US Open 2009 - Strana 6
Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 164

Tema: US Open 2009

  1. #76

    Odgovor: US Open 2009

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Finale Nada-Federer kao i obicno i Nadal dobija kao i obicno.Smaraju sa tenisom vise dosadniji sport nisam video
    Ove godine se samo deset puta desilo da obojca budu u žrebu na nekom turniru

    1. ATP World Tour Masters 1000 Cincinnati
    2. ATP World Tour Masters 1000 Canada
    3. Roland Garros
    4. ATP World Tour Masters 1000 Madrid
      Federer : Nadal 6-4, 6-4
    5. ATP World Tour Masters 1000 Rome
    6. ATP World Tour Masters 1000 Monte Carlo
    7. ATP World Tour Masters 1000 Miami
    8. ATP World Tour Masters 1000 Indian Wells
    9. Australian Open
      Nadal:Federer 7-5, 3-6, 7-6(3), 3-6, 6-2
    10. Doha


    U tih 10 turnira, samo dva puta se dogodilo da su obojca dogurala do finala: Madrid i Australijan Open
    od ta dva meča, Nadal je dobio "samo" finale Australijan Opena
    Nadalu su do sada najbolji rezultati na US Openu: jedno 1/2 finale (2008) i jedno 1/4 finale (2006)
    ... Federer je petorostruki uzastopni šampion

    Finala US Opena od 2000-te godine

    2000 Marat Safin : Pete Sampras 64, 63, 63
    2001 Lleyton Hewitt : Pete Sampras 76, 61, 61
    2002 Pete Sampras : Andre Agassi 63, 64, 57, 64
    2003 Andy Roddick : Juan Carlos Ferrero 63, 76, 63
    2004 Roger Federer : Lleyton Hewitt 60, 76, 60
    2005 Roger Federer : Andre Agassi 63, 26, 76, 61
    2006 Roger Federer : Andy Roddick 62, 46, 75, 61
    2007 Roger Federer : Novak Djokovic 76, 76, 64
    2008 Roger Federer : Andy Murray 62, 75, 62

    Nagradno pitanje: šta je kao i obično u citiranom postu
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: US Open 2009

    Citat Mustang kaže: Pogledaj poruku
    Nole moze da prodje i Federera,u svakom slucaju
    Znam da moze, ali samo da se ne unervozi i krene da brlja. Sto nije nemoguce. Ponekad mu je kratak "fitilj".
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: US Open 2009

    US OPEN: Organizatori i kiša muče Nadala

    Rafael Nadal i Fernando Gonzales moraće svoj meč četvrtfinala US Opena da završe u petak, najverovatnije posle prvog polufinala ženskog singla između (2) Serene Vilijams i Kim Klajsters.

    Duel aktuelne i bivše šampionke US Opena otvara program na najvećem stadionu, Artur Eš u 18.30 po našem vremenu, a potom bi (3) Nadal i (11) Gonzales trebalo da ponovo istrče na teren i nadaju se da ih ovog puta kiša neće prekinuti.

    U petak rano ujutru po srednjeevropskom vremenu, Španac i Čileanac igrali su veoma neizvestan meč. Gonzales nije iskoristio dve set lopte pre taj-brejka u prvom setu, koji je potom izgubio rezultatom 7:4. To ga nije obeshrabrio, pa je po izuzetno snažnom vetru nastavio dobro i u drugom setu.

    Ponovo se igrao taj-brejk, ali je pljusak počeo kod rezultata 3:2 za Nadala, na servis Gonzalesa.

    Nadal bi mogao da prospe vodu u lice organizatorima, koji na US Openu iz sezone u sezonu nerviraju igrače svojim idejama i rasporedom. Ovog puta, sve je išlo u korist prvom nosiocu Rodžeru Federeru i svima koji su se našli u njegovoj polovini žreba, što je slučaj i sa Novakom Đokovićem.

    Njih dvojica imaju dva potpuno slobodna dana između četvrtinalnih mečeva i međusobonog polufinala.

    Nadal i Gonzales će svoj duel završiti u petak, pobednik će polufinale igrati u subotu, a ako stigne do finala, ono je već u nedelju. Više je primera kada je "kult" igranja polufinala i finala dan za danom uticalo na ishod turnira, a jedan je bio 1985. godine kada su Džon Mekenro i Mats Vilander igrali drugo polufinale u subotu skoro pet sati, Mekenro je dobio meč i sutra bio počišćen sa terena od stran Ivana Lendla u tri seta.

    Nadal za sada dobro stoji sa kolenima, zbog kojih nije igrao od turnira u Madridu maja ove godine, ali su ga protiv Gonzalesa mučili trbušni mišići.

    Pre Nadalovog i Gonzalesovog, na Ešu je odigrano treće četvrtfinale u kojem je (6) Huan Martin Del Potro zaustavio zahuktalog (16) Marina Čilića. Hrvat je na putu do četvrtfinala, između ostalih, izbacio i drugog nosioca Endija Mareja i to sa ubedljivih 3:0, protiv Del Potra je počeo odlično, poveo sa 1:0, ali do kraja meča glatko izgubio tri seta - 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 6:1).

    Argentinac sada čeka ishod Nadalovog i Gonzalesovog meča, dok je drugo polufinale od ranije poznato i u njemu će se u subotu uveče sastati (1) Rodžer Federer i (4) Novak Đoković.

    Posle Nadala i Gonzalesa, na teren će istrčati belgijska senzacija Janina Vikmajer, koja će protiv devete nositeljke ženskog singla, Dankinje Karolin Voznijacki pokušati da se domogne prvog gren slem finala u karijeri. Program u petak, ne pre 21.30 zatvaraju finalisti muškog dubla, u kojem učestvuju dvojica Indijaca, na dve strane: Leander Paeš i Maheš Bupati.

    Paeš i Čeh Lukaš Dluhi igraju protiv Bupatija i Marka Noulsa sa Bahama.

    U finale ženskog dubla već su se plasirale sestre Venus i Serena Vilijams, četvrte nositeljke, pobedom nad (13) Alizom Klejbanovom i Katerinom Makarovom - 2:1 (7:6, 3:6, 6:2). U drugom polufinalu sastaće se (1) Kara Blek i Lejzel Huber iz SAD i (3) Samanta Stosur i Rene Stabs iz Australije.

    (MONDO)
    foto: Getty Images
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: US Open 2009

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku

    Ne vidim Dulko u žrebu
    a egzo se nešto ućutao
    Da li to znači da je izgubila
    brat,nesreca..sta ces...ali Serenica danas igra
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: US Open 2009

    nesreća je kada izgubiš u taj-brejku
    kada popiješ biciklo (6:0 6:0)... drugačije bih ja to nazvao

    A za Serenu.
    Da je u pitanju finalni meč, mogao bih se kladiti da će ga dobiti
    ovako... K.K. ipak dajem nešto više šanse (51%/49%)
    U svakom slučaju, pobednica tog meča je 99% i ovogodišnja šampionka
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 11.09.2009 u 14:20 Razlog: D
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: US Open 2009

    E bas navijam za Kim. Ne volim SerOnu
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: US Open 2009

    "I'm going to shove this ball down your f------ throat".

    Serena Williams

    & underpaid......
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: US Open 2009

    13. septembar 2009. | 08:43 | Izvor: B92
    Finale Klajsters - Voznijacki

    Belgijanka Kim Klajsters i Dankinja Karolina Voznijacki igraće u finalu ovogodišnjeg US Opena.


    U jednom od najbizarnijih finiša mečeva u istoriji Kim Klajsters je savladala branioca trofeja Amerikanku Serenu Vilijams sa 6:4, 7:5. U poslednjem gemu meča Belgijanki je na meč loptu dodeljen poen zbog toga što je prethodno Vilijamsova pretila linijskom sudiji koji je dosudio prestup tokom njenog drugog servisa.

    U drugom polufinalu, u duelu dve 19-godišnjakinje, Karolina Voznijacki bila je bolja od još jedne Belgijanke Janine Vikmajer sa 6:3, 6:3.

    Vilijamsova je linijskom sudiji zapretila rečima "kunem ti se bogom uzeću ovu lopticu i zabiću je u tvoje grlo, jel čuješ? Kunem se bogom", rekla je Vilijamsova nakon što je sudija dosudio prestup kod drugog servisa pri rezultatu 5:6 i 15:30.

    Nakon što je linijski sudija (inače azijatkinja) to prijavio glavnom, Vilijamsova je dodala: "Nisam rekla da ću te ubiti, da li si ozbiljna?"

    Ovaj epilog sjajnog polufinala je možda više štete naneo pobednici Kim Klajsters koja bi verovatno trijumfovala i bez dva poklon poena. Bio je to praktično duel dva branioca trofeja. Vilijamsova je osvojila titulu prošle godine, dok je Kim Klajsters na US Openu pobedila 2005. godine, ali se nakon toga povukla iz tenisa.

    "Očigledno je da sam pomalo zbunjena zbog onoga što se dogodilo, samo zato što sam bila veoma skoncentrisana na tenis. Htela sam da osvojim taj poslednji poen. Stvari su se ipak završile malo drugačije", rekla je Belgijanka.

    Kim Klajstes je prva majka koja je stigla do finala gren slema nakon Evon Gulagong koja je to uradila 1980. na Vimbldonu. Na kraju duela Klajsters - Vilijams izostalo je radovanje pobednice.

    "Kada igrate poslednji poen meča, bez obzira da li je to greška protivnika ili viner, osećaj je sjajan. Što se toga tiče, izostao je normalan osećaj dobijanja meča", dodala je Klajsters.

    Serena Vilijams, koja je ove godine trijumfovala na Australijan Openu i Vimbldonu, nije mogla da veruje šta se dogodilo.

    "Cele godine igram i nijednom mi nije dosuđen prestup tokom servisa, a na ovom turniru odjednom su počeli da sude to. Rekla sam nešto zbog čega sam dobila kaznu. Na moju nesreću to je bilo na meč loptu", rekla je Vilijamsova.

    U meču koji je zbog kiše odložen za više od sedam sati 19-godišnja Janina Vikmajer napravila je 40 neiznuđenih grešaka, najviše iz svog najboljeg udarca – forhenda. Sa druge strane njena vršnjakinja Karolina Voznijacki čekala je priliku, napravila je samo 14 grešaka i u relativno laka dva seta je prošla u finale.

    Karolina Voznijacki je tako ušla u istoriju svoje zemlje pošto je postala prva teniserka iz Danske koja je ušla u neko finale gren slema.

    "Ušla sam u finale US Opena, ne mogu rečima da opišem moje osećanje. Toliko sam uzbuđena, ovo je ostvarenje sna", rekla je Voznijacki. "U finalu nemam apsolutno ništa da izgubim", dodala je.
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: US Open 2009

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    "I'm going to shove this ball down your f------ throat".

    Serena Williams

    Ja bih voljela da joj je i gurnula lopticu!

    Da se meč prekine onako jadno...poslije onakve igre, onakvih poena. Sramota! I aspolutno me nije briga koliko je upozorenja imala...meni je foot fault najgluplja stvar u tenisu. Apsolutno. Ako ona dobije nešto što 2 cm ili manje prestupi...e pa onda stvarno. Kim bi je pobijedila svakako..trebali su pustiti da se igra dalje.

    Ja bih sačekala onu omalenu usplahirenu linewoman ii..

    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: US Open 2009

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih voljela da joj je i gurnula lopticu!

    Da se meč prekine onako jadno...poslije onakve igre, onakvih poena. Sramota! I aspolutno me nije briga koliko je upozorenja imala...meni je foot fault najgluplja stvar u tenisu. Apsolutno. Ako ona dobije nešto što 2 cm ili manje prestupi...e pa onda stvarno. Kim bi je pobijedila svakako..trebali su pustiti da se igra dalje.

    Ja bih sačekala onu omalenu usplahirenu linewoman ii..
    Zato što je tebi fut faul najgluplja stvar, gospođ(ic)a linijski sudijia trebala je da proguta lopticu?!? Žućka, malo čudan kriterij pokazuješ. Ovo pišem jer sam iznenađen što to od tebe čujem. Nisam se nadao.

    Hajde da si rekla da to pravilo o fut faulu treba pod hitno ukunuti ili nešto slično. Ali sudija je savršeno odradila svoj posao! Svaka joj čast. Pokazala je da i tako krhka ima muda da odradi posao kako treba (onako kako trenutno važeća pravila nalažu) i da se suprostavi nekome, tako velikom (ne samo u fizičkom smislu), kao Serena.

    I Serena je posle priznala da je očepila crtu. Ali to u nikoliko ne opravdava njeno ponašanje. Što se mene tiče, da sam neka vlast, ladno bi je suspendovao na neko vreme! Na žalost u pitanju je Serena, g-đica sa veeeeelikim leđima. I u bukvalnom smislu. A i sa još većim bankovnim računom, tako da će verovatno proći bez kažnjavanja.

    Poruku je izmenio starsica, 13.09.2009 u 18:32 Razlog: Sto to mora da se komentarise rad moderatora, hm?
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: US Open 2009

    meni nije jasno shto se svi pobjednici raduju kad pobijede, a za nagradu dobiju onaj posluzhaonik....
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: US Open 2009

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Zato što je tebi fut faul najgluplja stvar, gospođ(ic)a linijski sudijia trebala je da proguta lopticu?!? Žućka, malo čudan kriterij pokazuješ. Ovo pišem jer sam iznenađen što to od tebe čujem. Nisam se nadao.

    Prvo da nešto raščistimo. TI ne možeš od mene očekivati ništa jer se i ne poznajemo niti smo kada pričali. Ako misliš da me znaš čitajući moje postove ili ja tvoje, varamo se oboje.
    Drugo, ŽUĆKO nisam...ne lajem, ne režim i ne zapišavam uokolo.

    Treće, gledam tenis toliko dugo, i tako podrobno da imam pravo da iskazujem svoje mišljenje o dešavanjima na terenu. Ne namećem ga drugima, samo iskazujem svoje.
    Poslije skoro 2 dana prekida zbog kiše...desi se konačno takav meč...djevojke igraju vrhunski, ja ne poričem da je bio foot fault i da je sudija dobro vidjela..ja se zgražavam da se meč završio na takav način. A ona omalena žena sudija je tužibaba. To i dalje mislim.

    No hard feelings.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: US Open 2009

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Prvo da nešto raščistimo. TI ne možeš od mene očekivati ništa jer se i ne poznajemo niti smo kada pričali. Ako misliš da me znaš čitajući moje postove ili ja tvoje, varamo se oboje.
    Kako da ne?! Mogu ja da očekujem od bilo koga i to bilo šta. Samo je pitanje koliko je realno da se moje očekivanje i ostvari. Za takvo šta nije neophodno da se lično poznajemo ni da pričamo. Jednostavno, moja očekivana su formirana na osnovu tvojih postova koja sam do sada imao priliku da pročitam. A u ni jednom trenutku nisam tvrdio da je tebe znam. Jok. Reč je bila samo o mojim očekivanjima.

    Drugo, ŽUĆKO nisam...ne lajem, ne režim i ne zapišavam uokolo.
    I juuuuuu?!? Pa nisi valjda pomislila da sam te usporedio sa četveronošcem?! Ja ti rekoh ŽućkA, a ne čuh do sada nikoga da svog ljubimca tako zove. Tvoj nik me je asocirao na to, a ne boja tvoje kose, koju bajdvej ne znam.

    Treće, gledam tenis toliko dugo, i tako podrobno da imam pravo da iskazujem svoje mišljenje o dešavanjima na terenu. Ne namećem ga drugima, samo iskazujem svoje.
    Što se bre štrecaš. Pa nisam ni spomenuo da nemaš prava da izneseš svoje mišljenje. Barem isto toliko koliko smatram da ja imam prava da iznesem svoje. Ne moramo se nas dvoje složiti po ovom pitanju. Zato ima ostalih tema gde može i to da se desi.

    Poslije skoro 2 dana prekida zbog kiše...desi se konačno takav meč...djevojke igraju vrhunski, ja ne poričem da je bio foot fault i da je sudija dobro vidjela..ja se zgražavam da se meč završio na takav način. A ona omalena žena sudija je tužibaba. To i dalje mislim.

    No hard feelings.
    Moj post je bio više principijelan. I odnosi se na bilo kakva pravila po kojima neko prihvati da igra. Ne samo tenis. Po meni, pravila su da se poštuju! I menjaju, ako treba.

    Sad, što je sve bilo tako napeto, dugo čekano i šta ti ja znam šta još sve, nalaže Sereni (I bilo kom drugom igraču, ali posebno njoj zbog ogromnog iskustva.) da se više skoncentriše i pravilno odradi ono što treba. A posebno treba da pronađe samokontrolu ako govori samo jedan jezik. I to isti kojim govore i svi ostali na stadionu.


      Vrh

  14. #89

    Odgovor: US Open 2009

    US OPEN: Del Potro "razneo" Nadala

    Huan Martin Del Potro plasirao se u svoje prvo gren slem finale. Do završne predstave na US openu, koje je na programu u ponedeljak, stigao je na fantastičan način - u polufinalu je deklasirao Rafaela Nadala - 6:2, 6:2, 6:2.

    Argentinac, koji se vraća na peto mesto ATP liste, za 140 minuta borbe napravio je šest brejkova, po dva u svakom setu.

    Istovremeno, Špancu, koji će opet biti drugi teniser sveta posle rane eliminacije Endija Mareja, nije dozvolio nijednom da mu oduzme servis.

    Nadal je u prvom setu imao tri brejk prilike, u drugom dve, a u trećem nijednu.

    Međutim, Rafael Nadal nije igrao na nivou na kome je navikao publiku. Mnogo je grešio, udarci su mu bili "blaži" nego inače...

    To, ipak, ne umanjuje uspeh Del Potra, koji je u 2009. godini treći put uzastopno savladao Nadala i smanjio u međusobnom skoru na 3:4.

    "Ovo je veliki trenutak u mojoj karijeri... Ne mogu da verujem", bio je zbunjen 21-godišnji teniser posle trijumfa.

    "Stadion, publika... Sve je ovde fantastično. Tako sam blizu ostvarenja sna", dodao je Del Potro.

    Na putu do krajnjeg cilja stajaće mu pobednik drugog polufinala u kome se sastaju Rodžer Federer i Novak Đoković. Dotle, uživaće u pobedi koju je ocenio kao najvažniju u karijeri.

    Na konstataciju novinara da je pokvario finale Federer - Nadal koje su u SAD mnogi priželjkivali, kratko je odgovorio:

    "Izvinite".

    (MONDO)
    foto:Getty Images
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: US Open 2009

    samo da kazem da mi je zao zbog serene,prejako..drugo,klajsters mi je odwratna samo tako...i trece grozni del potro pokidao nadala..i nadam se da ce Djokovic da oladi odwratno dosadnog federera!
      Vrh

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Australija open !!!
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 21:32
  2. US Open 2011
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 18.09.2011, 07:58
  3. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 20:57
  4. Australian Open 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 20:15
  5. US Open 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.09.2008, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •