Vrijeđanje
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Vrijeđanje

  1. #1

    Vrijeđanje

    Koliko ste jaka osoba? Koliko vjerujete u sebe i cijenite sebe?

    Kako reagirate na vređanje upućeno Vama, bilo Vašoj inteligenciji ili Vašem ponašanju..? Da li ste svjesni svojih kvaliteta pa ne reagirate ili Vas ipak malkice dotuče pa čak možda i uzvratite 'paljbu'?

    Ja sam kao osoba čvrsta i ne može me dotuči vređanje osobe koja me ne zanima i koju ne cijenim. Neće me uvući u raspravu jer nema smisla da se spuštam na njezin nivo i da raspravljam i trošim vrijeme na nekog tko mi je ništa. Ukoliko me vrijeđa osoba do koje mi je stalo tada procijenim i uzmem u obzir cjelokupnu situaciju. Kako kada uzvratim ali njima oprostim sve ako za to ima razloga.

    Uglavnom, ignoriranje je najbolje. Boli više od svake izgovorene riječi.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Vrijeđanje

    razvučem osmijeh i briga me...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #3

    Odgovor: Vrijeđanje

    e, nece tako lako proci...

    dobije nesto za svoj ego, cisto da zna da ne moze nekaznjeno da vredja!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Vrijeđanje

    znaš kako, moj limune, ljudi misle da oni oblikuju priče, a zapravo je obrnuto...
    najbolje upoznaš čovjeka dok ga slušaš kako priča o drugome ..
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #5

    Odgovor: Vrijeđanje

    Imam dve opcije i dva odgovora:

    1. kad me vređa osoba do koje mi je izuzetno stalo i
    2. kad me vređa osoba do koje mi nije stalo

    Pa ovako, opcija:

    1. jako se uvredim kad me neko vređa, tad se osećam slabom, nezaštićenom i nemoćnom, jer mi tada nije jasno da je to rečeno u afektu...

    2. uopšte se ne povredim, znam da je čovek posegnuo ka uvredama jer nema argumenta za dalju raspravu sa mnom...tada govorim ciničnim tonom i nabacim osmeh onako ironičan onaj što nervira ljude i polagano se smešim dok ne dovedem do ludila tu osobu...uh, znam to uraditi , doduše retko, ali se pamti

  6. #6

    Odgovor: Vrijeđanje

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Koliko ste jaka osoba? Koliko vjerujete u sebe i cijenite sebe?

    Kako reagirate na vređanje upućeno Vama, bilo Vašoj inteligenciji ili Vašem ponašanju..? Da li ste svjesni svojih kvaliteta pa ne reagirate ili Vas ipak malkice dotuče pa čak možda i uzvratite 'paljbu'?
    Mislim da jesam jaka.Pretumbalo se preko moje glave u zadnjih par godina nevolja, koliko poneki pojedinac ne oseti za citav zivot i samo vera u samu sebe mi je pomogla.
    I cenim sebe, jer misljenja sam ako ne cenis sebe, ne mozes ceniti ni druge.

    Retko sam se nalazila u situaciji da me neko vredja.
    Ne cutim i ne ignorisem, ali zadam udarac recima, toliko ledeno, da se i sama smrznem od boje svog glasa.I to je sagovorniku dovoljno.
    Svaka debata posle toga je suvisna.

  7. #7

    Odgovor: Vrijeđanje

    ja nisam ovako opasna ko bella
    ja se branim pesnicama....
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Vrijeđanje

    Evo mene jedan clan pokusao da uvredi.i posto nije uspeo naravno jer ja na to ne padam puk'o je od muke.Ne vredjam se ja tek tako lako

  9. #9

    Odgovor: Vrijeđanje

    Najbolji kontraudar osobi koja vas pokušava uvrediti je da je ignorišete ili joj jasno stavite do znanja da vas njene reči ne interesuju. Naravno, nisu svi ljudi u stanju da na uvredu ne reaguju. Ja jesam. Znam ko sam, šta sam, i koliko vredim... čvrsto stojim na zemlji i nema tih reči koje će me poljuljati. Ono što ta osoba kaže govori samo o njoj, ne o meni.

    Ne mogu se uvrediti ni na reči ljudi koje volim. Njihove reči će me naterati da se zamislim nad svojim postupcima i reakcijama... i da ih promenim ukoliko procenim da su njihove primedbe realne.

  10. #10

    Odgovor: Vrijeđanje

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Najbolji kontraudar osobi koja vas pokušava uvrediti je da je ignorišete ili joj jasno stavite do znanja da vas njene reči ne interesuju. Naravno, nisu svi ljudi u stanju da na uvredu ne reaguju. Ja jesam. Znam ko sam, šta sam, i koliko vredim... čvrsto stojim na zemlji i nema tih reči koje će me poljuljati. Ono što ta osoba kaže govori samo o njoj, ne o meni.
    The End.Sve je tacno,bravo drug Govornik,bravo

  11. #11

    Odgovor: Vrijeđanje

    Za neke stvari sam jaka, za neke neviđeni slabic. Kad me neko uvredi, uglavnom sam tako sokirana, da ne umem da reagujem, zanemim, a boli...izbegavam konflikte, jer nisam jaka na recima, pa se osecam porazeno.
    Posle se trudim da tu osobu ignorisem, pa bude ono : Sta joj bi?
    Na kraju ce, nadam se, stvari doci na svoje mesto.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  12. #12

    Odgovor: Vrijeđanje

    Uvek me pogodi vredjanje bilo kakve vrste... Pa cak i od osobe do koje mi uopste nije stalo... Ne znam zasto,ali jednostavno takva sam... Ne moram da pokazem drugima da sam povredjena,ali u sebi gorim i kidam se...

    Znam da ne treba da se zamaram time,ali jednostavno ne mogu da prebrodim kad neko (bez razloga) kaze nesto lose za mene... Jos nisam uspela da predjem preko toga i svesna sam da ce mi se takve situacije ponavljati u zivotu sve dokle god budem pridavala toliku paznju tome, i dok se jednostavno ne postavim tako da me boli uvo za tudje misljenje. ( Naravno,mislim na misljenje osoba koje me ne poznaju, i do kojih mi nije stalo)

    Jos u osnovnoj skoli sam se suocila sa, za mene jako bolnim, vredjanjem na osnovu fizickog izgleda... Imam mali oziljak na licu koji se gotovo i ne vidi, ali su od samog pocetka svi znali da je on moja slaba tacka... Krenuli su da me nazivaju imenima poput: scarface, jebac pasa (s' obzirom da mi je oziljak nastao jer me je ogrebao rotvajler), osakacena, sakata, plasticno lice itd...

    Koliko god sam mogla pokazivala sam da me ne interesuju, ignorisala sam, trpela u sebi... A onda, na kraju dana, kad ostanem sama cesto sam znala satima da placem, nerviram se i pitam kad ce vec jednom proci...

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 20:00
  2. Crkveno venčanje
    Autor Aiko u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.05.2011, 01:15
  3. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 20:00
  4. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  5. Mešanje roditelja
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.10.2009, 21:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •