Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 69
  1. #16

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Kada iskušaš vernika, Kao Ser_gogsy-ja, i dovedeš ga u situaciju da bude nasilan, vernik se odmah seti svojih načela i *pošto poto* želi da ostane ne ukaljan i da zadrži svoj put prema nagradi u koju veruje. jer mu iskakanje iz tih načela ne bi prijalo..
    Vlado opet lupaš lončiće...

    Šta je NAGRADA?

    Šta je ono što svaki iole normalan čovek želi u svom životu?
    Da li ti želiš da svoj život provedeš u nesrećnom i bednom raspoloženju?
    U plaču?
    U tugi?
    U jadu?
    Da li želiš da se loše osećaš 24h dnevno, 365 dana u godini? Da su ti svi mrski?
    Da si mrzovoljan i potišten? Bezvoljan...večito nezadovoljan
    Da li težiš ka tome?

    Ili želiš potpuno suprotno od navedenog? I da ti se lepe stvari dešavaju u životu? A da s druge strane, aktivno učestvuješ u njemu!

    To je NAGRADA moj Vladane...da ti se lepe i pozitivne stvari dešavaju u životu...A to je ono što svi mi želimo i težimo ka tome...
    Dakle, svi mi očekujemo NAGRADU svesno ili nesvesno...bez izuzetaka! Onaj ko tvrdi drugačije, taj laže! Ili nije normalan!

    A lepe, dobre i pozitivne stvari se ne dašavaju onome koji izaziva, priziva, učestvuje aktivno ili pasivno, i sprovodi ZLO!
    Sve je to Bog premudro uredio-> dobro se dobrim vraća...a ko se nasiljem služi, nasilje će i dobiti! Ko priziva loše stvari, i čini ih drugima, loše će mu se i desiti...

    Da li shvataš to?

    Dakle, osnovna dva načela kojih bi trebalo da se pridržavamo su-> "Ljubi Gospoda Boga svoga, svim srcem svojim i svom dušom svojom i svom mišlju svojom" i drugo koje je isto kao i prvo-> "Ljubi bližnjega svog, kao samoga sebe" i sve ono što ova Biblijska rečenica nosi sa sobom, sadrži i objašnjava u sebi...
    Nasilje posle prosto nema šta da traži u toj priči ... isparava, nestaje...

    A nagrade/posledice su vrlo brzo lako uočljive i vidljive...jer se ostvaruju

  2. #17

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Odakle ti fantastično bajkovita ideja da je "u vernicima toliko frustracije" i "potisnute agresije"

    Ključno pitanje-> Koliko istinskih vernika poznaješ?
    Ili imaš priliku da ih susrećeš u svakodnevnom životu, pa da tako olako klasifikuješ i lepiš etikete?

    Ključan odgovor-> Nijednog!


    pa da ne poznajem ni jednog osim tebe pa mi je mnogo. i previshe. ti si dovoljan dokaz istinitosti teze o izfrustriranosti i potisnutoj agresiji.
    & underpaid......

  3. #18

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    To je NAGRADA moj Vladane...da ti se lepe i pozitivne stvari dešavaju u životu...A to je ono što svi mi želimo i težimo ka tome...
    Dakle, svi mi očekujemo NAGRADU svesno ili nesvesno...bez izuzetaka! Onaj ko tvrdi drugačije, taj laže! Ili nije normalan!
    Život je onakav kakav jeste..svidelo se tebi to ili ne, plakao ili se smejao, tugovao ili se veselio..


    Nije to nagrada ser_bokser.. To je zabluda u vidu slatke šargarepe..
    Tačno je da svi očekujemo nagradu-interes svesno ili nesvesno koja je u skladu sa svojim pogledima i vrednostima...

    Ej, ali dobra ti je bajka. Ti kao miroljubivi vernik pogledaš u mali obešeni krst. Zatim pogledaš stručnjaka, za koga smatraš da je nevernik-ateista jer psuje boga i da je poslat od đavola, pravo u oči. Bog progovori u tebi i smiri sotonu u stručnjaku. Stručnjak ode, jer vide da ti nisi u vinkli, a ti se ponosno zahvali bogu na pomoći i podršci..

    Ali može i ovako:

    Miroljubivi ateista se zamisli (pogleda u mali krst ) i preračuna. Imam kredit za stan i tek sam dobio posao. Ako udarim stručnjaka ne piše mi se dobro. Pogleda stručnjaka u oči, nasmeja se i reče: Ma važno je da smo živi i zdravi!! Stručnjak se smiri okrete i ode. Čim je ovaj otišao, ateista reče: zube bih mu polmio samo da se nisam skoro zaposlio i uzeo kredit za stan!! To reče i ode na pivo da se smiri.

    Dakle,

    Svako očekuje nagradu-interes u skladu sa svojim pogledima i vrednostima.
    Ja lično, u samoj suštini ne vidim razliku između ateiste i vernika..

  4. #19

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Izvor ove teme je vise nego diskutabilan.
    Banalna statistika gde se sabira, oduzima, mnozi i deli.
    What I've done in the figures here is to take data from the World Values Survey on the percentage of people in each country who say they are a committed atheist, and also on the percentage of people who say that they go to a religious service at least once a month.
    Ne vidim nigde podrsku sociologa, istoricara i drugih naucnika ovoj hipotezi.
    Ateiste i vernike mozemo da zamenimo sa tamnoputim i belim.
    I opet ce statistika da da odgovor kakav zelimo cuti...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  5. #20

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Miroljubivi su i jedni i drugi ako nisu fanatici u svom , da nazovem, opredeljenju.-

    Pravim vernicima i pravim ateistima nije cilj da ocrne jedni druge, a sebe istaknu, oni su to isključivo zbog sebe i tada su miroljubivi i jedni i drugi..

    Svo ostalo ubeđivanje je daleko od miroljublja jer ako ja verujem ili ne verujem u Boga i "suprotnu" stranu svim silama pokušavam da ubedim u svoja uverenja, ne da nisam miroljubiva, nego čak postajem i agresivna..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #21

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Znam mnogo vernika, a znam i mnogo ateista. Odgovorno tvrdim da su vernici miroljubiviji. U svakom pogledu. Vera propoveda ljubav i mir, a ne rat i mrzhnju.

  7. #22

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    pa da ne poznajem ni jednog osim tebe pa mi je mnogo. i previshe. ti si dovoljan dokaz istinitosti teze o izfrustriranosti i potisnutoj agresiji.
    Mora da sam nešto propustio... otkad ti to mene poznaješ?

    A ako ti je mnogo i previše mojih postova, u kojima se provlači priča o moralu, karakteru, čovečnosti, ljudskosti, uzajamnom dobročiniteljstvu, Božijoj kreaciji a ne majmunskom poreklu...itd...pa ti kao takvi zabadaju prst u oko, ti ih nemoj čitati! To je bar jednostavno

    Citat Vlada Amater kaže: Pogledaj poruku
    Ej, ali dobra ti je bajka. Ti kao miroljubivi vernik pogledaš u mali obešeni krst. Zatim pogledaš stručnjaka, za koga smatraš da je nevernik-ateista jer psuje boga i da je poslat od đavola, pravo u oči. Bog progovori u tebi i smiri sotonu u stručnjaku. Stručnjak ode, jer vide da ti nisi u vinkli, a ti se ponosno zahvali bogu na pomoći i podršci...
    Amater ostaje amater

    Opet nisi čitao postove kako treba, preskačući čitave redove i pasuse...tako se to ne radi moj Vladice...tako se samo ostaje na nivou diletanta amatera...

    Jer da si čitao post kako treba, video bi da sam ja taj koji je otišao, a ne "pobesneli stručnjak" koji ostade da vitla, dere se i "orgija po putu...MooooJ Vladice....
    I da si uključio sive vijuge sa 33 na 45, skontao bi o čemu ja tu govorim! A govorim o tome da sam u očima mnogih nasmejanih posmatrača okolo, ispao "kukavica"! Shvataš li ti to moj Vladane? Hm?
    Ispadoh kesa, a mogu u zubima da ga ponesem...i odnesem...kako sad to? moj Vladko...
    Shvataš li da se danas u savremenom "našem" društvu, ljudi u takvim situacijama kvalifikuju kao kukavice, jajare, kese...ako se povuku i ne uzvrate stoički, hrabro, muški, šakom o sto, i istom merom?
    Da li shvataš da sam i ja tako razmišljao pre oko 8 godina(kao što sam naveo)?
    Da li si provalio da je samo jedna osoba(očevidac), od silne publike željne krvi, stala na moju stranu, odobravajući i podržavajući moju neagresivnost(miroljubivost)? Nisi provalio? E to je zato što ne razmišljaš kad čitaš, samo slike gledaš...

    Citat Vlada Amater kaže: Pogledaj poruku
    Ali može i ovako:

    Miroljubivi ateista se zamisli (pogleda u mali krst ) i preračuna. Imam kredit za stan i tek sam dobio posao. Ako udarim stručnjaka ne piše mi se dobro. Pogleda stručnjaka u oči, nasmeja se i reče: Ma važno je da smo živi i zdravi!! Stručnjak se smiri okrete i ode. Čim je ovaj otišao, ateista reče: zube bih mu polmio samo da se nisam skoro zaposlio i uzeo kredit za stan!! To reče i ode na pivo da se smiri.
    Pa ti si stvarno gori od malog deteta

    Kakav kredit? kakvi bakrači?
    Šta ima kome po zakonskoj osnovi da se "ne piše dobro" , ako je reč o čistoj samoodbrani od fizičkog nasrtaja druge osobe?! Svedoka kolko 'očeš! Pomenuo sam u postu (ali ti čitaš, a ko da ne čitaš) da je "stručnjak" prvi nasrnuo fizički na mene...jel shvataš? Da si nekada bio u takvoj situaciji, ne bi pričao ovakve gluposti, već bi znao da kada ti prilazi osoba koja ti psuje sve po redu i neredu, vata za ruku, rame, kragnu... i nateže desnicu na udarac, dok iz očiju izbija bes i mržnja, želi da te isprebija ako može! A ti imaš puno pravo da se zaštitiš od ludaka! Jesi li znao to moj Vlado? Ili se još nisi prilagodio ovim našim starim zemaljskim uslovima života, od kad si s Marsa sišo?

    Dakle, prvo-> na tebi je da provališ zbog čega je stručnjak za trenutalk sklonio ruke s mene, dadevši mi prostora da se sklonim!
    Drugo-> Da li bi ti dozvolio da te neko šamara na ulici bez razloga? i kako bi reagovao u takvoj situaciji?
    Treće-> Da li bi uopšte izdržao da ti prvi ne kreneš na njega, pa makar i da uzvratiš verbalno istom merom, posle salve uvreda, psovki, kletvi, na tvoj i račun tvoje dece, i tvojih bližnjih, kako će ih poklati, obesiti na drvo...itd...

    Moooj Vlado s Marsa pali

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Svo ostalo ubeđivanje je daleko od miroljublja jer ako ja verujem ili ne verujem u Boga i "suprotnu" stranu svim silama pokušavam da ubedim u svoja uverenja, ne da nisam miroljubiva, nego čak postajem i agresivna..
    Tako je!
    Ako bih ja išao od teme do teme, preko kulture, istorije, muzike, filma, društva, čit-čatova, kućnih ljubimaca, porodice, flore i faune, sporta, posao, obrazovanje, dijaspora...i širio religiju, onda bih ispao agresivan i nametljiv!
    Medjutim, ako ja ostavljam postove o religiji i veri na temama predvidjenim za to, onda sam ja samo istrajan i uporan ko magarac da ispravim "krive drine" i zablude oko religije i vere u Boga, ali samo za one koje to interesuje, i one koji posećuju te teme!! Znači suština je komunikacija izmedju religijskih osoba kako bi se što više unapredili i opasali sa znanjem i novim informacijama.

    Sa druge strane, ako na teme religije naidje ateista i nevernik, koji pokušava verniku da objasni kako greši i kako su to sve samo bajke i gluposti, šta je onda to? A nema nikakve argumente, jer nije pročitao nijednu literaturu o tim temama, a kamoli Bibliju!
    To je kao da dodjete u neku ustanovu, koju uredjuju i dekorišu aktivni korisnici te ustanove, pa im odredjujete kako će i u koju boju da okreče zidove...bah...

    Jednostavno, nije to uredu...

  8. #23

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim, ako ja ostavljam postove o religiji i veri na temama predvidjenim za to, onda sam ja samo istrajan i uporan ko magarac da ispravim "krive drine" i zablude oko religije i vere u Boga, ali samo za one koje to interesuje, i one koji posećuju te teme!! Znači suština je komunikacija izmedju religijskih osoba kako bi se što više unapredili i opasali sa znanjem i novim informacijama.

    Sa druge strane, ako na teme religije naidje ateista i nevernik, koji pokušava verniku da objasni kako greši i kako su to sve samo bajke i gluposti, šta je onda to? A nema nikakve argumente, jer nije pročitao nijednu literaturu o tim temama, a kamoli Bibliju!
    To je kao da dodjete u neku ustanovu, koju uredjuju i dekorišu aktivni korisnici te ustanove, pa im odredjujete kako će i u koju boju da okreče zidove...bah...

    Jednostavno, nije to uredu...
    Slažem se, samo što je ova tema na Filozofiji i ima neki drugi cilj i drugačiju nameru i svi (vernici, ateisti i oni totalno neopredeljeni), mogu da iznesu svoje viđenje o miroljublju jednih i drugih, sa neke filozofske strane....a možda bi baš oni neopredeljeni bili najobjektivniji..

    A i dalje ostajem pri svom, da bilo kakvo ubeđivanje po svaku cenu nije miroljubivo..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #24

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Mogu l' ja da reknem? A?
    Može? Hvala.

    E, 'vako.
    Zastraniste skoro svi.

    Memento je postavio temu u kojoj je subjekt nacija, a ne pojedinac! Malo je naslov teme nevešto izabran, rekao bi "izvučen iz konteksta". A odatle i svo nerazumevanje.

    No bez obzira, razgovarali o naciji ili o pojedincu, mislim da ćemo tačan odgovor na pitanje saznati isto kada i na pitanje: Ko bolje puši, plavuše ili crnke? Milijarde različitih mišljenjai to podložnih promeni u zavisnosti od poslednjeg iskustava.


  10. #25

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Mogu l' ja da reknem? A?
    Može? Hvala.
    Memento je postavio temu u kojoj je subjekt nacija, a ne pojedinac!
    E nek' si rekno!
    A da si rekno, rekno si...
    Samo si blago previdno poklekno, da se nacije sastoje upravo od pojedinaca!

    Ovde je reč, kao i na mnogim drugim temama, o blaćenju religije i etiketiranju verujućih ljudi da su svi iz "Crne reke" izašli!
    Jer, istinski vernik je uvek trn u oku ateisti! Zašto?
    Pa zato jer kvari "zabavu" kad se pojavi...dosadan je sa svojim pričama i savetima o moralnosti...zastareo, nije IN, on ne puši, ne opija se, ne vija ženske, ne duva travu, ne kocka se, ne smišlja pakosti i afere, nije alav, ne skrnavi i ne bije se po ulici...on je "smor" za ateiste i one koji su vernici na usnama i po potrebi...I tako sve dok ne udari nevolja...a kad nevolja udari(po državi, naciji...) vernik se ne brine...a ateista čupa kosu, i proklinje Boga, zašto se to dogadja i zašto se to baš njemu dešava...

    I tako..."imo bi ja još štogod kasti....al ne vredi"

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se, samo što je ova tema na Filozofiji i ima neki drugi cilj i drugačiju nameru
    Naravno!
    Upravo sam o tome govorio u tekstu iznad...o "nameri"

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    ...a možda bi baš oni neopredeljeni bili najobjektivniji...

    A i dalje ostajem pri svom
    I to je apsolutno tačno!
    Niko ovde od učesnika u polemici, neće promeniti svoje mišljenje i svoje stavove! Pa sve i da neki poveći kamen udari u zemlju i prepolovi je na dva dela

    Moja motivacija i jesu oni neutralni i neopredeljeni...i zbog njih ovde guslam i guslaću dok god mogu...

  11. #26

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Moja motivacija i jesu oni neutralni i neopredeljeni...i zbog njih ovde guslam i guslaću dok god mogu...
    Vrlo miroljubivo..

    Da ih ubediš da si ti na pravom putu?I da ih ubediš da postanu vernici?

    Teško..

    Veru čovek treba da spozna sam, onako iz dubine duše..da se pronađe u njoj svim svojim bićem..i tada mu ne trebaju ničija ubeđivanja, objašnjavanja i ostala kako ti kažeš, guslanja..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #27

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Vrlo miroljubivo..

    Da ih ubediš da si ti na pravom putu?I da ih ubediš da postanu vernici?

    Teško..
    Pa zar stvarno misliš to što si napisala?

    Nikog je ne "ubedjujem" da postane vernik!
    Iznosim pravo značenje vere i onoga što je sam Bog rekao kroz Reč - Sveto Pismo! Za one koji se nisu nikada ili su se površno susretali sa tim pitanjima...
    Jer, Sveto Pismo je jedino merilo po pitanjima vere! I u njemu sve lepo piše...ali neeeee, ljudi su skloni manipulaciji, izvrtanju, i prilagodjavanju vere sebi, umesto obrnuto...I onda ja u postovima delujem kako delujem ...

    Vidi, postoje četiri grupe ljudi->

    Prvi su ljudi ateisti koji ne veruju u Boga i ne interesuje ih baš puno ili skoro nikako, da saznaju nešto više...to su ljudi koji na sam spomen Boga, okreću glavu i odmahuju rukom...oni su se opredelili i kraj!

    Druga kategorija su ljudi koji kao veruju u nešto, al' nit smrde nit mirišu, i kažu: Ima tu nešto...pa idu kod astrologa, vračara, magova itd...A Bibliju čitaju površno ili je uopšte ni ne čitaju, te im drugi koji mogu biti zlonamerni pune glavu svakojakim glupostima...

    Treća grupa je najgora...to su ljudi koji se predstavljaju kao vernici, nose krstove oko vrata, čitaju Bibliju, saleću ljude na ulici, pozivaju ljude u članstvo njihovih institucija, vrbuju, reklamiraju....i ono najgore -> M A N I P U L I Š U ! Izvrću Reči iz Biblije, pogrešno ih tumače i zaglupljuju ljude koji ih slušaju, to su -> Sekte!

    Četvrta grupa je ujedno i najmalobrojnija. Tu spadaju one osobe koje razmišljaju svojom glavom, čitaju Bibliju, misle o onome što pročitaju, čvrsto veruju u Boga, i svim silama se trude da žive po Božijim načelima, a pomoć i snagu dobijaju od vere u Hrista!

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Veru čovek treba da spozna sam, onako iz dubine duše..da se pronađe u njoj svim svojim bićem..i tada mu ne trebaju ničija ubeđivanja, objašnjavanja i ostala kako ti kažeš, guslanja..
    Čovek treba sam da počene da traga!
    Da istinski počne da traži Boga! Jer, "ko traži naći će, a ko kuca otvoriće mu se" !
    A oni koji su na višoj stepenici, treba da mu pomognu da ne zaluta...kao što sam već objasnio u tekstu iznad...

    Ako tebe slep čovek zamoli da mu pokažeš put i pravac da predje ulicu, a na kojoj zbog svog slepila može biti zgažen i pregažen, da li ćeš mu pomoći?
    Ili ćeš mu reći da sam pronadje svoj put ?

    U svakom slučaju, znam da ti nespadaš u one zlonamerne...ali ponekad je pasivnost gora od bilo kakve aktivnosti...I kad tad dodje vreme, kad i oni najmirniji i najpovučeniji u svojoj veri dignu glas! I stvari počnu da nazivaju pravim imenom!
    klasičan primer je kada su u Americi prošle ili pretprošle godine, skoro svi državni i privatni mediji na sva zvona pomovisali/GUSLALI o štetnosti duvana i pogubnost od te opake zavisnosti!
    Za nekoliko meseci se drastično smanjio broj pušača!
    Zamisli da je takva kampanja potrajala...
    A zamislimo kada bi močnici i vladari sveta uložili samo 15% svog kapitala, u masovno i medijsko promovisanje/GUSLANJE morala i moralnog zakona/ponašanja !?

    Šta bi se desilo?

    Ali nekome to ne odgovara...pitanje je kome

  13. #28

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku



    Čovek treba sam da počene da traga!
    Da istinski počne da traži Boga! Jer, "ko traži naći će, a ko kuca otvoriće mu se" !
    A oni koji su na višoj stepenici, treba da mu pomognu da ne zaluta...kao što sam već objasnio u tekstu iznad...


    Ko zaista krene da traga, onako istinski, taj će i naći veru..ne trebaju mu putokazi, a trnovit put može samo da ga osnaži i učvrsti u svojoj nameri..a te više i niže lestvice u veri ne razumem?i mislim da ne moram znati sva Jevanđelja i svaku Isusovu reč, da bih zaista verovala..kao što i ne znam i nije me sram da priznam..

    I koliko sam samo puta pala i bila ljuta na Boga, nije me sramota ni to da priznam..i opet sam se vratila svojoj veri i osećam i znam da mi je i Bog to oprostio..

    No, sve ovo je ipak za neku drugu temu, a ova tema pita - Koja nacija je miroljubivija, ona u kojoj preovlađuju ateisti ili ona u kojoj ima više vernika?Pa da se vratimo istoj..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #29

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Kao prvo nije mi namera da sada i ovde debatujem o postojanju boga.

    Želim samo da bacim svetlo na argumentaciju. Vidim da si veoma rečit, pa bi molio za dodatna pojašnjenja. Ne shvataj ni jedan moj post kao provokaciju bilo koje vrste. Jednostavno, ono što napišem to i mislim i ništa nema "između redova".

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Vidi, postoje četiri grupe ljudi->

    Prvi su ljudi ateisti koji ne veruju u Boga i ne interesuje ih baš puno ili skoro nikako, da saznaju nešto više...to su ljudi koji na sam spomen Boga, okreću glavu i odmahuju rukom...oni su se opredelili i kraj!

    Druga kategorija su ljudi koji kao veruju u nešto, al' nit smrde nit mirišu, i kažu: Ima tu nešto...pa idu kod astrologa, vračara, magova itd...A Bibliju čitaju površno ili je uopšte ni ne čitaju, te im drugi koji mogu biti zlonamerni pune glavu svakojakim glupostima...

    Treća grupa je najgora...to su ljudi koji se predstavljaju kao vernici, nose krstove oko vrata, čitaju Bibliju, saleću ljude na ulici, pozivaju ljude u članstvo njihovih institucija, vrbuju, reklamiraju....i ono najgore -> M A N I P U L I Š U ! Izvrću Reči iz Biblije, pogrešno ih tumače i zaglupljuju ljude koji ih slušaju, to su -> Sekte!

    Četvrta grupa je ujedno i najmalobrojnija. Tu spadaju one osobe koje razmišljaju svojom glavom, čitaju Bibliju, misle o onome što pročitaju, čvrsto veruju u Boga, i svim silama se trude da žive po Božijim načelima, a pomoć i snagu dobijaju od vere u Hrista!

    ...
    S obzirom na rečeno u koju grupu bi svrstao Hinduse, pa Budiste, Apače i Bušmane? Mislim, ima još primera koji me zanimaju, ali dovoljno će biti da mi pojedinačno svrstaš navedene primere u tvoje četri vrste ljudi.

    Što se tiče:
    ...
    Samo si blago previdno poklekno, da se nacije sastoje upravo od pojedinaca!

    Ovde je reč, kao i na mnogim drugim temama, o blaćenju religije i etiketiranju verujućih ljudi da su svi iz "Crne reke" izašli!
    Jer, istinski vernik je uvek trn u oku ateisti! Zašto? ...
    Da, nacije se sastoje od pojedinaca, ali kada gori šuma, ne analiziraš situaciju svakog stabla pojedinačno! Isto tako nikako ne možeš poistovetiti naciju i pojedinca u smislu uticaja vere.

    A siguran sam, do duše ne mogu se zakleti u to, ali takav utisak imam, da postavljač teme nije imao nameru blatiti religiju i etiketirati verujuće! Pre će biti da je u pitanju blaga paranoja s tvoje strane, pa vidiš blaćenje i etiketiranje i tamo gde ga nema.

    Da, da... U postovima forumaša koji su polemisali sa tobom ima etiketiranja, pa i blaćenja, ali isto to i ti radiš neverujućima! Tako da se ne može reći da je "ovde reč o blaćenju i etiketiranju". Blaćenje i etiketiranje je oftopik pisanje, jer tema je postavljena sa čisto sociološkog stanovišta.

    Ja ne verujem u postojanje boga, ali meni ni jedan ISTINSKI vernik nije trn u oku!!!
    Nekoliko desetina puta sam raznim ljudima isticao svoje oduševljenje razgovorom sa igumanom Studenice. Isto tako sam prepričavao stav bake moje pokojne kume prema bogu i molitvi.

    Ne možeš reći "istinski vernik je uvek trn u oku ateisti"!
    Nije tako. Nisi u pravu. Ne dozvoljavam.
    I u napred da kažem da ne volim da me iko nazove izuzetkom, jer znam da to nisam.


  15. #30

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    mislim da su ateisti, jer većina vernika ''nevoli'' pripadnike druge vere, e sad neki to ispoljavaju pa se može javiti čak i nasilje, al sve to zavisi od same osobe...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ateisti su mentalno zdraviji, srećniji i slobodniji
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.05.2011, 22:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •