde da je njihovo tumačenje "istinsko" , pravo .... I svi imaju po nešto što je dobro, a takodje i po nešto što nije dobro! Jer, čovek je taj koji se deli, izmišlja, dodaje, oduzima, prilagodjava veru i Reč Božiju sebi, umesto obrnuto-> da čovek bude taj koji će se prilagodjavati Bogu...

    3. Crkva kao takva, treba da bude poput škole u koju se šalju mala deca da bi se osposobila za život -> da uče, da saznavaju i upoznavaju se sa nepoznatim. Crkva treba da stvara dobre ljude.
    Crkva treba da bude imuni sistem jednog naroda.
    Medjutim, danas se crkva svodi sve više i više na obrede i forme (Hvala Bogu ne sve), a suština se zatura pod crveni tepih... I koji god novi pravac da se osnuje sa možda i dobrim namerama u početku, uglavnom posle izvesnog vremena dolazi do skretanja s puta... A sve zbog čoveka, pojedinaca, manjih ili većih grupa, materijalnih apetita, želja za moći koje se "odjednom" pojavljuju, itd...
    Na svakom verniku i pobožnom čoveku je da se osposobi da prepoznaje takve pojave i oblike religioznosti i da ih se kloni... Isus je rekao-> "Kad te neko udari po jednom obrazu, okreni mu i drugi..." ! Dakle, sve što čovek može za sada da uradi kada se susretne sa sotonskim delovanjem, je da se skloni...Do drugog Hristovog dolaska i konačnog obračuna sa knezom...

    4. Kada se čovek jednom osposobi, i spozna Volju Božiju, način na koji Bog deluje, i šta traži od čoveka kako bi živeo s njim kroz večnost, i prost špajz je dovoljan za molitvu, komunikaciju i čitanje Božije Reči kroz Sveto Pismo...

    A Hristove Reči i poruke su toliko jednostavne da svako iole zainteresovan može da ih shvati i razume! Samo ako hoće!

    Ali, na žalost, ogromna većina nikako da pojmi šta znači poruka koja se provlači od početka stvaranja, kroz Stari, pa potom kroz Novi Zavet -->
    "Ljubi bližnjega svog, kao sebe samog..."

Slične teme

  1. Treba li i crkva da plaća porez?
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:08
  2. Srpska pravoslavna crkva u dijaspori
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 21:20
  3. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53
  4. Matica srpska
    Autor DrinChe u forumu Novi Sad
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 07:04
  5. Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 23:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •