Srpska Istinski Pravoslavna Crkva - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 51
  1. #31

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    problem ostaje problem.kakva vera kad su unutar gresi sodome?šta onda brane,laž ili istinu?budi iskren i svedi jednom ako je moguće trezno stvari.ne može neko samo zato što tvrdi da je vernik i ako ne drži zapovesti božje biti vernikom.koliko ih samo vrši te odurne stvari i ovde kažem opet to neko kao papagaj viče,crkva prava pravoverna.pa dobro ako je to bog,kako onda izgleda đavo?ako neko kurva i tvrdi da je vernik,kako onda deluje nevernk.valjda je nevernik i po tebi sektaš,jeretik,zato što ne kurva,kako li ti to gledaš.Isus jasno kaže,ne mučite se,lako je prepoznati moje,po rodovima.pokaži rodove,nabroj ih,šta žive.jel su se odrekli da gledaju tv ajde bar to.da ne piju pivo,da ne puše,da ne nose duge kose,minđuše,da ne idu slušati rokenrol,da ne jure cure pre braka,ajde navedi nešto da ih doista pomazimo po glavi i kažemo jeste ima nekog roda na njima?
    Ocigledno se do sada nismo razumeli,ti ustvari mislis da su istinski pravoslavni kurvari,bludnici ,narkomani i sta vec? zaprepascen sam jer neznam odakle te informacije o ljudima koji se bas drze zapovesti Bozijih!? Mozda sa tv B-92 jer sam primetio da ih oni ne podnose,a neznaju u stvari ni sta su ziloti!

  2. #32

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    http://1.bp.blogspot.com/_GKwsZEfpgn...rci+i+rusi.jpg

    http://4.bp.blogspot.com/_GKwsZEfpgn...h/DSCF5478.jpg

    Dali oni lice na kurvare nerkomane i rokere i ljude koji jure cure pre braka????????
    Poruku je izmenio slobodansr.k, 14.10.2009 u 13:11

  3. #33

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    da neka crkva tvrdi za sebe da je istinska, neka bude, pa svaka to tvrdi...
    medjutim zasto neka crkva tvrdi da je srpska?
    ako je istinska, zasto je bitno i nacionalno opredeljenje...
    i da li je ona istinska samo za srpsku teritoriju i srpski narod?
    znaci za ostali deo sveta je iskljuciva?
    istinska crkva ce iskljuciti nas 999 milijona kineza?

    pa kako je sad to?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #34

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    da neka crkva tvrdi za sebe da je istinska, neka bude, pa svaka to tvrdi...
    medjutim zasto neka crkva tvrdi da je srpska?
    ako je istinska, zasto je bitno i nacionalno opredeljenje...
    i da li je ona istinska samo za srpsku teritoriju i srpski narod?
    znaci za ostali deo sveta je iskljuciva?
    istinska crkva ce iskljuciti nas 999 milijona kineza?

    pa kako je sad to?
    Srpska,jar se nalazi na teritoriji Srbije,a u pravoslavnu crkvu je dobrodosao svako ko zeli da spasi svoju dusu,bez obzira bila ona Grcka Ruska ili skroz nebitno na kojoj je teritoriji? Ono sto je naj bitnije je da nacionalnost i veroispovest su dve razlicite stvari i nemaju veze jedna sa drugom,Nemac Kinez,Englez Hrvat ostaje to sto jeste i ako promeni veru naravno da ne menja nacionalnost

  5. #35

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ocigledno se do sada nismo razumeli,ti ustvari mislis da su istinski pravoslavni kurvari,bludnici ,narkomani i sta vec? zaprepascen sam jer neznam odakle te informacije o ljudima koji se bas drze zapovesti Bozijih!? Mozda sa tv B-92 jer sam primetio da ih oni ne podnose,a neznaju u stvari ni sta su ziloti!
    ni ja ne mislim na sve ljude u tom domenu grešnosti.ali kada ti kažeš pravo slavna crkva,bez onog srpska ili sa tim,kako si objasnio biterlemonu,aj onda nemam izbora,tu ulazi svak,pa i ziloti.jer ovde moramo jednu stvar svesti na čistac.ako vodimo dijalog na temu crkva,vera,pa još pravo slavna(dakle jedina prava-proslavljena jednog dana pred Bogom) onda moramo svoditi stvar na Reči Božjoj.dakle,ja sam deo našeg naroda,vrlo dobro znam prvake crkve-vladike,sveštenstvo,o narodu da ne pričam,i odgovorno tvrdim,ta množina užasnih smrtnih greha daleko je od originala zvanja pravo slavna crkva.a pravilo Božje jasno glasi,ako je greh u crkvi,onda svi koji su deo nje,su pod Božjom anatemom,sve dok javno ne istupe van od grešnika.u tom kontekstu ako su ziloti branioci pravoslavlja onda oni nisu ziloti.u tom slučaju ja sam original zilot.b-92 ne gledam,ni nekog drugog,jednostavno tv ne posedujem niti gedlam,jer je to smeće greh za jednog hrišćanina.tu golost i sodomu držati u kući je sram pred Bogom.bez uvrede.

  6. #36

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    (dakle jedina prava-proslavljena jednog dana pred Bogom)
    Mozda je malo nevezano za temu, ali imam neka pitanja u vezi ovoga...

    Ja, kao pripadnik druge vere, uvek sam mislio da je izraz pravoslavni zapravo oznacava Slavene, generalno, a ne proslavljenost u smislu u kom se citira, obzirom da se pravoslavna crkva organizuje po drzavnim teritorijama.

    Da li mi zapravo gresimo kada pravoslavnu veru na mom jeziku nazivamo grcko ortodoksnom ili grcko istocnom verom (pojam grcka se ne odnosi na grcki narod, vec na mesto porekla te vere...)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #37

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mozda je malo nevezano za temu, ali imam neka pitanja u vezi ovoga...

    Ja, kao pripadnik druge vere, uvek sam mislio da je izraz pravoslavni zapravo oznacava Slavene, generalno, a ne proslavljenost u smislu u kom se citira, obzirom da se pravoslavna crkva organizuje po drzavnim teritorijama.

    Da li mi zapravo gresimo kada pravoslavnu veru na mom jeziku nazivamo grcko ortodoksnom ili grcko istocnom verom (pojam grcka se ne odnosi na grcki narod, vec na mesto porekla te vere...)
    koliko ja razumem(slobodan verovatno više.ili neko drugi),grci su pravoslavni,ali oni recimo ne drže slave kao srbi.ni rusi mislim.tu naš narod ukazuje na niži nivo od pomenutih naroda,po rasuđivanju Pisma.

  8. #38

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Prvo odgovor biterlemonu: pravoslavna crkva je pravoslavna crkva,koja god ona bila jer sve pomesne autokefalne crkve medjusobno komuniciraju,zajedno sasluzuju jednom recju imaju zajednicko opstenje,znaci sada ovako koliko mogu da ti docaram jedna je crkva pravoslavna,a zato sto postoje grcka ruska,jerusalimska patrijarsija itd,postoje vaseljenski sabori na kojima se sastaju poglavari svih pravoslavnih crkava radi zajednickog delovanja i donosenja odluka u Duhu Svetom! znaci:krstis se u ruskoj pravoslavnoj crkvi,ti si krsten u crkvi hristovoj isto kao da si se krstio i u srpskoj i bilo kojoj drugoj pravoslavnoj,jer laicki receno sve pravoslavne crkve imaju isti cilj isti kanon i sacinjavaju jedno telo!

  9. #39

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    ni ja ne mislim na sve ljude u tom domenu grešnosti.ali kada ti kažeš pravo slavna crkva,bez onog srpska ili sa tim,kako si objasnio biterlemonu,aj onda nemam izbora,tu ulazi svak,pa i ziloti.jer ovde moramo jednu stvar svesti na čistac.ako vodimo dijalog na temu crkva,vera,pa još pravo slavna(dakle jedina prava-proslavljena jednog dana pred Bogom) onda moramo svoditi stvar na Reči Božjoj.dakle,ja sam deo našeg naroda,vrlo dobro znam prvake crkve-vladike,sveštenstvo,o narodu da ne pričam,i odgovorno tvrdim,ta množina užasnih smrtnih greha daleko je od originala zvanja pravo slavna crkva.a pravilo Božje jasno glasi,ako je greh u crkvi,onda svi koji su deo nje,su pod Božjom anatemom,sve dok javno ne istupe van od grešnika.u tom kontekstu ako su ziloti branioci pravoslavlja onda oni nisu ziloti.u tom slučaju ja sam original zilot.b-92 ne gledam,ni nekog drugog,jednostavno tv ne posedujem niti gedlam,jer je to smeće greh za jednog hrišćanina.tu golost i sodomu držati u kući je sram pred Bogom.bez uvrede.
    Svaka cast,konacno se u necenu usaglasismo,napisao si "ako je greh u crkvi onda su svi koji su u njoj pod Bozijom anatemom" upravo zbog greha u zvanicnoj crkvi grkoj pravoslavnoj,kada je Meletije Metastakis uveo novi kalendar pape grigorija izdvojio se deo svestenstva i episkopa koji nisu hteli da ostanu u takvoj crkvi pod kako ti kazes Bozijom anatemom i samo su nastavili ispravnim putem kuda je do tada isla cela zvanicna crkva,nazvani su ziloti,jer rec zilot u prevodu znaci tvrd ili jak u veri! Naravno sada kada i nasa SPC skrece sa pravog puta,moraju i kod nas da se pojave takvi ljudi koji ce ispovedati pravu veru i nece se povinovati zemaljskome nego ce ostati dosledni Reci bozijoj! Znaci,nisu oni nikakakav bauk nikakvi,kako ih ovde neki nazivaju,fundamentalisti,oni se samo drze Bozijih zakona dok zvanicne crkve streme ujedinjenju sa jereticima radi ko zna cijjih ciljeva,a opste je poznato da u SPC u tome prednjace Amfilohije,Irinnej backi i umirovljeni Atanasije Jeftic,Hrizostom,a mislim da i sumadijski Jovan nesto radi u tom pravcu! A sto se tice televizora,pa i kompijuter je sotonska stvar ako cemo tako gledati!

  10. #40

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Kada se dete rađa nemože da bira roditelje, rođake i veru u kojoj se rađa. Ja sam imao sreću da sam se rodio u ortodoksnoj hrišćanskoj veri, i zato hvala Bogu!
    Da bi Biter shvatio šta je ordoksno hrišćanstvo, neka pogleda događaje koji su tekli do 1034 godine i posle toga, pa će shvatiti šta je ortodoksno hrišćanstvo, ili pravoslavlje!
    In vinas veritas

  11. #41

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Kada se dete rađa nemože da bira roditelje, rođake i veru u kojoj se rađa. Ja sam imao sreću da sam se rodio u ortodoksnoj hrišćanskoj veri, i zato hvala Bogu!
    Da bi Biter shvatio šta je ordoksno hrišćanstvo, neka pogleda događaje koji su tekli do 1034 godine i posle toga, pa će shvatiti šta je ortodoksno hrišćanstvo, ili pravoslavlje!

    Ne moze da bira roditelje,nacionalnost,teritoriju na kojoj ce se roditi ali veru svako moze da bira,ne kao dete,sto se i ne uzima za greh deteta vec onih koji ga u takvoj veri krste,bar je to moje misljenje,ali kao odrastao covek svako ima pravo izbora i promene,to jest povratka na pravi put! A kao sto kazes svako ko pogleda dogadjaje do 1054 godine pa i posle moze sam lako da zakljuci koji put je pravi!

  12. #42

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Svaka cast,konacno se u necenu usaglasismo,napisao si "ako je greh u crkvi onda su svi koji su u njoj pod Bozijom anatemom" upravo zbog greha u zvanicnoj crkvi grkoj pravoslavnoj,kada je Meletije Metastakis uveo novi kalendar pape grigorija izdvojio se deo svestenstva i episkopa koji nisu hteli da ostanu u takvoj crkvi pod kako ti kazes Bozijom anatemom i samo su nastavili ispravnim putem kuda je do tada isla cela zvanicna crkva,nazvani su ziloti,jer rec zilot u prevodu znaci tvrd ili jak u veri! Naravno sada kada i nasa SPC skrece sa pravog puta,moraju i kod nas da se pojave takvi ljudi koji ce ispovedati pravu veru i nece se povinovati zemaljskome nego ce ostati dosledni Reci bozijoj! Znaci,nisu oni nikakakav bauk nikakvi,kako ih ovde neki nazivaju,fundamentalisti,oni se samo drze Bozijih zakona dok zvanicne crkve streme ujedinjenju sa jereticima radi ko zna cijjih ciljeva,a opste je poznato da u SPC u tome prednjace Amfilohije,Irinnej backi i umirovljeni Atanasije Jeftic,Hrizostom,a mislim da i sumadijski Jovan nesto radi u tom pravcu! A sto se tice televizora,pa i kompijuter je sotonska stvar ako cemo tako gledati!

    nije problem da se usaglasim ako je nešto po reči. o zilotima sad malo više,znam,pretpostavljao sam.dobro je istupiti izvan onog što nije po reči sad ipak treba istupiti i izvan ostalih greha,idolstva,trojtsva.jer i to su unele pape antihristi.

  13. #43

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    nije problem da se usaglasim ako je nešto po reči. o zilotima sad malo više,znam,pretpostavljao sam.dobro je istupiti izvan onog što nije po reči sad ipak treba istupiti i izvan ostalih greha,idolstva,trojtsva.jer i to su unele pape antihristi.

    Po pitanju Svete trojice komentarisao sam na temi "ekumenizam" a idolstvo ne vidim jer postujuci odredjene svetitelje i bozije ugodnike mi im ni u kom slucaju ne pridajemo bozanska svojstva!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  14. #44

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Po pitanju Svete trojice komentarisao sam na temi "ekumenizam" a idolstvo ne vidim jer postujuci odredjene svetitelje i bozije ugodnike mi im ni u kom slucaju ne pridajemo bozanska svojstva!
    onda moraš pažlivo čitati poslanicu rimljanima,i korinćanima gde pavle kaže da je to komunikacija sa samim đavolom.u rimljanima je jasno ukazano,da svako štovanje čoveka to čini njega Bogom. kaže da kad štovaše tvar poludeše upravo,jer zamenuše da štuju tvar a ne Tvorca.tu se kaže dalje,da sve što je tvar tj.tvorevina,ne sme biti predmet štovanja,poštovanja. neverovatno je što sve pavle nabraja,kake grehe donosi taj greh idolstvo. čak pederizam tj.sodomiju i žensko zastranjenje lezbos,zatim nabraja dalje,ubistva,čaranja,prkose,laži,kurvarstva itd.sve to odnosi se na štovanje nekog čoveka.dakle ni jednoj tvari se ne sme to dati,osim Bogu jer on nije stvoren. ako je štovanje svetaca u crkvi kao što sam kažeš da jeste,onda su oni u stvari bogovi,jer tako Bog tvrdi. jedino kad nisu to je kad ih ne štujemo.u stvari dokaz da nismo duhovni jeste štovanje svetaca,tvari.

    ostao sam dužan objašnjenje i za televizor-kompjuter?kompjuter je u mojoj vlasti,ovaj forum ima smisao i to opravdava potrebu.sad za one koji nemaju meru što s tim.pa ja u prodavnicu idem da uzmem hleb,šećer,ulje,normalne potrebe.tamo ima i "otrova" naravno,alkohola,piva,vina,ali ja to ne uzimam,a ipak idem u prodavnicu i to mi nije greh.ali zato,ako bi ja bio radnik i prodavao i otrovne artikle,bio bih kriv.tako i tv.ja ne mogu da ga koristim jer nemam kontrolu nad njime,već mi drugi serviraju blud. tako,ja sam krivac jer ga gledam,veći od onih koji ga kontrolišu.

    kako jedan hrišćanin može da gleda te bludnice?!pa to znači da će deliti sud sa njima. jer je pisano ko se s kurvom veže,jedan sud prima.dakle stvari su tu jasne.

    još jednom ipak razmisli. kako neko može odbaciti krštenje iz apostolske crkve i reći da ima oproštenje greha i spašenje?zar je Bog lažac. nema drugog imena pod nebom kojim bi se mi mogli spasti. koje ime je izgovoreno u krštenju u trojstvo?Otac nije ime,priznaj,Sin nije ime,Sveti duh nije ime. Bog tvrdi da je jedno ime dato,ne tri.koje je to ime? kako je ime Ocu,kako Sinu,kako Svetome duhu?budi iskren i reci koje ime tu stoji?a od tog imena ovisi spašenje i tvoje i svakog drugog čoveka pod nebom!

  15. #45

    Odgovor: Srpska Istinski Pravoslavna Crkva

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    još jednom ipak razmisli. kako neko može odbaciti krštenje iz apostolske crkve i reći da ima oproštenje greha i spašenje?zar je Bog lažac. nema drugog imena pod nebom kojim bi se mi mogli spasti. koje ime je izgovoreno u krštenju u trojstvo?Otac nije ime,priznaj,Sin nije ime,Sveti duh nije ime. Bog tvrdi da je jedno ime dato,ne tri.koje je to ime? kako je ime Ocu,kako Sinu,kako Svetome duhu?budi iskren i reci koje ime tu stoji?a od tog imena ovisi spašenje i tvoje i svakog drugog čoveka pod nebom!

    "Jer niti je Bozanstvo delimicno u Ocu, niti je Otac deo Boga; niti je Bozanstvo delimicno u Sinu, niti je Sin deo Boga; niti je Bozanstvo delimicno u Svetom duhu, niti je Sveti duh deo Boga. Jer Bozanstvo je nerazdeljivo a Otac, Sin i Duh sveti nisu nepotpuni bog(ovi), vec celosno je (Bozanstvo) celosno u celosnom Ocu i celosno je celosno u celosnom Sinu i celosno je celosno u celosnom Svetom duhu. Celosan je i u celosti Otac u celosnom Sinu i Duhu; celosan je i u celosti Sin u celosnom Ocu i Duhu; celosan je i u celosti Duh sveti celosno u Ocu i u Sinu. Zbog toga su Otac, Sin i Duh sveti jedan Bog. Jedinstvena je sustina, sila i energija Oca, Sina i Svetog duha, jer niti jedan od njih biva, niti je zamisliv, bez druga dva lica Svete trojice."


    Ovo je citat iz Drugog stoslova SV. Maksima Ispovednika!



    Znac ovako,Bog je bestelesno bice i nas Bog je Otac Sin i Duh Sveti! Otac je Bog i Sin je Bog i Sveti Duh je Bog, i ako je u Ocu Sin i Sveti Duh,i u Sinu Otac i Sveti Duh i Otac i Sin u Svetom Duhu,onda je sin boziji ,drugo lice Svete Trojice koji se ovaplotio i uzeo ljudsko telo, dosao medju ljude uzeo ime Isus Hrist .postao Bog u telu a Bog je Otac Sin i Sveti Duh. znaci Isus Hristos je nas Bog jer u njemu je Otac i Sveti Duh

    Potvrda o postojanju Svete Trojice postoji na mnogo mesta u Svetom Pismu a rastumacili su je Sveti Oci na prvom vaseljenskom saboru!

    Ako ne verujemo da su bili nadahnuti Svetim Duhom kako onda da verujemo da su knjige koje su izabrane da se uvrste u Sveto Pismo prave ako Svetim Ocima Duh Sveti nije upravljao! Znaci ako priznajes Sveto Pismo za Rec Boziju,normalno je i da priznajes da je bog Sveta Trojica! Jer Duh Sveti je Duh istine ! Ako Porices postojanje Svete Trojice automatski porices Sveto Pismo kao rec Boziju!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Treba li i crkva da plaća porez?
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:08
  2. Srpska pravoslavna crkva u dijaspori
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 21:20
  3. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53
  4. Matica srpska
    Autor DrinChe u forumu Novi Sad
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 07:04
  5. Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 23:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •