Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 69
  1. #1

    Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ima mišljenja da su miroljubivije nacije u kojima preovlađuje broj ateista u odnosu na broj vernika. Ako je to tačno, koji su uzroci tome?

    Epiphenom: Atheist nations are more peaceful
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    (mi) ateisti, naravno..ljudi neopterećeni pitanjem vjere, nacije, božanstvima...ljudi koji imaju pametnija posla od 'žrtvovanja' Bogu..ateisti ne vuku nikog za rukav da ih ubijede u svoje ideje i preobrate. opšte je poznato da su religijska načela idealno utočište za nekog ko želi da sakrije svoju zlu prirodu i prošlost? Idealan primjer za to je film 'Kum' i kako su svi mafijaši dobri katolici - vjernici...
    Ateisti su odgovorno prihvatili svoju slobodu, a religiozni su vrlo neodgovorno prihvatili svoje ropstvo autoritarnom sistemu ...
    ali opet svi smo dio društva i društvenog sistema...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #3

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Mislim da je podela apsolutno neprimerena, naime pol verniku nije ateista vec nevernik. A izmedju ta dva pojma postoji razlika...

    Fanatici su ratoborniji ali to ne znaci da i vise ratuju.

    Mislim da pravila za ratovanje nema, ratovi se odavno ne vode iz verskih ubedjenja vec zbog konktretnih motiva.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    (mi) ateisti, naravno..ljudi neopterećeni pitanjem vjere, nacije, božanstvima...ljudi koji imaju pametnija posla od 'žrtvovanja' Bogu..ateisti ne vuku nikog za rukav da ih ubijede u svoje ideje i preobrate. opšte je poznato da su religijska načela idealno utočište za nekog ko želi da sakrije svoju zlu prirodu i prošlost? Idealan primjer za to je film 'Kum' i kako su svi mafijaši dobri katolici - vjernici...
    Ateisti su odgovorno prihvatili svoju slobodu, a religiozni su vrlo neodgovorno prihvatili svoje ropstvo autoritarnom sistemu ...
    ali opet svi smo dio društva i društvenog sistema...

    Generalizovanje nije bas adekvatan nacin argumentovanja za ovu temu..sadista i fanatika, kao i dobrodusnog svijeta ima na sve strane..ovom tvojom logikom i navodjenjem primjera iz filma (pa i stvarnog zivota, sto jest', jest'), moze se 'ladno reci i da su Hitler i Staljin bili ateisti, pa pobise vise ljudi (sto svojih, sto drugih) nego ikad iko u istoriji..
    Ko je spreman da oduzme neciji zivot, iz bilo kakvog razloga, bio on vjernik, ateista, klingonac ili nesto peto, nije dobrodosao na mom spisku..
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  5. #5

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ni na vernike ni na ateiste ne gledam kao na nekoga ko (uopšte) mora imati "osećaj za mir".
    Logika bi trebala da nalaže da su vernici miroljubiv(ij)i ... ali onda se samo setim onog svetog popa lopatara,
    i zaključim kako gadno i "bolno" logika ume da laže.

    Miroljubivi su samo oni "vernici" koji VERUJU - u MIR,
    Nekada su to bili (samo) HipiCi ...
    a danas su to ... ...
    danas su to ...
    ...
    ..
    .




    npr - miroljubiva sam ja ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Miroljubivi su samo oni "vernici" koji VERUJU - u MIR,
    Nekada su to bili (samo) HipiCi ...
    a danas su to ... ...
    danas su to ...
    ...
    ..
    .
    Dokaz koliko je sve relativno je to da su mnogi hipici, postali dio 'demokratske' americke administracije (na celu sa Klintonom), i clanovi mnogih uticajnih institucija, koje vec tri decenije kroje kapu po svijetu i pokrecu 'humanitarne ratove'.. Skoro sam gledao bas dug dokumentarac o pocetku i kraju hipi pokreta.. Ostao sam malo poslije toga.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  7. #7

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Skoro sam gledao bas dug dokumentarac o pocetku i kraju hipi pokreta.. Ostao sam malo poslije toga.
    Da ... ... i ja ...

    zato sam ih i smestila u prošlost - "nekada bili" !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #8

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    ...Imo bi' ja što god kasti ne mož' otog rep izrasti... Al izvin'te...
    Marim ja za bezbožnike prve vrste,
    Što čorišu levom dok se desnom krste...
    Baška što za nji' ne vredi nijedna od zapovedi,
    Donacije več otvore rajske dveri za zlotvore...
    Imo bi ja što god kasti, ej...


    I tako... Anketa u suštini kaže-> kad sa planete skupiš sve istinske vernike, kojima vera nije samo na usnama...ne mož' napuniti ni tribine na stadionu fudbalskog kluba Radnički s Detelinare!

    AaaaaaaLi zato "vernika" ima koliko i peska na obalama Ognjenog jezera...pa kad plima nadoJdje....odoše svi....

    A ateisti nemaju izgovor za pasivnost! Jer neutralnih nema u duhovnom ratu koji besni, rasplamsava i bliži se kraju...

  9. #9

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ateisti.

    Ovih što ubijaju u ime raznih bogova je previše za moj ukus.

  10. #10

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Današnje iskustvo koje doživeh, moglo bi dati odgovor na postavljeno pitanje...

    Naime, nekoliko sati provedenih u autu po vrućini i u preopterećenom saobraćaju, sigurno da mora uticati na raspoloženje, koncentraciju i reakciju vozača...Da ne dužim mnogo, umalo ne udarih danas jednog stručnjaka, što prelete mrtav ladan preko crvenog na raskrsnici!
    Mimoišli smo se par cantimetara što nas deliše od sudara. Stručnjak na jednoj bankini, ja na drugoj, jer smotah u zadnjem momentu da izbegnem bliske susrete naših prevoznih sredstava...
    Stručnjak(krivac) izlazi iz kola sav zajapuren i kreće ka meni uz salve pogrda u stilu „gde gledam“, „ko mi dade dozvolu“... i psovki od po roditeljskih, sestrinskih, dečijih, do onih po Bogu(tako zaključih da je lik ateista)...Ja gledam, slušam i ne verujem...em kriv, em lud, em bezobrazan...Neki čiča mu u medjuvremenu dobaci s trotoara, kako treba da mi se zahvali što sudara nije bilo, a on me psuje...Ja nekoliko puta pokušavam da smirim ludaka, objašnjavajući mu da, ili je daltonista, ili ne poznaje osnovne propise u saobraćaju...ne vredi! Stručnjak upro u dreku i sve trčka oko auta da vidi da li je negde ogreban...Ja odlučujem da napustim mesto nemilog dogadjaja, kad me zajapureni ludak uhvati za ruku uz reči „nećeš se tako lako izvući...?!“ U tom trenutku meni prokuva i prekipi a krv mi se sjuri u glavu! Posle toliko uvreda, psovki, klevetanja...stručnjak se usudi i na fizički kontakt!
    Elem, da bi priča bila jasnija moram da reknem, kako bi do fizičkog obračuna sigurno došlo pre otprilike jedno 8 godina, a stučnjak bi sigurno brojao zube na putu, jer imam podebelog iskustva od nekadašnjeg treniranja kik-boksa, i znam kako da mu ih povadim i svežem bezobrazni jezik...Medjutim, moj trenutni bes nestade, puls mi se umiri, i lice smiri...samo jedna pomisao i pogled na mali krst što visi u autu, bejahu dovoljni da me umire...Ostadoh nem, miran i smiren sa direktnim pogledom u stručnjakove oči, dok nije sam sklonio ruku s moje...Ujudno sam se zahvalio i udaljio, ostavivši ludaka da orgija po putu s "onim" što ga nagoni na to...

    Da li će ova priča nekome nešto ukazati i pokazati, ne znam...
    Ali dobro znam šta sam bio, i šta sam sad...zahvaljujući veri u Boga!

  11. #11

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    definitivno ateisti. ljudi su iskulirani. zabole ih za metafizichke nagrade i kazne.
    u vernicima je toliko frustracije i potisnute agresije da je chudo jedno.
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Današnje iskustvo koje doživeh, moglo bi dati odgovor na postavljeno pitanje...

    Naime, nekoliko sati provedenih u autu po vrućini i u preopterećenom saobraćaju, sigurno da mora uticati na raspoloženje, koncentraciju i reakciju vozača...Da ne dužim mnogo, umalo ne udarih danas jednog stručnjaka, što prelete mrtav ladan preko crvenog na raskrsnici!
    Mimoišli smo se par cantimetara što nas deliše od sudara. Stručnjak na jednoj bankini, ja na drugoj, jer smotah u zadnjem momentu da izbegnem bliske susrete naših prevoznih sredstava...
    Stručnjak(krivac) izlazi iz kola sav zajapuren i kreće ka meni uz salve pogrda u stilu gde gledam, ko mi dade dozvolu... i psovki od po roditeljskih, sestrinskih, dečijih, do onih po Bogu(tako zaključih da je lik ateista)...Ja gledam, slušam i ne verujem...em kriv, em lud, em bezobrazan...Neki čiča mu u medjuvremenu dobaci s trotoara, kako treba da mi se zahvali što sudara nije bilo, a on me psuje...Ja nekoliko puta pokušavam da smirim ludaka, objašnjavajući mu da, ili je daltonista, ili ne poznaje osnovne propise u saobraćaju...ne vredi! Stručnjak upro u dreku i sve trčka oko auta da vidi da li je negde ogreban...Ja odlučujem da napustim mesto nemilog dogadjaja, kad me zajapureni ludak uhvati za ruku uz reči nećeš se tako lako izvući...?! U tom trenutku meni prokuva i prekipi a krv mi se sjuri u glavu! Posle toliko uvreda, psovki, klevetanja...stručnjak se usudi i na fizički kontakt!
    Elem, da bi priča bila jasnija moram da reknem, kako bi do fizičkog obračuna sigurno došlo pre otprilike jedno 8 godina, a stučnjak bi sigurno brojao zube na putu, jer imam podebelog iskustva od nekadašnjeg treniranja kik-boksa, i znam kako da mu ih povadim i svežem bezobrazni jezik...Medjutim, moj trenutni bes nestade, puls mi se umiri, i lice smiri...samo jedna pomisao i pogled na mali krst što visi u autu, bejahu dovoljni da me umire...Ostadoh nem, miran i smiren sa direktnim pogledom u stručnjakove oči, dok nije sam sklonio ruku s moje...Ujudno sam se zahvalio i udaljio, ostavivši ludaka da orgija po putu s "onim" što ga nagoni na to...

    Da li će ova priča nekome nešto ukazati i pokazati, ne znam...
    Ali dobro znam šta sam bio, i šta sam sad...zahvaljujući veri u Boga!
    Ako je osoba staložena ne trebaju joj nikakvi krstići...

    Elem,budala i fanatika sa obe strane kolko oš,nema pravila

  13. #13

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    u vernicima je toliko frustracije i potisnute agresije da je chudo jedno.
    Odakle ti fantastično bajkovita ideja da je "u vernicima toliko frustracije" i "potisnute agresije"

    Ključno pitanje-> Koliko istinskih vernika poznaješ?
    Ili imaš priliku da ih susrećeš u svakodnevnom životu, pa da tako olako klasifikuješ i lepiš etikete?

    Ključan odgovor-> Nijednog!


    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ako je osoba staložena ne trebaju joj nikakvi krstići...
    Očigledno da si čitao post, ali ga nisi razumeo...

    Priča je moje lično iskustvo!
    Kako je i zbog čega moja urodjena nestaloženost prerasla u staloženost, smirenost i miroljubivost...

    Hoću da kažem, da je neozbiljan svako ko veru i pobožnost izjednačava sa bilo kakvim nasiljem!

    I opet ponavljam, treba praviti debelu razliku izmedju Vernika i "vernika" . . .

  14. #14

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ser_..I opet ponavljam, treba praviti debelu razliku izmedju Vernika i "vernika" . . .
    Naravno.....Ovi prvi su ozbiljno, iz svog srca, prihvatili veru i to je njihov krajnji pogled na svet. A ovi drugi bi želeli da budu kao ovi prvi, pa se spolja čini da je tako, dok ih srce vuče na još nekoliko šargarepa..
    Znači, i ja bih da dignem nogu da se potkujem ali ne znam šta to znači i nije mi to baš toliko važno, ali kud svi tu i ja...

    Gde su tu Ateisti?
    Ateisti su u svojoj samoj suštini isto što i vernici....
    Njihova vera je novac..

    Šta je u suštini zajedničko za vernika i ateistu? Naravno cilj koji je duboko prožet emocijama. Vernik je emotivno vezan za svog boga, čini ono što veruje da ovaj govori i za to očekuje nagradu ( večno blaženstvo ). Ateista radi ono za šta će dobiti nagradu ( novac ) i on je duboko emotivno vezan za svoju materijalnu stvar.


    Kada iskušaš vernika, Kao Ser_gogsy-ja, i dovedeš ga u situaciju da bude nasilan, vernik se odmah seti svojih načela i *pošto poto* želi da ostane ne ukaljan i da zadrži svoj put prema nagradi u koju veruje. jer mu iskakanje iz tih načela ne bi prijalo..

    Ako iskušaš ateistu, kao na primer maski, i dovedeš je u situaciju da bude nasilna, ona će to dobro premeriti i uradiće onako kako se prema njenoj proceni, novčano najviše isplati..Dakle, ako imaš kredit za stan ili auto progutaćeš ceo događaj jer ti plaćanje kazne za lake ili teške telesne povrede baš nije bilo u planu..... da ne govorim na šta su sve ljudi još spremni..


    Usput, jel sam rekao kako se zovu moderni sveštenici?

    Zovu se Menadžeri..

  15. #15

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ateisti.

    Pravi vjernici žive i puštaju druge da žive, ne upiru prstom i ne izvode na "pravi put".

    Vjernici na baterije, a takvih je danas sve više...više su zauzeti brigom oko drugih ljudi....upiru prstom, govore šta treba, šta ne treba...nerijetko zaborave da pola stvari koje rade nisu u skladu sa njihovim "vjerovanjima"...valjda im se tad baterije potroše.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ateisti su mentalno zdraviji, srećniji i slobodniji
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.05.2011, 22:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •