Hleb
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Hleb

  1. #1

    Hleb

    "Hlebovanjeu septembru

    BRAŠNO Treći Međunarodni festival hleba biće održan od 21. do 27. septembra na Spensu i Trgu slobode, a, prema rečima direktora festivala Dimitrija Vujadinovića, program manifestacije će se sastojati iz tri dela. "Prvi deo programa je "Hleb i kultura", a drugi segment je naučni deo, sa raznim seminarima u vezi sa kvalitetom hleba. Treći deo je možda i najinteresantniji za Novosađane, a to je nastup pekara, koji će na Trgu slobode u kućicama da peku i pripremaju hleb", objašnjava Vujadinović. On je istakao da će deo programa koji se tiče kulture biti održan na Spensu, a ove godine je posebna tema "Obredni i praznični hlebovi". Novina na festivalu ove godine je konkurs za najbolji dizajn papirnih vrećica za hleb.


    24sata

    U poslednje vreme se po radnjama i biospajizima pojavilo toliko vrsta hleba da covek koji god da izabere ima osecaj da je zdraviji ostao negde tamo.

    Koliko ga jedete? Jeste li od onih koji ga jedu samo kad moraju (uz pasulj) ili ste od onih koji ne mogu ni supu bez hleba?
    Da li se radije odlucujete za onaj standardni, beli, 'gradski' ili kupujete onaj od crnog brasna, razani, sa semenkama, bezkvasni.. Umesite li ga nekad i sami?
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #2

    Odgovor: Hleb

    Jedem ga max. dva puta godisnje

    Mogu sve da jedem bez hleba, bas sve...sem ajvara (mislim mogu i njega ali nije to TO)
    A s' obzirom da ga tako retko jedem onda kad je bal nek je bal...jedem beli i vruc lebac

    A znam i da umesim (pogacu doduse) ali ne secam se kada sam poslednji put (u)mesila
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #3

    Odgovor: Hleb

    Prosto ne mogu a da ne volim ovu modu zdravog gladovanja, izmišljenih vrsta hleba, kobajagi crnog, zelenog, tehnikolor hleba. Hleb je hleb. Sećam se '93. kad smo stalno mesili hleb - to je jedini zdrav, sve ostalo je govno i ako moram da jedem govna, neka bar budu s ukusom hleba, dakle - beo. Čuj jedem li često hleb - ja sam Srbin.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #4

    Odgovor: Hleb

    ...hleb sa sedam vrsta semenki... predivan!...






    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Hleb

    ...za ove shto ne vole "kerefeke"...domachi obichni beli....





    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Hleb

    Za seljačke sinove : Kukuruzni, starinski, ona zadavljuša što se jede vruć, a najbolje paše sa svadbarskim kiselim kupusom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Hleb

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Koliko ga jedete? Jeste li od onih koji ga jedu samo kad moraju (uz pasulj) ili ste od onih koji ne mogu ni supu bez hleba?
    Da li se radije odlucujete za onaj standardni, beli, 'gradski' ili kupujete onaj od crnog brasna, razani, sa semenkama, bezkvasni.. Umesite li ga nekad i sami?

    ... mozzda sam pojela deset krishki hleba u poslednjih mesec dana. nisam mislila da chu mochi takolako da se skinem s leba. sad ga se i ne setim. zamirishu mi przzenice kad spremam noni za doruchak ali ne toliko da bih pojela koju. mnogo mi je masno. borko uglavnom ne jede hleb (nikad uz klopu, jedino ako namazzem kremich ili przzenice ili poparicu), pa smo pochele i mama i ja da ga ne jedemo.

    inache sam umela da zaredjam pa da nekoliko nedelja ne kupujem hleb nego da iskljuchivo mesim.



    ove lepinjice su mi omiljene. vruche pa sa kajmakom i prshuticom..... neshto kao naan hleb. super su za uz mochu ili saft.

    ako je rerna super vrucha lepo se naduvaju pa budu shuplje iznutra....
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Hleb

    Toplo preporucujem..

    HLEB BEZ BRAŠNA, IZ PROKLIJALOG ZRNA PŠENICE

    IBA, prestižni vodeći svetski sajam pekarstva i poslastičarstva, održava se svake 3 godine u Nemačkoj. 2000.godine, u Minhenu. Na sajmu IBA hleb "TONUS" je prepoznat kao jedinstven proizvod, izuzetnog kvaliteta koji nema sličnog konkurentnog proizvoda u svetu!
    Ponosni smo na ekskluzivni ugovor o koncesiji koji smo sklopili sa ruskim akademikom Antonovim, na osnovu kog će se na svakom našem proizvodu i reklamnom materijalu naći tekst:
    proizvedeno po licenci OOO "AcademProduct", Rusija, www.tonushleb.ru, autor akademik Antonov V.

    I tehnologija i specijalna oprema za proizvodnju "TONUS"-a su patentirani.

    Hleb bez brašna "TONUS" je visoko rangiran proizvod za zdravu ishranu. (hleb od celog zrna pšenice proizveden direktno iz proklijalog zrna pšenice).

    UVOD
    Svuda u svetu ljudima najveće bogatstvo predstavlja zdravlje, koje prevashodno zavisi od ishrane.
    Proizvod sa sledećim svojstvima bi mogao biti idealan (sa stanovišta zdrave ishrane):

    1. Obezbeđuje organizam sa svim neophodnim nutritivno i biološko vrednim supstancama, koje se u njemu nalaze u lako usvojivom obliku za organizam.
    2. To je ekološki čist proizvod, koji ne sadrži konzervanse, niti nagomilane supstance, nepoželjne za organizam.
    3. Konstantno prečišćava organizam od naslaga kancerogenih i drugih štetnih materija.


    PROIZVOD
    Pre 20 godine je hleb "TONUS" po prvi put proizveden u Rusiji. To je hleb bez brašna, napravljen direktno iz integralnog zrna pšenice, dovedenog u stanje klijanja. Osnovni cilj proizvodnje ovakvog hleba je da se maksimalno iskoriste svi nutritijenti iz zrna pšenice.
    U skladu sa "know-how"-om pečenja ovog hleba: zrno je najpre podvrgnuto detaljnom čišćenju, ispiranju velikom količinom vode i potapanju u vodu u trajanju od 15-20h, nakon čega zrno prelazi u fazu klijanja, potom se melje, a dobijena testena masa se postupkom tradicionalne tehnologije prevodi u finalni proizvod- hleb "TONUS".
    Ovaj hleb sadrži mnogo hranljivih vlakana. Upotrebom 250g "TONUS" hleba na dan u organizam se unosi 40-45g vlakana. Preporučena dnevna količina je 50g vlakana.
    Na osnovu naučnih podataka sadržaj hranljivih vlakana u hlebu "TONUS" je 22%, od čega je 13% rastvorljivih vlakana a 9% nerastvorljivih i to je 20 puta više nego sadržaj hranljivih vlakana u hlebu široke potrošnje.
    Upravo se zahvaljujući strukturi i veličini vlakana temeljno čiste površine crevnog trakta, kao i drugih sistema u organizmu.
    Krv se takođe prečišćava. Korišćenjem hleba "TONUS" u ishrani, u kombinaciji sa drugom hranom kaja gotovo uvek sadrži određenu količinu kancerogenih i toksičnih materija, zahvaljujući hranljivim vlaknima "TONUS"-a absorbuju se ove štetne materije i obezbeđuje se održavanje čistoće važnih sistema u organizmu.
    Izuzetno važna osobina hranljivih vlakana "TONUS"-a se ogleda u njihovoj absorbujućoj moći, pomoću koje se organizam lakše i brže oslobađa već stvorenih, čak i hroničnih naslaga štetnih materija.
    Pored gore navedenog, hranljiva vlakna "TONUS"-a stimulišu i osnažuju peristaltiku creva i skraćuju vreme pročišćavanja crevnog trakta od momenta prijema hrane čak do 7-8 puta. Nakon uzimanja moderne rafinisane hrane ovo vreme iznosi 26-27h pa čak i do 3 dana. Ovako dugo vreme zadržavanja hrane u crevnom traktu uzrokuje veliki broj problema, najpre razvijanje patogene mikroflore koje dovodi do raznovrsnih oboljenja gastro-enteričnog trakta i u najgorem slučaju do kancera.
    ISTRAŽIVANJA
    Eksperimentalna istraživanja, sprovedena na Institutu za Biofiziku u odeljenju u Sibiru a u sklopu Ruske Akademije Nauka, zasnovana na unosu ne-letalnih doza fenilhidrazina i natrijum- nitrita (izuzetno kancerogene materije) u životinje, dokazano je antitoksično delovanje "TONUS"-a.
    Ove životinje su se hranile "TONUS"-om i kao rezultat dokazano je da je "TONUS" blokirao otrove i kancerogene materije ubrzavajući njihovo izbacivanje iz organizma, pre pokretanja bilo kakvih malignih procesa, ne dozvoljavajući da se te štetne materije absorbuju u krvi.
    Velika vrednost hleba "TONUS" leži u činjenici da svi najvredniji nutritijenti u zrnu oživljavaju u procesu močenja i pripremaju se za klijanje, za rađanje novog života- klice. U ovom hlebu svi morfološki delovi zrna uključujući i klicu, aleuronski sloj, višestruke omotače su sačuvani i neki su u biološki aktivnom stanju. Ove komponente su neophodne za ljudski organizam i sadrže skoro sve potrebne minerale i vitamine.
    "TONUS" obiluje magnezijumom, cinkom, selenom, gvožđem, manganom, bakrom, kobaltom, silicijumom. U hlebu su ovi elementi izbalansirani i u lako usvojivom obliku, zahvaljujući procesu klijanja, u toku kog se stvaraju odgovarajući uslovi za život i ishranu klice.
    "TONUS" je bogat vitaminima grupe B: B1, B2, B3 (RR), B6, B12, folnom kiselinom, pantotenskom kiselinom, inozitolom, vitaminom E.


    "TONUS" hleb u regularnoj ishrani:

    1. stimuliše peristaltiku creva i osnažuje motorne funkcije žučnih puteva
    2. stimuliše uklanjanje iz organizma naslaga kancerogenih i toksičnih materija, kao i viška holesterola
    3. stimuliše stvaranje crvenih krvnih zrnaca i hemoglobina u krvi i normalizuje sastav krvi
    4. zaustavlja razvoj onkoloških oboljenja
    5. prevencija i lečenje dijabetesa
    6. prevencija ateroskleroze
    7. smanjenje telesne težine kod gojaznosti
    8. prevencija lečenja celulitisa


    PREPORUKE ZA UPOTREBU
    "TONUS" hleb je preporučen od strane Ministarstva zdravlja Ruske Federacije i Instituta za nutricionizam Ruske akademije medicinskih nauka Ruske Federacije kao proizvod koji ima generalno pozitivan uticaj na zdravlje ljudi, uključujući pravilnu ishranu dece školskog i predškolskog uzrasta i ishranu dijabetičara, kao i dijetetski režim ishrane. Ministarstvo zdravlja Ruske Federacije je u predškolskim ustanovama širom Ruske Federacije uvelo hleb "TONUS" kao obaveznu namirnicu za ishranu dece najmanje 2 puta nedeljno.
    Hleb "TONUS" se preporučuje starijim osobama koje boluju od ateroskleroze i ishemičnih oboljenja srca, hipertenzije, dijabetesa, gojaznosti i oboljenja crevnog trakta.
    Uopšteno govoreći, "TONUS" je hleb za dnevnu masovnu upotrebu koji ima izuzetno lekovito i profilaktičko svojstvo i izuzetno visoku sposobnost čišćenja ljudskog organizma.


    izvor bag.rs
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Hleb

    Vrlo malo jedem hleba,ali ponekadpreteram valda potreba osetim neku prazninu u želucu,spopadne me muka i onda preteram.
    Onda ga opet uopšte nejedem.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Slične teme

  1. Stari hleb
    Autor memento u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.02.2012, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •